Новости Энергоатома

Енергоатом спільно з Укренерго провели випробування енергоблока №2 ЗАЕС для виходу на ринок допоміжних послуг

2021-04-19

16 та 17 квітня на Запорізькій АЕС фахівці ДП «НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «НЕК «Укренерго» провели випробування енергоблока №2 щодо можливості надання допоміжних послуг з резерву підтримки частоти (РПЧ) оператору системи передачі в обсягах +/- 20 МВт.

Випробування мають підтвердити відповідність другого енергоблока ЗАЕС вимогам Кодексу системи передачі, щоб отримати свідоцтво, яке надасть Енергоатому право вивести свій перший енергоблок на Ринок допоміжних послуг (РДП).

Це – важливий етап у підготовці Об‘єднаної енергосистеми (ОЕС) України до інтеграції з об’єднаною європейською континентальною енергосистемою.

17 квітня з 00:00 до 18:00 другий енергоблок Запорізької АЕС розвантажили до потужності 600 МВт. Після завершення випробувань, згідно з регламентними процедурами, блок знову повернувся до номінальної потужності та нині працює у штатному режимі.

Після обробки результатів проведених випробувань орган з оцінки відповідності підготовить технічний звіт стосовно спроможності енергоблока надавати допоміжні послуги. Наступний етап – отримання енергоблоком №2 ЗАЕС свідоцтва та внесення його до Реєстру постачальників допоміжних послуг, і після цього Енергоатом зможе вийти на РДП.

Раніше НЕК «Укренерго» проводила дослідження систем збудження генераторів та систем регулювання частоти й потужності енергоблоків вітчизняних АЕС. Результати тестів використовуються фахівцями для створення математичної моделі ОЕС України.

 

Для довідки: Для забезпечення сталої та надійної роботи Об‘єднаної енергосистеми України оператор системи передачі (ОСП) використовує допоміжні послуги. На ринку допоміжних послуг ОСП одноосібно купує і використовує допоміжні послуги на конкурентних засадах.

Придбання або використання допоміжної послуги може здійснюватися протягом доби, тижня, місяця, кварталу та років. Для надання допоміжних послуг учасник ринку повинен зареєструватися у Оператора системи передачі як їхній постачальник. Для цього він має виконати випробування обладнання – щоб підтвердити відповідність вимогам Кодексу системи передачі щодо надання допоміжних послуг.

 

www.energoatom.com.ua

18 квітня атомні станції України виробили 229,05 млн кВт·г електроенергії

2021-04-19

19 квітня на атомних станціях України в роботі 11 з 15 енергоблоків:

На енергоблоці №1 Запорізької АЕС 87 доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Запорізької АЕС 35 доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №6 Запорізької АЕС 2 доба капітального планового ремонту.

На енергоблоці №3 Южно-Української АЕС 107 доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 955 МВт, РАЕС – 2 895 МВт, ЮУАЕС – 2 040 МВт, ХАЕС – 1 685 МВт.

Станом на 19 квітня 2021 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 575 МВт, поточна потужність становить 9 575 МВт.

Минулої доби, 18 квітня, станціями вироблено 229,05 млн кВт·г електроенергії.

З початку квітня виробництво становить 4 276,31 млн кВт·г. 

З початку 2021 року - 26 066,89 млн кВт·г. 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

 
www.energoatom.com.ua