На Хмельницькій АЕС відбулося нагородження учасників ХХ регіонального конкурсу «Атомна енергетика і ми»

2015-09-30

# 371

На Хмельницькій АЕС відбулося нагородження учасників ХХ регіонального  конкурсу «Атомна енергетика і ми»

29 вересня 2015 року відбулося нагородження переможців ХХ ювілейного конкурсу «Атомна енергетика і ми». Це вже відомий в регіоні конкурс серед школярів території розташування ХАЕС, тому, як правило, збирає велику кількість учасників. Конференц-зала інформаційного центру Хмельницької АЕС, де була представлена експозиція творчих робіт, ледь помістила усіх учасників.
Наймасовішій та найвидовищніший, звісно, конкурс дитячої творчості «Мирний атом Хмельницької АЕС». В конкурсі представлено більше сотні творчих робіт школярів міст Нетішина, Ізяслава, Славути, Шепетівки, Острога, Гощі, смт Білогір’я та сіл Хмельницької та Рівненської областей зони спостереження ХАЕС у жанрах графіки, живопису, декоративно-ужиткового мистецтва.
Гран-прі конкурсу цьогоріч отримала робота неодноразової призерки конкурсу «Атомна енергетика і ми» Анни-Марії Макарик із міста Нетішина.
Одразу три роботи учасниць конкурсу журі визнало достойними першої премії, авторами яких стали Олександра Цісельська із міста Ізяслава та нетішинки Людмила Квятковська і Ірина Борцова.
Призерами конкурсу стали і молодші учасники, учениці Нетішинської міської дитячої художньої школи, Яна Будяківська та Діана Шостак, які розділили між собою друге місце. Третя премія у Дар’ї Жогло із міста-супутника Хмельницької АЕС. Відмічені також номінанти конкурсу – за краще живописне, графічне, декоративне та оригінальне вирішення теми. Багато учасників отримали заохочувальні призи.
У ХХ ювілейному конкурсі рефератів активну участь взяли школярі Острозького району та міста Острога Рівненської області, а також учні із населих пунктів Ізяславського та Шепетівського районів Хмельницької області.
За рішенням журі, перше місце цьогоріч розділили старшокласники Ізяславського району Павло та Максим Довбиші та Анастасія Парфенюк із Острожчини. Хлопці презентували роботу про малу гідроелектростанцію в селі Мислятин, де вони мешкають. Анастасія Парфенюк в своєму рефераті охопила історію ядерних досліджень та детально зупинилася на принципах роботи АЕС. 
Другу сходинку посів учень Грем’яцької ЗОШ Острозького району Віталій Демчук із рефератом «Майбутнє атомної енергетики». Не менш цікавою була і робота Тетяни Петрук із Шепетівського району, що досліджувала вплив Хмельницької АЕС на розвиток економіки регіону, яка стала третьою.
В літературному конкурсі Гран – прі завоював Іван Ліщук із Острожчини із прозовим твором «Нетішин-місто енергетиків».
Перше місце розділили Аліна Христіна із Плужненського НВК Ізяславського району та Зоряна Іванова учениця Цвітоського НВК Славутського району, які представили на конкурс поетичні збірки.
Другу сходинку посіли Юрій Островський із Славутського району та Анастасія Сиротюк і
Софія Лозюк із міста Острог, які вже другий рік поспіль стають призерами конкурсу, вдосконалюючи свою майстерність.
Третю премію поділили Катерина Нікітчук та Андрій Галєнт із Славутчини, які презентували поетичні добірки «Місто-красень» та «Я пишаюсь тобою, Нетішин».
 Всі переможці конкурсів отримали грошові премії. Підтримати та привітати переможців прийшли представники керівництва, спеціалісти Хмельницької АЕС та представники мистецької еліти міста.
 Приємним пісенним сюрпризом для переможців конкурсу став дует учасників конкурсу «Голос діти» Анастасії Лисухи та Анастасії Завацької, а також виступ Вікторії Остапчук  з вокального ансамблю-студії естрадної пісні «Вернісаж», які додали святковості та гарного настрою всім учасникам церемонії нагородження.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

During the last day KhNPP generated 17.13 million kWh

2015-09-30

# 370

Khmelnitsky 1 has been in outage for 54 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 30, Khmelnitsky 2 is at 713 MW power. 17.13 mln. kWh was generated on September 29, and 592.7 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


Important...


Radiation Monitoring

Results of Emission Monitoring for Sept.21-28

Information Centre of SE KhNPP

На Хмельницькій АЕС відбулося засідання штабу ремонту

2015-09-29

# 369

29 вересня цього року, в рамках підготовки до планово – попереджувального ремонту (ППР), на Хмельницькій атомної електростанції відбулося засідання штабу ремонту щодо оцінки готовності  другого енергоблока АЕС до проведення ремонтних робіт.
У засіданні взяли участь адміністрація ВП ХАЕС, керівники основних цехів та підрозділів енергетичного підприємства, а також представники підрядних організацій.
За словами генерального директора ВП ХАЕС Миколи Панащенка, середній планово-попереджувальний ремонт на 2-му енергоблоці планується розпочати 4 жовтня 2015 року, паралельно із підключенням першого енергоблока атомної електростанції до енергомережі. Нині на енергоблоці  №1 Хмельницької АЕС тривають пускові операції.
Серед основних робіт заплановано здійснити середній ремонт реакторної установки; турбогенератора; каналів систем безпеки; електротехнічного обладнання і засобів теплової автоматики і вимірювань; тепломеханічного обладнання з виконанням капітальних ремонтних робіт частини обладнання; підготовку та проведення експлуатаційного контролю металу обладнання і трубопроводів; роботи з проведення технічного обстеження обладнання і трубопроводів; роботи із продовження ресурсу обладнання.
Під час середнього планово-попереджувального ремонту на 2-му енергоблоці Хмельницької АЕС  також заплановано здійснити два заходи із реконструкції і модернізації.
Для виконання ремонтних робіт на енергоблоці №2 буде залучено вісімдесят шість відсотків ремонтного персоналу ВП ХАЕС, а також працівників ВП «Атомремонтсервіс» та підрядних організацій.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Державна інспекція обстежить стан експлуатації і ремонтів устаткування ХАЕС

2015-09-29

# 368

З 28 вересня спеціалісти Державної інспекції з  експлуатації електричних станцій та мереж (ДІЕЕСМ) проведуть інспекційне обстеження Хмельницької АЕС щодо стану експлуатації і ремонтів устаткування неядерної частини АЕС.
В складі комісії головний державний інспектор та фахівці ДІЕЕСМ.
Члени комісії проведуть обстеження об’єктів Хмельницької АЕС з питань технічного стану та організації їх експлуатації згідно з вимогами нормативно-правових актів і міжгалузевих нормативних документів.
Спеціалісти перевірятимуть хід виконання заходів щодо запобігання виникненню технологічних порушень у роботі об’єктів ХАЕС, організацію протиаварійної роботи, хід розслідування, оформлення і облік технологічних порушень у відповідності до вимог Інструкції з розслідування та обліку технологічних порушень на об’єктах атомної станції, хід підготовки об’єктів до роботи у осінньо-зимовий максимум навантажень, організацію роботи з персоналом та ін..
По завершенню роботи фахівці ДІЕЕСМ підготують узагальнюючі матеріали за результатами обстежень об’єктів Хмельницької АЕС.
Комісія на Хмельницькій АЕС працюватиме до 9 жовтня.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

During the last day KhNPP generated 17.76 million kWh

2015-09-29

# 367

Khmelnitsky 1 has been in outage for 53 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 29, Khmelnitsky 2 is at 739 MW power. 17.79 mln. kWh was generated on September 28, and 575.57 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


Important...


Radiation Monitoring

Results of Emission Monitoring for Sept.21-28

Information Centre of SE KhNPP

Форум Організації молоді Атомпрофспілки пройшов на Хмельницькій АЕС

2015-09-28

# 366

24-27 вересня поточного року у ВП «Хмельницька АЕС» проходив форум Організації молоді Атомпрофспілки України. У форумі взяли участь представники молодіжних організацій АЕС України, Київського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту «Енергопроект»,  ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", а також голова організації молоді Атомпрофспілки Павло Олещук. 
Під час даного заходу гості відвідали інформаційний центр ВП ХАЕС, де за допомогою відповідних макетів та стендів розпочали своє знайомство з ядерним підприємством та технологічними процесами виробництва електроенергії на АЕС. Молодіжні лідери продовжили знайомитися із Хмельницькою АЕС на оглядовому майданчику біля енергетичного об’єкта та в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС. На повномаштабному тренажері блочного щита управління учасникам форуму змоделювали ряд позаштатних ситуацій, з якими справно впорався навчений персонал.
Не оминули увагою учасники форуму і міський краєзнавчий музей, який приємно здивував гостей маштабністю представлених експозицій та цінних експонатів.
В рамках форуму відбулося навчання молоді атомпрофспілки та ряд семінарів, в яких фахівці енергетичної галузі обговорювали подальшу модернізацію профспілки та перспективи атомників.
Серед найвидовищніших заходів, які проходили під час форуму, - конкурс веселих та кмітливих, на якому було представлено сім команд молодіжних організацій. Перемогу здобули представники Східного гірничо-збагачувального комбінату. Загалом, заряд позитивних емоцій отримав кожний, хто брав участь в конкурсі та вболівав за команди в глядацькому залі.
Найголовніші очікування від форуму, за словами лідера організації молоді ВП ХАЕС Леоніда Волкова, - живе спілкування та позитивні емоції, які є стимулом та новим поштовхом у подальшій роботі та кар’єрному рості.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Results of Emission Monitoring

2015-09-28

# 365

Emission from 21.09.2015 to 28.09.2015

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0048
Inert gases 0.097
Iodine 0.0031

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 17.65 million kWh

2015-09-28

# 364

Khmelnitsky 1 has been in outage for 52 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 28, Khmelnitsky 2 is at 735 MW power. 17.65 mln. kWh was generated on September 27, and 557.81 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


Important...


Radiation Monitoring

Information Centre of SE KhNPP

Робочий візит очільника Хмельниччини Михайла Загородного на Хмельницьку АЕС

2015-09-25

# 363

24 вересня 2015 року ВП ХАЕС з робочим візитом відвідав голова Хмельницької ОДА Михайло Загородний. В рамках візиту очільник Хмельниччини ознайомився із енергетичним підприємством загалом та більш детально оглянув машинне відділення турбінного цеху та блочний щит управління діючого енергоблока №2 реакторного цеху.
Відвідини найбільшого платника податків в обласний б’юджет та перспективного енергопідприємства області, за словами губернатора Хмельниччини - обов’язок керівника, який опікується подальшим розвитком регіону.
Найбільше М.Загородного цікавили, звісно, подальші перспективи щодо будівництва 3-го та 4-го енергоблоків. Саме тому очільник Хмельницької області більш детально оглянув будівельні конструкції 3-го енергоблока та обговорив з фахівцями ХАЕС  найближчі плани щодо спорудження енергоблоків.
По завершенні візиту Михайло Загородний зауважив, що після огляду стратегічно важливого підприємства, пересвідчився у важливості та нагальності подальшого розвитку нових енергетичних потужностей. «Ми будемо виступати з ініціативою до вищого керівництва держави щодо найближчих перспектив добудови 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС» - наголосив голова облдержадміністрації Хмельниччини.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

During the last day KhNPP generated 18.36 million kWh

2015-09-25

# 362

Khmelnitsky 1 has been in outage for 49 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 25, Khmelnitsky 2 is at 764 MW power. 18.36 mln. kWh was generated on September 24, and 504.93 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


Important...


Radiation Monitoring

Results of Emission Monitoring for September 14-21

Information Centre of SE KhNPP

Хмельницька АЕС - учасниця ХІІІ Міжнародного форуму "Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє"

2015-09-24

# 361

22 - 23 вересня 2015 р. представники  Хмельницької АЕС взяли  участь у ХІІІ Міжнародному форумі «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», а також ВП ХАЕС був представлений на виставковій експозиції «Енергетика в промисловості-2015». Форум проходив у Міжнародному виставковому центрі міста Києва.
На відкритті ХІІІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» міністр палива та енергетики України Володимир Демчишин серед інших важливих повідомлень щодо функціонування енергетичного комплексу держави, повідомив журналістам про  переговори з Польщею щодо добудови блоків на Хмельницькій АЕС. За словами міністра, Польща сьогодні планує будівництва двох блоків АЕС, але враховуючи дорожнечу будівництва атомних енергоблоків з нуля, у Варшаві розуміють, що вигідніше взяти участь у добудові двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС і отримувати електроенергію з України.
23 вересня, в рамках Дня атомної енергетики, відбувся ряд дискусій, круглий стіл асоціації «Український ядерний форум» та інвестеційна бізнес-гра «Нові атомні блоки. Хто перший?» Ділова програма форуму охопила найважливіші питання розвитку та функціонування енергетики. Серед основних – антикризові заходи та готовність ядерної генерації до роботи в умовах надзвичайної ситуації в ПЕК, підвищення рівня енергетичної безпеки країни , реформування структури паливно-енергетичного комплексу, залучення інвестицій у вітчизняну енергетику, продовження ресурсу та модернізація АЕС.
День атомної енергетики проходив за участі президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського, голови Держатомрегулювання України Сергія Божка. Серед почесних гостей форуму, які ознайомили учасників із світовими тенденціями в ядерній галузі - голова Ради керуючих Всесвітньої асоціації операторів АЕС Жак Регальдо, генеральний директор Європейського атомного форуму Жан-Поль Понселе та представник американської компанії  Westinghouse Electric, яка є найбільшим світовим виробником палива для ядерних реакторів Ева Густавссон.
Форум став ефективним майданчиком для реалізації політики захисту національних інтересів у сфері енергетики, оновлення та модернізації енергосистеми України, якнайшвидшої інтеграції вітчизняної енергетики в єдиний європейський простір.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

During the last day KhNPP generated 18.63 million kWh

2015-09-24

# 360

Khmelnitsky 1 has been in outage for 48 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 24, Khmelnitsky 2 is at 776 MW power. 18.63 mln. kWh was generated on September 23, and 486.57 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


Important...


Radiation Monitoring

Results of Emission Monitoring for September 14-21

Information Centre of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 18.53 million kWh

2015-09-23

# 359

Khmelnitsky 1 has been in outage for 47 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 23, Khmelnitsky 2 is at 772 MW power. 18.53 mln. kWh was generated on September 22, and 467.95 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


Important...


Radiation Monitoring

Results of Emission Monitoring for September 14-21

Information Centre of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 18.49 million kWh

2015-09-22

# 358

Khmelnitsky 1 has been in outage for 46 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 22, Khmelnitsky 2 is at 770 MW power. 18.49 mln. kWh was generated on September 21, and 449.41 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


Important...


Radiation Monitoring

Results of Emission Monitoring for September 14-21

Information Centre of SE KhNPP

Results of Emission Monitoring

2015-09-21

# 357

Emission from 14.09.2015 to 21.09.2015

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0,0032
Inert gases 0,097
Iodine 0,0036

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 19.43 million kWh

2015-09-21

# 356

Khmelnitsky 1 has been in outage for 45 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 21, Khmelnitsky 2 is at 809 MW power. 19.43 mln. kWh was generated on September 20, and 430.92 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


Important...


Radiation Monitoring

Results of Emission Monitoring for September 14-21

Information Centre of SE KhNPP

2015-09-18

# 355

 

N/A

2015-09-18

# 354

N/A

 

N/A

During the last day KhNPP generated 19.76 million kWh

2015-09-18

# 353

Khmelnitsky 1 has been in outage for 42 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 18, Khmelnitsky 2 is at 823 MW power. 19.76 mln. kWh was generated on September 17, and 372.19 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


Important...


Radiation Monitoring

 

Information Centre of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 20.62 million kWh

2015-09-17

# 352

Khmelnitsky 1 has been in outage for 41 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 17, Khmelnitsky 2 is at 859 MW power. 20.62 mln. kWh was generated on September 16, and 352.43 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


Important...


Radiation Monitoring

Results of Emission Monitoring for September 7-14

Information Centre of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 20.65 million kWh

2015-09-16

# 351

Khmelnitsky 1 has been in outage for 40 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 16, Khmelnitsky 2 is at 860 MW power. 20.65 mln. kWh was generated on September 15, and 331.81 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


Important...


Radiation Monitoring

Environment Condition in August 2015

Results of Emission Monitoring for September 7-14

Information Centre of SE KhNPP

Семінар-нарада з питань охорони праці відбулася на Хмельницькій АЕС

2015-09-15

# 350

Семінар-нараду з питань охорони праці за ініціативи Управління Держпраці у Хмельницькій області проведено 11 вересня цього року на Хмельницькій АЕС. Основна тематика семінару – попередження виробничого травматизму і аварійних ситуацій на підприємствах області, зокрема, у виробничих підрозділах водопровідно-каналізаційного господарства  атомної станції та міста Нетішина.
Під час наради представники Управління Держпраці у Хмельницькій області акцентували увагу персоналу атомної станції на дотриманні основних вимог з безпеки під час виконання газонебезпечних, зварювальних робіт та при експлуатації електроустановок.
В рамках заходу, учасники семінару ознайомилися також із роботою навчально -тренувального центру ВП ХАЕС та мали нагоду спостерігати за відпрацюванням позаштатної ситуації на повномаштабному тренажері блочного щита управління.
Підводячи підсумки наради, представники Управління Держпраці у Хмельницькій області  рекомендували залучати провідних фахівців галузі під час щорічної перевірки знань з питань охорони праці та безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки у ВП ХАЕС.
За словами заступника начальника Управління Держпраці у Хмельницькій області Леоніда Корнійчука, проведення таких заходів заплановане на найбільших підприємствах регіону для запобігання і попередження травматизму та позаштатних ситуацій.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Атомники Хмельницької АЕС – нетішинським військовослужбовцям в зоні АТО

2015-09-15

# 349

Україна вже більше року виборює своє право називатися незалежною та суверенною державою. В цей складний для країни час просто  неможливо залишатись осторонь. Бійці в зоні АТО ризикують власним життям, тому для них дуже важливо не втрачати віру в перемогу, знати що їх підтримують і чекають.
Працівники Хмельницької АЕС прагнуть робити все від них залежне, щоб допомогти бійцям АТО здобути довгоочікувану перемогу та продовжують надавати допомогу військовослужбовцям-учасникам антитерористичної операції.
170 нетішинців в 23 підрозділах Збройних сил України та Національної гвардії виборюють на сході цілісність нашої держави. Основна проблема в хлопців зараз якісна військова форма та амуніція.
Трудові колективи Хмельницької АЕС у серпні цього року знову долучилися до збирання допомоги для нетішинських військових. На цей раз кошти збирали у турбіному цеху, навчально-тренувальному центрі, цеху теплової автоматики і вимірювань та третьому державному пожежно-рятувальному загоні головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області. Всього було зібрано 14 тис. 580 гривень. На зібрані кошти було придбано: берці, маскувальні костюми, дощовики, зимові рукавиці, розвантажувальні жилети, спальники, рюкзаки, тактичні наколінники та рукавиці і багато якісних і так необхідних для наших хлопців речей.
Хмельницькі атомники підтримують тих, хто відстоює і захищає наше майбутнє. Разом ми сила! Слава Україні! Героям Слава!

Інформаційний центр ВП ХАЕС

During the last day KhNPP generated 20.69 million kWh

2015-09-15

# 348

Khmelnitsky 1 has been in outage for 39 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 15, Khmelnitsky 2 is at 862 MW power. 20.69 mln. kWh was generated on September 14, and 311.16 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


 Important...


Radiation Monitoring

Environment Condition in August 2015

Results of Emission Monitoring for September 7-14

Information Centre of SE KhNPP

Results of Emission Monitoring

2015-09-14

# 347

Emission from 07.09.2015 to 14.09.2015

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0033
Inert gases 0.129
Iodine 0.006

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 21.03 million kWh

2015-09-14

# 346

Khmelnitsky 1 has been in outage for 38 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 14, Khmelnitsky 2 is at 876 MW power. 21.03 mln. kWh was generated on September 13, and 290.47 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


 Important...


Radiation Monitoring

Environment Condition in August 2015

Information Centreo of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 21.32 million kWh

2015-09-11

# 345

Khmelnitsky 1 has been in outage for 35 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 11, Khmelnitsky 2 is at 888 MW power. 21.32 mln. kWh was generated on September 10, and 226.55 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.


 Important...


Radiation Monitoring

Environment Condition in August 2015

Results of Emission Monitoring for August 31 - September 7

Information Centre of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 22.42 million kWh

2015-09-10

# 344

Khmelnitsky 1 has been in outage for 34 days.
On August 8, 2015, Kh-1 was disconnected from the power grid for outage at 00:13 a.m.

On September 10, Khmelnitsky 2 is at 934 MW power. 22.42 mln. kWh was generated on September 9, and 205.23 mln. kWh has been generated since the beginning of the month.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values. Important...


Radiation Monitoring

Environment Condition in August 2015

Production Activity in August, 2015

Results of Emission Monitoring for August 31 - September 7

Information Centre of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 22.33 million kWh

2015-09-09

# 343

Станом на 9 вересня 2015 року на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 33 доба ремонтних робіт.
8 серпня 2015 року о 00 год 13 хв енергоблок відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 930 МВт.
За минулу добу енергоблоком вироблено 22,33 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця - 182,91 млн. кВт*г електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


 Important...


Radiation Monitoring

Environment Condition in August 2015

Production Activity in August, 2015

Results of Emission Monitoring for August 31 - September 7

Information Centre of SE KhNPP

В місті - супутнику Хмельницької АЕС започатковано співпрацю з польськими партнерами

2015-09-08

# 342

На початку вересня цього року місто-супутник Хмельницької АЕС відвідали польські представники об'єднання провідних компаній Польщі Klub Biznesowy. Це не перший візит польських бізнесменів в місто енергетиків. За посередництвом Klub Biznesowy польські партнери мають наміри інвестувати кошти в соціальні  проекти на території міста Нетішин на загальну суму близько 30 мільйонів євро. Серед інвестиційних проектів: побудова заводу з утилізації відходів, заводу з виробництва бетону і будівельної кераміки, побудова масиву односімейних будинків  будівельним консорціумом WTS Capital Trust – близько 200 будинків, центру спорту і рекреації для мешканців міста.
Для налагодження в місті україно-польської співпраці в освітній галузі, в загальноосвітній школі №2, де є можливість вивчення польської мови для учнів вже з першого класу, було передано підручники та дидактичні матеріали для початківців.
В подальшому планується залучення кращих учнів  до навчання у європейських вузах.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

During the last day KhNPP generated 22.3 million kWh

2015-09-08

# 341

Станом на 8 вересня 2015 року на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 32 доба ремонтних робіт.
8 серпня 2015 року о 00 год 13 хв енергоблок відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 930 МВт.
За минулу добу енергоблоком вироблено 22,3 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця - 182,91 млн. кВт*г електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


 Important...


Radiation Monitoring

Production Activity in August, 2015

Results of Emission Monitoring for August 31 - September 7

Information Centre of SE KhNPP

Results of Emission Monitoring

2015-09-07

# 340

Emission from 31.08.2015 to 07.09.2015

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0034
Inert gases 0.1431
Iodine 0.0124

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 22.81 million kWh

2015-09-07

# 339

Станом на 7 вересня 2015 року на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 31 доба ремонтних робіт.
8 серпня 2015 року о 00 год 13 хв енергоблок відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 950 МВт.
За минулу добу енергоблоком вироблено 22,81 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця - 138,18 млн. кВт*г електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


 Important...


Radiation Monitoring

Production Activity in August, 2015

Information Centre of SE KhNPP

Коментар Миколи Панащенка
щодо вироблення Хмельницькою АЕС
250 млрд.кВтг електроенергії

2015-09-04

# 338

3 вересня 2015 року для Хмельницької АЕС - день трудових досягнень. О 13.00 годині Хмельницькою АЕС з початку її експлуатації у складі двох енергоблоків  вироблено 250 мільярдів  кВт годин електроенергії, а це  чверть трильйону кіловат-годин електроенергії.
З цього приводу коментар генерального директора Хмельницької АЕС Миколи Сергійовича Панащенка.

Вітаю трудовий колектив станції з вагомим здобутком!

На шляху до цього була серйозна копітка праця багатьох людей. Тих, хто започаткував біографію енергетичного підприємства і тих, хто гідно підхопив естафету попередників, продовжуючи писати його трудовий літопис.

Більший, так би мовити, внесок у досягнутий 250-мільярдний рубіж зробив перший енергоблок. Його частка в цьому показнику склала – 176 млрд. 8 млн. кВтг електроенергії, на що було витрачено 27,7 років роботи. Середньорічний виробіток першим енергоблоком склав 6 млрд 384 млн. кВтг електроенергії,  при цьому коефіцієнт використання встановленої потужності становив 72,9%.

Скромніший, з огляду на вік, доробок другого енергоблока – 73 млрд. 2 млн. кВтг електроенергії за 11,1 років експлуатації.

Середньорічний показник виробітку електроенергії сягнув 6 млрд. 592 млн. кВтг, коефіцієнт використання встановленої потужності - 75,2%. Сумарно обидва енергоблоки для реалізації такого важливого для колективу атомників завдання - виробництва чверті трильйона кВтг електроенергії - відпрацювали 38,8 років.

Це серйозний досвід експлуатації. Колектив і надалі докладатиме всіх зусиль для надійної роботи об`єкта, і я впевнений, що наступний 250-мільярдний рубіж ми пройдемо за більш короткий період часу.

На основі аналізів безпеки, міжнародного досвіду ми постійно впроваджуємо заходи з підвищення безпеки. За весь період експлуатації в цілому по станції реалізовано 815 робіт і проектів з покращення безпеки: на енергоблоці №1 - 462, на другому енергоблоці - 230, на загальностанційних об`єктах - 123.

Ми враховуємо не тільки міжнародний досвід, а й вчимося на власних помилках. За результатами розслідувань порушень і відхилень у роботі станції ми  розробили і реалізували понад 2310 заходів.

Багаторічна плідна робота дала свої результати. Багато це чи мало 250 мільярдів? Якщо говорити з точки зору потреб в електроенергії Хмельницької області, то її вистачило б приблизно на 100 років. В рамках України чверть трильйона кіловат-годин - це трохи менше загального річного виробітку елекроенергії.

Попереду у нашого колективу не менш вагомі завдання. Перше з них - продовження терміну експлуатації енергоблока №1. Паралельно працюватимемо над реалізацією проекту зі створення енергетичного мосту "Україна - Європейський Союз", основою якого буде енергоблок №2. Це дозволить в кінцевому результаті постачати електроенергію через так званий Бурштинський острів у Польщу, Чехію, Угорщину. І мати джерело створення матеріально-фінансових ресурсів для реалізації найбільш вагомого проекту - завершення будівництва енергоблоків 3 і 4.

Впевнений, що Хмельницька АЕС віднайде для цього і фізичні, й інженерні, й інтелектуальні ресурси.

Всім безпечної роботи, добра і щастя.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

During the last day KhNPP generated 23.06 million kWh

2015-09-04

# 337

Станом на 4 вересня 2015 року на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 28 доба ремонтних робіт.
8 серпня 2015 року о 00 год 13 хв енергоблок відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 960 МВт.
За минулу добу енергоблоком вироблено 23,06 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця - 69,6 млн. кВт*г електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


 Important...


Radiation Monitoring

Production Activity in August, 2015

Results of Emission Monitoring for August 25-31

Information report

Information Centre of SE KhNPP

Наймолодша АЕС України - Хмельницька АЕС - виробила чверть трильйону кіловат-годин електроенергії

2015-09-03

# 336

3 вересня 2015 року о 13.00 годині Хмельницькою АЕС у складі двох енергоблоків  вироблено 250 мільярдів  кВт годин електроенергії, а це  чверть трильйону кіловат-годин електроенергії.
Відлік виробітку електроенергії Хмельницькою АЕС ведеться з моменту пуску першого енергоблока у грудні 1987 року. Спорудження другого енергоблока почалось у 1983. До моменту введення мораторію на будівництво нових АЕС енергоблок був готовий на 95%. Роботи на другому енергоблоці відновили у 1993, а у серпні 2004 він був підключений до об’єднаної енергосистеми України. Після пуску другого енергоблока станція щороку генерує до об’єднаної енергомережі України майже 15 млрд. кВт годин електроенергії.
Основне завдання Хмельницької АЕС - стабільне виробництво екологічно чистої електричної енергії за умови постійного підвищення безпеки експлуатації енергоблоків. Безпека та високий рівень експлуатаційної надійності діючих енергоблоків ХАЕС забезпечені реалізацією вихідних проектних рішень, а також заходів з подальшого підвищення безпеки та модернізації і підтверджені перевірками та експертизами, проведеними національними органами і незалежними міжнародними експертами.
Щодня ХАЕС виробляє 48 млн. кВт годин електроенергії, що складає 8% від загального виробництва електроенергії в Україні. Кожна дванадцята українська лампочка світиться завдяки роботі Хмельницької АЕС. ВП ХАЕС виробляє електроенергію, якої вистачило  б  для функціонування шести областей України, таких як Хмельницька. Для порівняння обсяг споживання електричної енергії ОЕС України за рік в середньому складає 150 млрд. кВт∙годин.
Хмельницька АЕС – гарант стабільного розвитку економіки регіону, адже ХАЕС найпотужніше підприємство регіону. Від успішної роботи станції залежить економічна стабільність, безпека і енергетична незалежність держави України в цілому.
Колектив Хмельницької АЕС з надією та оптимізмом дивиться в майбутнє. Повна проектна потужність Хмельницької АЕС 4000 МВт. Будівництво енергоблоків №3 і 4 Хмельницької АЕС – одне із пріоритетних інвестиційних проектів ДП «НАЕК «Енергоатом».
Серед найважливіших стратегічних перспективних проектів  - підключення другого енергоблока Хмельницької АЕС до європейської енергосистеми ENTSO-E в рамках реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз». 15 червня цього року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження №671-р «Про започаткування реалізації пілотного проекту «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз».
Проект передбачає збільшення пропускної спроможності міждержавних ліній електропередач; організацію довгострокового експорту електроенергії, виробленої на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС; залучення інвестицій у будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС, а також підготовку Об'єднаної енергосистеми України до інтеграції з європейською енергосистемою ENTSO-E. Реалізація цього проекту дозволить використовувати потужності українських АЕС без обмежень.
Information Centre of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 23.2 million kWh

2015-09-03

# 335

Станом на 3 вересня 2015 року на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 27 доба ремонтних робіт.
8 серпня 2015 року о 00 год 13 хв енергоблок відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 968 МВт.
За минулу добу енергоблоком вироблено 23,2 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця - 46,5 млн. кВт*г електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


 Important...


Radiation Monitoring

Production Activity in August, 2015

Results of Emission Monitoring for August 25-31

Information report

Information Centre of SE KhNPP

During the last day KhNPP generated 23.3 million kWh

2015-09-02

# 334

Станом на 2 вересня 2015 року на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 26 доба ремонтних робіт.
8 серпня 2015 року о 00 год 13 хв енергоблок відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 969 МВт.
За минулу добу енергоблоком вироблено 23,3 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


 Important...


Radiation Monitoring

Production Activity in August, 2015

Results of Emission Monitoring for August 25-31

Information report

Information Centre of SE KhNPP

Водойма-охолоджувач Хмельницької АЕС готова працювати безпечно у різних режимах

2015-09-01

# 333

Тривалий період без дощу та високі температури цьогорічного спекотного літа в Україні викликають різке зниження рівня води в річках та водоймах.
Система водопостачання, а саме водойма-охолоджувач Хмельницької АЕС входить до  технологічної схеми процесів з виробітку електричної енергії. Водойма-охолоджувач Хмельницької АЕС - унікальна екосистема, загальною площею 22 квадратних кілометри, штучно створена для технологічних потреб, є невід'ємною частиною технологічного процесу роботи АЕС. Вона призначена для охолодження конденсаторів турбіни, що дозволяє виробляти електричну енергію. Вода з водосховища використовується і в інших цілях, наприклад для пожежного, технічного водопроводу і циркуляційного водопостачання.
Водний баланс водосховища складається з двох частин: придаткової та видаткової.
Основне надходження води відбувається за рахунок стоку річки Гнилий Ріг. Річка Гнилий Ріг повністю потрапляє у водосховище. Якщо води забагато - є спеціальний перелив, через який вона може переливатися з водосховища в річку Вілію. Притока річки Гнилий Ріг, опади (сніг, дощ), скиди очищених господарчих побутових стоків, а також дренажні води – це джерела надходження води у водойму-охолоджувач.
Вода, що йде з водосховища – це вода в якості природного та додаткового випаровування за рахунок роботи енергоблоків, а також окремі випаровування і вимерзання за рахунок природних факторів та фільтрації через шар ґрунту. 8 серпня цього року на енергоблоці №1 почався планово-попереджувальний ремонт, а це означає, що випаровування з поверхні водосховища зменшилися вдвічі.
В даний час у зв'язку з тим, що спека триває вже близько півтора місяця, а дощів фактично не було, стоки річки Гнилий Ріг дуже незначні. Тому рівень води постійно знижується, приблизно по одному сантиметру за добу. На даний час рівень води у ставку-охолоджувачі - 201,6 м над рівнем моря, мінімальний рівень води за роки експлуатації був у 2012 році і становив 201,4 м над рівнем моря. Мінімальний рівень, при якому атомна станція може працювати, - 198 м над рівнем моря. Тобто ріень води знаходиться в діапазоні, який дозволяє станції працювати безпечно та надійно.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

During the last day KhNPP generated 23.3 million kWh

2015-09-01

# 331

Станом на 1 вересня 2015 року на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 25 доба ремонтних робіт.
8 серпня 2015 року о 00 год 13 хв енергоблок відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 972 МВт.
За минулу добу енергоблоком вироблено 23,3 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця вироблено 721,05 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Important...


Radiation Monitoring

Results of Emission Monitoring for August 25-31

Information report

Information Centre of SE KhNPP