Новости Энергоатома

Стосовно повідомлень у ЗМІ щодо розслідувань НАБУ з приводу зловживань в Енергоатомі

2021-02-01

НАЕК «Енергоатом підтверджує опубліковану виданням «Наші гроші» інформацію про розслідування НАБУ ознак зловживань під час закупівлі обладнання для АЕС на суму близько 600 млн грн упродовж 2018-19 років. Такі факти мали місце та нанесли значну шкоду державному підприємству. Єдине, про що забули згадати автори цієї новини: всі ці зловживання стосуються 2018–2019 років – періоду перебування на посаді президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського.

Під час його керівництва Компанією (загалом – понад 10 років) посадові особи, які системно діяли за його дорученням, приймали відповідні управлінські рішення про «призначення» переможців на торгах. Наразі саме ці факти і стали предметом розслідування НАБУ.

Технічна комісія у складі восьми осіб, яка діяла тоді при тендерному комітеті та яку на той час очолював Петро Котін (на чому свідомо зроблено акцент у публікації), попередньо на основі висновків технічних керівників атомних станцій розглядала пропозиції учасників у частині їхньої відповідності виключно технічним вимогам.

Основними завданнями комісії (згідно з інструкцією) є:

    попередній розгляд тендерної пропозиції на її відповідність умовам технічної специфікації та іншим технічним вимогам щодо предмета закупівлі;
    перевірка наявності сертифікату системи якості або документа, що підтверджує наявність системи якості у виробника товару.

Питання організації проведення тендерних закупівель, оцінки цінових пропозицій, юридичні та фінансові питання оцінювались іншими підрозділами Компанії та не входили до компетенції технічної комісії.

Саме з періодом, коли Компанією керував Юрій Недашковський, пов’язані підозри в розкраданні державних коштів, недотримання графіків проведення капітальних і поточних ремонтів енергоблоків АЕС, обмеження відпуску електроенергії, значне зростання витрат на обслуговування кредитів, невиконання умов кредитних договорів з ЄБРР та Євратомом, створення дискримінаційних умов роботи Енергоатома на ринку електричної енергії тощо.

Нинішній курс менеджменту НАЕК «Енергоатом» на очищення від корупції – свідомий та незмінний. Компанія реалізовуватиме всі необхідні для цього заходи, активно співпрацюючи із правоохоронними органами попри потужний спротив і брудні замовні інформаційні кампанії.
www.energoatom.com.ua

Енергоатом поглиблює співпрацю з містами-супутниками

2021-02-01

29 січня під час робочого візиту на майданчик Запорізької АЕС керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та голова первинної профспілкової організації Компанії Олексій Лич розповіли про конкретні кроки до поглиблення співпраці з містами-супутниками вітчизняних АЕС.

Зокрема, у місті Енергодар мешкають сім'ї 11 тисяч атомників, які працюють на Запорізькій АЕС. Нещодавно Енергоатом реалізував три проєкти у місті: дитячий майданчик у парку, майданчик спортивного комплексу та багатофункціональний спортмайданчик на території дитячого табору, повідомив Олексій Лич.

Нині Енергоатом окремо вибудовуватиме прямі відносини з органами місцевого самоврядування міст-супутників АЕС. «Нас дуже хвилює, як працює та відпочиває наш персонал, - підкреслив т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін. – Атомні станції – це містоутворювальні підприємства. Як люди живуть, як вони відпочивають, чим вони займаються – це нас дуже турбує. Ми хочемо, щоб персонал приходив на роботу відпочилим і, повертаючись з роботи, мав можливість жити щасливо».   

29 січня ЗАЕС та Енергодарська міська рада підписали меморандум про співпрацю.

www.energoatom.com.ua