Новости Энергоатома

Енергоатом формує власний людський капітал

2021-01-27

ДП «НАЕК «Енергоатом», оператор всіх діючих АЕС в Україні, навіть в умовах пандемії основну увагу приділяє безпеці та питанням підготовки персоналу. Один із напрямків цієї роботи – працевлаштування випускників профільних вишів, навчання яких здійснюється на замовлення Компанії. Адаптація молодих фахівців на виробництві триває максимально стислі терміни.

Соціальну політику Енергоатома не можуть змінити ані пандемія коронавірусу, ані негативні тенденції у світовій економіці, які вона спричинила. Як компанія із найвищим рівнем у рейтингу корпоративної стійкості (ААА), НАЕК ретельно підходить до формування власного людського капіталу. Для цього створено гармонізовану систему підготовки персоналу атомних станцій. Процес починається з уроків профорієнтації для школярів, надалі триває під час супроводу студентів у закладах вищої освіти, а згодом – у навчально-тренувальних центрах (НТЦ) АЕС і на робочих місцях. Система підготовки працівників усіх ланок влаштована таким чином, що до роботи на АЕС допускаються лише кваліфіковані кадри. Це – запорука безпечної роботи станцій.

Як зазначено в офіційних положеннях Компанії, основними у системі підготовки є НТЦ при кожній атомній станції та у відокремленому підрозділі «Атомремонтсервіс». У них працюють сотні інструкторів та викладачів та додатково – фахівці станцій, в якості інструкторів-сумісників на постійній основі. Найефективніший інструмент навчання – повномасштабні тренажери (ПМТ). Їх у навчально-тренувальних центрах достатньо як для енергоблоків ВВЕР-1000, так і для ВВЕР-440. Окрім ПМТ, інструктори використовують багатофункціональні й локальні тренажери, а також комп’ютерні навчальні системи та мультимедійні навчальні курси з 3D-графікою систем і обладнання АЕС.

Підвищення кваліфікації персоналу Дирекції ДП «НАЕК  «Енергоатом» відбувається насамперед у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», а також в Одеському національному політехнічному університеті, Навчальному центрі з фізичного захисту обліку та контролю ядерного матеріалу ім. Джорджа Кузьмича, Інституті ядерних досліджень НАН України.
www.energoatom.com.ua