З 5 по 7 листопада 2019 року відбудеться ХVІІ Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє»

2019-05-23

# 196

Відповідно  до рішення Уряду України на території Міжнародного виставкового центру (Броварський проспект, 15, м. Київ) з  5 по 7 листопада 2019 року відбудеться ХVІІ Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє».

Організатори:
•    Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
•    ТОВ «Міжнародний виставковий центр»

Формат Форуму:
Галузева експозиція «ПЕК України» за участю національних компаній паливно-енергетичного комплексу України  продемонструє сучасний стан та  перспективи подальшого розвитку енергетичної галузі.  
•    ХVІІ Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості - 2019» є ключовою виставковою подією для української електроенергетичної галузі. Провідні вітчизняні та іноземні виробники презентують новітні технології та ефективне електротехнічне й енергетичне устаткування для потреб електростанцій, підстанцій, високовольтних ліній електропередачі, розподільчих електромереж, систем електропостачання промислових підприємств тощо. Експозицію «Енергетика в промисловості» тематично доповнює спеціалізована виставка «ELECTRO INSTALL - 2019», яка демонструє великий спектр електротехнічної продукції низької напруги, електронних пристроїв, засобів автоматизації, який широко застосовується в усіх сферах виробничої, господарської та побутової діяльності.
Така синергія проведення виставок  дозволяє найбільш  повно  представити технологічні досягнення, які здатні забезпечити ефективне функціонування об’єктів електроенергетичних мереж і систем та оптимізувати енергоспоживання.
•    ІV Міжнародна спеціалізована виставка «MINING & MINERALS                 EXPO - 2019» -  основна виставка вугільної та гірничодобувної промисловості України, яка ознайомить з новітніми зразками гірничо-шахтного, збагачувального обладнання та сучасними технологіями проведення гірничих робіт.
•    ІV Міжнародна спеціалізована виставка «НАФТОГАЗЕКСПО - 2019» - головна подія, де українські та іноземні компанії демонструють сучасні технології, обладнання і послуги для розвідки, видобутку, транспортування, розподілення, переробки та зберігання нафти і газу.
•    Ділова програма охоплює широке коло питань,  присвячених обговоренню сталого функціонування та розвитку електроенергетичного комплексу, процесам реформування ринку електроенергетики, практикам впровадження сучасних інноваційних технологій та обладнання в системах електропостачання.
У рамках ділової програми відбудеться VІ Всеукраїнський семінар                інженерів-енергетиків, спрямований на впровадження світових досягнень та найкращих практик у виробничі процеси  підприємств електроенергетичного комплексу та промисловості.
Запрошуємо взяти участь у ХVІІ Міжнародному форумі «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» і Міжнародних виставках «Енергетика в промисловості - 2019», «ELECTRO INSTALL - 2019», «НАФТОГАЗЕКСПО - 2019» та «MINING & MINERALS EXPO - 2019». Адже саме ці заходи дадуть унікальну  можливість комплексно, в рамках одного заходу, презентувати технології, обладнання і продукцію  широкому колу фахівців та сприятимуть її просуванню на ринку, а також допоможуть сформувати цілісну картину процесів, які відбуваються навколо основної ланки вітчизняної економіки — паливно-енергетичного комплексу.
 

За довідками щодо участі звертатися:
Міністерство  енергетики та вугільної промисловості України:
тел./факс: +38 044 531-36-12; е-mail: natalia.kazakova@mev.gov.ua
           
ТОВ «Міжнародний виставковий центр»
02002, Київ, Броварський проспект, 15
Тел./факс +38 044 201-11-57, 201-11-78; е-mail: lyudmila@iec-expo.com.ua
сайт: www.iec-expo.com.ua

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Питання добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС розглядають депутати місцевих рад

2019-05-23

# 195

Триває процес підготовки до будівництва нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС в так званій законодавчій площині. Наразі фахівці Хмельницької АЕС продовжують надавати інформацію щодо оновленого проекту третього та четвертого мільйонників Хмельницької АЕС на сесіях районних рад території розташування атомної станції.

Питання введення в експлуатацію третього та четвертого мільйонників ХАЕС – не нове, з періоду їх консервації минуло майже 30 років. Національна компанія «Енергоатом» в силу певних обставин, і політичних, і фінансових, змогла повернутися до нього лише в 2011 році. Саме в той час були проведені громадські слухання в районах Хмельницької та Рівненської областей, які входять до зони спостереження атомної електростанції. Громадськість тоді активно обговорювала питання добудови Х-3, Х-4, надавала слушні пропозиції щодо свого права використати кошти, які мали направлятися на фінансування об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури в разі виконання масштабного проекту. Рішення про початок будівництва було закріплено Законом України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС», який був прийнятий у вересні 2012 року, проте в силу подальших подій в Україні, пов’язаних із збройним конфліктом на Донбасі, втратив свою чинність через три роки. Причиною стала денонсована угода між Україною та Росією, яка стосувалася співробітництва у будівництві третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС в плані використання російської реакторної установки.

Наступним кроком у зрушенні питання стало коригування та доопрацювання техніко-економічного обґрунтування вищезгаданого будівництва в частині зміни постачальника реакторної установки. Київський інститут «Енергопроект» вніс зміни, які визначили чеську компанію «Шкода» як майбутнього постачальника реакторної установки для ВВЕР-1000. У липні 2017 року на державному рівні було схвалено нову редакцію ТЕО, а 2019 рік став початком діалогу представників енергокомпанії із громадськістю зони спостереження. Саме питання погодження розміщення нової ядерної установки виноситься на сесії місцевих рад населених пунктів, які розташовані в зоні спостереження Хмельницької АЕС.

21 травня на чергову сесію Копитківської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області були запрошені заступник генерального директора ХАЕС з кадрів та соціального розвитку Віктор Демидюк, начальник відділу супроводу нових блоків Сергій Карлик, спеціалісти відділу роботи з громадськістю та ЗМІ для висвітлення питання доопрацьованих матеріалів ТЕО. До відома представників громади була доведена інформація щодо оновленого проекту третього та четвертого мільйонників Хмельницької АЕС, вказано на низку переваг будівництва в рамках існуючих конструкцій. З 2008 по 2013 роки ХАЕС були виконані ремонтно-відновлювальні роботи, повторні обстеження будівельних конструкцій енергоблоків № 3, 4  будуть виконані в 2019 році та відповідні відомства нададуть експертні висновки.

Враховуючи весь світовий досвід експлуатації на нових енергоблоках станції  мають бути реалізовані додаткові системи безпеки на виконання вимог нині діючого законодавства, введено шість систем безпеки для запроектних аварій.

У разі прийняття Верховною Радою законопроекту про розміщення, проектування та будівництво блоків №3 та №4 ХАЕС  до 10% від вартості будівництва буде спрямовано на соціальну інфраструктуру регіону розташування Хмельницької атомної електростанції.

Саме таким чином було освоєно кошти, спрямовані на фінансування будівництва об’єктів соціального призначення зони спостереження у 2004-2008 роках завдяки введенню в експлуатацію другого енергоблока ХАЕС. Хмельниччина та Рівненщина тоді вирішили багато гострих соціальних проблем, які роками спричинювали проблеми і населенню, і владі. Зокрема, в населених пунктах регіону були проведені підвідні та вуличні газопроводи, здійснено реконструкцію та капітальний ремонт шкіл, дитячих садочків, закладів творчого розвитку дітей, лікарень, амбулаторій, клубів. Державні заклади та установи змогли реконструювати системи теплопостачання та опалення. Районні центри, такі як Острог, Ізяслав, Славута, покращили благоустрій вулиць, відремонтували та частково побудували нові дороги з твердим покриттям, провели реконструкцію вуличного освітлення, водопровідної та каналізаційної мереж. Власне, на ці потреби Хмельницька область отримала 45 млн. 730 тисяч гривень, а Рівненська – близько 19 млн. гривень. Що стосується ряду сіл Здолбунівського району, то в Миротині, Гільчі Першій, Замлинку, Станційному Хуторі, Дермані Другій, Мар’янівці, В’юнівщині, Бущі були проведені підвідні та вуличні газопроводи, в Миротині та Івачкові на потреби шкіл була виділена значна сума. Все це стало можливим завдяки коштам Хмельницької АЕС, більше 2 мільйонів гривень яких вона справно відрахувала.

У своєму виступі Віктор Демидюк зазначив, що Хмельницька атомна електростанція завжди іде назустріч громадам, чесно та відповідально виконує усі поставлені державою завдання, завжди надає відкриту та достовірну інформацію щодо своєї роботи. «Ми всі – жителі цього регіону, і нам не байдуже, як тут буде покращуватись та розвиватись соціальна сфера та життя пересічних людей. Ми раді і готові вам допомагати, проте до контролю та освоєння коштів, які вам перераховуємо, відношення не маємо. Це відповідальність вашої влади, ваша небайдужа позиція та співпраця з органами місцевого самоврядування, районного та обласного рівнів», - акцентував Віктор Демидюк. Він також дав відповіді на запитання місцевих депутатів щодо роботи енергопідприємства, екологічної ситуації в зоні спостереження, умов подальшої співпраці та фінансування оновленого переліку об’єктів соціального призначення в разі будівництва третього та четвертого мільйонників ХАЕС.

По завершенні діалогу рішення про погодження розміщення реакторної  установки ВВЕР-1000 енергоблоків 3, 4 Хмельницької АЕС було винесено на голосування місцевих обранців, проте не набрало переважної більшості голосів і не було ухвалене.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС нагородили учасників ХХV ювілейного конкурсу «Атомна енергетика і ми»

2019-05-23

# 194

22 травня цього в інформаційному центрі ХАЕС відбулося свято творчої, розумної і цілеспрямованої молоді. Нагородження призерів конкурсів рефератів, журналістського та конкурсу дитячої творчості, пройшло в святковій атмосфері.

Саме колектив Хмельницької АЕС один із перших, четверть століття тому, запровадив дитячий конкурс «Атомна енергетика і ми», і як говорили під час нагородження учасники заходу, став популярним далеко за межами зони спостереження ХАЕС.

Цьогоріч на конкурс рефератів, який щороку розширює свою географію, було представлено  шістнадцять робіт. Юні дослідники обрали різні теми, що стосуються галузі атомної енергетики. Гран-прі  конкурсу удостоєна робота учня Славутської ЗОШ №1 Дмитра Палія «Торій – паливо майбутнього». Перше місце в конкурсі виборола учениця 9 класу Берездівського ліцею Ганна Зінчук із рефератом «Дослідження роботи турбогенератора ТВВ-1000-2-МУЗ, забезпечення максимальної надійності енерговиробництва та його економічності». Робота Ганни отримала також високу оцінку на Всеукраїнському конкурсі, організованому Енергоатомом  та  Українським ядерним товариством, де відзначена найвищою нагородою. Високої оцінки – першого місця -  заслужив реферат учня 11 класу Судилківської ЗОШ Шепетівського району Богдана Тригубця «Роль Хмельницької АЕС в енергетичному потенціалі України». Друге місце розділили між собою нетішинські учні Тарас Лукашук та Микола Матвійчук. Дипломом третього ступеня відзначена робота учениці 7-В класу Нетішинської ЗОШ №1 Віталіни Войтюк. У рамках нагородження конкурсантів, учасникам факультативу «Вступ в атомну енергетику», який передував написанню наукових та творчих робіт, вручили відповідні сертифікати.

Переможців конкурсу вітав заступник генерального директора з кадрів та соціальних питань ВП ХАЕС Віктор Демидюк. Він наголосив, що участь у написані наукових робіт сприяє розширенню світогляду випускників у визначені майбутньої професії, серед яких є престижною робота в атомній  енергетиці, зокрема, і на Хмельницькій АЕС.

На розгляд журі у конкурсі робіт юних журналістів було представлено 15 робіт у різних жанрах. Одностайним рішенням журі гран-прі удостоєна нетішинка Дар’я Березька. Саме її анімаційний відеоролик було продемонстровано під час нагородження учасників конкурсу. Також було повідомлено, що перше місце розділили між собою старшокласниця Славутської ЗОШ №4 Анастасія Вознюк, яка представила  відеосюжет «Енергогігант: надійність і безпека» та вихованка дитячої художньої школи із міста атомників Анна Гайдук із мультфільмом «З атомною енергією у майбутнє». Учень Нетішинського НВК Ілля Ткачук, поділився своїми враженнями від відвідин ядерного об’єкта у прозовому творі «Чи безпечно жити поблизу Хмельницької АЕС». На другій позиції робота учениці Клепачівського НВК Славутського району Софії Фаткіної «Атомна енергетика і ми» та Крістіни Петровської з відеосюжетом «Професії в атомній енергетиці». Третьою стала учениця Славутського ліцею Марина Поємчук із анімаційним фільмом «Екскурсія у майбутню ХАЕС».

Родзинкою конкурсу став також відеосюжет англійською мовою учнів нетішинського НВК Анни Карпової та Крістіни Петровської. Під керівництвом досвідченого вчителя Тетяни Карпової восьмикласниці підготували роботу на тему «Атомні професії», що стала переможцем Міжнародного учнівського конкурсу проекту ENEN+ від EURATOM.

У церемонії нагородження юних журналістів взяли участь доктор наук із соціальних комунікацій, професор, завідувачка кафедри журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка Степана Дем'янчука Ольга Мітчук та заслужений журналіст України Віктор Мазаний. Вони вітали талановиту творчу юнь, запрошували на навчання до вишу за спеціальністю журналістика.

Зокрема, Віктор Мазаний, який є автором двох книг про діяльність Хмельницької АЕС, розповів призерам конкурсу про свою прихильність до міста енергетиків Нетішина, який він пам’ятає ще на стадії будівництва та є активним прихильником розбудови ХАЕС.

На конкурсі юних художників було представлено 136 творчих робіт учнів загальноосвітніх шкіл міст Нетішина, Славути, Острога та населених пунктів Хмельницької та Рівненської областей зони спостереження ХАЕС у таких жанрах, як графіка, живопис, декоративно-ужиткове мистецтва. Гран-прі цьогоріч удостоєна робота неодноразової призерки конкурсу «Атомна енергетика і ми» Анни Гайдук із Нетішина. За найкраще розкриття і відображення теми конкурсу відзначені вихованки Нетішинської дитячої художньої школи Єлізавета Кулішова та Уляна Марченко, які посіли перше місце. На другій сходинці Дарія Штундер із села Кутянка Острозького району та Мар’яна Вихованець – також учениця Нетішинської художньої школи. Третє місце також розділили між собою учениця будинку дитячої творчості Дар’я Дем’янчук та вихованка художньої школи міста Нетішина Діана Шостак. Відзначені також кращі роботи у номінаціях: за краще живописне рішення, за краще графічне рішення, за оригінальність, за краще декоративне рішення. Варто зауважити, що серед учасників цьогорічного конкурсу є і зовсім маленькі художники, діти, які ще не досягли шкільного віку та мають своє бачення атомної енергетики.

Під час відзначення найуспішніших учасників конкурсу начальник відділу роботи з громадськістю та ЗМІ Тетяна Лиситчук повідомила, що  саме двадцять п’ять років тому було започатковано конкурс «Атомна енергетика і ми». Тоді працівники  інформаційного центру ХАЕС і не здогадувалися, що за певний час це творче змагання розширяться за межі міста енергетиків, зони спостереження Хмельницької АЕС та досягне Всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Урочисте підбиття підсумків регіонального конкурсу завершилось врученням подяк від генерального директора Хмельницької АЕС Миколи Панащенка педагогам, які активно співпрацюють з ХАЕС в організації та популяризації конкурсу серед учнівської молоді.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-23

# 193

Сьогодні, 23 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1003 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,26 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 534,5 млн. кВт*год електроенергії.
На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто вісімдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС