Передпускові випробування тривають на першому енергоблоці Хмельницької АЕС

2019-07-23

# 270

Наближається до завершення планово-попереджувальний ремонт (ППР) на першому енергоблоці Хмельницької АЕС в рамках продовження терміну експлуатації. Наразі триває 241 доба ремонту із запланованих 257.

«Всі плани, які ми намітили на ППР, виконані, - зауважив під час зустрічі з корпоративними ЗМІ заступник головного інженера з експлуатації ВП ХАЕС Євгеній Носиков. - Залишилися роботи, пов’язані з виконанням пускових операцій. Взяті зобов’язання продовжуємо виконувати, оскільки процес випробувань буде тривати не лише до підключення енергоблока до мережі, а й після виходу на номінальну потужність ще протягом трьох діб».

Виконано всі передбачені документацією роботи з модернізації та реконструкції, зокрема, роботи, пов’язані зі заміною електротехнічного устаткування, кабельної продукції, систем релейного захисту автоматики.

На тепломеханічному устаткуванні відбулася заміна двигунів на деякому обладнанні в реакторному та турбінному відділеннях, замінено підігрівач низького тиску в турбінному відділенні. Варто зауважити, що модернізаційні роботи виконувалися поетапно, деякі роботи були розпочаті ще під час попереднього планово-попереджувального ремонту. Модернізовано важливі для безпеки системи реакторного відділення (РВ), виконано заміну програмних технічних комплексів РВ та технічних засобів систем управління керуючих систем безпеки (СБ) на другому і третьому каналах СБ.

«Згідно із розробленою програмою управління старінням обладнання енергоблока, ми будемо і надалі регулярно перевіряти технічний стан, підтримуючи його працездатність. До етапу продовження терміну експлуатації першого енергоблока ХАЕС колектив підійшов виважено і рішуче, вивчивши досвід колег Запорізької та Рівненської атомних станцій, тому відповідні роботи виконувались успішно. Наразі триває завершальний етап передпускових випробувань, який і підсумує результати нашої копіткої праці» - зазначив Євгеній Носиков.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-07-23

# 269

Сьогодні, 23 липня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 979 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,44 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 523,86 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сорок перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС