За прошедшие сутки выработано 48.46 млн. кВт*ч

2016-11-30

№ 425

30 ноября 2016 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1007 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.22 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 703.65 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1012 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.24 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 41.66 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

Трудовий колектив Хмельницької АЕС підтримує захисників України

2016-11-29

№ 424

Колектив Хмельницької АЕС активно долучається до підтримки захисників країни, надаючи благодійну допомогу.

Триває співпраця із громадською організацією «Нетішинська самооборона». За майже два роки співпраці атомники перерахували понад 470 тисяч гривень на рахунок Громадського об’єднання для допомоги воїнам-нетішинцям, учасникам антитерористичної операції на сході України.

Найбільш значимий вклад для потреб захисників держави внесли колективи турбінного цеху (145 тис. грн.), енергоремонтного підрозділу (89 тис. грн.), цеху теплової автоматики та вимірювань (66 тис. грн.). Продовжують активно надавати допомогу і працівники реакторного цеху, навчально-тренувального центру та інші підрозділи Хмельницької АЕС.

За час військових дій на сході країни транспортники Хмельницької АЕС відремонтували, підготували і передали для потреб Збройних сил України 17одиниць техніки.

Окрім того, станом на 29 листопада поточного року, енергетичним підприємством перераховано в держбюджет 26 млн. грн. військового збору.

У важкий для країни час працівники Хмельницької АЕС активно долучаються до акцій допомоги патріотам та підтримки української армії, передають з черговою допомогою на схід продукти харчування, одяг, обладнання.

Нещодавно на адресу Хмельницької АЕС надійшла Подяка від Благодійного Фонду «Союзу Волонтерів України» за відповідальну громадську позицію та надану благодійну допомогу, у якій, зокрема, зазначається: «У цей нелегкий для нашої країни час кожен українець з гордістю усвідомлює, що він є частиною душі Українського Народу, нашої вільної і незалежної держави, і саме Ви є величним прикладом цьому».

Нетішинські атомники усвідомлюють важливість цієї благородної справи і надалі будуть підтримувати захисників України.
Информационный центр ХАЭС

Хмельницьку АЕС інспектують представники Держатомрегулювання України

2016-11-29

№ 423

З 29 листопада поточного року на Хмельницькій АЕС розпочато комплексну інспекційну перевірку з дотримання вимог, норм, правил, стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при експлуатації енергоблоків. Перевірку здійснюють представники Держатомрегулювання України та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

Протягом тижня інспектори здійснюватимуть перевірку за наступними напрямками:

•    виконання вимог, зазначених у ліцензії на експлуатацію ядерних установок Хмельницької АЕС;
•    дотримання вимог з ядерної та радіаційної безпеки при впровадженні заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних станцій;
•    дотримання вимог, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при поводженні з ядерним паливом;
•    використання досвіду експлуатації та впровадження коригуючих заходів з урахуванням досвіду експлуатації;
•    виконання заходів щодо підготовки до продовження терміну експлуатації енергоблока №1;
•    стан радіаційної безпеки та системи поводження з радіоактивними відходами при експлуатації енергоблоків;
•    забезпечення ядерної та радіаційної безпеки і радіаційного захисту;
•    впровадження програм забезпечення якості та систем управління діяльністю у сфері використання ядерної енергії в частині ядерної та радіаційної безпеки;
•    здійснення заходів з формування культури безпеки у сфері використання ядерної енергії.
Під час організаційної зустрічі генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко ознайомив представників комісії з основними показниками діяльності енергетичного підприємства, акцентуючи увагу на питаннях ядерної та радіаційної безпеки, та запевнив, що результати перевірки допоможуть вдосконалити роботу атомної станції.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 41,68 млн. кВт*ч

2016-11-29

№ 422

По состоянию на 29 ноября 2016 года, энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24,25 млн. кВт*ч электроэнергии, а с начала месяца 679,43 млн. кВт*ч электроэнергии.

Энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 17,43 млн. кВт*ч электроэнергии.

28 ноября 2016 в 00 часов 53 минуты, после завершения планово-предупредительного ремонта (ППР), второй энергоблок Хмельницкой АЭС подключен к энергосистеме.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Результаты контроля выбросов

2016-11-28

№ 421

Выбросы за период с 21.11.2016 по 28.11.2016 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.003
ИРГ 0.0881
ЙОД 0.0008

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

В навчально-тренувальному центрі Хмельницької АЕС визначили призерів конкурсу професійної майстерності

2016-11-28

№ 420

25 листопада цього року в навчально-тренувальному центрі (НТЦ) Хмельницької АЕС було визначено призерів конкурсу професійної майстерності серед інструкторів. Участь у конкурсі взяли дев’ять інструкторів НТЦ, значна кількість з яких займається підготовкою оперативного персоналу.

За підсумками теоретичного та практичного етапів конкурсу звання «Кращий інструктор року» удостоєний Олексій Шевченко. Інструктор із підготовки ремонтного персоналу, представив на конкурс роботу, актуальну для ремонтників енергетичного підприємства, «Дефекти зварювальних з’єднань і засоби їх виявлення» та показав достойний результат при виконанні практичного завдання. За словами журі конкурсу, Олексій посідає призові місця вже третій рік поспіль і цьогорічна перемога – результат наполегливої праці.

Лише трьома балами поступився переможцю інструктор із підготовки оперативного персоналу Олександр Франко, показавши найкращий результат в практичній частині, який за підсумками двох етапів конкурсу посів другу сходинку.

Третім у конкурсі професійної майстерності серед інструкторів НТЦ став Руслан Степанюк, який займається підготовкою ремонтників Хмельницької АЕС.

Зовсім незначне відставання від призерів і у решти учасників заходу, що свідчить про велику конкуренцію та професіоналізм інструкторів, коментує керівник навчально-тренувального центру ВП ХАЕС Володимир Ісупов.
Информационный центр ХАЭС

Энергоблок №2 подключен к энергосети

2016-11-28

№ 419

28 ноября 2016 в 00 часов 53 минуты, после завершения планово-предупредительного ремонта (ППР), второй энергоблок Хмельницкой АЭС подключен к энергосистеме.

Напомним, что с 9 октября 2016 года энергоблок №2 Хмельницкой АЭС был отключен от энергосети для проведения среднего ППР.
Во время ремонтной кампании проведен капитальный ремонт первого парогенератора и главного циркуляционного насоса, гидроемкостей системы аварийного охлаждения активной зоны (САОЗ-1), второго цилиндра низкого давления, циркуляционного насоса.

Кроме того, на 2-м энергоблоке Хмельницкой АЭС осуществлен средний ремонт реакторной установки, каналов систем безопасности, тепломеханического и электротехнического оборудования, средств тепловой автоматики и измерений, а также контрольно-профилактические работы на системе предварительного напряжения защитной оболочки.

Согласно разработанному графику проведен эксплуатационный контроль металла оборудования и трубопроводов и работы по продлению ресурса оборудования.

По состоянию на 28 ноября 2016 года, энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24,23 млн. кВт*ч электроэнергии, а с начала месяца 655,18 млн. кВт*ч электроэнергии.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

На Хмельницькій АЕС підвели підсумки конкурсу плакатів із культури безпеки

2016-11-25

№ 418

25 листопада цього року на Хмельницькій АЕС підвели підсумки конкурсу плакатів із культури безпеки. На конкурс була представлена 21 робота працівників енергетичного підприємства. Захід проведено в рамках Програми конкретних дій, спрямованих на становлення і розвиток культури безпеки у ВП ХАЕС.

Варто зауважити, що на конкурс надавалися як індивідуальні, так і колективні роботи, кількість яких від одного автора була необмежена. Культура безпеки, дотримання вимог радіаційної безпеки, технологічної та виробничої дисципліни з акцентом на виконання робіт у зоні суворого режиму – основна тематика конкурсу плакатів.

За результатами оцінювання журі, до складу якого увійшли представники провідних підрозділів Хмельницької АЕС, перше місце посів слюсар гідротехнічного цеху Михайло Несвіт. Представник гідротехнічного підрозділу надав на конкурс найбільшу кількість плакатів, в яких найповніше відобразив головні меседжі з питань  дотримання  культури безпеки.

Відзначили члени журі і професійне виконання робіт, яке продемонструвала Наталія Летнянчин із енергоремонтного підрозділу. Роботи Олени Балагуріної з електричного цеху та Галини Гончарук з енергоремонтного підрозділу ВП ХАЕС також увійшли до трійки кращих.

Культура безпеки на Хмельницькій АЕС – пріоритетний напрямок діяльності, якому приділяється значна увага керівництва. Конкурс плакатів з даної тематики доводить, що персонал Хмельницької АЕС усвідомлює відповідальність за безпечну діяльність стратегічно важливого підприємства.
Информационный центр ХАЭС

Миссия технической поддержки Всемирной ассоциации операторов АЭС завершила работу

2016-11-25

№ 417

С 22 по 25 ноября текущего года на Хмельницкой АЭС работала миссия технической поддержки Всемирной ассоциации операторов атомных электростанций. Эксперты ВАО АЭС, ученые, представители атомных станций Quad Cities (CША), Козлодуй (Болгария) знакомились с деятельностью Хмельницкой АЭС по предупреждению ошибок персонала и представили свои наработки.

Во время визита иностранные эксперты обсудили вопросы методов и практического применения инструментов по предотвращению ошибок персонала. Специалисты миссии акцентировали внимание и на контроле руководства и документировании фактов по данному вопросу, а также определении порядка постоянной обратной связи по применению персоналом инструментов предотвращения ошибок.

По завершении работы, эксперты предоставили рекомендации, направленные на улучшение деятельности энергетического предприятия по предотвращению ошибок персонала, а также отметили как положительную практику «Методика повышения эффективности деятельности ремонтного персонала с учетом человеческого фактора», разработанную сотрудниками учебно-тренировочного центра ОП ХАЭС, которую будут использовать в дальнейшей деятельности.

Подводя итоги работы миссии, главный инженер Хмельницкой АЭС Виктор Макеев отметил важность человеческого фактора и изучение мирового опыта по предотвращению ошибок персонала в контексте дальнейшего развития ядерной энергетика Украины - основной энергетической составляющей промышленности государства.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,25 млн. кВт*ч

2016-11-25

№ 416

25 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1008 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,25 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 582,45 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 48 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,27 млн. кВт*ч

2016-11-24

№ 415

24 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1008 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,27 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 558,2 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 47 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,27 млн. кВт*ч

2016-11-23

№ 414

23 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,27 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 533,93 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 46 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

На Хмельницкой АЭС начала работу миссия технической поддержки Всемирной ассоциации операторов атомных электростанций

2016-11-22

№ 413

22 ноября на Хмельницкой АЭС начала работу миссия технической поддержки Всемирной ассоциации операторов атомных электростанций. Человеческий фактор и инструменты предотвращения ошибок персонала - основная тематика деятельности миссии.

В состав делегации вошли эксперты ВАО АЭС-МЦ, ученые, а также представители атомных станций Quad Cities (CША), Козлодуй (Болгария).

Приветствуя гостей, генеральный директор Хмельницкой АЭС Николай Панащенко представил работу атомной станции, сакцентировав внимание на вопросах безопасности и надежности ядерного предприятия: «Мы всегда нацелены на повышение уровня безопасности на предприятии и стремимся к тому, чтобы соответствовать лучшей мировой практике», - отметил руководитель ОП ХАЭС.

По словам советника ВАО АЭС Александра Астапова, основная цель миссии технической поддержки - повышение надежности и безопасности атомных станций.

Эксперты миссии технической поддержки будут работать на Хмельницкой АЭС с 22 по 25 ноября текущего года. Международные специалисты ознакомятся с деятельностью Хмельницкой АЭС по предотвращению ошибок персонала и представят свои наработки по данному вопросу.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,28 млн. кВт*ч

2016-11-22

№ 412

22 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1011,66 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,28 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 509,67 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 45 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Срібро етапу Кубку світу здобула нетішинська фехтувальниця у складі збірної

2016-11-21

№ 411

На етапі Кубку світу в Орлеані (Франція) українська збірна з фехтування на шаблях у складі Олени Вороніної, Олександри Мамонтової, Олени Прокуди та нетішинки Ольги Жовнір завоювали срібні нагороди.

В рамках змагань жіноча збірна здобула впевнену перемогу над збірною Китайського Тайбею з рахунком 45:30. В 1/8 турнірної таблиці дівчата з рахунком 45:29 вибили з боротьби японок, серед яких були дві бронзові призерки індивідуальної першості.

Впоралися українські фехтувальниці у півфіналі і з командою господарок турніру – француженками, вирвавши перемогу з рахунком 45:35.

Боротьбу за золоті нагороди українська збірна вела із суперницями з Італії. За рахунку 33:45 наші спортсменки поступилися італійкам здобувши «срібло» етапу Кубку світу.
Информационный центр ХАЭС

Результаты контроля выбросов

2016-11-21

№ 410

Выбросы за период с 14.11.2016 по 21.11.2016 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.00308
ИРГ 0.1111
ЙОД 0.00075

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,26 млн. кВт*ч

2016-11-21

№ 409

21 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1012 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,26 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 485,39 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 44 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Возле Хмельницкой АЭС будут проведены пожарные учения

2016-11-18

№ 408

21 ноября этого года на территории 7 Государственной пожарно-спасательной части (ДПРЧ) по охране Хмельницкой АЭС будет проведено занятие по тушению условного пожара.
По информации пожарно-спасательной службы в г. Нетешин, во время учений будет применен открытый огонь, который будет сопровождаться сильным задымлением.
Занятия проводятся согласно плану с целью отработки практических навыков тушения масел и маслонаполненного оборудования.

Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,27 млн. кВт*ч

2016-11-18

№ 407

18 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,27 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 412,6 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 41 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Міжнародний боксерський турнір пройшов в місті-супутнику Хмельницької АЕС

2016-11-17

№ 406

ІІ Міжнародний боксерський турнір присвячений воїнам АТО пройшов нещодавно в місті-супутнику Хмельницької АЕС Нетішині. У змаганні взяли участь боксери із західних та північних областей України, а також спортсмени із Молдови та Білорусі.

Загалом у турнірі взяли участь понад 130 учасників, серед яких 30 – боксери комплексної дитячо-юнацької спортивної школи ХАЕС, які достойно представили місто атомників. Спортсмени виступали у чотирьох вікових категоріях.

Чемпіонами у віковій категорії 2001 -2002 років народження стали Максим Степанишин, Юрій Рудюк, Максим Багнюк, Максим Глушко та Павло Коверзнєв, які представляли нетішинську команду у різних вагових категоріях.

Серед найстарших юнаків 1999-2000 років народження у ваговій категорії до 69 кг лідером став Антон Свинаренко.

Боксери КДЮСШ міста-супутника Хмельницької АЕС Михайло Василенко, Іван Мольдван, Андрій Карпенко, Роман Флік були найкращими у віковій категорії 2003-2004 років народження у різних вагових категоріях.

Гарні результати і у наймолодших нетішинських спортсменів 2005-2006 років народження, серед яких перші місця вибороли у своїх вагових категоріях Максим Чижов, Тарас Шаповал, Артем Звада.

Вітаємо переможців та призерів турніру та бажаємо нових перемог на боксерському ринзі.

Довідково:
Хмельницька АЕС дбає про фізичне здоров'я своїх працівників. Спорткомплекс Хмельницької АЕС і Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа входять до складу первинної профспілкової організації станції
У спортивному комплексі ВП ХАЕС персонал має можливість відвідувати басейн, секції настільного тенісу, баскетболу, волейболу, футболу, гандболу, боротьби, фехтування та ін.
Активно діє Нетішинська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, де діє десять відділень, які готують підростаючу зміну для олімпійських видів спорту - боксу, волейболу, гандболу, боротьби самбо та дзюдо, кікбоксінгу, легкої атлетики, плавання, фехтування і футболу.
Спортивні майданчики та споруди міста завжди готові до проведення змаганнь найвищого рівня.
Поєднання зусиль профспілкового комітету ХАЕС, колективу СК «Енергетик», колективу КДЮСШ ППО ХАЕС дає можливість досягати видатних результатів, залучати до активних занять фізичною культурою і спортом значну кількість працівників ХАЕС, їх дітей, жителів міста та регіону розташування Хмельницької АЕС.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,25 млн. кВт*ч

2016-11-17

№ 405

17 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,25 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 388,3 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 40 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,27 млн. кВт*ч

2016-11-16

№ 404

16 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,27 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 364,06 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 39 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,26 млн. кВт*ч

2016-11-15

№ 403

15 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1011 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,26 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 339,78 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 38 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Результаты контроля выбросов

2016-11-14

№ 402

Выбросы за период с 07.11.2016 по 14.11.2016 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0033
ИРГ 0.155
ЙОД 0.0009

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,25 млн. кВт*ч

2016-11-14

№ 401

14 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,25 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 315,53 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 37 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Команда Хмельницької АЕС - лідер ХХІV Спартакіади Атомпрофспілки України

2016-11-11

№ 400

Завершено останній етап ХХІV Спартакіади фізкультурних організацій Атомпрофспілки України, який проходив нещодавно в місті Енергодарі. За підсумками трьох турів лідером стала команда Хмельницької АЕС. На другій сходинці спортсмени із Запорізької АЕС. Замикає трійку лідерів команда южноукраїнців.
За найвищі нагороди змагалися спортсмени із міст-супутників АЕС України та команди Східної об’єднаної організації профспілки (м. Жовті Води). Протягом поточного року було проведено три етапи Спартакіади, де визначалися найсильніші в одинадцяти видах спорту.
Команда хмельницьких атомників була лідером у настільному тенісі, чоловічому волейболі, гирьовому спорті та пляжному волейболі серед жінок. Другу сходинку спортсмени Хмельницької АЕС посіли у турнірах з футзалу, жіночого волейболу, шахів та армспорту. Третіми за підсумками Спартакіади, були нетішинські плавці та чоловіча команда з пляжного волейболу. За загальними підсумками спортсмени Хмельницької АЕС набрали переможні 22 очка.
Вітаємо команду Хмельницької АЕС та чекаємо нових перемог.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За прошедшие сутки выработано 24,3 млн. кВт*ч

2016-11-11

№ 399

11 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1011 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 242,7 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС 34 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

День депутата Славутської районної ради на Хмельницькій АЕС

2016-11-10

№ 398

10 листопада 2016 року Хмельницьку АЕС відвідали депутати Славутської районної ради Хмельницької області.

За програмою заходу депутати ознайомилися з діяльністю навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС, побачили повномасштабний тренажер (ПМТ) енергоблока АЕС, призначений для підготовки і підтримки кваліфікації оперативного персоналу блочного щита управління, який є точною копією реального блочного і резервного щитів управління (РЩУ) і базується на комплексній математичній моделі енергоблока.

Депутати оглянули машинні зали діючих енергоблоків та мали можливість подивитись на діючий турбогенератор енергоблока №1, а також на турбіну енергоблока №2, де зараз проходить планово-попереджувальний ремонт. Після цього депутатам показали будівельні конструкції енергоблоків №3 та №4.

Після оглядин депутати зустрілись із адміністрацією Хмельницької АЕС на чолі з генеральним директором Миколою Панащенко, який детально ознайомив гостей із історією підприємства, виробничими показниками, заходами з радіаційної безпеки, охорони навколишнього середовища, підвищення безпеки, модернізації і реконструкції та продовження експлуатації діючих енергоблоків тощо.

Своїми враженнями від відвідин Хмельницької АЕС поділився голова Славутської районної ради Леонід Радзивілюк: «Це ознайомчий візит оновленого депутатського корпусу Славутської районної ради на найпотужніше підприємство Хмельниччини, яке є найбільшим платником податків регіону. Ми переконалися у безпрецедентних заходах безпеки, які впроваджують на Хмельницькій АЕС задля забезпечення її безпечної експлуатації».

Голова райдержадміністрації Богдан Маршук відмітив, що сьогодні серед відвідувачів Хмельницької АЕС присутні не тільки депутати, а й голови сільських рад району, керівники найбільших підприємств Славутчини, які донесуть до своїх громад та колективів, що основні принципи колективу атомників - безпека, екологія, надійність.
Информационный центр ХАЭС

На Хмельницькій АЕС підвищували кваліфікацію інструктори навчально-тренувальних центрів

2016-11-10

№ 397

З 31 жовтня по 4 листопада 2016 року в навчально-тренувальному центрі Хмельницької АЕС проходило навчання інструкторів за модулем «Педагогічна інженерія, проведення акції навчання. Оцінка» з підтримки кваліфікації оперативного персоналу.

Курс лекцій за цією темою проводив фахівець Академії керівників атомної енергетики (АКАЕ) ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Петров. За основу взято методику французької компанії «Електрисите де Франс» (EDF), одного з найбільших виробників електроенергії в світі. Основною метою цієї методології є визначення певної стратегії і тактики, формування системного бачення майбутнього, визначення перспективних напрямів роботи, встановлення нових амбітних цілей та завдань тощо. Навчання представників з усіх підрозділів Енергоатому проходило на базі навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС.

На початку вересня 2016 року фахівцями Академії було проведено навчання інструкторів за модулем «Проведення занять в робочій групі. Комунікація». Високий професійний рівень викладання відзначили усі присутні на заняттях інструктори, а також керівництво навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС.

«Наші заняття кардинально відрізняються від традиційних. Семінари проводяться у вигляді ділової гри, мозкових штурмів, коли ставиться завдання знайти правильне і найпростіше рішення з реальної практики. Розглядаються питання, актуальні та важливі для компанії, конкретного підрозділу, або стосуються стратегічного розвитку», - розповів заступник директора навчального центру Академії керівників атомної енергетики Сергій Володимирович Ублік.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,3 млн. кВт*ч

2016-11-10

№ 396

10 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1008 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 218,45 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС 33 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

В місті-супутнику Хмельницької АЕС перевірятиметься система оповіщення

2016-11-09

№ 395

10, 11 та 17 листопада 2016 року у місті Нетішин відбудеться комплексна перевірка обласної системи оповіщення цивільного захисту «Сигнал - ВО» з включенням електросирен.

З метою недопущення безпідставного хвилювання жителів та гостей міста інформуємо, що такі перевірки здійснюються щоквартально відповідно до плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області на 2016 рік.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,27 млн. кВт*ч

2016-11-09

№ 394

9 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1011 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,27 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 194.19 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС 32 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

На Хмельницькій АЕС триває навчальний семінар-тренінг з експлуатаційного неруйнівного контролю металу

2016-11-08

№ 393

З 7 по 11 листопада відповідно до календарного графіка та технічного завдання проекту «Інструмент співробітництва у галузі ядерної безпеки» (ІСЯБ) на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебувають експерти, представники компаній «Iberdrola», «Tecnatom», «Algiz», JSO, JRC (Іспанія, Україна).

Мета візиту - проведення навчального семінару-тренінгу для експертних груп українських АЕС на тему «Розробка та впровадження ризик-орієнтованих методологій експлуатаційного неруйнівного контролю металу обладнання та трубопроводів, важливих для безпеки АЕС».

Особливість програми ІСЯБ полягає в тому, що вона актуальна для всіх атомних електростанцій, результати її впровадження поширюються на всю ядерну галузь України. Подібні методології вже впроваджені та застосовуються на європейських АЕС, а іспанська компанія «Iberdrola» є найкращим експертом в галузі експлуатаційного неруйнівного контролю металу. Загальною метою підтримки України з боку ЄС в рамках ІСЯБ є сприяння поширенню високого рівня ядерної безпеки, радіаційного захисту, застосування ефективних і дієвих заходів безпеки щодо ядерних матеріалів і запровадження ефективної культури безпеки в Україні згідно з принципами Конвенції про ядерну безпеку МАГАТЕ та положеннями Договору про EURATOM.

Впровадження нових методологій неруйнівного контролю металу на атомних електростанціях, за словами заступника головного інженера з ядерної і радіаційної безпеки - керівника проекту на ХАЕС Костянтина Щербініна, має важливе значення для економічної стабільності як компанії «Енергоатом», так і України.

Програмою візиту європейських спеціалістів передбачено також обговорення результатів аналізу пілотних систем, які впроваджуються на енергоблоці №2 ВП ХАЕС та енергоблоці №1 ВП РАЕС.

Співробітництво у рамках даного проекту - це сприяння ефективній культурі безпеки та запровадження найвищих стандартів ядерної безпеки й радіаційного захисту.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,3 млн. кВт*ч

2016-11-08

№ 392

8 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1011 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 169.9 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС 31 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Результаты контроля выбросов

2016-11-07

№ 391

Выбросы за период с 31.10.2016 по 07.11.2016 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0031
ИРГ 0.1286
ЙОД 0.0008

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Список фізичних та юридичних осіб, до яких застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції)

2016-11-07

№ 390

На виконання Указу Президента України №467/2016 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» публікуємо список фізичних та юридичних осіб, до яких застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) строком на один рік відповідно до Додатків 1-4.
Додатки 1-4 Загрузить документ (~2.28 МБ)
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,27 млн. кВт*ч

2016-11-07

№ 389

7 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1007 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,27 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 145,64 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС 30 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Радіаційний фон біля Хмельницької АЕС досліджувала учениця території спостереження

2016-11-04

№ 388

Дослідження радіаційного фону на проммайданчику Хмельницької АЕС проводила нещодавно Оксана Стецюк, учениця Берездівського НВК, що знаходиться на території спостереження ХАЕС. У своїй науковій роботі старшокласниця ставить за мету довести, що радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС не впливає на довкілля.

Вимірювання радіаційного фону Оксана Стецюк та вчитель фізики Ванда Прокопченко зі Славутчини проводили разом із представниками цеху радіаційної безпеки та представниками відділу роботи з громадськістю, які курують даний проект. Дослідники здійснили заміри радіаційного фону в машзалах першого та другого енергоблоків, один з яких працює на повній потужності, а на другому триває планово-попереджувальний ремонт. Проводили вимірювання радіаційного фону також біля будівель блоків, в їдальні, поблизу водосховища та на території відкритого розподільчого пристрою ВП ХАЕС.

Це вже не перша зустріч з учнями та вчителями Берездівського НВК. Фахівці цеху радіаційної безпеки разом із школярами вже здійснювали цьогоріч заміри радіаційного фону на території навчального закладу, що стало основою для написання науково-дослідної роботи старшокласниці. Цього разу Оксана Стецюк продовжила своє дослідження безпосередньо на території розташування атомної електростанції.
За словами юної дослідниці, у своїй роботі вона хоче довести жителям Ганнопільської та Берездівської громад, що Хмельницька АЕС - безпечна для довкілля і радіаційний фон на проммайданчику атомної станції знаходиться в межах норми.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,28 млн. кВт*ч

2016-11-04

№ 387

4 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1011,66 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,28 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 72,84 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС 27 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Хмельницька АЕС виконала планове завдання із виробництва електроенергії на 101,5%

2016-11-03

№ 386

У жовтні поточного року Хмельницькою атомною електростанцією вироблено 940,8 млн. кВт*год електроенергії при плані 927 млн. кВт*год електроенергії. Зокрема, першим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 753,4 млн. кВт*год електроенергії, другим – 187,4 млн. кВт*год електроенергії (з 09.10.2016 на енергоблоці триває середній планово-попереджувальний ремонт).

Із коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 86,49% Хмельницька атомна електростанція відпрацювала десять місяців поточного року. Це найкращий показник серед всіх атомних станцій України за даний період.

За жовтень поточного року на енергоблоці №1 КВВП становив 101,13%, на другому – 25,15%.

З початку року (станом на 24:00 31.10.2016 р.) двома енергоблоками ХАЕС вироблено 12 662,2 млн. кВт * год електроенергії. Зокрема, блоком №1 – 6 137,8 млн. кВт*год електроенергії, блоком №2 – 6 524,4 млн. кВт*год електроенергії.

З початку експлуатації (станом на 24:00 31.10.2016 р.) двома енергоблоками ХАЕС вироблено 265 689,9 млн. кВт * год електроенергії. Енергоблоком №1 – 184 960,3 млн. кВт*год електроенергії, блоком №2 – 80 729,6 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,29 млн. кВт*ч

2016-11-03

№ 385

3 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,29 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 48,56 млн. кВт*ч.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС 26 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,3 млн. кВт*ч

2016-11-02

№ 384

2 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС 25 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 24,3 млн. кВт*ч

2016-11-01

№ 383

1 ноября 2016 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки  энергоблоком выработано 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии, а с начала октября 753,4 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС 24 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС