News

На Хмельницькій АЕС відбулася виробнича нарада з представниками корейських компаній

2019-10-31

# 397

30 жовтня на Хмельницькій АЕС відбулася технічна нарада із представниками провідних корейських компаній у галузі енергетики Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) та Doosan, зацікавлених у співпраці з Енергоатомом.

Візит розпочався із ознайомлення іноземних гостей з відновлювальними роботами на турбогенераторі першого енергоблока, після якого відбулася ділова зустріч за участі керівництва Хмельницької АЕС.

Розпочинаючи нараду, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко поінформував присутніх про основні показники діяльності енергопідприємства, заходи із підвищення безпеки діючих енергоблоків та детальніше зупинився на проведенні ремонтно-відновлювальних робіт у рамках продовження терміну експлуатації першого енергоблока.

У ході зустрічі іноземні гості цікавилися різними етапами модернізації генератора на Хмельницькій АЕС. Як відомо, співпраця із фірмою ALSTOM розпочалася ще на початку двотисячних років. А приводом стали технологічні проблеми на статорах генератора ТВВ-1000-2,  виготовлених на російському підприємстві «Електросила». Модернізація статора генератора на другому енергоблоці спеціалістами фірми ALSTOM стала для вітчизняної енергетики пілотним проектом. Після успішного її проведення було прийнято рішення про здійснення таких процедур на статорах аналогічних  генераторів інших АЕС нашої держави, зокрема, і на статорі генератора першого енергоблока. Згодом актуальною стала модернізація роторів, процес розпочався із ЮУАЕС, де відповідні заходи було проведено на третьому енергоблоці. До широкомасштабної модернізації долучилась і ХАЕС.

На зустрічі іноземні гості заявили, що вони зацікавлені у співпраці із ДП «НАЕК «Енергоатом» та його відокремленими підрозділами у сфері постачання високоякісних генераторів власного виробництва, які відповідають міжнародним стандартам. Під час обговорення вони цікавились вимогами, стандартами, які діють у ядерній галузі України, розглядали пропозиції фахівців щодо підвищення ефективності обладнання,  важливого для виробництва електроенергії.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-31

# 396

On October 31, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 341 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 35 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Тактико-спеціальне навчання з гасіння умовної пожежі відбулося на Хмельницькій АЕС

2019-10-30

# 395

29 жовтня цього року на Хмельницькій АЕС відбулися тактико-спеціальні навчання з гасіння умовної пожежі. За умовою тренування у результаті попадання грозового розряду, який призвів до вибуху парів пального та руйнування верхньої частини покрівлі резервуару РВС-2000 на території об’єднаного масло-мазутного дизельного господарства (ОММДГ) ВП ХАЕС, сталося  загорання мазуту на площі дзеркала резервуару 182 м2.
На час прибуття рятувальників (умовно за тренуванням) полум’я охопило повністю дзеркало резервуару. Перші підрозділи вогнеборців ввели в дію відразу шість пожежних стволів для охолодження палаючого резервуару та сусідніх, а також провели пінну атаку з допомогою стаціонарних засобів пожежогасіння.
Під час навчань особовий склад пожежно-рятувального загону Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій (3 ДПРЗ ГУ ДСНС) України у Хмельницькій області відпрацював послідовність дій під час ліквідації умовної пожежі при гасінні резервуару з мазутом, а також служб взаємодії Хмельницької АЕС до виконання дій у разі загрози та виникнення пожежі на атомній станції.
 До навчань були також залучені працівники Головного управління та оперативно-координаційного центру ДСНС України у Хмельницькій області. За словами начальника оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Вадима Петришина, під час навчань особовий склад, працівники управління пожежно-рятувальної служби та структурних підрозділів ХАЕС відпрацювали оперативно та злагоджено. По завершенні навчання буде здійснено також детальний аналіз для подальшого вдосконалення діяльності  оперативно-рятувальних підрозділів.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-10-30

# 394

Сьогодні, 30 жовтня на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста сорокова доба ремонтних робіт.

На 2-му енергоблоці ХАЕС триває тридцять четверта доба планово-попереджувального ремонту.
27 вересня о 00 год. 13 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 52 доби.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Ремонтні роботи на другому енергоблоці Хмельницької АЕС наближаються до завершення

2019-10-29

# 393

Ремонтні роботи тепломеханічного устаткування у турбінному відділенні наближаються до завершення. У рамках планово-попереджувального ремонту (ППР) на другому енергоблоці ХАЕС заплановано здійснити середній ремонт за 52 доби. На оперативне та якісне виконання ремонтних робіт направлені зусилля всіх основних підрозділів.

Великий об’єм робіт під час ППР виконує цех з ремонту тепломеханічного устаткування турбінного цеху енергоремонтного підрозділу (ТЦ ЕРП) в машинному залі енергоблока №2.  Завершуються ремонтні роботи насосних агрегатів: конденсатних 1 та 2 ступені, циркнасосів на блочній насосній станції (БНС). Виконуються роботи зі збирання підшипникових вузлів приводних турбін, живильного і бустерного насосів з підготовкою до випробування автоматів безпеки.  Проходить підготовка до випробування насосних агрегатів на БНС. Завершені роботи з ремонту запірної арматури, підігрівачів низького тиску №1-5, сепараційних пароперігрівачів №1-4, обладнання систем ущільнення вала генератора, систем змащення підшипників та регулювання турбоагрегата К-1000-6-/3000.  Проводяться гідравлічні випробування систем живильної води машзалу. Виконуються роботи з центрування ротора генератора після заведення його в статор, а також збирання валопроводу з монтажем збудників, збиранням підшипників турбіни та генератора. Проводиться підготовка до встановлення турбіни К-1000-60/3000 на валообертовий пристрій.

Силами відокремленого підрозділу «Атомремонтсервіс» (ВП АРС) виконано капітальний ремонт циліндра низького тиску №3. Персоналом ВП АРС продовжуються роботи із капітального ремонту підігрівачів високого тиску.

«Станом на 29 жовтня, за багатьма технологічними напрямками персонал  цеху з ремонту тепломеханічного устаткування ТЦ ЕРП виконав більше 90 відсотків від запланованих робіт. Роботи виконуються згідно затвердженого плану-завдання із закінчення робіт з ремонту обладнання систем ІІ контуру»,- зауважив начальник цеху з ремонту тепломеханічного устаткування турбінного цеху  енергоремонтного підрозділу ВП ХАЕС Роман Мельник.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

До уваги жителів м. Нетішин!

2019-10-29

# 392

Інформаційне табло, розміщене на будівлі «Торгового центру» у центрі міста, тимчасово демонтовано.

За інформацією цеху радіаційної безпеки Хмельницької АЕС, світлове інформаційне табло (радіаційно-інформаційний комплекс «РИК-09») демонтовано у зв’язку з проведенням технічного ремонту.

Інформацію щодо поточного радіаційного стану в м. Нетішин та зоні спостереження Хмельницької АЕС можна побачити на веб-сайті за посиланням: http://www.xaec.org.ua/store/pages/ukr/nuccon.

Дані системи АСКРО оновлюються в автоматичному режимі кожні дві хвилини.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Через казку до пізнання АЕС

2019-10-29

# 391

Відділ роботи з громадськістю і ЗМІ Хмельницької АЕС постійно реалізовує різнопланові проекти, що сприяють формуванню позитивного іміджу атомної енергетики серед громадськості. До напрямків, якими займаються спеціалісти підрозділу, належить і просвітницька діяльність серед учнівської молоді, аби школярі розуміли значення потужного енергетичного об’єкта, який функціонує поряд з Нетішином, та роботу своїх батьків, які працюють на ХАЕС.

Серед останніх креативних задумів, втілених нещодавно відділом, стала презентація книги «Де народжується світло», яку Хмельницька АЕС видала для наймолодших читачів,автором та ілюстратором якої є нетішинка, а нині мешканка Львова Катерина Сад (Садовщук). Ідея ж створити книгу про роботу АЕС для дітей  народилася у спілкуванні художниці зі спеціалістами інформаційного центру ВРГіЗМІ, на екскурсії до якого приходить багато юних відвідувачів. У книжці авторка через образи тваринок, які мешкають в природному середовищі навколо ХАЕС, зрозуміло та доступно описує та змальовує усі ті складні процеси, які відбуваються на атомній станції та за її межами. Мудрий лис та сімейство цікавих бобрів, головних героїв видання, через казкову призму доносять дітям інформацію про роботу їхніх батьків, дідусів та бабусь.

Презентували книжку нового формату спеціалісти ВРГіЗМІ у Нетішинській ЗОШ №1, у сучасній залі медіатеки спільно з третьокласниками цієї школи, які навчаються за програмою «Інтелект Україна». Герої ніби зійшли зі сторінок видання, і всі присутні стали свідками реальної казки, адже завдяки своїй вчительці Олені Дацюк та батькам, учні поставили виставу за сюжетом книги. Діти познайомилися і з сімейством поважних Бобренків, і з мудрою Лисицею, яка дуже багато розповіла усім про атомну електростанцію, і з веселими атомами, ядром, нейтронами та протонами. На заході були присутні і працівники Нетішинського краєзнавчого музею, які донесли школярам і дорослим цікаву інформацію про рідкісну флору регіону розташування ХАЕС, адже на форзаці книги зображені рослини, що занесені до Червоної книги України.

Школярів та дорослих у відеозверненні привітала автор Катерина Сад, яка зауважила: «Надзвичайно приємно, що Хмельницька АЕС переймається нішею дитячої літератури і включається в освітній процес школярів. Хочеться, щоб ви розуміли, наскільки відповідальна та важлива робота у ваших рідних. Мої колеги по «Видавництву Старого Лева», з яким я співпрацюю, були приємно здивовані, що замовником цієї книги стало таке потужне енергетичне підприємство. Ця книга не дасть відповіді на усі ваші запитання, скоріше – розпалить цікавість. Я дуже тішуся, що змогла зробити корисну річ для дітей про такі складні речі».

Організаторам презентації від імені школярів та вчителів висловила вдячність директор Нетішинської ЗОШ №1 Таміла Соболик: «Ми всі сьогодні опинилися в цікавому світі ґрунтовної та потрібної інформації, в світі казки, переплетеної з наукою, фантазії та уяви, які межують з реальністю. Маю надію, що у ваших душах також народилося світло – світло потягу до знань, поваги до такої важливої роботи ваших батьків, які працюють на атомній електростанції. А ще такі книги допоможуть вам у виборі майбутньої професії».

Книга «Де народжується світло», тираж якої наразі склав 2000 примірників, унікальна ще й тим, що вона – найперше і поки що єдине в Україні видання для дітей молодшого віку, в якому цікаво та захоплююче розповідається про складні процеси ядерної фізики. Нині книга займе своє місце на поличках шкільної дитячої бібліотеки ЗОШ №1, а згодом буде презентована усім книгозбірням Нетішина.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-29

# 390

On October 29, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 389 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 33 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-10-28

# 389

Emission from 21.10.2019 to 28.10.2019

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0038
Inert gases 0.0748
Iodine 0.0008

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Інформаційний центр ВП ХАЕС

З оновленим автопарком зустріли професійне свято працівники транспортного цеху Хмельницької АЕС

2019-10-28

# 388

День автомобіліста та День залізничника зустріли працівники транспортного цеху (ТрЦ) Хмельницької АЕС з оновленим автопарком. Тут експлуатується близько 270 одиниць автотранспортної та залізничної техніки. За останній період придбано  нові авто-буси, тягачі, напівпричепи вантажопідйомністю 40 та 20 тонн, комунальний автомобіль для прибирання та посипання доріг, автогідропідйомник висотою підйому 30 метрів,  легкові автомобілі тощо.

Дільниця залізничного транспорту є складовою ТрЦ, колектив об’єднує в своїх рядах трохи більше чотирьох десятків чоловік. Серед них  складачі поїздів,  диспетчери маневрові,  машиністи тепловозів та їх помічники, машиніст та помічник мотовоза,  монтери колії. Є свої слюсар з ремонту рухомого складу та слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, акумуляторник, електрогазозварювальник та інші фахівці за напрямками роботи.

Залізничникам доводиться постійно підтримувати у належному технічному стані 15 кілометрів залізничних колій, 22 стрілочних переводи та 24 переїзди, від стану яких залежить насамперед безпека експлуатації транспортних засобів. Ретельного догляду потребують і два тепловози, мотовоз, а також спеціальний рухомий технологічний склад.

У своїй роботі колектив транспортного цеху базується на принципах недопущення дорожньо-транспортних пригод, контролі належного технічного стану автотранспорту для забезпечення безперебійної та надійної експлуатації, виконання політики ХАЕС з питань охорони праці, пожежної безпеки. Пріоритетними напрямками залишаються права працівників транспортного цеху на охорону здоров’я, на запобігання нещасних випадків у процесі виробництва.

Особливою гордістю колективу автотранспортного цеху є участь у відновленні техніки для потреб військових. У пригоді став не тільки професіоналізм працівників, а й їх участь у зборі необхідних коштів. Завдяки проявам благодійності вдалося від¬правити на передову майже два десятки одиниць техніки.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Ключовий пріоритет – людське життя

2019-10-28

# 387

Працівники Хмельницької АЕС взяли участь у VII Міжнародній конференції "Промислова безпека. Найкращі практики 2019".

«Глобальна стратегія Vision Zero в Україні: від усвідомлення до втілення» - така тематика VII Міжнародної конференції присвяченої промисловій безпеці і найкращим світовим практикам, у якій взяли участь представники відділу охорони праці Хмельницької АЕС.

Конференція пройшла за участі представників міжнародних організацій у галузі безпеки ISSA (Всесвітня асоціація соціального страхування), Європейської агенції з безпеки та гігієни праці із Великої Британії, Німеччини, Швеції, ПАР, Литви, Польщі, США, а також кращих вітчизняних експертів з промислової безпеки. Серед таких фахівців і працівники енергокомпанії, команду яких очолив начальник відділу охорони праці та пожежної безпеки дирекції з нагляду за безпекою ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Григоренко.

Це перший міжнародний захід в Україні, присвячений упровадженню в країні концепції Vision Zero, яка в 2017 році під час Всесвітнього конгресу з безпеки праці в Сінгапурі була визнана першою глобальною стратегією у галузі безпеки праці. Концепція  базується на впровадженні  7 «золотих правил». Робочим інструментом 7 «золотих правил» є попереднє самостійне тестування, які проходять роботодавці, керівники, менеджери для початкової оцінки стану профілактичної роботи щодо зниження рівнів травматизму та захворюваності працівників в організації, на підприємстві.

Розпочинаючи конференцію, Генеральний секретар секції гірничо-добувної промисловості Міжнародної організації соціального забезпечення (МОСЗ) Helmut Ehnes розповів про переваги  стратегії «VISION ZERO» та зазначив, що до неї вже приєдналися понад 50 країн та тисячі підприємств у світі. Розроблена МОСЗ стратегія Vision Zero або «Нульовий травматизм»   демонструє якісно новий підхід до організації профілактики, що об'єднує три напрямки - безпеку, гігієну праці і благополуччя працівників. Стратегія пропонує концепцію, реалізація якої  буде сприяти зниженню рівня виробничого травматизму і професійної  захворюваності.  До розробки цих рекомендацій було залучено понад 1000 фахівців з безпеки праці з усього світу. Це готові інструменти для розробки і реалізації стратегії охорони праці на будь-якому підприємстві.

Під час конференції учасникам дискусії задавалися провокаційні питання, на які вони давали кваліфіковані відповіді, враховуючи різні напрямки управління безпекою. Зокрема, інженер відділу охорони праці ВП ХАЕС Юлія Малько, поставила питання «дуелянтам» про впровадження ризик-орієнтовного підходу на рівні виховання дітей у школах. «Якщо ми хочемо бачити в майбутньому кваліфіковані кадри, які будуть керувати питаннями безпеки, є необхідність розпочинати виховання майбутніх поколінь з врахуванням ризик-орієнтовного підходу. Що робиться наразі в Україні в цьому напрямку?»

На це питання надала відповідь голова правління Європейського співтовариства з охорони праці ESOSH Ольга Богданова у своїй доповіді «Нове покоління у безпеці», презентувавши новий погляд на охорону праці як захоплююче та привабливе середовище для вивчення, розуміння та дотримання. Україна  взяла на себе зобов’язання перед світовими лідерами  захищати трудові права і сприяти забезпеченню надійних і безпечних умов праці для всіх працюючих.

Розповідаючи про участь у конференції, інспектор відділу охорони праці ВП ХАЕС Надія Смолій, у свою чергу, зазначила, що цей захід став майданчиком для зустрічей провідних українських виробників засобів індивідуального захисту та гігієни праці з представниками великих промислових виробництв, зацікавлених у забезпеченні якісного захисту. На конференції була також можливість ознайомитися із новітніми технологіями, які застосовуються при розробці засобів індивідуального захисту.

За словами учасниці Міжнародної конференції Юлії Малько, впровадження та участь в Vision Zero встановлює більш високі стандарти для підвищення рівня захищеності людей, прагнення не тільки відповідати вимогам законодавства, але і приймати усі можливі додаткові заходи, необхідні для зниження ризиків. Ключовий пріоритет – людське життя.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-28

# 386

On October 28, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 388 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 32 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Навчання з фізичного захисту проведено на Хмельницькій АЕС

2019-10-25

# 385

«Фізичний захист як елемент національної безпеки» та «Законодавство України з обліку та контролю ядерних матеріалів» - такі навчальні курси проведено на Хмельницькій АЕС для керівного складу підприємства. Курс лекцій проведено фахівцями Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича (НЦДК) на базі навчально-тренувального центру ВП ХАЕС.

У рамках курсу спеціалісти НЦДК ознайомили персонал Хмельницької АЕС з міжнародними документами та законодавством України з фізичного захисту; системою фізичного захисту та культурою захищеності ядерних установок; об’єктовим планом взаємодії у разі вчинення диверсії; загрозами та забезпеченням комп’ютерної безпеки.

Хмельницька АЕС співпрацює з Навчальним центром і періодично організовує навчання свого персоналу. Заняття плануються заздалегідь згідно з навчальними планами. На ХАЕС направляються теми семінарів та узгоджується кількість фахівців для проведення відповідних занять.

За словами інструктора Навчального центру Сергія Драпея, окрім спеціалістів атомних станцій, такі курси також проводяться для підрозділів з охорони та сил взаємодії, працівників об’єктів, на яких наявні ядерні матеріали. Навчання проводяться як в НЦДК, так і на базі відповідних структур.

«Спеціалісти Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу відслідковують всі нововведення у цій сфері і відсортовують необхідну інформацію для проведення подібних курсів. У наш час такі знання дуже актуальні і необхідні, адже ми науково та законодавчо розглядаємо виклики, які кидає людству розвиток технологій. Виникає ряд нових напрямків, які необхідно розуміти і грамотно управляти ними, наприклад, кібербезпека»,- зауважив С. Драпей.

Розповів інструктор Навчального центру і про співпрацю з міжнародними організаціями, де зокрема, зауважив: «Ми спільно з МАГАТЕ ведемо роботу з питань удосконалення стійок дозиметричного контролю, які використовуються на українських АЕС. Фахівці Навчального центру завжди в курсі справ щодо останніх новин та впроваджень у сфері фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів, адже беремо участь практично у всіх міжнародних наукових конференціях та співпрацюємо з більшістю подібних організацій у світі».

По завершенні навчань слухачі навчального курсу склали іспити та отримали відповідні сертифікати.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-25

# 384

On October 25, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 335 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 29 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-24

# 383

On October 24, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 334 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 28 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Дітям про воду - з професійним підходом

2019-10-23

# 382

Фахівці Хмельницької АЕС провели практичний освітній захід для учнів молодшої школи міста-супутника.

«Взаємодія» - одне з основних понять Нової української школи. Для того щоб навчити та виховати майбутніх щасливих та повноцінних громадян України, до освітнього процесу залучаються не лише вчителі, але і сім’я та громадськість. Дітей міста-супутника Хмельницької АЕС такий підхід, що базується на умовах партнерства, мотивує до пізнавальної діяльності, отримання нових знань.

Незвично та яскраво розпочався тиждень в учнів молодшої школи №1 Нетішина, адже він – «кольоровий».  «Блакитний» вівторок був присвячений темі води. Цього дня до третьокласників на виховну годину завітали батьки – працівниці Хмельницької АЕС.

Інженер-радіофізик Інна Будяківська та інженер лабораторії АСКРО Ірина Тишкун розповіли дітям про важливість води для здоров’я та життя людини. Учні згадали, що вже знають про агрегатні стани води. А від Ірини Сергіївни вони дізналися і про те, як вода набуває певних властивостей. Дітей вразила демонстрація впливу солодких газованих напоїв, зокрема кока-коли, на організм людини.

Інна Олександрівна, що працює у лабораторії зовнішнього радіаційного контролю, професійно показала учням, як здійснюються дослідження. Фахівці цеху радіаційної безпеки атомної електростанції постійно контролюють стан навколишнього середовища у зоні спостереження Хмельницької АЕС. Для цього вони відбирають зразки води, ґрунту, сільськогосподарської продукції та визначають у них вміст радіоактивних речовин.

Учні дізналися про кислотно-лужний баланс й самі стали лаборантами-дослідниками, спробувавши визначити за допомогою індикаторів, яка вода є чистою, а яка кислою та лужною.
Педагогіка партнерства – це взаємовигідна співпраця, що сприяє гармонійному розвитку дитини, адже він не обмежується стінами навчального закладу. Фахівці Хмельницької АЕС з радістю долучаються до освітніх ініціатив, щоб навіть учні молодшої школи пишалися своїми батьками-атомниками.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Поводження з ядерним паливом під контролем фахівців Хмельницької АЕС

2019-10-23

# 381

Забезпечення безпеки поводження із свіжим та відпрацьованим ядерним паливом на всіх етапах його використання для безпечного та ефективного виробництва електроенергії з дотриманням міжнародних вимог і стандартів - основний напрямок роботи спеціалістів відділу ядерної безпеки (ВЯБ) Хмельницької АЕС.

Під контролем досвідчених фахівців перебувають такі напрями, як контроль якості ядерного палива, проведення вхідного контролю палива, його належне зберігання, безпечне використання, виконання нейтронно-фізичних розрахунків, контроль відповідності вимогам нормативних та виробничих документів під час експлуатації, а також відправлення відпрацьованого ядерного палива. Також відділ ядерної безпеки відповідає за облік ядерних матеріалів на Хмельницькій АЕС, що є однією зі складових співпраці України з МАГАТЕ, бо Україна ратифікувала договір про нерозповсюдження ядерної зброї та використання ядерних матеріалів винятково у мирних цілях. Для цього згідно з угодою між Україною та МАГАТЕ на Хмельницькій АЕС встановлена спеціальна апаратура, за допомогою якої міжнародні експерти контролюють переміщення ядерних матеріалів, а фахівці відділу ядерної безпеки супроводжують експлуатацію цього обладнання.

«У відділі, за словами начальника відділу ядерної безпеки Леоніда Вайнера, трудяться справжні інтелектуали, які про ядерне паливо знають не лише із лекцій вузівських викладачів. Мені імпонує те, що кожен із моїх колег не зупиняється на досягнутому, а прагне далі розвиватись, бо виробнича діяльність у сфері забезпечення ядерної безпеки постійно стикається із реконструкцією та модернізацією, без яких неможливо успішно вирішувати складні галузеві завдання. Фахівцями не народжуються. Це постійна клопітна праця, що постійно потребує самовдосконалення  підтвердження кваліфікації».

Спеціалісти відділу, які займаються обґрунтуванням безпеки паливних завантажень та виконують нейтронно-фізичні розрахунки, проходять відповідне навчання, а також підтримку кваліфікації та атестацію. Це відбувається на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ»). Вони стають слухачами курсу лекцій викладачів та науковців НТУУ «КПІ», беруть участь у практичних заняттях та складають відповідні іспити, після чого отримують атестат на право виконання  розрахунків. Атестат має термін дії, його періодично потрібно підтверджувати складанням відповідних іспитів. Фахівці відділу, що займаються обліком і контролем ядерних матеріалів, також проходять відповідне додаткове навчання і підтримку кваліфікації в Навчальному центрі ім. Джорджа Кузмича у Інституті ядерних досліджень Національної академії наук України, на базі лабораторій якого виконується підготовка та оновлення практичних знань з неруйнуючого аналізу ядерних матеріалів, лабораторні роботи з обліку та контролю ядерних матеріалів у відповідності із вимогами Державної системі обліку та контролю ядерних матеріалів, Держатомрегулювання та МАГАТЕ.

До діяльності українських ядерних об’єктів, зокрема і ХАЕС, прикута увага різних міжнародних інституцій. Спеціалісти ВЯБ беруть активну участь у реалізації міжнародного проекту «Нульовий рівень відмови ядерного палива», основною метою якого є виявлення та виключення на етапах виготовлення, транспортування, зберігання та експлуатації паливних збірок усіх чинників, що можуть призвести до розгерметизації оболонок ТВЕЛ та передчасного вивантаження паливної касети з активної зони.

Крім того, наші фахівці співпрацюють із спеціальними моніторинговими місіями ОБСЄ в Україні. Під час таких зустрічей міжнародні спостерігачі цікавляться рівнем захисту діючих енергоблоків та заходами, які сприяють безпеці населення зони спостереження Хмельницької АЕС. Під час роботи останньої  місії аналізувались заходи із підвищення безпеки діючих енергоблоків на Хмельницькій АЕС, особливості роботи Хмельницької АЕС в умовах маневрових режимів, заходи поводження із ядерним паливом. Під час бесіди із міжнародними експертами було зазначено, що поводження із відпрацьованим ядерним паливом є важливою складовою безпечної експлуатації діючої АЕС.

Реалізація подібних  проектів дає можливість підвищити рівень безпеки експлуатації енергоблоків, забезпечити їх надійну і стабільну роботу.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-23

# 380

On October 23, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 333 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 27 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-22

# 379

On October 22, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 332 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 26 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-10-22

# 378

Emission from 15.10.2019 to 21.10.2019

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.00865
Inert gases 0.0762
Iodine 0.000758

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-21

# 377

On October 21, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 331 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 25 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Про хімічний аспект виробництва електроенергії на Хмельницькій АЕС

2019-10-18

# 376

На Хмельницькій АЕС триває період ремонтних робіт на першому та другому енергоблоках, безпосередню участь у якому беруть працівники хімічного цеху. Основне завдання хіміків - переробка радіоактивної води на хімустановках у спецкорпусі і підготовка хімічно знесоленої та очищеної води, аби обладнання працювало справно в штатному режимі.

Під час проведення масштабної кампанії з продовження терміну експлуатації першого енергоблока хімічним цехом атомної станції виконано значний обсяг робіт з реконструкції та модернізації. Як зауважив начальник хімічного цеху Хмельницької АЕС Микола Замфіракі, перед персоналом підрозділу постало багато специфічних завдань. Крім водно-хімічного режиму хіміки розбиралися і в кабелях, і в датчиках. Наразі монтаж завершено, проведено пуско-налагоджувальні роботи, лишилося завершальним етапом провести комплексні випробування. «Чекаємо, коли блок увійде у штатному режимі в процес експлуатації, і ми всі показники відкалібруємо, перевіримо, пересвідчимось в якості параметрів», - наголосив Микола Замфіракі.

Серед основних робіт, які заплановано здійснити в рамках планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці насамперед - хімводоочистка пускорезервної котельні: там замінюються так звані чорні баки на нержавіючі, оскільки останні не піддаються корозії. На даний час вже проведені гідравлічні та обв’язувальні роботи, триває процес нанесення теплоізоляції. Також на загальностанційній компресорній установці хімцехом виконуються роботи з реконструкції та модернізації щодо технічного переоснащення компресорів, оскільки попередні вже вичерпали свій ресурс, адже працюють фактично з часу пуску блока. Наразі вже замінено три компресори, адже виробнича рентабельність нових вдвічі вища від своїх попередників. Крім того, виконується частина робіт із заміни трубопроводів конденсату на спецкорпусі.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-18

# 375

On October 18, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 328 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 22 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Працівники Хмельницької АЕС піклуються про довкілля

2019-10-17

# 374

Кілька десятків колишніх працівників Хмельницької АЕС, які перебувають на заслуженому відпочинку, взяли участь у акції «Посади дерево – збережи планету». Вони висадили майже сотню молодих дерев.

Учасники акції поставилися до заходу, як до справжнього свята, працювали завзято і старанно, з гарним настроєм і піднесенням. Заздалегідь підготовлені саджанці були висаджені  у підготовлені лунки.

Пенсіонери ХАЕС розповіли, що восени вони не лише саджають нові дерева, а також підкопують їх, готують до зими.  Навесні дивляться, що прижилось, а що – ні, доса¬джують нові на місці загиблих чи зламаних. «Найбільше нас турбує, що байдужість і невігластво людей призводять до гибелі саджанців. Їх нищать собаки, яких тут вигулюють, ламають діти, а дорослі мовчки споглядають за цим. Проте, скільки буде наснаги і сил, стільки й будемо проводити цю акцію. Маємо ідею закласти алею пенсіонерів»,- зазначила активістка заходу Людмила Малько.

Колишні правників електростанції причетні не тільки до закладання алей, а й є постійними учасниками різних екологічних акцій з прибирання території міста. «Сподіваємось, що наш ентузіазм не пропаде даремно. І наш Нетішин буде виглядати як зелений, квітучий сад!» - наголосила під час проведення акції голова цехкому пенсіонерів Ольга Яськів.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-17

# 373

On October 17, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 327 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 21 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС перевірили готовність до роботи в осінньо-зимовий період

2019-10-16

# 372

У жовтні на Хмельницькій АЕС працювала комісія департаменту відомчого нагляду за ядерною, пожежною, технічною безпекою, охороною праці департаменту безпеки та нагляду ДП «НАЕК «Енергоатом»,  державної інспекції експлуатації станцій та мереж Міненерго.

Комісія перевірила готовність ХАЕС до роботи в осінньо-зимовий період (ОЗП).

Зокрема, здійснено перевірку готовності основного технічного обладнання енергоблоків, обладнання пуско-резервної котельні, виробничих будівель і споруд, підземних комунікацій. Інспектували члени комісії також забезпеченість матеріально-технічними ресурсами для роботи в ОЗП, готовність персоналу, проведення інструктажів.

Перевірено комісією і готовність до роботи в ОЗП об’єктів соцкультпобуту, які перебувають на балансі ВП ХАЕС, стан освітлення території, теплопостачання, теплозахист та вентиляцію будівель і споруд.

Комісія відзначила готовність ХАЕС в основному до роботи в ОЗП, надала відповідні рекомендації, зауваження.

Остаточне рішення про видачу «Акта готовності ВП ХАЕС до роботи в ОЗП 2019-2020 років» буде прийнято центральною комісією за результатами виконання середнього планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Молодь Хмельницької АЕС продемонструвала достойні результати на галузевому конкурсі профмайстерності

2019-10-16

# 371

На XV галузевому конкурсі професійної майстерності, який проходив на Запорізькій АЕС з 9 по 12 жовтня, молоді фахівці ВП ХАЕС продемонстрували достойні результати.

Цьогоріч до восьми вже стандартних професій – машиніст-обхідник з турбінного обладнання, токар, машиніст крана, електрозварювальник ручної зварки, оператор спецводоочищення, електромонтер з обслуговування електрообладнання електростанцій, електрослюсар з ремонту та обслуговування автоматики та засобів вимірювань електростанцій, дозиметрист, до конкурсної програми внесено ще одну – інструктор навчально-тренувального центру.

Зокрема, найкращими у своїх професіях стали інструктор НТЦ Ігор Ткач та дозиметрист цеху радіаційної безпеки Хмельницької АЕС Олександр Тувшинтур. Другі місця в конкурсі професійної майстерності Енергоатома посіли електромонтер з обслуговування електроустаткування електростанцій електричного цеху Віктор Андрійчук та машиніст-обхідник турбінного устаткування турбінного цеху ХАЕС Вадим Паламарчук. До трійки найкращих увійшли також електрозварювальник ручного зварювання енергоремонтного підрозділу Дмитро Хатрус та оператор спецводоочищення хімічного цеху Роман Шминдрук.

Молодих фахівців оцінювали керівники структурних підрозділів, на базі яких проводився конкурс, представники ДП «НАЕК «Енергоатом», відокремлених підрозділів та організації молоді первинної профспілкової організації Компанії.

Вітаємо призерів XV галузевого конкурсу професійної майстерності та бажаємо нових здобутків та перемог!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-10-16

# 370

Emission from 07.10.2019 to 15.10.2019

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0032
Inert gases 0.073
Iodine 0.0008

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-16

# 369

On October 16, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 326 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 20 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-15

# 368

On October 15, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 325 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 19 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-11

# 367

On October 11, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 321 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 15 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-10

# 366

On October 10, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 320 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 14 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-09

# 365

On October 9, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 319 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 13 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебував президент Енергоатома Юрій Недашковський

2019-10-08

# 364

8 жовтня цього року на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебував президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський. У рамках візиту керівник Компанії здійснив обхід першого енергоблока ХАЕС та провів нараду з питань відновлення працездатності турбогенератора блока №1 Хмельницької АЕС.

Нагадаємо, що після проведення ремонтно-модернізаційних робіт у рамках продовження терміну експлуатації першого енергоблока, під час пускових випробувань відбулось пошкодження турбогенератора. Наразі тривають ремонтні роботи.

Під час наради генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко доповів про хід виконання робіт з ремонту статора генератора, наявності оснащення, людських ресурсів та фінансування.

Про роботи з ремонту ротора генератора поінформував керівника Енергоатома начальник електричного цеху ВП ХАЕС В’ячеслав Семенов, який доповів про виконання графіка робіт, наявність товаро-матеріальних цінностей та оснастки, доставку ротора із Рівненської АЕС.

На нараді обговорювались також питання щодо виконання робіт із заміни та монтажу статора генератора, режиму роботи енергоблоків під час проведення ремонту.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-08

# 363

On October 8, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 318 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 12 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-10-07

# 362

Emission from 30.09.201930.09.2019 to 07.10.2019

Emission MPE, %
long-lived nuclides 0.0032
Inert gases 0.072
Iodine 0.00078

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-07

# 361

On October 7, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 317 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 11 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-04

# 360

On October 4, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 314 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 8 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-03

# 359

On October 3, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 313 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 7 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

614,1 млн. кВт*год електроенергії Хмельницька атомна електростанція виробила у вересні поточного року

2019-10-02

# 358

У вересні цього року Хмельницька атомна електростанція виробила 614,1 млн. кВт*год електроенергії. З початку року цей показник склав 6 378,9 млн. кВт*год електроенергії.

Зокрема, за вересень 2-м енергоблоком ХАЕС вироблено 614,1 млн. кВт*год електроенергії. З 27 вересня енергоблок відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту тривалістю 52 доби.

На першому енергоблоці продовжуються ремонтні роботи.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у вересні 2019 року становив 85,29 %, на ХАЕС загалом - 42,65%.

З початку 2019 року (станом на 24:00 30.09.2019) ХАЕС виробила 6 378,9 млн. кВт*год електроенергії.

З початку експлуатації Хмельницькою АЕС вироблено 300 345,6 млн. кВт*год електроенергії (станом на 24:00 30.09.2019).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницьку АЕС відвідали представники іноземних компаній

2019-10-02

# 357

1 жовтня на Хмельницькій АЕС перебували представники компанії Dongfang Electrical Machinery  Co (DFEM)  (Китай) та ВАТ “Свертас Груп» (Литва), які спеціалізуються з виробництва турбогенераторів.

У рамках програми перебування фахівці обох компаній оглянули турбогенератор першого енергоблока, взяли участь у технічній нараді із фахівцями ХАЕС та презентували свої проекти турбогенераторів.

Розпочинаючи нараду, генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко зауважив, що атомна електростанція зараз перебуває у режимі теплового навантаження. Зокрема, перший енергоблок ХАЕС працює на рівні 3,5-4% теплової потужності для забезпечення  потреб проммайданчика та міста.

Керівник енергопідприємства розповів про здійснені роботи на першому енергоблоці у рамках продовження терміну експлуатації, зазначивши, що під час пускових операцій був пошкоджений генератор.

Доповідь начальника електроцеху ВП ХАЕС Вячеслава Семенова стосувалася технічних характеристик турбогенераторів, які встановлені на атомній електростанції. Керівник підрозділу зазначив, що вони були  модернізовані із залученням фахівців французької компанії Alstom. У 2004 році модернізацію було проведено на другому енергоблоці ХАЕС, а в 2010 роботи здійснено на першому.

Гості представили свої моделі турбогенераторів різних поколінь та обговорили можливості співпраці.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-02

# 356

On October 2, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 312 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 6 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Daily Information on Khmelnitsky NPP Operation

2019-10-01

# 355

On October 1, Khmelnitsky 1 has been in middle overhaul for 311 days.

Khmelnitsky 2  has been in overhaul for 5 days. On September 27, Khmelnitsky 2 was disconnected from the grid at 00:13 am for the scheduled middle maintenance. The maintenance will last 52 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Інформаційний центр ВП ХАЕС