48.46 mln. kWh was generated on November 29

2016-11-30

# 425

On November 30, 2016, the 1st unit's power is 1007 MW. Daily generation of electricity is 24.22 million kWh and 703.65 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1012 MW. Daily generation of electricity is 24.24 million kWh and 41.66 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

Трудовий колектив Хмельницької АЕС підтримує захисників України

2016-11-29

# 424

Колектив Хмельницької АЕС активно долучається до підтримки захисників країни, надаючи благодійну допомогу.

Триває співпраця із громадською організацією «Нетішинська самооборона». За майже два роки співпраці атомники перерахували понад 470 тисяч гривень на рахунок Громадського об’єднання для допомоги воїнам-нетішинцям, учасникам антитерористичної операції на сході України.

Найбільш значимий вклад для потреб захисників держави внесли колективи турбінного цеху (145 тис. грн.), енергоремонтного підрозділу (89 тис. грн.), цеху теплової автоматики та вимірювань (66 тис. грн.). Продовжують активно надавати допомогу і працівники реакторного цеху, навчально-тренувального центру та інші підрозділи Хмельницької АЕС.

За час військових дій на сході країни транспортники Хмельницької АЕС відремонтували, підготували і передали для потреб Збройних сил України 17одиниць техніки.

Окрім того, станом на 29 листопада поточного року, енергетичним підприємством перераховано в держбюджет 26 млн. грн. військового збору.

У важкий для країни час працівники Хмельницької АЕС активно долучаються до акцій допомоги патріотам та підтримки української армії, передають з черговою допомогою на схід продукти харчування, одяг, обладнання.

Нещодавно на адресу Хмельницької АЕС надійшла Подяка від Благодійного Фонду «Союзу Волонтерів України» за відповідальну громадську позицію та надану благодійну допомогу, у якій, зокрема, зазначається: «У цей нелегкий для нашої країни час кожен українець з гордістю усвідомлює, що він є частиною душі Українського Народу, нашої вільної і незалежної держави, і саме Ви є величним прикладом цьому».

Нетішинські атомники усвідомлюють важливість цієї благородної справи і надалі будуть підтримувати захисників України.
Information Centre of SE KhNPP

Хмельницьку АЕС інспектують представники Держатомрегулювання України

2016-11-29

# 423

З 29 листопада поточного року на Хмельницькій АЕС розпочато комплексну інспекційну перевірку з дотримання вимог, норм, правил, стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при експлуатації енергоблоків. Перевірку здійснюють представники Держатомрегулювання України та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

Протягом тижня інспектори здійснюватимуть перевірку за наступними напрямками:

•    виконання вимог, зазначених у ліцензії на експлуатацію ядерних установок Хмельницької АЕС;
•    дотримання вимог з ядерної та радіаційної безпеки при впровадженні заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних станцій;
•    дотримання вимог, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при поводженні з ядерним паливом;
•    використання досвіду експлуатації та впровадження коригуючих заходів з урахуванням досвіду експлуатації;
•    виконання заходів щодо підготовки до продовження терміну експлуатації енергоблока №1;
•    стан радіаційної безпеки та системи поводження з радіоактивними відходами при експлуатації енергоблоків;
•    забезпечення ядерної та радіаційної безпеки і радіаційного захисту;
•    впровадження програм забезпечення якості та систем управління діяльністю у сфері використання ядерної енергії в частині ядерної та радіаційної безпеки;
•    здійснення заходів з формування культури безпеки у сфері використання ядерної енергії.
Під час організаційної зустрічі генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко ознайомив представників комісії з основними показниками діяльності енергетичного підприємства, акцентуючи увагу на питаннях ядерної та радіаційної безпеки, та запевнив, що результати перевірки допоможуть вдосконалити роботу атомної станції.
Information Centre of SE KhNPP

41.68 mln. kWh was generated on November 28

2016-11-29

# 422

As of November 29, Khmelnitsky-1 is at 1010 MW power. 24.25 mln. kWh was generated on the previous day, and 679.43 mln. kWh of electricity has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky-2 is at 1009 MW power. 17.43 mln. kWh was generated on the previous day.

On November 28, Khmelnitsky-2 was connected to the grid at 00:53
after preventive maintenance.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

Results of Emission Monitoring

2016-11-28

# 421

Emission from 21.11.2016 to 28.11.2016

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.003
Inert gases 0.0881
Iodine 0.0008

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

В навчально-тренувальному центрі Хмельницької АЕС визначили призерів конкурсу професійної майстерності

2016-11-28

# 420

25 листопада цього року в навчально-тренувальному центрі (НТЦ) Хмельницької АЕС було визначено призерів конкурсу професійної майстерності серед інструкторів. Участь у конкурсі взяли дев’ять інструкторів НТЦ, значна кількість з яких займається підготовкою оперативного персоналу.

За підсумками теоретичного та практичного етапів конкурсу звання «Кращий інструктор року» удостоєний Олексій Шевченко. Інструктор із підготовки ремонтного персоналу, представив на конкурс роботу, актуальну для ремонтників енергетичного підприємства, «Дефекти зварювальних з’єднань і засоби їх виявлення» та показав достойний результат при виконанні практичного завдання. За словами журі конкурсу, Олексій посідає призові місця вже третій рік поспіль і цьогорічна перемога – результат наполегливої праці.

Лише трьома балами поступився переможцю інструктор із підготовки оперативного персоналу Олександр Франко, показавши найкращий результат в практичній частині, який за підсумками двох етапів конкурсу посів другу сходинку.

Третім у конкурсі професійної майстерності серед інструкторів НТЦ став Руслан Степанюк, який займається підготовкою ремонтників Хмельницької АЕС.

Зовсім незначне відставання від призерів і у решти учасників заходу, що свідчить про велику конкуренцію та професіоналізм інструкторів, коментує керівник навчально-тренувального центру ВП ХАЕС Володимир Ісупов.
Information Centre of SE KhNPP

Khmelnitsky-2 connected to the grid

2016-11-28

# 419

On November 28, Khmelnitsky-2 was connected to the grid at 00:53 after preventive maintenance

Khmelnitsky-2 was disconnected from the grid for the middle outage on October 9, 2016.
 
As of November 28, Khmelnitsky-1 is at 1009 MW power. 24.23 mln. kWh was generated on the previous day, and 655,18 mln. kWh of electricity has been generated since the beginning of the month.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

На Хмельницькій АЕС підвели підсумки конкурсу плакатів із культури безпеки

2016-11-25

# 418

25 листопада цього року на Хмельницькій АЕС підвели підсумки конкурсу плакатів із культури безпеки. На конкурс була представлена 21 робота працівників енергетичного підприємства. Захід проведено в рамках Програми конкретних дій, спрямованих на становлення і розвиток культури безпеки у ВП ХАЕС.

Варто зауважити, що на конкурс надавалися як індивідуальні, так і колективні роботи, кількість яких від одного автора була необмежена. Культура безпеки, дотримання вимог радіаційної безпеки, технологічної та виробничої дисципліни з акцентом на виконання робіт у зоні суворого режиму – основна тематика конкурсу плакатів.

За результатами оцінювання журі, до складу якого увійшли представники провідних підрозділів Хмельницької АЕС, перше місце посів слюсар гідротехнічного цеху Михайло Несвіт. Представник гідротехнічного підрозділу надав на конкурс найбільшу кількість плакатів, в яких найповніше відобразив головні меседжі з питань  дотримання  культури безпеки.

Відзначили члени журі і професійне виконання робіт, яке продемонструвала Наталія Летнянчин із енергоремонтного підрозділу. Роботи Олени Балагуріної з електричного цеху та Галини Гончарук з енергоремонтного підрозділу ВП ХАЕС також увійшли до трійки кращих.

Культура безпеки на Хмельницькій АЕС – пріоритетний напрямок діяльності, якому приділяється значна увага керівництва. Конкурс плакатів з даної тематики доводить, що персонал Хмельницької АЕС усвідомлює відповідальність за безпечну діяльність стратегічно важливого підприємства.
Information Centre of SE KhNPP

Місію технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій завершено на Хмельницькій АЕС

2016-11-25

# 417

З 22 по 25 листопада поточного року на Хмельницькій АЕС працювала місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій. Експерти ВАО АЕС, науковці, представники атомних станцій Quad Cities (CША), Козлодуй (Болгарія) знайомилися із діяльністю Хмельницької АЕС з питань запобігання помилок персоналу та презентували свої напрацювання.

Під час візиту іноземні експерти обговорили питання щодо методів та практичного застосування персоналом інструментів із запобігання помилок персоналу. Фахівці місії акцентували увагу і на контролі керівництва та документуванні фактів з даного питання, а також визначенні порядку постійного зворотного зв’язку щодо застосування персоналом інструментів запобігання помилок.

По завершенні роботи експерти надали рекомендації, спрямовані на поліпшення діяльності енергетичного підприємства щодо запобігання помилок персоналу, а також відзначили як позитивну практику «Методику підвищення ефективності діяльності ремонтного персоналу з врахуванням людського фактору», розроблену працівниками навчально-тренувального центру ВП ХАЕС, яку використовуватимуть у подальшій діяльності.

Підсумовуючи результати роботи місії, головний інженер Хмельницької АЕС Віктор Макєєв відзначив важливість людського фактору та вивчення світового досвіду щодо запобігання помилок персоналу в контексті подальшого розвитку ядерної енергетика України – основної енергетичної складової промисловості держави.
Information Centre of SE KhNPP

24.25 mln. kWh was generated on November 24

2016-11-25

# 416

On  November 25, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1008 MW. On the previous day, 24.25 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 582.45 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 48 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

24.27 mln. kWh was generated on November 23

2016-11-24

# 415

On  November 24, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1008 MW. On the previous day, 24.27 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 558.2 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 47 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

24.27 mln. kWh was generated on November 22

2016-11-23

# 414

On  November 23, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1009 MW. On the previous day, 24.27 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 533.93 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 46 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

На Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій

2016-11-22

# 413

22 листопада цього року на Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій. Людський фактор та інструменти запобігання помилок персоналу – основна тематика діяльності місії.

До складу делегації увійшли експерти ВАО АЕС-МЦ, науковці, а також представники атомних станцій Quad Cities (CША), Козлодуй (Болгарія).

Вітаючи гостей, генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко презентував роботу атомної станції, закцентувавши увагу на питаннях безпеки та надійності ядерного підприємства: «Ми завжди націлені на підвищення рівня безпеки на підприємстві та прагнемо до того, щоб відповідати кращій світовій практиці», - зазначив керівник ВП ХАЕС.

За словами радника ВАО АЕС Олександра Астапова, основна мета місії технічної підтримки – підвищення надійності та безпеки атомних станцій.

Експерти місії технічної підтримки працюватимуть на Хмельницькій АЕС з 22 по 25 листопада поточного року. Міжнародні фахівці ознайомляться із діяльністю Хмельницької АЕС щодо запобігання помилок персоналу та презентуватимуть свої напрацювання з даного питання.
Information Centre of SE KhNPP

24.28 mln. kWh was generated on November 21

2016-11-22

# 412

On  November 22, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1011.66 MW. On the previous day, 24.28 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 509.67 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 45 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

Срібро етапу Кубку світу здобула нетішинська фехтувальниця у складі збірної

2016-11-21

# 411

На етапі Кубку світу в Орлеані (Франція) українська збірна з фехтування на шаблях у складі Олени Вороніної, Олександри Мамонтової, Олени Прокуди та нетішинки Ольги Жовнір завоювали срібні нагороди.

В рамках змагань жіноча збірна здобула впевнену перемогу над збірною Китайського Тайбею з рахунком 45:30. В 1/8 турнірної таблиці дівчата з рахунком 45:29 вибили з боротьби японок, серед яких були дві бронзові призерки індивідуальної першості.

Впоралися українські фехтувальниці у півфіналі і з командою господарок турніру – француженками, вирвавши перемогу з рахунком 45:35.

Боротьбу за золоті нагороди українська збірна вела із суперницями з Італії. За рахунку 33:45 наші спортсменки поступилися італійкам здобувши «срібло» етапу Кубку світу.
Information Centre of SE KhNPP

Results of Emission Monitoring

2016-11-21

# 410

Emission from 14.11.2016 to 21.11.2016

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.00308
Inert gases 0.1111
Iodine 0.00075

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

24.26 mln. kWh was generated on November 20

2016-11-21

# 409

On  November 21, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1012 MW. On the previous day, 24.26 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 485.39 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 44 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

Поблизу Хмельницької АЕС будуть проведені пожежні навчання

2016-11-18

# 408

21 листопада цього року на території 7 Державної пожежно-рятувальної частини (ДПРЧ) з охорони Хмельницької АЕС буде проведено заняття з гасіння умовної пожежі.
За інформацією пожежно-рятувальної служби в м. Нетішин, під час навчань буде застосовано відкритий вогонь, який супроводжуватиметься сильним задимленням.
Заняття проводяться за планом з метою відпрацювання практичних навиків гасіння мастил та маслонаповненого обладнання.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

24.27 mln. kWh was generated on November 17

2016-11-18

# 407

On  November 18, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1010 MW. On the previous day, 24.27 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 412.6 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 41 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

Міжнародний боксерський турнір пройшов в місті-супутнику Хмельницької АЕС

2016-11-17

# 406

ІІ Міжнародний боксерський турнір присвячений воїнам АТО пройшов нещодавно в місті-супутнику Хмельницької АЕС Нетішині. У змаганні взяли участь боксери із західних та північних областей України, а також спортсмени із Молдови та Білорусі.

Загалом у турнірі взяли участь понад 130 учасників, серед яких 30 – боксери комплексної дитячо-юнацької спортивної школи ХАЕС, які достойно представили місто атомників. Спортсмени виступали у чотирьох вікових категоріях.

Чемпіонами у віковій категорії 2001 -2002 років народження стали Максим Степанишин, Юрій Рудюк, Максим Багнюк, Максим Глушко та Павло Коверзнєв, які представляли нетішинську команду у різних вагових категоріях.

Серед найстарших юнаків 1999-2000 років народження у ваговій категорії до 69 кг лідером став Антон Свинаренко.

Боксери КДЮСШ міста-супутника Хмельницької АЕС Михайло Василенко, Іван Мольдван, Андрій Карпенко, Роман Флік були найкращими у віковій категорії 2003-2004 років народження у різних вагових категоріях.

Гарні результати і у наймолодших нетішинських спортсменів 2005-2006 років народження, серед яких перші місця вибороли у своїх вагових категоріях Максим Чижов, Тарас Шаповал, Артем Звада.

Вітаємо переможців та призерів турніру та бажаємо нових перемог на боксерському ринзі.

Довідково:
Хмельницька АЕС дбає про фізичне здоров'я своїх працівників. Спорткомплекс Хмельницької АЕС і Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа входять до складу первинної профспілкової організації станції
У спортивному комплексі ВП ХАЕС персонал має можливість відвідувати басейн, секції настільного тенісу, баскетболу, волейболу, футболу, гандболу, боротьби, фехтування та ін.
Активно діє Нетішинська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, де діє десять відділень, які готують підростаючу зміну для олімпійських видів спорту - боксу, волейболу, гандболу, боротьби самбо та дзюдо, кікбоксінгу, легкої атлетики, плавання, фехтування і футболу.
Спортивні майданчики та споруди міста завжди готові до проведення змаганнь найвищого рівня.
Поєднання зусиль профспілкового комітету ХАЕС, колективу СК «Енергетик», колективу КДЮСШ ППО ХАЕС дає можливість досягати видатних результатів, залучати до активних занять фізичною культурою і спортом значну кількість працівників ХАЕС, їх дітей, жителів міста та регіону розташування Хмельницької АЕС.
Information Centre of SE KhNPP

24.25 mln. kWh was generated on November 16

2016-11-17

# 405

On  November 17, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1010 MW. On the previous day, 24.25 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 388.3 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 40 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

24.27 mln. kWh was generated on November 15

2016-11-16

# 404

On  November 16, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1010 MW. On the previous day, 24.27 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 364.06 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 39 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

24.26 mln. kWh was generated on November 14

2016-11-15

# 403

On  November 15, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1011 MW. On the previous day, 24.26 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 339.78 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 38 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

Results of Emission Monitoring

2016-11-14

# 402

Emission from 07.11.2016 to 14.11.2016

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0033
Inert gases 0.155
Iodine 0.0009

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

24.25 mln. kWh was generated on November 13

2016-11-14

# 401

On  November 14, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1010 MW. On the previous day, 24.25 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 315.53 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 37 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

Команда Хмельницької АЕС - лідер ХХІV Спартакіади Атомпрофспілки України

2016-11-11

# 400

Завершено останній етап ХХІV Спартакіади фізкультурних організацій Атомпрофспілки України, який проходив нещодавно в місті Енергодарі. За підсумками трьох турів лідером стала команда Хмельницької АЕС. На другій сходинці спортсмени із Запорізької АЕС. Замикає трійку лідерів команда южноукраїнців.
За найвищі нагороди змагалися спортсмени із міст-супутників АЕС України та команди Східної об’єднаної організації профспілки (м. Жовті Води). Протягом поточного року було проведено три етапи Спартакіади, де визначалися найсильніші в одинадцяти видах спорту.
Команда хмельницьких атомників була лідером у настільному тенісі, чоловічому волейболі, гирьовому спорті та пляжному волейболі серед жінок. Другу сходинку спортсмени Хмельницької АЕС посіли у турнірах з футзалу, жіночого волейболу, шахів та армспорту. Третіми за підсумками Спартакіади, були нетішинські плавці та чоловіча команда з пляжного волейболу. За загальними підсумками спортсмени Хмельницької АЕС набрали переможні 22 очка.
Вітаємо команду Хмельницької АЕС та чекаємо нових перемог.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

24.3 mln. kWh was generated on November 10

2016-11-11

# 399

On  November 11, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1011 MW. On the previous day, 24.3 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 242.7 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 34 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

День депутата Славутської районної ради на Хмельницькій АЕС

2016-11-10

# 398

10 листопада 2016 року Хмельницьку АЕС відвідали депутати Славутської районної ради Хмельницької області.

За програмою заходу депутати ознайомилися з діяльністю навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС, побачили повномасштабний тренажер (ПМТ) енергоблока АЕС, призначений для підготовки і підтримки кваліфікації оперативного персоналу блочного щита управління, який є точною копією реального блочного і резервного щитів управління (РЩУ) і базується на комплексній математичній моделі енергоблока.

Депутати оглянули машинні зали діючих енергоблоків та мали можливість подивитись на діючий турбогенератор енергоблока №1, а також на турбіну енергоблока №2, де зараз проходить планово-попереджувальний ремонт. Після цього депутатам показали будівельні конструкції енергоблоків №3 та №4.

Після оглядин депутати зустрілись із адміністрацією Хмельницької АЕС на чолі з генеральним директором Миколою Панащенко, який детально ознайомив гостей із історією підприємства, виробничими показниками, заходами з радіаційної безпеки, охорони навколишнього середовища, підвищення безпеки, модернізації і реконструкції та продовження експлуатації діючих енергоблоків тощо.

Своїми враженнями від відвідин Хмельницької АЕС поділився голова Славутської районної ради Леонід Радзивілюк: «Це ознайомчий візит оновленого депутатського корпусу Славутської районної ради на найпотужніше підприємство Хмельниччини, яке є найбільшим платником податків регіону. Ми переконалися у безпрецедентних заходах безпеки, які впроваджують на Хмельницькій АЕС задля забезпечення її безпечної експлуатації».

Голова райдержадміністрації Богдан Маршук відмітив, що сьогодні серед відвідувачів Хмельницької АЕС присутні не тільки депутати, а й голови сільських рад району, керівники найбільших підприємств Славутчини, які донесуть до своїх громад та колективів, що основні принципи колективу атомників - безпека, екологія, надійність.
Information Centre of SE KhNPP

На Хмельницькій АЕС підвищували кваліфікацію інструктори навчально-тренувальних центрів

2016-11-10

# 397

З 31 жовтня по 4 листопада 2016 року в навчально-тренувальному центрі Хмельницької АЕС проходило навчання інструкторів за модулем «Педагогічна інженерія, проведення акції навчання. Оцінка» з підтримки кваліфікації оперативного персоналу.

Курс лекцій за цією темою проводив фахівець Академії керівників атомної енергетики (АКАЕ) ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Петров. За основу взято методику французької компанії «Електрисите де Франс» (EDF), одного з найбільших виробників електроенергії в світі. Основною метою цієї методології є визначення певної стратегії і тактики, формування системного бачення майбутнього, визначення перспективних напрямів роботи, встановлення нових амбітних цілей та завдань тощо. Навчання представників з усіх підрозділів Енергоатому проходило на базі навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС.

На початку вересня 2016 року фахівцями Академії було проведено навчання інструкторів за модулем «Проведення занять в робочій групі. Комунікація». Високий професійний рівень викладання відзначили усі присутні на заняттях інструктори, а також керівництво навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС.

«Наші заняття кардинально відрізняються від традиційних. Семінари проводяться у вигляді ділової гри, мозкових штурмів, коли ставиться завдання знайти правильне і найпростіше рішення з реальної практики. Розглядаються питання, актуальні та важливі для компанії, конкретного підрозділу, або стосуються стратегічного розвитку», - розповів заступник директора навчального центру Академії керівників атомної енергетики Сергій Володимирович Ублік.
Information Centre of SE KhNPP

24.3 mln. kWh was generated on November 9

2016-11-10

# 396

On  November 10, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1008 MW. On the previous day, 24.3 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 218.45 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 33 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

В місті-супутнику Хмельницької АЕС перевірятиметься система оповіщення

2016-11-09

# 395

10, 11 та 17 листопада 2016 року у місті Нетішин відбудеться комплексна перевірка обласної системи оповіщення цивільного захисту «Сигнал - ВО» з включенням електросирен.

З метою недопущення безпідставного хвилювання жителів та гостей міста інформуємо, що такі перевірки здійснюються щоквартально відповідно до плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області на 2016 рік.
Information Centre of SE KhNPP

24.27 mln. kWh was generated on November 8

2016-11-09

# 394

On  November 9, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1011 MW. On the previous day, 24.27 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 194.19 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 32 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

На Хмельницькій АЕС триває навчальний семінар-тренінг з експлуатаційного неруйнівного контролю металу

2016-11-08

# 393

З 7 по 11 листопада відповідно до календарного графіка та технічного завдання проекту «Інструмент співробітництва у галузі ядерної безпеки» (ІСЯБ) на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебувають експерти, представники компаній «Iberdrola», «Tecnatom», «Algiz», JSO, JRC (Іспанія, Україна).

Мета візиту - проведення навчального семінару-тренінгу для експертних груп українських АЕС на тему «Розробка та впровадження ризик-орієнтованих методологій експлуатаційного неруйнівного контролю металу обладнання та трубопроводів, важливих для безпеки АЕС».

Особливість програми ІСЯБ полягає в тому, що вона актуальна для всіх атомних електростанцій, результати її впровадження поширюються на всю ядерну галузь України. Подібні методології вже впроваджені та застосовуються на європейських АЕС, а іспанська компанія «Iberdrola» є найкращим експертом в галузі експлуатаційного неруйнівного контролю металу. Загальною метою підтримки України з боку ЄС в рамках ІСЯБ є сприяння поширенню високого рівня ядерної безпеки, радіаційного захисту, застосування ефективних і дієвих заходів безпеки щодо ядерних матеріалів і запровадження ефективної культури безпеки в Україні згідно з принципами Конвенції про ядерну безпеку МАГАТЕ та положеннями Договору про EURATOM.

Впровадження нових методологій неруйнівного контролю металу на атомних електростанціях, за словами заступника головного інженера з ядерної і радіаційної безпеки - керівника проекту на ХАЕС Костянтина Щербініна, має важливе значення для економічної стабільності як компанії «Енергоатом», так і України.

Програмою візиту європейських спеціалістів передбачено також обговорення результатів аналізу пілотних систем, які впроваджуються на енергоблоці №2 ВП ХАЕС та енергоблоці №1 ВП РАЕС.

Співробітництво у рамках даного проекту - це сприяння ефективній культурі безпеки та запровадження найвищих стандартів ядерної безпеки й радіаційного захисту.
Information Centre of SE KhNPP

24.3 mln. kWh was generated on November 7

2016-11-08

# 392

On  November 8, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1011 MW. On the previous day, 24.3 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 169.9 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 31 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

Results of Emission Monitoring

2016-11-07

# 391

Emission from 31.10.2016 to 07.11.2016

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0031
Inert gases 0.1286
Iodine 0.0008

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

Список фізичних та юридичних осіб, до яких застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції)

2016-11-07

# 390

На виконання Указу Президента України №467/2016 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» публікуємо список фізичних та юридичних осіб, до яких застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) строком на один рік відповідно до Додатків 1-4.
Додатки 1-4 Download document (~2.28 МБ)
Information Centre of SE KhNPP

24.27 mln. kWh was generated on November 6

2016-11-07

# 389

On  November 7, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1007 MW. On the previous day, 24.27 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 145.64 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 30 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

Радіаційний фон біля Хмельницької АЕС досліджувала учениця території спостереження

2016-11-04

# 388

Дослідження радіаційного фону на проммайданчику Хмельницької АЕС проводила нещодавно Оксана Стецюк, учениця Берездівського НВК, що знаходиться на території спостереження ХАЕС. У своїй науковій роботі старшокласниця ставить за мету довести, що радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС не впливає на довкілля.

Вимірювання радіаційного фону Оксана Стецюк та вчитель фізики Ванда Прокопченко зі Славутчини проводили разом із представниками цеху радіаційної безпеки та представниками відділу роботи з громадськістю, які курують даний проект. Дослідники здійснили заміри радіаційного фону в машзалах першого та другого енергоблоків, один з яких працює на повній потужності, а на другому триває планово-попереджувальний ремонт. Проводили вимірювання радіаційного фону також біля будівель блоків, в їдальні, поблизу водосховища та на території відкритого розподільчого пристрою ВП ХАЕС.

Це вже не перша зустріч з учнями та вчителями Берездівського НВК. Фахівці цеху радіаційної безпеки разом із школярами вже здійснювали цьогоріч заміри радіаційного фону на території навчального закладу, що стало основою для написання науково-дослідної роботи старшокласниці. Цього разу Оксана Стецюк продовжила своє дослідження безпосередньо на території розташування атомної електростанції.
За словами юної дослідниці, у своїй роботі вона хоче довести жителям Ганнопільської та Берездівської громад, що Хмельницька АЕС - безпечна для довкілля і радіаційний фон на проммайданчику атомної станції знаходиться в межах норми.
Information Centre of SE KhNPP

24.28 mln. kWh was generated on November 3

2016-11-04

# 387

On  November 4, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1011.66 MW. On the previous day, 24.28 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 72.84 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 27 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

Хмельницька АЕС виконала планове завдання із виробництва електроенергії на 101,5%

2016-11-03

# 386

У жовтні поточного року Хмельницькою атомною електростанцією вироблено 940,8 млн. кВт*год електроенергії при плані 927 млн. кВт*год електроенергії. Зокрема, першим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 753,4 млн. кВт*год електроенергії, другим – 187,4 млн. кВт*год електроенергії (з 09.10.2016 на енергоблоці триває середній планово-попереджувальний ремонт).

Із коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 86,49% Хмельницька атомна електростанція відпрацювала десять місяців поточного року. Це найкращий показник серед всіх атомних станцій України за даний період.

За жовтень поточного року на енергоблоці №1 КВВП становив 101,13%, на другому – 25,15%.

З початку року (станом на 24:00 31.10.2016 р.) двома енергоблоками ХАЕС вироблено 12 662,2 млн. кВт * год електроенергії. Зокрема, блоком №1 – 6 137,8 млн. кВт*год електроенергії, блоком №2 – 6 524,4 млн. кВт*год електроенергії.

З початку експлуатації (станом на 24:00 31.10.2016 р.) двома енергоблоками ХАЕС вироблено 265 689,9 млн. кВт * год електроенергії. Енергоблоком №1 – 184 960,3 млн. кВт*год електроенергії, блоком №2 – 80 729,6 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Information Centre of SE KhNPP

24.29 mln. kWh was generated on November 2

2016-11-03

# 385

On  November 3, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1009 MW. On the previous day, 24.29 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1. 48.56 mln.kWh has been generated since the beginning of the month.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 26 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

24.3 mln. kWh was generated on November 1

2016-11-02

# 384

On  November 2, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1009 MW. On the previous day, 24.3 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 25 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP

24.3 mln. kWh was generated on October 31

2016-11-01

# 383

On  November 1, 2016, Khmelnitsky 1 operates at capacity of 1010 MW. On the previous day, 24.3 mln. kW*h of electricity was generated by Khmelnitsky 1, and 753.4 mln. kW*h has been generated in October.

Khmelnitsky 2 has been in outage for 24 days.

Radiation situation on the site and adjacent areas has not changed, and remains at the level corresponding to normal operation of power units, and does not exceed natural background values.
Information Centre of SE KhNPP