В Берездові дзвеніло від Хмельницької АЕС

2016-07-20

№ 252

19 липня цього року колектив інформаційного центру разом із спеціалістами Хмельницької АЕС, а саме начальником лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки Андрієм Тіщенко та начальником еколого-хімічної лабораторії відділу охорони навколишнього середовища Олександром Голодом із просвітницькою метою поїхали у школу села Берездів Славутського району. Це знане в Україні село, завдяки постаті автора книги «Як гартувалася сталь» Миколи Островського.

На сьогоднішній день у Берездівському навчально-виховному комплексі із 150- ти річною історією навчається близько 300 дітей. Олена Григорівна Максимчук, директор навчального закладу, закохана в свою справу і вважає, що треба не тільки вчити, а й постійно вчитись самому, завжди бути в творчому пошуку. Тому вона завжди підтримує вчителів, які намагаються дати дітям більше знань, зацікавити їх дослідницькою, науковою діяльністю. Саме таким вчителем є викладач фізики Ванда Едвардівна Прокопченко. Після екскурсії на Хмельницьку АЕС, яку організував інформаційний центр, вона дуже зацікавилась темою впливу Хмельницької АЕС на довкілля та на здоров’я людей, які проживають поблизу АЕС. Її вихованка Даринка Поліщук брала участь у конкурсі рефератів «Атомна енергетика і ми» у 2016 році і посіла перше місце з роботою «Отримання та використання радіоактивних ізотопів». Зараз іще одна її учениця Стецюк Оксана працює над науковою роботою «Хмельницька АЕС. Радіаційний вплив на довкілля» для Малої Академії Наук. Адміністрація школи звернулась до генерального директора ВП ХАЕС Миколи Панащенка із проханням допомогти із вимірюванням радіаційного фону у вказаних юною дослідницею місцях.
Приїзд делегації з Хмельницької АЕС здійснив, можна сказати, бум серед школярів. Начальник лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки Андрій Тіщенко, після проведеного інструктажу, дозволив їм самим робити вимірювання дозиметром-радіометром МКС-07 "Пошук". Міряли все, що їх оточувало. Емоції зашкалювали: «Виявляється, що ми живемо в чистій екологічній зоні», - підсумувала Ванда Прокопченко.
Фахівці Хмельницької АЕС розповіли, як працює АЕС, як ведеться радіаційний та екологічний моніторинг в 30-кілометровій зоні навколо Хмельницької АЕС, як діють пункти автоматизованої системи радіаційного контролю та які параметри вони контролюють. Дізнались учні і про наявні радіоактивні елементи в ґрунтах, повітрі, воді та як перевіряється якість води і який радіаційний фон вважається нормальним… Було ще багато запитань, на які діти отримали вичерпні відповіді. І головне – з перших вуст досвідчених фахівців.
Живе спілкування – це процес взаємодії, єднання, отримання, сприйняття, пізнання та передачі інформації. А спілкування із дітьми - це робота на майбутнє. Хто знає, можливо, серед цих зацікавлених учнів є майбутній генеральний директор Хмельницької АЕС. У всякому випадку, коло прихильників атомної енергетики, безсумнівно, збільшилося.

Информационный центр ХАЭС

Корейских специалистов по развитию ядерного бизнеса заинтересовали перспективы строительства новых мощностей Хмельницкой АЭС

2016-07-20

№ 251

19 июля этого года Хмельницкую АЭС посетили представители корейской компании КНNP и агентства KOTRA. Специалисты по развитию ядерного бизнеса проявили заинтересованность в дальнейших перспективах по строительству 3 и 4 энергоблоков атомной станции и представили возможности своих компаний.

Во время встречи с руководством атомной станции иностранные специалисты получили подробную информацию об основных производственных показателях, результатах радиационного контроля в зоне наблюдения ХАЭС, мерах по повышению безопасности на ядерном объекте, а также обстоятельные ответы на интересующие их вопросы.

Акцентируя внимание на основных показателях радиационной безопасности ядерного предприятия, генеральный директор Хмельницкой АЭС Николай Панащенко констатировал, что нынешние показатели радиационного фона зоны наблюдения ХАЭС не превышают задекларированных еще до начала строительства атомной станции.
Корейская делегация, в свою очередь, представила возможности своих компаний и основные проекты по поставкам соответствующего оборудования для АЭС.
В рамках визита иностранные гости побывали в машинном отделении и на блочном щите управления энергоблока №2, а также осмотрели строительные конструкции третьего энергоблока.

Информационный центр ХАЭС

На первом энергоблоке начался планово-предупредительный ремонт

2016-07-20

№ 250

По состоянию на 20 июля 2016 года на первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - четвертые сутки ремонтных работ.

С 16 июля текущего года на энергоблоке начался планово-предупредительный ремонт, который продлится 67 суток.

Энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 987 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 23,6 млн. кВт*ч электроэнергии, а с начала месяца 445,35 млн. кВт*ч электроэнергии.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС