News

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС під час випробувань запустився один з каналів системи безпеки

2021-01-23

# 35

22 січня о 16:35 на енергоблоці №2 в рамках планово-попереджувального ремонту, під час проведення операцій з випробування блочного трансформатора  після поточного ремонту, відбувся запуск резервного дизель-генератора третього каналу системи безпеки (3 КСБ).
Дизель-генератор та обладнання 3 КСБ відпрацювали без зауважень згідно проектного алгоритму. Відновлено штатну схему живлення третього каналу системи безпеки від секції нормального живлення.

Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було. Радіаційна обстановка на енергоблоці №2 і проммайданчику в нормі та не зазнавала змін.
Причина запуску резервного дизель- генератора встановлюється.
За міжнародною шкалою INES попередня оцінка рівня порушення в роботі АЕС: нижче шкали/рівень "0" (не суттєво для безпеки).

Станом на 23 січня 2021 року на енергоблоці №2 триває 148 доба середнього планового ремонту. Роботи виконуються згідно з графіком.
Перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1012 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,29 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 534,16 млн. кВт * год електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ХАЕС