Новости Энергоатома

Україна має відмовитись від перехресного субсидіювання в енергетиці та виключити компенсацію ВДЕ з тарифу Укренерго – голова Секретаріату Енергетичного Співтовариства

2021-02-17

Верховна Рада має розглянути й ухвалити зміни до Закону «Про ринок електричної енергії», щоб український енергоринок запрацював належним чином, і держава мала змогу продовжити синхронізацію своєї Об’єднаної енергосистеми з європейською енергетичною мережею ENTSO-E. Про це під час панельної дискусії на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Платіжка» заявив директор Секретаріату європейського Енергетичного Співтовариства Янес Копач.

«Один із важливих факторів повноцінного функціонування ринку – фінансова сталість тарифу на передачу електроенергії, – підкреслив пан Копач. – Є тариф на транспортування електроенергії, тобто безпосередньо на послуги НЕК «Укренерго». Але нині компанія формує додаткову націнку для компенсації виробникам електроенергії з ВДЕ. Та така націнка не може бути частиною відповідного тарифу з транспортування електроенергії. Більше того, це не відповідає законодавству країн-членів Енергетичного Співтовариства».

В Секретаріаті ЕС знову нагадують про стурбованість фахівців перехресним субсидіюванням в енергетиці, основний тягар якого покладено на НАЕК «Енергоатом». Експерти Співтовариства переконані, що діючий механізм ПСО несе значні ризики для належного фінансування безпечної роботи українських АЕС. Вони наголошують на необхідності переходу на фінансову модель ПСО для усунення перехресного субсидіювання.

www.energoatom.com.ua