Energoatom News

#
Su
Mo
Tu
We
Th
Fr
Sa
 
2
3
4
6
7
8
9
12
13
14
15
20
21
25
26
27
09
28
 
 
 
 
 
 

Функції з управління Енергоатомом перейшли до Кабінету міністрів

2021-01-21

20 січня 2021 року Кабінет міністрів на своєму засіданні ухвалив рішення про перепідпорядкування державного підприємства НАЕК «Енергоатом». Відтепер функції з управління оператором чотирьох атомних електростанцій України здійснюватиме безпосередньо Уряд. Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив у своєму Telegram-каналі. За словами прем’єр-міністра, рішення ухвалене на виконання доручення Президента України, а також умов Третього енергетичного пакета Європейського Союзу в частині розмежування операторів системи передачі, виробників та постачальників електроенергії.

Напередодні Енергоатом було внесено до Переліку єдиних майнових комплексів державних підприємств, функції з управління якими перейшли до Уряду. До нього увійшли також Калуська й Лисичанська ТЕЦ, ТЕЦ-2, приватні акціонерні товариства «Укргідроенерго» і Нижньодністровська ГЕС. Міністерство економіки має підготувати й подати на розгляд Кабміну проєкти рішень щодо затвердження статутів цих держпідприємств.

Нагадаємо, рішення Уряду ухвалене на виконання Указу Президента України №406 «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» від 22 вересня 2020 року. Цим документом Президент України доручив Кабміну розглянути питання вдосконалення управління державним підприємством «НАЕК«Енергоатом», зокрема взяти на себе функції з управління компанією.

www.energoatom.com.ua