Новости Энергоатома

Жінки атомної галузі України мають рівні права з чоловіками

2021-01-29

НАЕК Енергоатом – лідер серед компаній енергетичного сектора України за часткою жінок серед штатних працівників. Про це свідчать результати дослідження «Жінки й чоловіки в енергетичному секторі України», проведеного Інститутом економіки та прогнозування Національної академії наук за ініціативи та підтримки представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. У колективі Компанії ця частка сягає 33,5%. Тобто в Енергоатомі працює найбільша кількість жінок серед провідних енергогенеруючих компаній України – близько 11,5 тисяч.

Автори дослідження зазначають, що атомна галузь є відкритою до сучасних тенденцій світової гендерної політики. Водночас, на думку експертів, суспільство все ще сприймає атомну енергетику як традиційно «чоловічу» галузь.

У липні 2020 року Енергоатом запровадив гендерну політику компанії. Впроваджуючи цей документ, Компанія зобов’язалася гарантувати рівні права для жінок та чоловіків, які працюють в Енергоатомі, та їхнє рівне представництво на керівних посадах й при включенні до кадрового резерву, а також унеможливлювати будь-які прояви дискримінації й насильства за ознакою статі.

Відповідальність за дотримання гендерної політики, запобігання будь-яким проявам дискримінації, насильства за ознакою статі несе кожен її працівник НАЕК. У Компанії працює скринька довіри – для обробки повідомлень про факти порушення гендерної політики та відповідного реагування керівництва Компанії.

www.energoatom.com.ua