Хмельницьку АЕС відвідали представники Китайської корпорації з ядерної енергетики CNNP

2016-10-27

# 378

27 жовтня поточного року Хмельницьку АЕС відвідали представники Китайської корпорації з ядерної енергетики CNNP, яка займається інвестуванням, будівництвом та забезпеченням роботи атомних електростанцій.

Під час візиту китайські атомники ознайомилися із основними показниками діяльності, перспективами та планами Хмельницької АЕС. Презентуючи діяльність енергетичного підприємства, головний інженер ВП ХАЕС Віктор Макєєв зробив акценти на виробничій діяльності, показниках ядерної та радіаційної безпеки та поінформував про стан справ щодо спорудження нових потужностей. За словами головного інженера Хмельницької АЕС, для продовження будівництва енергоблоків необхідно прийняти на державному рівні відповідне рішення та закон.

В рамках програми члени делегації побували в машинному відділенні та на блочному щиті управління першого енергоблока, а також оглянули будівельні конструкції третього блока.

Розповідаючи про діяльність корпорації з ядерної енергетики, китайські представники зауважили, що розвитку атомної енергетики в їхній країні приділяється значна увага. Кожного року на будівництво нових енергоблоків державою надається шість дозволів. З 2006 року процес будівництва нових потужностей в Китаї не зупиняється, чим вони дуже пишаються. Нині представники Китайської корпорації з ядерної енергетики CNNP в пошуку нових перспектив співпраці на АЕС України.
Information Centre of SE KhNPP

Відбувся сертифікаційний аудит системи управління

2016-10-27

# 377

24-26 жовтня цього року на Хмельницькій АЕС було проведено сертифікаційний аудит щодо відповідності системи управління атомної станції вимогам стандартів ISO 9001:2008 (міжнародний стандарт, який визначає вимоги до систем управління якістю), ISO 14001:2004 (міжнародний стандарт, який визначає вимоги до системи екологічного менеджменту) та OHSAS 18001:2007 (міжнародний стандарт, який визначає вимоги до системи менеджменту професійної безпеки та здоров'я).

Аудит здійснювали фахівці компанії "Інтернешенл Менеджмент Сервіс", офіційного представника міжнародного сертифікаційного органу «TUV NORD CERT в Україні. Під час перевірки аудитори ознайомилися з документацією з питань управління виробництвом, екологічними аспектами енергетичного підприємства, організацією професійної безпеки та охорони здоров’я на Хмельницькій АЕС, а також здійснили аналіз впровадження вимог даних стандартів на робочих місцях.

Нагадаємо, що сертифікати із стандартів управління ISO 9001:2008 та ISO 14001:2004 Хмельницька АЕС отримала у 2013 році. Термін дії даних сертифікатів складає три роки, після чого проводиться повторний аудит. За словами керівника групи аудиторів Володимира Пилипенка, відмінність цьогорічного аудиту – здійснення перевірки ще за одним стандартом OHSAS 18001:2007. Крім того, відбувається сертифікація інтегрованої системи управління ДП «НАЕК «Енергоатом» як єдиної юридичної особи.

За попередніми підсумками аудиторів підтверджено відповідність системи управління ВП ХАЕС вимогам стандартів ISO 9001:2008 та ISO 14001:2004, а також вказані шляхи вдосконалення діючої системи управління гігієною та безпекою праці на АЕС до рівня стандарту OHSAS 18001:2007. Варто зазначити, що аудит за цим стандартом проходив вперше на Хмельницькій АЕС. Аудитори ТОВ "Інтернешенл Менеджмент Сервіс" відзначили високу кваліфікацію персоналу ВП ХАЕС, значний прогрес у введенні та розвитку електронних інформаційних та автоматизованих комплексів, які дозволяють оптимізувати систему управління на АЕС, дієву процедуру перехресної перевірки підрозділів вимогам охорони праці. На думку аудиторів, ряд проектів може послугувати позитивною практикою для їх поширення й на інших АЕС.

Для довідки:
ISO (International Organization for Standardization) – Міжнародна організація із стандартизації. З 1946 року ISO розробляє технічні стандарти фактично за всіма напрямками бізнесу, галузями промисловості та технологіями. У відповідності до ст. 2.1 уставу ISO метою цієї організації є «сприяння розвитку стандартизації у світовому маштабі для полегшення міжнародного товарообміну і взаємодопомоги, а також для розширення співпраці в інтелектуальній та науковій галузі, технічній і економічній діяльності». В структурі ISO функціонує ряд технічних комітетів в різних галузях промисловості та сферах діяльності.
Information Centre of SE KhNPP

24.26 mln. kWh was generated on October 26

2016-10-27

# 376

On  October 27, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1010 MW. On the previous day, 24.26 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1, and 630.99 mln. kW*h has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 19 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP