News

З Новим роком!

2020-12-31

# 761

Шановні колеги!

Ось-ось відійде в історію 2020 рік, який змінив світ. У переддень Нового року прийміть щирі побажання добра, тепла та світла у Новому 2021 році!

Щиро бажаю кожному, щоб рік прийдешній став роком міцного здоров’я, роком радості і добра, людського щастя.

Нехай рік новий надає нових сил, наснаги і стане Роком  нового, світлого майбутнього.

Нехай збуваються найзаповітніші бажання, і у всіх справах Вас супроводжує неймовірна удача.

Щастя, здоров'я, любові і взаєморозуміння!

З повагою,
Генеральний директор ВП "Хмельницька АЕС"
Андрій КОЗЮРА

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-31

# 760

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 31.12.2020:

• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 586

• The total number of recovered KhNPP employees: 532

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 51

• The total number of deaths: 3

• The number of employees on the remote form of work: 156

• The number of sick leaves (ARVI) - 82
Information Centre of SE KhNPP

Хмельницька АЕС у 2020 році: виклики, здобутки, плани

2020-12-31

# 759

Завершується 2020-ий. Це чудова нагода підбити підсумки року, що минає. Енергія цього моменту сприяє підсумовуванню результатів, аналізу основних подій та досягнень, плануванню, роздумам. 2020 рік був не простим як для працівників Хмельницької АЕС так і для всієї України. COVID -19 вніс корективи в звичний ритм всього світу, але не вплинув на безпечну та надійну роботу ядерного підприємства. Трудовим  колективом  енергопідприємства докладено  максимальних зусиль, введено значну кількість заходів, аби мінімалізувати поширення коронавірусу.

Серед значимих подій року – підключення до енергомережі першого енергоблока Хмельницької АЕС після складного довготривалого відновлення турбогенератора в рамках  продовження терміну експлуатації, що  стало для колективу Хмельницької АЕС справжньою перевіркою на міцність. За період планово-попереджувального ремонту (ППР) виконано значну кількість  заходів з модернізації, реконструкції, замінено обладнання, яке відпрацювало проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації енергоблока ХАЕС.

За словами генерального директора Хмельницької АЕС Андрія Козюри, персоналом енергопідприємства здійснений величезний об’єм робіт. Під час планового ремонту були виконані у повному обсязі роботи, які дозволили обґрунтувати і отримати дозвіл на продовження терміну експлуатації першого енергоблока на 10 років.

2020 рік для ХАЕС – це і чергове досягнення виробітку електроенергії. 19 червня 2020 року, з моменту включення в Єдину енергосистему України (22.12.1986р.), енергоблоком №1 Хмельницької АЕС було вироблено 200 мільярдів кВт*год. електроенергії.

Електроенергії, яку виробив енергоблок за 33 роки експлуатації, вистачило б Хмельницькій області, при сьогоднішньому рівні споживання, а це близько 2 мільярдів кВт*год електроенергії, на 100 років.

У 2020 році на Хмельницькій АЕС відбулася низка важливих візитів та нарад, головним серед яких був робочий візит Президента України Володимира Зеленського, що дав новий поштовх для чергового етапу спорудження 3 та 4 енергоблоків. За результатами візиту глави держави видано Указ «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» у якому Президент акцентував увагу на важливості добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС для держави.

Значна увага приділялася у 2020 році і вдосконаленню фізичного захисту ХАЕС. За фінансової допомоги іноземних інвесторів із Швеції та Норвегії, завершено будівництво та введено в дослідну експлуатацію Центральний пульт фізичного захисту (ЦПФЗ), який оснащений сучасними апаратними та програмними засобами. Початок функціонування ЦПФЗ став одним із важливіших етапів виконання програми технічного переоснащення комплексу інженерно-технічних засобів системи фізичного захисту Хмельницької АЕС.

Спорудження комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРВ) – виклик часу та важливий етап підвищення рівня радіаційної безпеки на Хмельницькій АЕС. У 2020 році здійснено демонтаж старої будівлі блоку переробки, а також означено основні завдання щодо будівництва КПРВ.

У збіглому році Хмельницька АЕС успішно пройшла перший щорічний постсертифікаційний аудит інтегрованої системи управління на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2015 (системи управління якістю), ISO 14001:2015 (системи екологічного управління) та ISO 45001:2018 (управління охороною здоров’я та безпекою праці).

А ще 2020 рік – це рік кадрових змін. На початку лютого на Хмельницьку АЕС призначено генеральним директором Андрія Козюру та протягом року значно оновлено керівний склад енергопідприємства.

На цьому етапі разом з новорічними вітаннями  прописуємо слова вдячності  всім працівникам Хмельницької АЕС , що  зробили трудовий внесок у цей рік, всім, хто доклав зусиль у подальший розвиток енергетичного підприємства.

Безпечна експлуатація атомної станції, підвищення її рівня безпеки, модернізація обладнання та впровадження новітніх технологій – пріоритетне завдання колективу Хмельницької АЕС не лише у році, що минає, незмінними вони залишаться і у новому 2021 році.
Information Centre of SE KhNPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-30

# 757

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 30.12.2020:

• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 586

• The total number of recovered KhNPP employees: 527

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 56

• The total number of deaths: 3

• The number of employees on the remote form of work: 150

• The number of sick leaves (ARVI) - 73
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-30

# 756

Today, on December 30 Khmelnytskyi 1 is at 1011 MW.
24.28 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
704.01  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 123 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-29

# 755

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 29.12.2020:

• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 575

• The total number of recovered KhNPP employees: 524

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 48

• The total number of deaths: 3

• The number of employees on the remote form of work: 141

• The number of sick leaves (ARVI) - 83
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-29

# 754

Today, on December 29 Khmelnytskyi 1 is at 1012 MW.
24.28 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
679.73  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 122 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

У місті-супутнику Хмельницької АЕС змагалися скелелази

2020-12-28

# 753

Свято спорту відбулось 26 грудня у місті атомників, де свою майстерність мали нагоду продемонструвати юні скелелази. Загалом у відкритому Чемпіонаті міста взяли участь юні спортсмени нетішинських спортивних клубів «Пульсар» і «Вершина», а також скелелази з Кам’янця-Подільського.

Розпочинаючи свято, юних спортсменів привітав генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра, який побажав успішного подолання траси скелелазам, знайти себе у житті і спорті, а батькам – всіляко підтримувати захоплення дітей.

Виступали спортсмени у чотирьох вікових категоріях у двоєборстві з болдерингу і змаганні на складність. Кращою в категорії 2007-2008 років народження стала вихованка клубу «Пульсар» Марія Тонка. Тренує спортсменів «Пульсару» працівник навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС Микола Ігнатеску, доньки якого Аліна і Юлія вже знані серед скелелазів регіону. Першим серед юнаків цієї вікової категорії став представник із Камянця-Подільського Віктор Ніколаєв.

Серед спортсменів 2009-2010 років народження, перемогу святкувала вихованка гірського клубу «Вершина» Вікторія Мучак. Опікується юними скелелазами працівник енергоремонтного підрозділу ВП ХАЕС Олександр Веремійчук. У його активі - кандидати в майстри спорту, які входять до складу збірної України. За словами тренера, юна спортсменка демонструє достойні результати і готується до Чемпіонату Європи у 2021 році. Юні скелелази Камянця-Подільського також достойно представили цю категорію, де перемогу святкував Артем Сіваш.

У віковій категорії 2011-2012 р. н. перше місце посіла вихованка «Пульсару» Любов Березська, серед юнаків перемогу святкував Захар Аверкієв, представник клубу «Вершина». Серед наймолодших скелелазів кращими були представники Кам’янець-Подільського Ольга Чістова та Олександр Ніколаєв.
Попереду у юних спортсменів нові вершини і випробування, які вони долатимуть вже у наступному 2021 році.
Information Centre of SE KhNPP

Radiation Situation around Khmelnytskyi NPP

2020-12-28

# 752

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-28

# 751

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 28.12.2020:

• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 574

• The total number of recovered KhNPP employees: 513

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 59

• The total number of deaths: 2

• The number of employees on the remote form of work: 169

• The number of sick leaves (ARVI) - 97
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-28

# 750

Today, on December 28 Khmelnytskyi 1 is at 1011 MW.
24.28 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
655.45  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 121 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

На Хмельницькій АЕС нагородили учасників конкурсу «Атомна енергетика і ми»

2020-12-24

# 749

З гарним настроєм і на оптимістичній ноті завершується непростий 2020 рік, на Хмельницькій АЕС влаштувати свято дітям - фіналістам творчого регіонального конкурсу. Нагородження учасників конкурсів рефератів та дитячої творчості «Атомна енергетика і ми» відбулося у декілька етапів із дотриманням необхідних карантинних вимог.

Кращою у конкурсі рефератів визнано роботу Ліни Пертрук із Ленківецької ЗОШ Шепетівського району «Розвиток атомної енергетики як спосіб зменшення вуглецевого сліду виробництва електроенергії в Україні», яка отримала гран-прі. Крім того, роботу Ліни відзначено і заохочувальним призом Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ», де були представлені роботи призерів регіональних конкурсів відокремлених підрозділів Енергоатома, а також міст Харкова, Львова, Києва та Київської області.
Перше місце розділили між собою Анастасія Девель із Судилківського ліцею, яка дослідила вплив радіаційного випромінювання, та учениця Нетішинського НВК Анастасія Ковалінська з роботою «Пропаганда як метод ведення інформаційної війни в галузі атомної енергетики».
Достойними другого місця визнано роботи Ганни Зінчук з Берездівського ліцею «Дослідження системи видачі потужності енергоблоків ХАЕС, забезпечення максимальної надійності, економічності, маневреності, безпечності» та Дарини Доменюк, учениці Нетішинської ЗОШ №4, «Кліматотворний вплив на рівень води водойми-охолоджувача ХАЕС».
Свою дослідницьку роботу щодо ефективності використання сонячного колектора для нагрівання води в шкільній їдальні представив і учень Славутського ліцею Дмитрієвцев Михаїл, який посів третє місце.

На ХХVІ конкурс дитячо-юнацької творчості «Атомна енергетика і ми» представлено і 80 робіт юних художників. Творчі доробки у жанрах графіки, живопису, декоративно-ужиткового мистецтва та анімації надали школярі міст Нетішина, Ізяслава, Славути та населених пунктів Славутського і Ізяславського районів Хмельницької області, міста Острог та Острозького району Рівненської області.
Гран-прі цьогоріч удостоєна робота активної учасниці, неодноразової призерки конкурсу «Атомна енергетика і ми», нетішинки Ганни Гайдук. Переможниця працює в різних жанрах, і саме її минулорічна анімаційна робота стала візитівкою сторінки Хмельницької АЕС в мережі Facebook.
Перше місце розділили одразу три учасниці з Нетішина Кіра Колокольчева, Євгенія Мукосій, Мар’яна Вихованець. Другого місця удостоєні роботи Артема Гандзюка з Берездова та нетішинців Дарії Березької і Олександра Шевчука. До трійки призерів також увійшли творчі роботи Євгенії Дячук, Анастасії Нагорної, Богдани Погуральської з міста атомників.
Визначено також кращі роботи в номінаціях: «За краще живописне рішення», «За краще графічне рішення», За краще декоративне рішення» та за оригінальне розкриття теми.

Троє учасників від Хмельницької АЕС стали призерами другого етапу конкурсу дитячо-юнацької творчості «Енергоатом: Енергія, що живить мрії!», який організований адміністрацією та первинною профспілковою організацією ДП «НАЕК «Енергоатом». Серед них Ганна Гайдук, Кіра Колокольчева і Дарія Березька.
Вітали творчу молодь із досягненнями заступник генерального директора із персоналу ВП ХАЕС Богдан Шмигельський, директор Нетішинської художньої школи Інна Степаненко, які побажали нових творчих і креативних ідей, а також здійснення мрій.

Учасники другого етапу, які брали участь у Всеукраїнському конкурсі рефератів та дитячої творчості отримали подарунки від Енергоатома, а призери першого етапу, який проходив у місті-супутнику Хмельницької АЕС - грошові премії та подарунки від ХАЕС та Українського ядерного товариства. А позитивні емоції і святковий настрій створили яскраві новорічні локації в Палаці культури і, звичайно, Святий Миколай з торбиною подарунків.


Фотоальбом "Атомна енергетика і ми - 2020"
Information Centre of SE KhNPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-24

# 748

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 24.12.2020:

• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 553

• The total number of recovered KhNPP employees: 496

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 55

• The total number of deaths: 2

• The number of employees on the remote form of work: 172

• The number of sick leaves (ARVI) - 97
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-24

# 747

Today, on December 24 Khmelnytskyi 1 is at 1012 MW.
24.29 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
558.32  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 118 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Теплом свого серця поділилися працівники Хмельницької АЕС

2020-12-23

# 746

Напередодні різдвяних свят відбулась щорічна благодійна акція колективу Хмельницької АЕС «Поділись теплом свого серця». Її ініціатори - профспілковий комітет та адміністрація станції.

Акція стартувала у грудні, протягом місяця працівники ХАЕС могли долучитися до збору коштів для придбання новорічних подарунків та необхідних речей для підопічних закладів, а це освітні та реабілітаційні заклади, будинки- інтернати.

Загалом, за цей час зібрано 45 601 грн., за які було придбано новорічні подарунки та засоби гігієни. Члени комісії по роботі з дітьми і шефській роботі, яка опікується акцією, вже розвезли подарунки усім закладам.

Працівники ХАЕС відвідали Нетішинський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, де солодкі різдвяні подарунки отримали 19 вихованців. Другий візит членів комісії відбувся до підшефних Старокривинського будинку для громадян похилого віку та інвалідів. Цьогоріч, в умовах карантину, на жаль, не вдалося особисто поспілкуватися та привітати стареньких, проте солодкі подарунки та засоби гігієни для 23 мешканців передали директору закладу Олені Сичевській.

Напередодні різдвяних свят хмельницькі атомники побували у сусідньому Острозі, де розташовані спеціальна школа №1 І – ІІІ ступенів (для дітей з вадами слуху), де навчаються 88 учнів, і  спеціальна школа №2 І – ІІ ступенів (для дітей з вадами фізичного розвитку) на 125 учнів. Коробки з подарунками для дітей були передані керівникам шкіл.

Минулого року працівники ХАЕС взяли шефство і над учнями Нетішинського професійного ліцею. Цього разу 17 солодких подарунків передали для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Комісія по роботі з дітьми та шефській роботі профспілкового комітету Хмельницької АЕС щиро дякує усім, хто долучився до різдвяної акції, за теплоту їх сердець та небайдужість. Грошові внески працівників дозволили охопити увагою таку велику кількість підопічних. Залишок коштів використають наступного року для благодійних заходів атомників.

Голова комісії Рузіна Труфанова висловлює особливу подяку активним учасникам акції, які завжди з радістю відгукуються на благодійні ініціативи ХАЕС, щоб радість свята і тепло відчував кожен, не зважаючи на життєві обставини.
Information Centre of SE KhNPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-23

# 745

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 23.12.2020:

• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 551

• The total number of recovered KhNPP employees: 489

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 60

• The total number of deaths: 2

• The number of employees on the remote form of work: 185

• The number of sick leaves (ARVI) - 93
Information Centre of SE KhNPP

На Хмельницькій АЕС виконали план з виробництва електроенергії за 2020 рік

2020-12-23

# 744

22 грудня 2020 року о 21 год. 30 хв колектив Хмельницької АЕС виконав планове завдання з виробництва електроенергії у 2020 році.

Цьогорічний плановий показник склав 10 млрд. 811 млн. кВт * год електроенергії.

З початку експлуатації, двома енергоблоками ХАЕС вироблено 312 млрд. 350 млн. кВт*год електроенергії. Цих показників вдалося досягти завдяки стабільній роботі підприємства та наполегливій праці колективу атомників.

Із черговим трудовим досягненням працівників Хмельницької АЕС привітав т. в. о. генерального директора Олександр Клєпов.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-23

# 743

Today, on December 23 Khmelnytskyi 1 is at 1012 MW.
24.28 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
534.03  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 117 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Візит Голови Хмельницької облдержадміністрації на Хмельницьку АЕС

2020-12-22

# 742

Символічно, що саме у день професійного свята енергетиків, одне із найважливіших стратегічних підприємств області відвідав новопризначений Голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій.

У рамках візиту очільник Хмельниччини відвідав навчально-тренувальний центр ХАЕС, де ознайомився із процесом підготовки персоналу. Зокрема, керівник ОДА мав нагоду спостерігати за навчанням оперативного персоналу, який відпрацьовував одну із позаштатних ситуацій на повномасштабному тренажері блочного щита управління енергоблока.

Побував голова обласної адміністрації у машинному відділенні першого та другого енергоблоків, безпосередньо ознайомившись із масштабами виробництва.
Особливий інтерес керівник Хмельниччини виявив  до спорудження нових потужностей, відвідавши будівельний майданчик майбутніх 3 та 4 енергоблоків.

Презентуючи енергопідприємство, генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра ознайомив керівника регіону із основними виробничими показниками підприємства, акцентував увагу на тому, що внесок ХАЕС в економіку області складає близько 15% від загальної виробленої товарної продукції. Стабільна робота енергопідприємства забезпечує суттєве зростання відрахувань до державного та місцевого бюджетів та фондів соціального страхування. Виробіток електроенергії у 2020 році (станом на 22.12.2020р.) склав 10 766 млн. кВт год., забезпечивши річну потребу в електроенергії п’ятьох таких областей, як Хмельницька.

Керівник атомної станції розповів також про основні етапи та плани щодо спорудження 3 та 4 енергоблоків ХАЕС, зауваживши, що перейти до наступної фази будівництва атомники зможуть після прийняття відповідного Закону Верховною Радою України. «Завершення будівництва енергоблоків 3, 4 ВП ХАЕС вимагає найменших витрат в порівнянні з будь-якими іншими варіантами введення в експлуатацію 2000 МВт додатково встановленої потужності, дозволить створити нові робочі місця для населення як на період будівництва АЕС, так і в період її експлуатації. Збільшиться відрахування податків у бюджети всіх рівнів, пенсійні фонди. Будівництво нових енергоблоків Хмельницької АЕС дасть потужний поштовх для економіки держави»,- наголосив Андрій Козюра.

Завершуючи візит, Голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій висловив впевненість щодо надійної та безпечної роботи ХАЕС, де працюють справжні професіонали, і пообіцяв детально ознайомитися із питанням щодо спорудження нових виробничих потужностей. «Спорудження 3 та 4 енергоблоків – один із найбільш вагомих і амбітних проектів уряду України, тому важливо об’єднати зусилля задля спільного результату»,- підсумував очільник Хмельниччини.
З нагоди професійного свята Дня енергетика, голова Хмельницької ОДА, а також міський голова Нетішина Олександр Супрунюк вручили нагороди та відзнаки спеціалістам Хмельницької АЕС.

По завершенню візиту на ХАЕС, голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій з метою ознайомлення і вивчення стану медичного обслуговування жителів міста і ОТГ в умовах пандемії, відвідав також  міську медико - санітарну частину.


Information Centre of SE KhNPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-22

# 741

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 22.12.2020:

• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 541

• The total number of recovered KhNPP employees: 480

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 59

• The total number of deaths: 2

• The number of employees on the remote form of work: 177

• The number of sick leaves (ARVI) - 95
Information Centre of SE KhNPP

Представники Хмельницької АЕС взяли участь у Міжнародному форумі ВАО АЕС

2020-12-22

# 740

Представники Хмельницької АЕС взяли участь у ІІ Міжнародному форумі Молодіжного Руху Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (МР ВАО АЕС).

Форум проходив в режимі відеоконференції за участю представників МР ВАО АЕС на майданчиках АЕС з восьми країн. Україну представили молодіжні лідери Хмельницької, Запорізької, Рівненської атомних станцій.

Від ХАЕС у форумі взяли участь інженер цеху вентиляції і кондиціювання Олексій Сорокатий, інженер реакторного цеху Тимофій П’янков, провідний інженер-радіофізик служби аналізу безпеки Олександр Швець, дефектоскопіст відділу контролю металу Дмитро Астапенков.

У рамках молодіжного форуму учасники навчалися лідерству в атомній енергетиці, знайомилися з управлінням змінами та основними аспектами щодо професійного розвитку молодих спеціалістів.

Особливу увагу учасники форуму приділили умовам роботи та змінам, які внесла пандемія COVID-19. Відзначили ускладнення у проведенні партнерських перевірок, місій підтримки та погіршення загального психологічного стану працівників атомної галузі. Тому, актуальними були лекції та доповіді на цю тематику «Пандемія – не привід опускати руки», «Фільтри від дистресу в період пандемії COVID». Останню з яких представив працівник ХАЕС Тимофій П’янков, її визнано однією із найкращих за креативний та новітній підхід.

Представники Молодіжного Руху Рівненської АЕС, у свою чергу, провели віртуальну екскурсію містом-супутником Вараш.

Під час проведення форуму учасники обмінювались досвідом проведення програм Молодіжного Руху, презентували кращі практики, а також обговорили плани подальшої співпраці на майбутній 2021 рік.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-22

# 739

Today, on December 22 (at 08:05), Khmelnytskyi 1 is at 1011 MW.
24.28 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
509.75  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 116 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

З Днем енергетика!

2020-12-22

# 738

Шановні працівники ХАЕС, енергетичної галузі, члени родин атомників, нетішинці і мешканці Нетішинської ОТГ!

Щиросердечно вітаємо вас із найсвітлішим святом – Днем енергетика!

Завдання атомників – давати людям тепло і затишок, дарувати світло, забезпечувати комфорт. За лаштунками це все характеризується словосполученням  - гарне життя.

Ми успішно експлуатуємо два блоки-мільйонники і живемо сподіваннями, що наша праця примножиться у енергоблоках №3 та №4, - найперспективнішому проекті нинішнього часу.

Бажаємо колективу ХАЕС нових позитивних звершень на шляху до означених цілей. Нехай праця атомника буде в числі престижних і поважних,  подарує великі можливості на шляху до досягнення власних і громадських цілей. Бажаємо щодня заряджатись винятково позитивною енергетикою. Щасливих вам перемін у житті, але без перепадів напруги,  з мільйонами одиниць яскравості щастя. Нехай кожен з вас буде джерелом тепла і любові для близьких людей.

Добра вам і щастя, родинного затишку, сонця у поглядах і душах!

Андрій Козюра, генеральний директор ХАЕС
Михайло Гук, голова ППО  ХАЕС

Radiation Situation around Khmelnytskyi NPP

2020-12-21

# 737

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-21

# 736

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 21.12.2020:

• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 541

• The total number of recovered KhNPP employees: 463

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 76

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 208

• The number of sick leaves (ARVI) - 112
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-21

# 735

Today, on December 21 (at 08:50), Khmelnytskyi 1 is at 1012 MW.
24.28 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
485.47  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 115 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

На 3 та 4 енергоблоках Хмельницької АЕС планується встановити турбіну вітчизняного виробника

2020-12-18

# 734

Вибір турбіни одне із важливих питань добудови 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. Рішення про використання на нових енергоблоках турбоустановки вітчизняного виробника було свого часу затверджено науково-технічною радою ДП «НАЕК «Енергоатом».
Після детального опрацювання спеціалістами Хмельницької АЕС, проектантами було прийнято рішення щодо встановлення турбоустановки Харківського АТ «Турбоатом» на існуючих будівельних конструкціях.
Харківське АТ «Турбоатом» - лідер вітчизняного енергетичного машинобудування, одна з провідних світових турбобудівних компаній.
За словами заступника головного інженера з експлуатації ВП ХАЕС Євгенія Носикова, персонал Хмельницької АЕС підтримує такий варіант, не зважаючи на те, що досвіду експлуатації цієї турбіни на енергопідприємстві немає. Проте такий досвід є на Запорізькій і Южно-Українській атомних станціях, які експлуатують турбіни харківського заводу «Турбоатом». Всі вони зарекомендували себе як надійні і перспективні, і в комплексі з використанням модернізованого тепломеханічного обладнання дозволять надалі підвищити потужність енергоблоків до 110% встановленої потужності.
Обладнання для енергоблоків №3 та №4 ХАЕС виготовлятиметься з урахуванням вітчизняних та світових новітніх змін і вимог до безпеки експлуатації атомних електростанцій.
За необхідності, персонал Хмельницької АЕС вивчить досвід експлуатації таких турбін на вітчизняних атомних станціях. Це перш за все Запорізька АЕС, де на 6-му енергоблоці експлуатується турбіна найновішої модифікації.
«Досвід експлуатації турбін Ленінградського заводу дозволить нам успішно експлуатувати і агрегати «Турбоатома». Значним плюсом є також можливість налагодження оперативного контакту з вітчизняним виробником в питаннях монтажу і введення в експлуатацію» - зазначив Є.Носиков.
Днями на ХАЕС надійшла звістка про те, що Турбоатом вже виготовив основну частину обладнання для енергоблока №3 і готовий виступити комплектним постачальником турбінної установки, генераторів, систем контролю і регулювання турбіни та допоміжного обладнання машзалів для енергоблоків №3 та №4 ХАЕС, а Кабмін включив до переліку пріоритетних для держави проєктів до 2023 року – будівництво двох енергоблоків ХАЕС.
Це оптимістичний фінал 2020 року та передумова гарного початку року прийдешнього.
Information Centre of SE KhNPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-18

# 733

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 18.12.2020:

• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 528

• The total number of recovered KhNPP employees: 450

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 77

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 187

• The number of sick leaves (ARVI) - 109
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-18

# 732

Today, on December 18 (at 08:15), Khmelnytskyi 1 is at 1011 MW.
24.19 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
412.63  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 112 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Пожежно-тактичні навчання відбулися в транспортному цеху Хмельницької АЕС

2020-12-17

# 731

17 грудня на базі транспортного цеху Хмельницької АЕС відбулися пожежно-тактичні навчання. За технічним задумом навчань, під час проведення покрівельних робіт з використанням відкритого вогню сталася пожежа, яка на момент прибуття вогнеборців поширилася на площу близько 500 м2.

Прибувши на місце ймовірної поді, підрозділи 3 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій (3 ДПРЗ ГУ ДСНС) України у Хмельницькій області провели розвідку пожежі, оцінили її масштаби та організовували оперативне розгортання.

Під час навчань здійснювалося практичне відпрацювання організації управління, тактики гасіння пожеж на покрівлі, надання допомоги та проведення евакуації людей на автотранспортному підприємстві, евакуації техніки з гараж-стоянки ВП ХАЕС силами і засобами підрозділів 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області. Крім того, був відпрацьований порядок взаємодії з черговим персоналом транспортного цеху щодо допуску на територію об’єкта та отримання допуску на гасіння пожежі і знеструмлення об’єкта.

Підсумовуючи результати навчань, т.в.о. начальника третього пожежно-рятувального загону, полковник служби цивільного захисту Ігор Руй зазначив: «Особовий склад ДПРЗ впорався із поставленими завданнями. Над недоліками, які виявлено під час навчань, ми попрацюємо, щоб в подальшому їх не допускати і бути максимально готовими до реагування на пожежу та різні надзвичайні ситуації як на території і об’єктах ХАЕС, так і в житловому секторі міста Нетішина».
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-17

# 730

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 17.12.2020:

• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 528

• The total number of recovered KhNPP employees: 440

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 87

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 193

• The number of sick leaves (ARVI) - 132
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-17

# 729

Today, on December 17 (at 08:07), Khmelnytskyi 1 is at 1006MW.
24.18 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
388.44  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 111 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Хмельницька АЕС отримала мінілабораторію для тестування на COVID-19

2020-12-17

# 728

На Хмельницькій АЕС з’явився пристрій лабораторного аналізу iChroma для проведення тестування на визначення антигену вірусу SARS Cov-2 та анти-КОВІД антитіл класу Ig M та IgG в крові.

Профспілковим комітетом Енергоатома було придбано шість апаратів для визначення експрес-тестування на СOVID-19. Одна із таких мінілабораторій, до складу якої входить аналізатор та реагенти, з’явилася на Хмельницькій АЕС.

За словами начальника охорони здоров’я служби охорони праці ВП ХАЕС Сергія Стратюка, ця лабораторія націлена на швидке визначення вірусу в організмі людини, а це складатиме 15-20 хвилин. «Вона буде нам допомагати у швидкій діагностиці та оперативному встановленні попереднього діагнозу. Це відбуватиметься у два етапи. За допомогою мазка із носоглотки визначатимуться антигени, а в аналізах крові людини – антитіла», - зазначив керівник охорони здоров’я.


На території здоровпункту ХАЕС, представником фірми виробника, було проведено навчання та інсталяцію для медичного персоналу підрозділу, який буде проводити відповідне тестування. Такі аналізи будуть проводитися, в першу чергу, для персоналу із скаргами на респіраторно-вірусні симптоми.

«Така міні лабораторія дозволить оперативно відслідковувати контактних осіб хворих працівників, визначати потенційно хворих і відокремлювати їх від основного, здорового персоналу»,- зауважив заступник генерального директора з персоналу ВП ХАЕС Богдан Шмигельський.


Information Centre of SE KhNPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-16

# 727

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 16.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 521

• The total number of recovered KhNPP employees: 429

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 91

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 216

• The number of sick leaves (ARVI) - 148
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-16

# 726

Today, on December 16 (at 08:07), Khmelnytskyi 1 is at 1002 MW.
24.3 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
364.26  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 110 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-15

# 725

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 15.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 509

• The total number of recovered KhNPP employees: 417

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 91

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 216

• The number of sick leaves (ARVI) - 147
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-15

# 724

Today, on December 15, Khmelnytskyi 1 is at 1010 MW.
24.28 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
339.97  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 109 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Radiation Situation around Khmelnytskyi NPP

2020-12-14

# 723

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-14

# 722

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 14.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 509

• The total number of recovered KhNPP employees: 392

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 116

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 225

• The number of sick leaves (ARVI) - 146
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-14

# 721

Today, on December 14, Khmelnytskyi 1 is at 1012 MW.
24.28 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
315.69  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 108 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-11

# 720

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 11.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 494

• The total number of recovered KhNPP employees: 377

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 116

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 191

• The number of sick leaves (ARVI) - 144
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-11

# 719

Today, on December 11 (08:10 a.m.), Khmelnytskyi 1 is at 1010 MW.
24.29 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
242.84  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 105 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

На Хмельницькій АЕС триває черговий етап добровільного медичного страхування

2020-12-10

# 718

Черговий етап добровільного медичного страхування на 2021 рік триває на Хмельницькій АЕС. Рішення про страхування на умовах компенсації страхового платежу шляхом надання матеріальної допомоги було прийнято спільним рішенням ДП «НАЕК «Енергоатом» і Атомпрофспілки.

Медичне страхування на таких умовах було вперше впроваджено минулого року. Саме тоді працівникам ХАЕС була рекомендована компанія «УНІКА», одна із провідних компаній, яка нараховує понад 25 років на страховому ринку України. Наразі список рекомендованих для страхування компаній розширено. Працівники Хмельницької АЕС можуть отримати поліси медичного страхування і у двох інших рекомендованих компаніях – «ТАС» та «Альфа».

Страхові компанії на підставі зауважень та пропозицій працівників атомної станції допрацювали та розширили програми страхування на 2021 рік. Зокрема «УНІКА» розширила список лікарів та клінік. Усі три компанії співпрацюють з провідними медичними закладами Києва, Львова, Рівного, Хмельницького та низкою регіональних спеціалізованих медичних установ. Крім того, додано відшкодування на лікування від COVID-19, збільшено суми на стоматологію, діагностику, включено лікування хронічних захворювань та ін.

За словами заступника начальника відділу роботи з персоналом Сергія Ільющенкова, торік на Хмельницькій атомній станції застрахувалося понад 60% персоналу (3156 осіб), нині статистика станом на 9 грудня виглядає так: 2569 працівників подали заяви на добровільне медичне страхування. Своє бажання співпрацювати з «УНІКОЮ» і надалі висловили 1434 особи, із «ТАС» – 971, «Альфу» обрали 145 людей. Ще 19 працівників віддали перевагу іншим страховим компаніям, які працюють на вітчизняному ринку медичного страхування. Договори з ними вони укладатимуть самостійно.
«Це ще не повний перелік бажаючих, - наголосив Сергій Ільющенков, - адже саме у ці дні відділ роботи з персоналом активно співпрацює з усіма підрозділами, щоб охопити страхуванням максимальну кількість персоналу Хмельницької АЕС».
Information Centre of SE KhNPP

Хмельницькі атомники отримали відзнаки від військових

2020-12-10

# 717

Допоки в Україні тривають військові дії - допомога всіх і кожного для підтримки  Збройних Сил України особливо важлива. Від часу початку бойових дій на сході нашої держави, хмельницькі атомники постійно допомагають військовим придбаними засобами захисту, тактичним обладнанням, медикаментами, продуктами харчування, відремонтованою технікою.

Нещодавно працівники ХАЕС отримали відзнаки від мотопіхотного батальйону «Волинь» 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України. Серед нагороджених працівники транспортного цеху Ігор Дмитришин, Микола Петровський, Борис Іванов.

Транспортники Хмельницької АЕС допомагали у відновленні військової техніки. За роки військового протистояння на східних кордонах держави, спеціалісти транспортного цеху відновили і передали військовим 14 одиниць техніки. Варто зауважити, що долучалися до допомоги всім колективом, адже експлуатаційні матеріали, запасні деталі закуповували за особисті кошти. «Кожен вносить свою часточку у спільну справу – справу захисту Вітчизни, керуючись принципом «коли ми єдині – ми непереможні», - зазначено в Подяках від військових.

Представники Славутського об’єднаного міського військового комісаріату також  вручили медаль «Операція Об’єднаних сил. За звитягу та вірність» інженеру служби фізичного захисту ХАЕС Андрію Ніколаєву, який брав безпосередню участь у бойових операціях на Сході України. Наразі, набутий досвід в складі ООС, використовує аналізуючи загрози і засоби протидії порушникам.

Нещодавно подяку від військових отримав і весь колектив Хмельницької АЕС, який постійно демонструє активну громадянську позицію, через благодійність і волонтерство допомагає зміцнити бойовий потенціал Збройних Сил України. У відповідь на вручені подяки і нагороди Генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра запевнив військових у подальшій підтримці колективом атомників та побажав якнайшвидшого завершення військових дій в Україні.
Information Centre of SE KhNPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-10

# 716

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 10.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 479

• The total number of recovered KhNPP employees: 374

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 104

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 216

• The number of sick leaves (ARVI) - 139
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-10

# 715

Today, on December 10 (08:10 a.m.), Khmelnytskyi 1 is at 1012 MW.
24.3 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
218.55  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 104 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-09

# 714

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 09.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 454

• The total number of recovered KhNPP employees: 366

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 87

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 215

• The number of sick leaves (ARVI) - 155
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-09

# 713

Today, on December 9 (08:04 a.m.), Khmelnytskyi 1 is at 1010 MW.
24.27 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
194.26  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 103 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-08

# 712

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 08.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 436

• The total number of recovered KhNPP employees: 351

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 84

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 191

• The number of sick leaves (ARVI) - 146
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-08

# 711

Today, on December 8 (08:09 a.m.), Khmelnytskyi 1 is at 1009 MW.
24.29 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
169.98  million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 102 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Radiation Situation around Khmelnytskyi NPP

2020-12-07

# 710

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-07

# 709

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 07.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 436

• The total number of recovered KhNPP employees: 335

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 100

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 202

• The number of sick leaves (ARVI) - 138
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-07

# 708

Today, on December 7 (08:08 a.m.), Khmelnytskyi 1 is at 1008 MW.
24.27 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
145,7 million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 101 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-04

# 706

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 04.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 412

• The total number of recovered KhNPP employees: 318

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 93

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 246

• The number of sick leaves (ARVI) - 134
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-04

# 705

Today, on December 4 (08:08 a.m.), Khmelnytskyi 1 is at 1011 MW.
24.29 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
72.85 million kWh of electricity was generated in December.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 98 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Реагувати на аварійні ситуації за міжнародними стандартами навчалися спеціалісти Хмельницької АЕС

2020-12-03

# 704

Фахівці Хмельницької АЕС, члени аварійних груп і бригад, взяли участь у вебінарі Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), організованому Центром з інцидентів та аварійних ситуацій.

Карантинний режим ввів певні обмеження на мобільність та міжнародні візити атомників. Проте саме завдяки цим обмеженням міжнародний досвід став більш доступним широкому колу фахівців через залучення інформаційних технологій. На платформі CISCO Webex МАГАТЕ значно розширило кількість онлайн заходів для спеціалістів атомної галузі. Зокрема, 2 грудня працівники управління з питань аварійної готовності та реагування (УПАГР), відділу роботи з громадськістю і ЗМІ (ВРГіЗМІ) та навчально-тренувального центру долучилися до вебінару «Передбачувані запитання та занепокоєння громадськості під час аварійної ситуації на АЕС, незалежно від причин (порушення безпеки або захищеності)».

У ході вебінару представники МАГАТЕ ознайомили учасників із вимогами стандартів та рекомендаціями, механізмами та засобами практичного їх втілення. Оперативність, єдине джерело офіційної інформації – такі основні критерії надання інформації у кризовій ситуації відповідно до стандарту МАГАТЕ. Важливо не лише надавати інформацію доступною для широкого загалу мовою, але і розуміти очікування громадськості. Адже саме під час кризових ситуацій населення потребує чітких відповідей, від яких залежить їх життя та здоров’я.

Представниця Комісії з ядерного регулювання (США) Вікторія Мітлинг поділилася досвідом роботи з громадськістю під час кризових ситуацій та напрацюваннями з урахуванням досвіду, набутого після аварії на АЕС «Фукусіма». Доповідачка наголосила на важливості регулярної співпраці фахівців з комунікації та технічного персоналу шляхом спільної підготовки до зустрічей з громадськістю і ЗМІ, протиаварійних тренувань, налагодження механізмів погодження у щоденній роботі та під час кризових ситуацій.

Саме таким рекомендаціям слідують і фахівці Хмельницької АЕС, де впроваджено систему готовності і реагування на аварії та надзвичайні ситуації. Для цього розроблений Аварійний план, згідно якого відбувається підготовка і проведення узгоджених дій у разі виникнення аварійної ситуації, зокрема, щодо інформування громадськості. План обумовлює список оповіщення посадових осіб, установ та організацій, а також засоби зв’язку із ними. З часу введення в дію Аварійного плану ХАЕС і до моменту припинення його дії, обмін інформацією з боку Хмельницької АЕС із зовнішніми організаціями забезпечує група інформаційного забезпечення і зв’язків із зовнішніми організаціями.

За словами керівниці групи інформації ВРГіЗМІ Жанни Костенко, персонал аварійної групи регулярно проходить тренування, під час яких відпрацьовують дії в умовах аварії, вдосконалюють знання і навички з інформування органів влади, місцевого самоврядування про результати радіаційного моніторингу, надання рекомендацій для застосування термінових і невідкладних заходів захисту населення.

По завершенні вебінару, начальник УПАГР Павло Гвоздяр зазначив, що заходи такого рівня піднімають питання, які до цього часу не були актуальними. Наприклад, в умовах поширення коронавірусу постали нові виклики реагування на аварійні ситуації. І такі поєднання двох загроз, пандемії та радіаційної аварії, вже обумовлені новим стандартом МАГАТЕ GSG-14 2020 року «Керівництво для комунікації з громадськістю під час підготовки та реагування на ядерну та радіаційну аварійну ситуацію». Отож, реалії сьогодення необхідно враховувати і для подальших протиаварійних тренувань персоналу Хмельницької АЕС.
Information Centre of SE KhNPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-03

# 703

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 03.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 405

• The total number of recovered KhNPP employees: 318

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 86

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 205

• The number of sick leaves (ARVI) - 120
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-03

# 702

Today, on December 3 (08:08 a.m.), Khmelnytskyi 1 is at 1013 MW.
24.28 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 96 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-02

# 701

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 02.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 396

• The total number of recovered KhNPP employees: 315

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 80

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 189

• The number of sick leaves (ARVI) - 114
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-02

# 700

Today, on December 2 (08:30 a.m.), Khmelnytskyi 1 is at 1012 MW.
24.3 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 96 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP

Виробнича діяльність Хмельницької АЕС у листопаді та з початку року

2020-12-01

# 699

У листопаді 2020 року 1 енергоблок Хмельницької атомної електростанції виробив 728,6 млн. кВт*год електроенергії при плані - 720 млн. кВт*год. Планове завдання з виробництва електроенергії з початку місяця виконане на 101,2%. За одинадцять місяців поточного року на ХАЕС цей показник склав 102,1%.

На другому енергоблоці ХАЕС триває планово-попереджувальний ремонт.
Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на першому енергоблоці ХАЕС становив 101,2 %.
З початку року Хмельницькою АЕС вироблено 10 280,5 млн. кВт*год електроенергії при запланованих - 10 067,0 млн. кВт*год електроенергії.
Виробіток електроенергії Хмельницькою АЕС з початку експлуатації - 311 816,2 млн. кВт*год електроенергії з них першим енергоблоком вироблено - 203 560,0 млн. кВт*год електроенергії, другим - 108 256,2 млн. кВт*год.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Information Centre of SE KhNPP

Daily information on the spread of coronavirus at Khmelnytskyi NPP

2020-12-01

# 698

Information on the spread of COVID -19 at Khmelnytskyi NPP as of 01.12.2020:


• The total number of KhNPP employees infected with coronavirus since March 13, 2020: 384

• The total number of recovered KhNPP employees: 307

• The total number of KhNPP employees undergoing treatment: 76

• The total number of deaths: 1

• The number of employees on the remote form of work: 195

• The number of sick leaves (ARVI) - 125
Information Centre of SE KhNPP

Daily Information on Khmelnytskyi NPP Operation

2020-12-01

# 697

Today, on December 1 (08:30 a.m.), Khmelnytskyi 1 is at 1012 MW.
24.3 million kWh of electricity was generated during the past 24 hours.
728.6 million kWh of electricity was generated in November.

Khmelnytskyi 2 has been in maintenance for 95 days.

Ionizing radiation background on the industrial site and adjacent area has not changed. Its level corresponds to normal operation of the units and does not exceed natural background values.
Information Centre of Khmelnytskyi NPP