На Хмельницькій АЕС завершилися тактико-спеціальні навчання

2017-05-31

# 201

30-31 травня поточного року на Хмельницькій АЕС та в місті-супутнику проходили тактико-спеціальні навчання з перевірки ефективності об’єктового плану взаємодії у разі вчинення диверсії та антитерористичної захищеності АЕС.

До участі в навчаннях залучались особовий склад військових частин 3043 та 3053 Національної гвардії України, представники служби фізичного захисту, відомчої воєнізованої охорони, а також підрозділи Національної поліції та Служби безпеки України. За ходом навчань, спостерігали також іноземні фахівці.

Під час навчань на Хмельницькій АЕС було активовано внутрішній та зовнішній кризові центри, зібрано антитерористичний штаб та введено в дію план з ліквідації умовної диверсії.

В рамках навчань нацгвардійці, які охороняють АЕС, разом із підрозділами поліції та служби безпеки відпрацьовували спільні дії з виконання завдань пов’язаних з антидиверсійною діяльністю: знешкоджували умовні вибухові засоби, оглядали транспорт, перевіряли документи та здійснювали всі необхідні дії щодо забезпечення порядку та оперативного затримання зловмисників (умовно за тренуванням).

Підсумовуючи хід навчань, заступник генерального директора з фізичного захисту та режиму ВП ХАЕС Олег Редзинець зазначив: «Проведені тактико-спеціальні навчання дозволяють перевірити рівень координації дій військових, правоохоронних органів у нештатних ситуаціях, а також врахувати недоліки, зробити необхідні висновки та визначити завдання на перспективу».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

48.08 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-31

# 200

On May 31, 2017, the 1st unit's power is 995 MW. Daily generation of electricity is 24 million kWh and 663.19 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 999 MW. Daily generation of electricity is 24.08 million kWh and 720.16 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

Ощадбанк попереджає про активізацію шахрайства з платіжними картками за допомогою SMS-повідомлень

2017-05-30

# 199

Ощадбанк попереджає про активізацію останнім часом шахрайських дій стосовно держателів платіжних карток банку, які здійснюються злочинцями за допомогою SMS-повідомлень. Про це йдеться в офіційному листі Ощадбанку, направленому на адресу НАЕК «Енергоатом». (Енергоатом є одним з найбільших підприємств, що співпрацюють з Ощадбанком за зарплатними проектами).

У документі повідомляється, що за інформацією банку, почастішали випадки надсилання клієнтам Ощадбанку SMS-повідомлень з різних невідомих номерів нібито від імені банку про блокування картки та необхідність зателефонувати до Контакт-центру. «Прийнявши Ваш дзвінок, зловмисники намагаються дізнатись персональні дані, зокрема номер картки», - підкреслюють у фінансовій установі.

Ощадбанк просить не реагувати на надану в подібних SMS інформацію і не телефонувати за вказаними у них телефонами.

В Ощадбанку нагадують, що співробітники цієї установи ніколи не надсилають SMS-повідомлення і не телефонують клієнту з невідомого номера з метою отримання конфіденційної інформації по платіжній картці та не просять назвати ці дані по телефону. Користувачі карток повинні пам'ятати, що не можна розголошувати конфіденційну інформацію - кодове слово, номер картки, термін її дії, PIN-код, CVC / CVV-код (3 цифри на зворотному боці картки) - ні знайомим, ні стороннім, ні тим більше тим особам, які представляються співробітниками банку.

Всі SMS-повідомлення від Ощадбанку надходять за єдиним зразком: відправник повідомлення – Oschadbank, а у тексті - номер Контакт-центру 0800210800. Номери телефонів, з яких Ощадбанк телефонує клієнтам, такі: 38(044) 363-01-33, 38(044) 364-21-21.

Ощадбанк закликає держателів платіжних карток банку бути пильними!
Пам'ятка з безпеки Download document (~0.17 МБ)
Запобігання шахрайству при використанні платіжних карток Download document (~0.88 МБ)
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Команда Хмельницької АЕС – лідер ХХV Спартакіади Атомпрофспілки України

2017-05-30

# 198

26-28 травня в смт. Коблєво проходила ХХV, ювілейна, Спартакіада фізкультурних організацій Атомпрофспілки України. Протягом трьох днів спортсмени Рівненської, Хмельницької, Запорізької, Южно-Української, Чорнобильської атомних станцій, а також Східної об’єднаної організації профспілок змагалися в турнірах з волейболу, футзалу, настільного тенісу, армспорту, шахів та шашок.

Команда Хмельницької АЕС показала найкращі результати в турнірах із настільного тенісу, шашок, чоловічого класичного та жіночого пляжного волейболу, де посіла перше місце. Друге місце спортсмени ХАЕС завоювали в шаховому турнірі та з армспорту. У футзальних баталіях команда хмельницьких атомників виборола третю сходинку.

Загалом, за підсумками всіх видів ХХV Спартакіади, спортсмени Хмельницької АЕС вибороли перше місце. На другій сходинці команда Запорізької атомної станції. Третіми стали спортсмени Східної об’єднаної організації профспілок.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС відбудуться тактичні навчання

2017-05-30

# 197

30 - 31 травня поточного року на Хмельницькій АЕС будуть проходити тактичні навчання з перевірки ефективності об’єктового плану взаємодії у разі вчинення диверсії та антитерористичної захищеності АЕС.

У навчанні братимуть участь представники служби фізичного захисту, відомчої воєнізованої охорони, військової частини з охорони ХАЕС, а також особового складу відділів поліції та служби безпеки міста Нетішина.

Під час тактичних навчань будуть відпрацьовані елементи взаємодії військовослужбовців з охорони атомної станції, працівників служби фізичного захисту ядерного об’єкта, а також відповідних служб та підрозділів міста.

30 травня поточного року обмежуватиметься перебування громадян та транспортне пересування у межах санітарно-захисної зони Хмельницької АЕС. Наявність документів, що засвідчують особу є обов’язковою. Зупинка та паркування транспортних засобів (крім службового та технологічного транспорту АЕС) у безпосередньому оточенні промислового майданчика ХАЕС заборонена.


Сподіваємось на розуміння за тимчасові незручності.
Адміністрація ВП ХАЕС

48.13 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-30

# 196

On May 30, 2017, the 1st unit's power is 1001 MW. Daily generation of electricity is 24 million kWh and 639.19 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1001 MW. Daily generation of electricity is 24.13 million kWh and 696.09 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

Results of Emission Monitoring

2017-05-29

# 195

Emission from 22.05.2017 to 29.05.2017

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0053
Inert gases 0.0766
Iodine 0.0008

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Information Centre of SE KhNPP

48.23 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-29

# 194

On May 29, 2017, the 1st unit's power is 998 MW. Daily generation of electricity is 24.05 million kWh and 615.19 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1003 MW. Daily generation of electricity is 24.18 million kWh and 671.96 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

Місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій завершила роботу на ХАЕС

2017-05-26

# 193

З 22 по 26 травня на Хмельницькій АЕС працювала місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій. До складу делегації увійшли експерти із Великобританії, США, Словаччини, Болгарії, Вірменії та України. Тематика візиту місії – практики моніторингу і оцінки ефективності використання внутрішнього досвіду експлуатації і управління малозначущими подіями.

В роботі місії були задіяні представники трьох регіональних центрів, які протягом тижня знайомилися із досвідом експлуатації ХАЕС.
Серед основних напрямків роботи місії: виконання процедур з моніторингу і оцінки ефективності програми корегувальних заходів; система мотивації персоналу з виявлення малозначимих подій; система контролю якості і результатів обходів обладнання; критерії та методи оцінки, кращі світові практики з використання внутрішнього досвіду експлуатації і управління малозначущими подіями та ін.

Підсумовуючи результати роботи, керівник місії Андрій Підопригора зазначив, що питанням пов’язаним з малозначущими подіями на ХАЕС приділяється багато уваги, «більш пильна увага до даних подій може запобігти й більш значимим подіям», - констатував експерт.

Генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко висловив впевненість в тому, що навіть при добре налагодженій роботі  завжди є можливість для вдосконалення. В цьому допомагають для колективу ХАЕС подібні місії.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницьку АЕС проінспектували представники міжнародної страхової інспекції

2017-05-26

# 192

З 23 по 25 травня на Хмельницькій АЕС працювала міжнародна страхова інспекція Ядерного страхового пулу (ЯСП). Серед учасників - експерти з Великобританії, Китаю, Росії та України. Міжнародні фахівці оцінювали страховий ризик АЕС для страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду.

Забезпечення фінансових гарантій з відшкодування можливої ядерної шкоди шляхом страхування цивільної відповідальності – обов’язкова умова видачі ліцензії на експлуатацію ядерних установок (ст. 43 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»).

В рамках програми перебування експерти ознайомилися із показниками діяльності ХАЕС, а також спостерігали за безпосереднім виробничим процесом та спілкувалися з персоналом основних підрозділів. Варто зауважити, що ще до початку візиту представникам інспекції ЯСП була надана відповідна документація для детального ознайомлення за напрямками діяльності, які цікавили експертів.

У процесі роботи представники міжнародної страхової інспекції фіксували як сильні сторони в діяльності підприємства, так і напрямки роботи, за якими можливі покращення.
«Після детального аналізу показників діяльності Хмельницької АЕС можна зробити висновки, що станція володіє прийнятним рівнем ризиків для страхування», - підсумувала результати перевірки керівник інспекції Валері Мартел.

Генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко, в свою чергу, запевнив, що колектив підприємства зробить все можливе для того, щоб атомна станція ніколи не була причиною тривоги та нещастя.

Протягом тижня експерти підготують короткий звіт, а через три місяці нададуть детальний аналіз із конкретними рекомендаціями, виконання яких перевірятимуть під час наступної інспекції.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

47.96 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-26

# 191

On May 26, 2017, the 1st unit's power is 999 MW. Daily generation of electricity is 24.06 million kWh and 543.03 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 996 MW. Daily generation of electricity is 23,9 million kWh and 599.61 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

На Хмельницькій АЕС відбувся брифінг для ЗМІ щодо проекту «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 рр.»

2017-05-25

# 190

25 травня поточного року, в рамках громадського обговорення проекту «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 рр.» на Хмельницькій АЕС проведено брифінг для регіональних ЗМІ.

У брифінгу взяли участь заступник генерального директора з капітального будівництва Олег Рахлінський, заступник головного інженера з технології і інжинірингу Олег Хатьомкін, начальник відділу охорони навколишнього середовища Олександр Левицький, начальник цеху дезактивації і поводження з радіоактивними відходами Сергій Коротов.
Під час брифінгу зазначалося, що Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КЗПБ), затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 №1270, направлена на підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародним визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля.
Всі витрати на реалізацію КЗПБ здійснюються за рахунок власних коштів ДП «НАЕК «Енергоатом», а також коштів, наданих як кредити Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Євратомом. Додатками до кредитної угоди з зазначеними організаціями є: План екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ) та План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС). Однією з вимог цих документів є Екологічна оцінка виконання КЗПБ кожні 5 років. В цьому році дану роботу на замовлення ДП «НАЕК «Енергоатом» здійснює «Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління» Мінприроди України. Початок громадського обговорення її результатів планується розпочати першого червня поточного року.
Метою КЗПБ є підвищення рівня безпеки експлуатації енергоблоків атомних електростанцій і надійності їх роботи, а також заміна застарілого обладнання, яке відпрацювало свій ресурс. Дана програма дозволить виконати зобов'язання України щодо впровадження рекомендацій МАГАТЕ, вироблених за результатами оцінки проектної безпеки українських АЕС (стрес-тестів), проведеної в період 2008-2010 рр. в рамках Спільного проекту Єврокомісії - МАГАТЕ - Україна.
Згідно із затвердженим ДП «НАЕК «Енергоатом» планом-графіком реалізації КЗПБ, в 2017 році повинні бути виконані в повному обсязі 9 заходів: 3 заходи на енергоблоці №1 і 6 заходів на енергоблоці №2. Нині основний акцент зроблено на заходи з підвищення безпеки на першому енергоблоці ХАЕС, термін експлуатації якого буде завершено в грудні 2018 року, розповідає заступник головного інженера з технології і інжинірингу ВП ХАЕС Олег Хатьомкін.
Повністю реалізувати заходи програми підвищення безпеки планується до 2020 року. «Дана програма реалізується лише на діючих енергоблоках і не стосується нових об’єктів», - зауважив заступник генерального директора з капітального будівництва ВП ХАЕС Олег Рахлінський.
«Ядерні енергоблоки України повністю відповідають національним вимогам з безпеки, але ніщо не заважає нам бути завтра кращими ніж сьогодні, тому ми постійно підвищуємо рівень безпеки на АЕС»,- констатував Олег Хатьомкін.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

48.0 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-25

# 189

On May 25, 2017, the 1st unit's power is 1002 MW. Daily generation of electricity is 24,1 million kWh and 518,9 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 992 MW. Daily generation of electricity is 23,9 million kWh and 575,7 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

Комплексна перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2017-05-25

# 188

Сьогодні, 25 травня 2017 року відбудеться комплексна перевірка обласної системи оповіщення цивільного захисту «Сигнал –ВО» та системи оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району.
Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.
Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС нагородили переможців конкурсу «Атомна енергетика і ми»

2017-05-24

# 186

24 травня поточного року в інформаційному центрі Хмельницької АЕС відбулось нагородження переможців конкурсу «Атомна енергетика і ми». Конкурс вже знаний в регіоні, тому вкотре зібрав велику кількість учасників. Це своєрідне соціологічне опитування серед молоді через засоби мистецтва, літератури та початкової наукової діяльності про ставлення до атомної енергетики, перспектив її розвитку.

Вітали призерів ХХІІ регіонального конкурсу представники адміністрації Хмельницької АЕС та ядерного страхового пулу. За словами генерального директора ядерного страхового пулу України Олександра Бабенка, такі конкурси – це частина культури безпеки, адже наше завтра залежить від розуміння молодим поколінням важливості розвитку ядерної енергетики.
Наймасовіший – конкурс дитячої творчості – «Мирний атом єднає Україну», на який було представлено 143 творчі роботи у жанрах анімації, живопису, графіки, декоративного-ужиткового мистецтва. Роботи на конкурс надходили зі всіх районів території розташування ХАЕС. Нетішин, Славута, Шепетівка, Ізяслав, Білогір’я, Острог та населені пункти цих районів - така географія цьогорічного конкурсу. Гран – прі ХХІІ регіонального дитячого конкурсу «Мирний атом єднає Україну» виборола нетішинка Діана Шостак. Першу премію розділили Дарія Жогло, Анна Прокопенко, Дар’я Березська із міста атомників. Друга премія у Анни Ярмолюк із Острога та Аліни Волкової з Нетішина. Третя премія у багаторазової призерки конкурсу Ірини Борцової з міста-супутника Хмельницької АЕС. Відмічені також номінанти конкурсу – за краще живописне, графічне, декоративне та оригінальне вирішення теми. Багато учасників отримали заохочувальні призи.
У ХХІІ конкурсі рефератів взяли участь старшокласники території розташування АЕС із міст Славути, Нетішина, Ізяславського, Славутського та Шепетівського районів Хмельницької області. Перше місце розділили старшокласниці Славутського та Шепетівського районів. Учениця Берездівського НВК Оксана Стецюк, яка презентувала роботу про розвиток теорії атома розділила перше місце із Аліною Ковальчук із Ленковецької ЗОШ, яка пов’язала розвиток атомної енергетики із енергетичною незалежністю держави. Другу сходинку посіли старшокласники загальноосвітніх шкіл міста Славути Микола Левін та Дмитро Пермінов. Третіми стали учень Судилківської ЗОШ Шепетівського району Богдан Тригубець та нетішинка Людмила Яцюк.
На розгляд журі літературного конкурсу «Нетішин - місто енергетиків» цьогоріч представлені творчі роботи юних літераторів із населених пунктів Хмельниччини та Рівненщини. Перше місце конкурсу розділили представники Ізяславського району Богдан Кравчук з Білівського навчально-виховного комплексу та учні 5-7 класів літературної студії «Чари слова» Борисівського НВК, які представили на конкурс поетичну збірку «Сучасне місто може надихнути». На другій сходинці представниця Славутчини Ольга Троцюк та учениця Михлянської загальноосвітньої школи, що на Ізяславщині, Наталія Тимощук. Третю премію поділили Анна Міллер із Головлівського НВК Славутського району та Тетяна Дрозд учениця Борисівського НВК Ізяславського району, які презентували поетичні добірки про місто атомників.
Призери конкурсів отримали грошові премії та гарний настрій, адже привітати їх прийшли і місцеві таланти. Невеличкий концерт для переможців конкурсу додав святковості та позитиву. На часі черговий, вже 23 –ій, конкурс чекає на юні таланти. 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС створено відокремлений підрозділ Українського ядерного товариства

2017-05-24

# 185

23 травня поточного року на Хмельницькій АЕС відбулися установчі збори Українського ядерного товариства (УкрЯТ). Понад 450 членів створили відокремлений підрозділ громадської організації «Українське ядерне товариство» в м. Нетішин Хмельницької області.

Учасники обрали керівні органи громадської організації. Головою відокремленого підрозділу УкрЯТ в м.Нетішин обрано заступника генерального директора з кадрів і соціального розвитку Віктора Демидюка, заступником - начальника зміни енергоблока Олександра Хомича. До складу ради увійшли працівники Хмельницької АЕС та представники громадськості міста-супутника.

Відкриваючи збори, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко наголосив, що Українське ядерне товариство зарекомендувало себе як громадська організація, яка захищає інтереси АЕС та колективу атомників. «Основне завдання УкрЯТ – бути трибуною і рупором. Це можливість з боку громадськості захистити інтереси нашого підприємства і енергокомпанії», - зазначив керівник атомної станції.

Варто зауважити, що ГО «УкрЯТ» з часу свого створення у 1992 році активно працює над подоланням викликів, які стоять перед атомною енергетикою України, докладає зусиль для її безпечного стабільного функціонування та розвитку. З цією метою Українське ядерне товариство співпрацює з підприємствами ядерно-паливного циклу, органами влади, Національною академією наук України, профільними громадськими організаціями та населенням, проводить тематичні конференції, форуми та інші науково-просвітницькі заходи, залучаючи широке коло зацікавлених сторін до вирішення актуальних питань розвитку атомної галузі та популяризації атомної енергетики в цілому.
Information Centre of SE KhNPP

Комплексна перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2017-05-24

# 184

25 травня 2017 року відбудеться комплексна перевірка обласної системи оповіщення цивільного захисту «Сигнал –ВО» та системи оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району.
Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Information Centre of SE KhNPP

48.0 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-24

# 182

On May 24, 2017, the 1st unit's power is 1004 MW. Daily generation of electricity is 24,1 million kWh and 494,9 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 992 MW. Daily generation of electricity is 23,9 million kWh and 551,8 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

47.16 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-23

# 181

On May 23, 2017, the 1st unit's power is 1002 MW. Daily generation of electricity is 24.1 million kWh and 470.85 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 993 MW. Daily generation of electricity is 23.06 million kWh and 527.95 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

На Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій

2017-05-22

# 180

22 травня поточного року на Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій. З 22 по 26 травня  експерти із Великобританії, США, Словаччини, Болгарії, Вірменії та України знайомитимуться із діяльністю енергетичного підприємства та презентуватимуть свої кращі напрацювання.

Система мотивації персоналу з виявлення малозначимих подій; виконання процедур з моніторингу і оцінки ефективності програми корегувальних заходів; система контролю якості і результатів обходів обладнання; критерії та методи оцінки, кращі світові практики з використання  внутрішнього досвіду експлуатації і управління малозначущими подіями – основні напрямки роботи місії.

Вітаючи міжнародних експертів, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко наголосив на важливості впровадження кращого досвіду експлуатації і управління малозначущими подіями для персоналу підприємства.

За словами керівника програми Андрія Підопригори, тематика місії, що пов’язана з досвідом експлуатації, актуальна для атомних станцій всього світу. Експерти місії технічної підтримки, до складу якої увійшли представники трьох регіональних центрів ВАО АЕС, зібрали кращий загальносвітовий досвід, яким ділитимуться протягом тижня із  персоналом  Хмельницької АЕС.
Information Centre of SE KhNPP

На Хмельницькій АЕС відбудеться громадське обговорення

2017-05-22

# 179

ANNOUNCEMENT: On May 25, an information briefing for mass media will be held at Khmelnytsky NPP within public discussions of the project "Report on Environmental Assessment of Complex (Consolidated) Safety Upgrade Programme for NPP Units of Ukraine in 2012-2016".

As per Energy Strategy of Ukraine untill 2030 approved by the Resolution of Cabinet of Ministers of Ukraine # 1071-r on July 24, 2013, State Enterprise NNEGC "Energoatom" implements Complex (Consolidated) Safety Upgrade Programme for NPP Units of Ukraine (CCSUP) which is aimed at sustainable improvement of nuclear safety, efficient and reliable work of power industry, safety upgrading of Ukrainian NPPs to the level that meets internationally recognized requirements to nuclear safety and environmental protection.

Main objectives of the Programme are:
•    to improve safety and reliability of NPP operation;
•    to reduce risks of NPP accidents during a natural disaster or other emergencies;
•    to improve management of design bases accidents and beyond the design bases accidents at nuclear power plants as well as minimization of their consequences.

CCSUP is approved by the resolution of Cabinet of Ministers of Ukraine № 1270 on December 07, 2011. In 2015, by amendments to the resolution the deadline was set to complete the Programme by the end of 2020 (Resolution of Cabinet of Ministers of Ukraine №1270, September 30, 2015).

Approximate funding of the Programme amounts to 20,101 bln hryvnias (including VAT).

CCSUP is funded at the expense of NNEGC Energoatom's funds as well as loanable funds provided by the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) and the European Atomic Energy Community (Euratom).

Between 2012 and 2014, NNEGC Energoatom carried out activity to attract assistance from international credit institutions to fund the CCSUP measures. As a result, it was decided to cooperate with the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) and the European Atomic Energy Community (Euratom) for crediting.
The Law of Ukraine # 1267-VII, February 15, 2014, ratified the "Guarantee Agreement between Ukraine and the European Bank for Reconstruction and Development" (Ukraine: Complex (Consolidated) Safety Upgrade Programme for NPP Units of Ukraine) which provides credit in the amount of three hundred million euros.

These international treaties provide for implementation of "Environmental and Social Activity Plan". One of the environmental measures is to conduct every 5 years an environmental assessment of CCSUP implementation.
The environmental assessment is aimed at examining impacts on the environment which are resulting from implementation of CCSUP measures. The assessment does not include assessment of impact from construction of new nuclear facilities, increasing capacities of existing nuclear facilities, and lifetime extension of power units of existing NPPs.

The first CCSUP Environmental Assessment was performed in 2011 by an independent international team of experts from «Poyry» Company (Finland, France, Switzerland, Germany), Ukrainian Centre for Environmental and Water Projects, AESKAR Company (Ukraine). CCSUP Environmental Assessment was performed in line with EBRD Environmental and Social Policy, EU environmental legislation, e.g. European Directive 2001/42/ЕС, and with due consideration of the best international experience. Stakeholder Involvement Plan, Scope Identification Report,   CCSUP Environmental Assessment Report and related Statement on environmental consequences of CCSUP implementation were published and are available at official web-site of NNEGC Energoatom: http://www.energoatom.kiev.ua/ua/actvts/integrated_security_program/

This Report contains results of Environmental Impact Re-Assessment due to CCSUP implementation (with consideration of CCSUP updates in 2012-2016, its measures implemented within this period, and actual changes in operational conditions of operating NPPs, environmental conditions, and environmental monitoring procedures, which were made after completion of the previous CCSUP Environmental Assessment).

On May 25, 2017 at 11 a.m. KhNPP Information Centre will conduct an info briefing for mass media at the following address: 6 Lisova Str., Netishyn. The briefing will be held within the framework of public discussion of Draft Report on Environmental Assessment of the Complex Consolidated Safety Upgrade Program for Ukrainian NPPs for the Period of 2012-2016.

Contact phones of KhNPP Information Centre: (03842) 40546, 63713
e-mail: pr@khnpp.atom.gov.ua

Information Centre of SE KhNPP

Results of Emission Monitoring

2017-05-22

# 178

Emission from 15.05.2017 to 22.05.2017

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0029
Inert gases 0.0728
Iodine 0.0007

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Information Centre of SE KhNPP

44.04 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-22

# 177

On May 22, 2017, the 1st unit's power is 1002 MW. Daily generation of electricity is 24.1 million kWh and 446.75 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 972 MW. Daily generation of electricity is 19.94 million kWh and 504.89 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

Мирний атом на дитячих малюнках об'єднав Україну

2017-05-19

# 176

18 травня 2017 року в Енергоатомі відбулося нагородження переможців фінального етапу дитячо-юнацького творчого конкурсу «Мирний атом єднає Україну», який вже традиційно проводиться навесні в Києві. 

Юні художники - призери відбіркових етапів конкурсів, які проводилися  в містах-супутниках українських АЕС зібралися в Києві. Одне з приміщень Компанії перетворилося на виставкову залу, де було представлено експозицію із змістовних, цікавих, яскравих дитячих малюнків та творів декоративно-ужиткового мистецтва. Енергетика дитячих малюнків створила святковий настрій для всіх присутніх.

На церемонії нагородження, у якій взяли участь голова Атомпрофспілки Олексій Лич та президент Українського ядерного товариства Григорій Муляр були оголошені імена переможців.
Хмельницька АЕС була представлена одинадцятьма учасниками, сім з яких було запрошено для нагородження.

ІІІ місце  у старшій віковій категорії з роботою «ХАЕС: даруємо мир і тепло» здобула Дарія Жогло. Заохочувальна премія  в цій віковій групі з роботою «Сонце, атом, вітер та вода – чиста енергія - оце да!» дісталася Аліні Волковій.

У декоративно-ужитковій номінації заохочувальні призи отримала робота Олександра Шевчука виконана в техніці валяння вовни та паперова пластика «Енергетична леді» Ангеліни Мулик.
Серед найстарших робота Ірини Ковалюк «Атом-птиця» в номінації декоративно-ужиткове мистецтво отримала третє місце.

І найцікавіше – це мультики. В номінації «Анімація» перше місце серед молодших отримав Ростислав Ільків з роботою «Пригоди атома» і друге місце серед старших отримала Маріна Поємчук з роботою «Як це було».

Для призерів конкурсу було організовано активний відпочинок, екскурсії та відвідування цікавих куточків Києва.

Information Centre of SE KhNPP

На Хмельницькій АЕС відбудуться тактичні навчання

2017-05-19

# 175

З 29 по 31 травня поточного року на Хмельницькій АЕС будуть проходити тактичні навчання з перевірки ефективності об’єктового плану взаємодії у разі вчинення диверсії та антитерористичної захищеності АЕС.
 
У навчанні братимуть участь представники служби фізичного захисту, відомчої воєнізованої охорони, військової частини з охорони ХАЕС, а також особового складу відділів поліції та служби безпеки міста Нетішина.

Під час тактичних навчань будуть відпрацьовані елементи взаємодії військовослужбовців з охорони атомної станції, працівників служби фізичного захисту ядерного об’єкта, а також відповідних служб та підрозділів міста.

30 травня поточного року обмежуватиметься перебування громадян та транспортне пересування у межах санітарно-захисної зони Хмельницької АЕС. Наявність документів, що засвідчують особу є обов’язковою. Зупинка та паркування транспортних засобів (крім службового та технологічного транспорту АЕС) у безпосередньому оточенні промислового майданчика ХАЕС заборонена.

Сподіваємось на розуміння за тимчасові незручності.
Information Centre of SE KhNPP

Media Briefing will be held at Khmelnitsky NPP

2017-05-19

# 174

ANNOUNCEMENT: On May 25, 2017 a mass media briefing will take place at Khmelnitsky NPP as part of public hearings on the draft "Report on Environmental Assessment of the Complex (Consolidated) Safety Upgrade Program for Power Units of Ukraine for 2012-2016".

On May 25, 2017,  11 a.m., venue – conference hall of KhNPP Information Center locate
d:

Netishyn, 6 Lisova Str., mass media briefing will be held  as a part of public hearing of “Report on CCSUP Environmental Assessment over the period from 2012 til 2016”.
Contact telephone: (03842) 40546,63713, KhNPP information center  
e-mail: pr@khnpp.atom.gov.ua

Pursuent to the Energy Strategy of Ukraine for the period up to 2030, approved by the Cabinet of Ministers of Ukraine, Resolution No. 1071-r dated 24.07.2013, and for further sustainable improvement of nuclear safety, assurance of efficient and reliable operation of the energy sector, bringing nuclear safety of Ukrainian power units to the level agrteeable with internationally recognized nuclear safety and environmental protection standards, the SE NNEGC Energoatom is implementing the Complex (Consolidated) Safety Upgrade Program (CCSUP) for the nuclear power plants of Ukraine.

The CCSUP mission is to:
•    enhance safety and reliability of  NPP operations;
•    reduce risks of accidents at nuclear power plants caused by natural disasters or other emergencies;
•    enhance the efficiency of design and beyond-design accidents management at the nuclear power plants. Mitigation of their concequences.

The CCSUP was approved by the Cabinet of Ministers of Ukraine, Resolution No. 1270 dated 07.12.2011. In 2015, changes were incorporated in the resolution by the Cabinet of Ministers of Ukraine (see Resolution No. 7760 dated 30.09. 2015) and the completion deadline was postponed until the end of 2020.

The scope of CCSUP funding is about UAH 20.101 billion (including VAT).

CCSUP measures are financed from the own funds of the SE NNEGC “Energoatom” and also from the loan provided by the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) and the European Atomic Energy Community (Euratom).

To provide funding for implementation of CCSUP measures over 2012-2014, the SE NNEGC Energoatom carried out work on getting support from international lending organizations. This resulted in the decision to work with the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) and the European Atomic Energy Community (Euratom) for receiving the loan.

Based on the Law of Ukraine No. 1267-VII dated 15.02.2014, the “Guarantee Agreement (Ukraine: Complex (Consolidated) Safety Upgrade Program for NPP Power Units) between Ukraine and the European Bank for Reconstruction and Development" was retified, which provided for allocation of the loan totaling three hundred million euros.

Relevant international treaties provide for necessity to implement “Plan of Environmental and Societal Activites”. One of the environmental activities is to conduct environmental assessment of the Complex (Consolidated) Safety Upgrade Program (CCSUP) every 5 years.

Environmental assessment intends to review impacts on the environment resulted from the CCSUP implementation. Environmental assessment does not cover issues related to the construction of new nuclear facilities, uprating at operating nuclear facilities, or lifetime extension of NPP power units.

The first CCSUP environmental assessment was being performed over 2011 by an independent international group with the involvement of experts of «Poyry» (Finland, France, Swidzeland, Germany) and Ukrainian Center of Ecological and Water Projects “AESKAR” (Ukraine). Environmental Assessment of CCSUP has been carried out in accordance with EBRD Environmental and Social Policy, EU Environmental Law and EU Directive 2001/42/ЕС in particular, and accounted for best international experience. The Stakeholder Engagement Plan (SEP), Scoping Report, CCSUP EA Report and corresponding CCSUP Environmental Impact Statement were published and are available on the official website of Energoatom, http://www.energoatom.kiev.ua/ua/actvts/integrated_security_program/

The report contains reassessment results of effects to the environment caused by the implementation of CCSUP (with due account of changes introduced into CCSUP over 2012-2016, program activities carried out in the same period, as well as actual changes in operation status of NPP power units, environment and its monitoring procedures, which occurred since the completion of the previous CCSUP EA).

Information Centre of SE KhNPP

48.37 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-19

# 173

On May 19, 2017, the 1st unit's power is 1005 MW. Daily generation of electricity is 24.12 million kWh and 374.43 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1011 MW. Daily generation of electricity is 24.25 million kWh and 436.45 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

48.44 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-18

# 172

On May 18, 2017, the 1st unit's power is 1005 MW. Daily generation of electricity is 24.16 million kWh and 350.3 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1010 MW. Daily generation of electricity is 24.28 million kWh and 412.2 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

Кваліфіковані кадри – запорука безпечної роботи АЕС

2017-05-17

# 171

Співпраця профільних вищих навчальних закладів із виробництвом – запорука успіху, безпечної та надійної експлуатації атомних електростанцій, - такий висновок зробив директор інституту енергетики та систем керування Національного університету «Львівська політехніка» Андрій Лозинський після розширеної екскурсії на Хмельницьку АЕС.

Студенти та викладачі університету, на базі якого нині здійснюють підготовку фахівців для атомної енергетики, відвідали навчально-тренувальний центр ВП ХАЕС. Окрім повномасштабного тренажера блочного щита управління, який найбільше вразив майбутніх енергетиків, студентів ознайомили із детальними схемами турбінного та реакторного відділень, макетом першого контуру.

В машинному відділенні другого енергоблока потенційним атомникам продемонстрували основне та допоміжне технологічне обладнання АЕС.

Відвідини об’єктів Хмельницької АЕС студенти Львівської політехніки продовжили в лабораторії зовнішньої дозиметрії, де молоді енергетики ознайомилися із автоматизованою системою контролю радіаційної обстановки (АСКРО).

За словами викладачів вишу, співпрацю із атомними станціями як потенційними роботодавцями, планують розвивати і надалі. Результати співпраці в науковій галузі Національного університету «Львівська політехніка» та енергокомпанії вже є на Южно-Українській АЕС, де реалізовано одну із розробок львівських політехніків для запуску системи збудження генераторів при модернізації ЮУАЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

48.38 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-17

# 170

On May 17, 2017, the 1st unit's power is 1006 MW. Daily generation of electricity is 24.14 million kWh and 326.14 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1008 MW. Daily generation of electricity is 24.24 million kWh and 387.92 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

48.43 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-16

# 169

On May 16, 2017, the 1st unit's power is 1005 MW. Daily generation of electricity is 24.18 million kWh and 302 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1005 MW. Daily generation of electricity is 24.25 million kWh and 363.68 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

Results of Emission Monitoring

2017-05-15

# 168

Emission from 10.05.2017 to 15.05.2017

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0029
Inert gases 0.0724
Iodine 0.0008

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Information Centre of SE KhNPP

Комплексна перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2017-05-15

# 167

25 травня 2017 року відбудеться комплексна перевірка обласної системи оповіщення цивільного захисту «Сигнал –ВО» та системи оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району.

Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

48.55 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-15

# 166

On May 15, 2017, the 1st unit's power is 1006 MW. Daily generation of electricity is 24.26 million kWh and 277.82 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1010 MW. Daily generation of electricity is 24.29 million kWh and 339.43 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

48.55 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-13

# 165

On May 13, 2017, the 1st unit's power is 1009 MW. Daily generation of electricity is 24.24 million kWh and 229.34 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1009 MW. Daily generation of electricity is 24.31 million kWh and 290.86 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

48.45 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-12

# 164

On May 12, 2017, the 1st unit's power is 1009 MW. Daily generation of electricity is 24.16 million kWh and 205.1 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1010 MW. Daily generation of electricity is 24.29 million kWh and 266.55 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

На Хмельницькій АЕС визначено переможців літературного конкурсу

2017-05-11

# 163

На Хмельницькій АЕС, в рамках конкурсу «Атомна енергетика і ми», визначено призерів літературного конкурсу «Нетішин - місто енергетиків». На розгляд журі цьогоріч представлені творчі роботи юних літераторів з населених пунктів Хмельниччини та Рівненщини, що входять до зони спостереження Хмельницької АЕС.

Перше місце конкурсу розділили представники Ізяславського району Богдан Кравчук з Білівського НВК та учні 5-7 класів літературної студії «Чари слова» Борисівського НВК, які представили на конкурс поетичну збірку «Сучасне місто може надихнути». Варто зауважити, що юні літератори студії, а також Богдан Кравчук - другий рік поспіль серед призерів конкурсу.

На другій сходинці представниця Славутчини Ольга Троцюк із віршем «Нетішин – над Горинь-рікою» та учениця Михлянської загальноосвітньої школи, що на Ізяславщині, Наталія Тимощук з прозовим твором «Нетішин – місто енергетиків».

Третю премію поділили Анна Міллер з Головлівського НВК Славутського району та Тетяна Дрозд учениця Борисівського НВК Ізяславського району, які презентували поетичні добірки про місто атомників.

Кращі творчі роботи учасників літературного конкурсу «Нетішин- місто енергетиків» будуть надруковані в корпоративній газеті Хмельницької АЕС «Перспектива».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

47.56 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-11

# 162

On May 11, 2017, the 1st unit's power is 1010 MW. Daily generation of electricity is 23.3 million kWh and 180.93 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1008 MW. Daily generation of electricity is 24.26 million kWh and 242.26 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

Results of Emission Monitoring

2017-05-10

# 161

Emission from 03.05.2017 to 10.05.2017

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0029
Inert gases 0.074
Iodine 0.0008

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Information Centre of SE KhNPP

43.24 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-10

# 160

On May 10, 2017, the 1st unit's power is 957 MW. Daily generation of electricity is 19.09 million kWh and 157.64 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1008 MW. Daily generation of electricity is 24.15 million kWh and 218 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

41.5 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-05

# 159

On May 5, 2017, the 1st unit's power is 720 MW. Daily generation of electricity is 17.2 million kWh and 68,9 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1008 MW. Daily generation of electricity is 24,3 million kWh and 97,1 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

Всеукраїнський турнір із плавання «Юна енергетична хвиля» відбувся в місті-супутнику Хмельницької АЕС

2017-05-04

# 158

Всеукраїнський турнір із плавання «Юна енергетична хвиля», який проходив нещодавно в місті атомників, зібрав майже дві сотні учасників. У змаганні взяли участь команди юних плавців із міст-супутників АЕС України, Східної об’єднаної організації профспілки (м. Жовті Води), а також спортсмени Ковеля, Рівного, Кам’янець-Подільського.

Змагалися плавці в чотирьох вікових категоріях. Найкращий результат серед господарів турніру, у віковій категорії 2002-2003 років народження, показав Максим Юхимець, який у стометрівках вільним стилем та на спині посів друге та третє місця.
Вісім медалей різного ґатунку завоювали спортсмени 2004-2005 років народження. Найкращою в даній категорії стала Дар’я Карташева, яка посіла перші місця у стометрівках брасом та вільним стилем. За підсумками змагань Дар’ю визнано також кращою спортсменкою команди. Підіймались на першу сходинку у даній віковій категорії також Іван Половко, який був найшвидшим у стометрівці батерфляєм та Григорій Дяденчук, на дистанції 200 м. комплексним плаванням.
Із другим та третім результатами подолали дистанцію 100 метрів батерфляєм Аліна Юхимець та Артур Корчевський, які змагалися в категорії 2006-2007 р. н. Такі ж місця у даній категорії показали в стометрівці на спині Анастасія Матвійчук та Денис Цаковський.
Серед наймолодших, найбільш гідно представила секцію плавання міста-супутника Хмельницької АЕС Єлізавета Карикова, яка була першою в стометрівці вільним стилем та посіла друге місце на дистанції 100 м. на спині. Другим у стометрівці на спині у даній категорії став також нетішенець Олександр Петренко.
В рамках програми змагань спортсмени також відвідали інформаційний центр та побували на оглядовому майданчику Хмельницької АЕС. Загалом, під час турніру, юні плавці мали нагоду продемонструвати свої спортивні досягнення та дізнатися більше про атомну електростанцію.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС підведено підсумки конкурсу учнівських рефератів

2017-05-04

# 157

На Хмельницькій АЕС, в рамках регіонального конкурсу «Атомна енергетика і ми», визначено кращих юних науковців, які представили роботи ядерно-енергетичної тематики. У ХХІІ конкурсі рефератів взяли участь старшокласники території розташування АЕС із міст Славути, Нетішина, Ізяславського, Славутського та Шепетівського районів Хмельницької області.

Рішенням журі, до складу якого увійшли представники відділу охорони навколишнього середовища, навчально-тренувального центру, молодіжної організації та відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Хмельницької АЕС, було визначено кращі роботи конкурсу рефератів «Вступ в атомну енергетику».

Перше місце розділили старшокласниці Славутського та Шепетівського районів. Учениця Берездівського НВК Оксана Стецюк, яка презентувала роботу про розвиток теорії атома розділила перше місце із Аліною Ковальчук із Ленковецької ЗОШ, яка пов’язала розвиток атомної енергетики із енергетичною незалежністю держави.

Варто зауважити, що учні даних навчальних закладів вже не вперше беруть участь в  конкурсі. Завдячуючи зусиллям вчителя фізики Берездівського НВК Ванди Прокопченко, старшокласники даного закладу активно долучаються до написання наукових робіт та проводять свої дослідження в ядерній галузі.

Другу сходинку посіли старшокласники загальноосвітніх шкіл міста Славути. Учень ЗОШ №7 Микола Левін у своїй роботі проаналізував основні фактори за і проти атомної енергетики, представник ЗОШ №1 Дмитро Пермінов зупинився на проблемах атомної енергетики та шляхах їх вирішення.

Своє бачення розвитку атомної енергетики представив і учень Судилківської ЗОШ Шепетівського району Богдан Тригубець, який став третім. Нагадала присутнім про історичні події початку будівництва Хмельницької АЕС, затоплене село Дорогоща, де нині знаходиться водойма-охолоджувач, нетішинка Людмила Яцюк, яка також посіла третє місце.

За словами члена журі, начальника еколого-хімічної лабораторії відділу охорони навколишнього середовища ВП ХАЕС Олександра Голода, який оцінює роботи учасників вже більше десяти років,  учнівська молодь цьогоріч продемонструвала високий рівень знань, тому було важко визначити найкращих.

Юні науковці висловлювали свою думку, набували досвіду публічної дискусії та отримали багато нової інформації для поглиблення своїх знань в галузі атомної енергетики.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

41.44 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-04

# 156

On May 4, 2017, the 1st unit's power is 715 MW. Daily generation of electricity is 17.16 million kWh and 51.66 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1005 MW. Daily generation of electricity is 24.28 million kWh and 72.86 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP

Хмельницька АЕС виконала планове завдання із виробництва електроенергії за квітень 2017 року на 111,1%

2017-05-03

# 155

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за квітень поточного року на 111,1%. З початку 2017 року даний показник склав 104, 2%.

У квітні 2017 року Хмельницькою атомною електростанцією вироблено 1 343,9 млн. кВт*год електроенергії при плані 1 210 млн. кВт*год електроенергії. Зокрема, першим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 615,8 млн. кВт*год електроенергії, другим – 728  млн. кВт*год електроенергії.

З коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 99,33% Хмельницька атомна електростанція відпрацювала квітень місяць поточного року. Зокрема, на енергоблоці №1 КВВП становив 85,54%, на другому – 101,12%.

З початку 2017 року ХАЕС виробила 5 696,8 млн. кВт*год електроенергії. Виробіток електроенергії першим енергоблоком Хмельницької АЕС склав 2 784 млн. кВт*год, другим –
2  912,8 млн. кВт*год.

З початку експлуатації (станом на 24:00 30.04.2017 р.) двома енергоблоками ХАЕС вироблено 273 686,1 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Results of Emission Monitoring

2017-05-03

# 154

Emission from 24.04.2017 to 03.05.2017

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0029
Inert gases 0.0757
Iodine 0.0007

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Information Centre of SE KhNPP

41.5 mln. kWh was generated on the previous day

2017-05-03

# 153

On May 3, 2017, the 1st unit's power is 712 MW. Daily generation of electricity is 17,2 million kWh and 34,5 since the beginning of month.
The 2nd unit's power is 1012 MW. Daily generation of electricity is 24,3 million kWh and 48,59 since the beginning of month.
Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.

Information Centre of SE KhNPP