На Хмельницькій АЕС проходить нарада з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока

2017-01-25

№ 29

25-26 січня на Хмельницькій АЕС проходить нарада з метою використання досягнутого досвіду щодо продовження експлуатації енергоблоків АЕС під час підготовки першого енергоблока ХАЕС до понадпроектної експлуатації.

В нараді беруть участь представники Енергоатома, науково-технічного центру (ВП НТЦ), державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, фахівці відповідних служб АЕС України, а також представники Хмельницької АЕС.
У вступному слові директор з продовження експлуатації ДП «НАЕК «Енергоатом» Євген Шумков проаналізував стан справ щодо продовження термінів експлуатації енергоблоків діючих АЕС України після завершення призначеного терміну служби. Він зазначив, що це питання є одним із пріоритетних завдань діяльності експлуатуючої організації-оператора АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом». Енергоблок №1 Хмельницької АЕС буде вже шостим енергоблоком, термін експлуатації якого планується продовжити.
Нагадаємо, що енергоблок №1 Хмельницької АЕС було введено в експлуатацію 22 грудня 1987 року, проектна дата закінчення терміну експлуатації 13 грудня 2018 року, тобто приблизно через два роки. У 2015 році експлуатуючою організацією прийнято рішення про підготовку до продовження терміну експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС. Обґрунтована тривалість додаткового строку експлуатації енергоблоків АЕС становить від 10 до 20 років і визначається за результатами виконання переоцінки безпеки в кожному конкретному випадку.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За прошедшие сутки выработано 48,56 млн. кВт*ч

2017-01-25

№ 028

25 января 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1011 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.27 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 582.74 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1008 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.29 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 583.17 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС