Новости Энергоатома

Майбутні енергетики проходять виробничу практику на ЗАЕС

2021-02-26

Запорізька АЕС на постійній основі співпрацює з профільними для атомної енергетики закладами вищої та професійно-технічної освіти (ЗВО й ЗПТО) з питань підготовки кваліфікованих працівників і молодих фахівців. Невід’ємними складовими процесу такої підготовки є як виробнича, так і переддипломна практика. 

Упродовж 2021 року 79 студентів 3-го та 4-го курсів ЗВО й ЗПТО проходитимуть виробничу практику в підрозділах Запорізької АЕС. Так, у лютому її вже проходили у підрозділах  ЗАЕС кілька студентів Одеського національного політехнічного та Українського державного хіміко-технологічного університетів, яких «взяли» Служба головного фахівця з енергетичних реакторів та Енергоремонтний підрозділ. У березні навчально-тренувальний центр ВП ЗАЕС готується прийняти на практику 12 учнів Дніпрорудненського професійного ліцею, а у травні – ще 13 практикантів із цього ж закладу  на переддипломну практику.

Головна мета практики – придбання знань про майбутнє робоче місце та його роль у технологічному процесі виробництва електроенергії. Студенти ознайомлюватимуться з методами і способами організації праці, формуватимуть професійні вміння та навички для прийняття самостійних рішень під час роботи.

www.energoatom.com.ua

Керівник Енергоатома відкрив оновлений спорткомплекс РАЕС «Ізотоп»

2021-02-26

Т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин і голова первинної профспілкової організації Компанії Олексій Лич відкрили оновлений спорткомплекс «Ізотоп» у місті Вараш, яким по праву пишаються атомники РАЕС.

Саме тут зростають чемпіони з легкої та важкої атлетики, боксу й інших видів спорту. Протягом останніх місяців за сприяння Профспілки Енергоатома у спорткомплексі велися ремонтні роботи: оновили важкоатлетичний зал, збудували дві нові легкоатлетичні секції й нові бігові доріжки за технологією та якістю, що відповідають найкращим міжнародним стандартам.

Петро Котін запевнив містян: атомники й надалі докладатимуть зусиль, щоб спортивних об’єктів у місті дедалі більшало. Енергоатом готовий дбати про здоров’я всіх мешканців Вараша і максимально сприяти підготовці юних спортсменів. Олексій Лич своєю чергою нагадав: «Рух – це здоров’я. А здоров’я наших працівників – це ще й запорука безпечної експлуатації наших атомних енергоблоків».

Оновлений стадіон дарує можливість тренуватися не тільки спортсменам комплексної дитячо-юнацької спортивної школи РАЕС, а й усім охочим містянам і стане ареною для проведення спортивних змагань як обласного, так і всеукраїнського рівнів.

www.energoatom.com.ua

У легендарній нетішинській ДЮСШ виховують олімпійців

2021-02-26

Унікальній дитячо-юнацькій спортивній школі у Нетішині, місті-супутнику Хмельницької АЕС, виповнюється 35 років. Нині ця ДЮСШ – одна з найуспішніших у вихованні майбутніх олімпійців. 

Далекого 1986 року головним завданням тільки-но збудованої спортшколи був гармонійний фізичний розвиток дітей, чиї батьки саме будували Хмельницьку АЕС та місто-супутник. Тоді ніхто й уявити й не міг, що нетішинська ДЮСШ виховає плеяду спортсменів, які прославлять Україну на світових змаганнях. 

Не пройшло й десяти років, як молоді спортсмени почали привозити до Нетішина кубки та медалі: спочатку з європейських чемпіонатів, потім – з Олімпіад. Першими «ластівками» 1994-го та 1996 року стали вихованці тренера Геннадія Горохова – самбісти Руслан Задворний і Сергій Онищук. Перші поїздки за кордон були нелегкими: найдешевші квитки на потяги з пересадками, найскромніші номери в маленьких готелях. Та юнаки вірили у себе та свого тренера, бо Горохов усі труднощі ділив зі своїми вихованцями.

2003 року нетішинська ДЮСШ стала комплексною, об’єднавши кілька потужних секцій: бокс, самбо, дзюдо, волейбол, кікбоксинг, легка атлетика, плавання, фехтування та футбол. 19 кваліфікованих тренерів-викладачів щодня працюють із майже тисячею юних спортсменів. Серед них – 12 заслужених майстрів спорту, 21 майстер спорту міжнародного класу, 70 майстрів спорту України. 150 медалей на європейських і світових аренах – такий результат роботи тренерів уже легендарної спортивної школи.

Особлива гордість нетішинської ДЮСШ, Хмельниччини й усієї України – фехтувальники-шаблісти. 1990 року до Нетішина приїхав майстер спорту з фехтування Валерій Штурбабін. Тоді в ДЮСШ ще не було фехтувальної секції, і син Штурбабіна Олег, тепер видатний фехтувальник, відвідував секцію з плавання. Та менше ніж за рік Валерій Вікторович набрав першу групу учнів і відтоді виховав у Нетішині цілу плеяду чемпіонів: 11 майстрів спорту, 3 майстри спорту України міжнародного класу, 4 заслужених майстри спорту України з фехтування, і всі вони – багаторазові призери чемпіонатів України, Європи та світу.

У 2004-му на Олімпіаді в Афінах нашу країну гідно представляли вихованці нетішинської КДЮСШ шаблісти Дарія Недашковська й Олег Штурбабін. 2008 року на Олімпіаді в Пекіні дві нетішинки в парі з Ольгою Харлан та Оленою Хомровою вибороли перше золото для української збірної. Їхнім блискучим виступом можна насолодитися, переглянувши на Youtube відеоролик «Танець із шаблями».

2012 року в Лондоні за національну збірну виступав нетішинець Дмитро Бойко. У 2016-му шаблістка Аліна Комащук, вихованка Нетішинської КДЮСШ та чемпіонка світу серед юніорів, отримала срібну медаль в командному заліку на літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.

Юні спортсмени нетішинської спортшколи невтомно працюють навіть в умовах пандемії, і минулого року 240 її  вихованців КДЮСШ стали призерами спортивних змагань.

Вітаючи спортсменів, тренерів і всіх причетних з 35-річчям спортшколи, голова первинної профспілкової організації ДП «НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич зазначив: «Важко переоцінити внесок нетішинської КДЮСШ у здобутки, які має Україна на сьогоднішній день в різних видах спорту. Високо підіймаючи прапор держави та Енергоатома, спортсмени міста атомників прославляють Компанію на змаганнях найвищого рівня».

А голова профкому ХАЕС, яка опікується спортивною школою, Михайло Гук підкреслив: «Саме завдяки професіоналізму тренерів, наполегливості юних спортсменів наша КДЮСШ змогла довести, що зовсім не обов’язково бути мегаполісом, аби мати змогу гідно представляти свою країну на чотирьох поспіль олімпійських іграх».

 

www.energoatom.com.ua

Керівник Енергоатома вручив нагороди працівникам ХАЕС

2021-02-26

25 лютого т. в. о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін з робочим візитом відвідав Хмельницьку АЕС. Він подякував колективу станції за дострокове підключення до енергосистеми України 2-го енергоблока ХАЕС після проведення планово-попереджувального ремонту (ППР).

За активну участь у ремонтних і пускових роботах під час ППР та достроковий пуск блока №2 очільник Компанії вручив відзнаки НАЕК «За вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України» старшим майстрам Андрію Слєпухіну (ЕРП), Юрію Тарасову (ЕЦ) та майстру ЦТАВ Олександру Хоружому. Почесні грамоти і листи подяки отримали також представники ремонтного, експлуатаційного, інженерно-технічного персоналу ХАЕС.

«Другий енергоблок Хмельницької АЕС підключили до енергосистеми України саме тоді, коли він був найбільш потрібний. Завдяки зусиллям персоналу станції це зробили майже на місяць раніше запланованого терміну», – підкреслив Петро Котін.

Своєю чергою генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра, дякуючи колективу, зазначив: «Ми вчергове показали, що ми єдине ціле, і дострокове завершення планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці – це наша перемога. Ми змогли активізувати проведення модернізаційних і ремонтних робіт та виконали їх якісно й у повному обсязі».

www.energoatom.com.ua

25 лютого атомні станції України виробили 249,97 млн кВт·г електроенергії

2021-02-26

26 лютого на атомних станціях України в роботі 11 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №1 ЗАЕС, №1,3 РАЕС та №3 ЮУАЕС – перебувають у ремонті.

ЗАЕС-1 – 35 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 1025 МВт.

ЗАЕС-3 – поточна потужність 965 МВт.

ЗАЕС-4 – поточна потужність 1010 МВт.

ЗАЕС-5 – поточна потужність 1005 МВт.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 1020 МВт.

РАЕС-1 – 36 доба середнього планового ремонту.

РАЕС-2 – поточна потужність 280 МВт.

РАЕС-3 – 105 доба капітального планового ремонту.

РАЕС-4 – поточна потужність 1010 МВт.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 1020 МВт.

ЮУАЕС-2 – поточна потужність 1025 МВт.

ЮУАЕС-3 – 55 доба середнього планового ремонту.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1010 МВт.

ХАЕС-2 – поточна потужність 1010 МВт

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 5 030 МВт, РАЕС – 1 290 МВт, ЮУАЕС – 2 045 МВт, ХАЕС – 2 020 МВт.

Станом на 26 лютого 2021 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 10 385 МВт, поточна потужність становить 10 385 МВт.

Минулої доби, 25 лютого, станціями вироблено 249,97 млн кВт·г електроенергії.

З початку лютого виробництво становить 6 226,42 млн кВт·г. 

З початку 2021 року - 13 377,28 млн кВт·г. 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

Енергоатом повністю забезпечив потреби українців в електроенергії на березень

2021-02-26

Енергоатом продав ДП «Гарантований покупець» на березень цього року 3,56 млн МВт·год електроенергії – обсяг, необхідний для повного покриття потреб населення України.

За спецзобов’язаннями, покладеними на Компанію, ціна продажу склала 150 грн/МВт·год (без ПДВ). Як повідомляє «Енергоатом-трейдинг», з початку роботи нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року, Енергоатом продав «ГарПоку» 87,7 млрд кВт·год електроенергії. З цього об’єму 10,5 млрд кВт·год було реалізовано вже поточного року. Тож переживати за світло у домівках не варто – українські атомні електростанції здатні виробити його у більш ніж достатніх для громадян об’ємах.

Відзначимо, що 25 лютого "Укрзалізниця" вперше закупила електроенергію напряму у виробника – ДП «НАЕК «Енергоатом». Про подію написав голова правління залізничної компанії Володимир Жмак у своєму Telegram-каналі.

«Так, з виставлених на аукціоні 389 675 МВт·год УЗ купила 25%», - повідомив Жмак.

За його словами, повністю оцінити економію від закупки в «Укрзалізниці зможуть» за тиждень, але «цифри вже вражають».

 
www.energoatom.com.ua