ЗАЯВА ПРО ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ ДІЯЛЬНОСТІ

2017-11-03

№ 403

ЗАЯВА ПРО ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ ДІЯЛЬНОСТІ щодо робочого проекту «Технічне переоснащення. Радіаційний контроль активності першого контуру за реперними радіонуклідами. Енергоблок №1. Хмельницька АЕС» Загрузить документ (~1.15 МБ)

ЗАЯВА ПРО НАМІРИ

2017-11-03

№ 402

ЗАЯВА ПРО НАМІРИ щодо робочого проекту «Технічне переоснащення. Радіаційний контроль активності першого контуру за реперними радіонуклідами. Енергоблок № 1. Хмельницька АЕС» Загрузить документ (~1.48 МБ)

Студенти Київського енергетичного коледжу відвідали Хмельницьку АЕС

2017-11-03

№ 401

2 листопада 2017 року на Хмельницькій АЕС перебували студенти Державного вищого навчального закладу «Київський енергетичний колледж». Заклад готує молодших спеціалістів зі спеціальності «Монтаж і експлуатація теплоенергетичного устаткування атомних електростанцій».

Майбутні енергетики відвідали інформаційний центр, турбінне відділення другого енергоблока, приміщення хімічного цеху, лабораторії відділу охорони навколишнього середовища та навчально-тренувальний центр.

В інформаційному центрі студенти ознайомилися з експозицією, що розповідає про атомну енергетику України, особливості технологічного процесу і екологічні аспекти в діяльності атомної станції.

Під час відвідин ядерного об’єкта та спілкування з спеціалістами ХАЕС студенти отримали кваліфіковані відповіді на питання щодо діяльності Хмельницької атомної станції, специфіки виробництва енергії на АЕС, основних технологічних процесах, особливості процесу водопідготовки для потреб АЕС тощо. Позитивні враження і нові знання залишаться у майбутніх енергетиків після відвідин високотехнологічного енергетичного підприємства.

В НТЦ студенти мали змогу ознайомитись з повномасштабним тренажером, який є точною копією діючого обладнання блочного щита управління енергоблоком станції, поспілкуватися з провідними фахівцями. Крім того, молоді люди спостерігали за моделюванням позаштатної ситуації під час навчання на ПМТ чергової зміни оперативного персоналу.

Після екскурсії студенти і викладачі висловили подяку керівництву Хмельницької АЕС за організацію екскурсії-практикуму і побажання  подальшої співпраці з підготовки кадрів для енергетики.

Информационный центр ХАЭС

Якість води ставка – охолоджувача Хмельницької АЕС покращать науковці

2017-11-03

№ 400

31 жовтня поточного року в навчально-тренувальному центрі Хмельницької АЕС відбулась підсумкова нарада щодо участі співробітників Інституту гідробіології Національної академії наук України доктора біологічних наук, професора Олександра Протасова і кандидата біологічних наук Анжеліки Силаєвої в лабораторному досліджені штучних  та природних водойм, які розташовані на території санітарної захисної зони Хмельницької АЕС.

Крім науковців, у заході взяли участь заступник головного інженера із загальностанційних об’єктів Хмельницької АЕС Геннадій Панасенко, представники гідротехнічного цеху, відділу охорони навколишнього середовища, а також хімічного цеху.

У ході наради спеціалістами електростанції була озвучена проблема, з якою стикаються деякі підрозділи, які у технологічних процесах використовують воду із місцевих водойм. Це, зокрема, погіршення якості води за рахунок інтенсивного розмноження деяких видів мікроорганізмів. Професор Олександр Протасов повідомив, що проведені дослідження дадуть змогу виробити наукову стратегію для покращення якості води у штучних водоймах, які використовує електростанція.

Аналогічні дослідження представниками Національної академії наук були проведені і на водоймах, які розташовані на території Національного природного парку «Мале Полісся». Тут проводився  гідрохімічний аналізу води, визначався видовий склад водоростей та зоопланктону.

Перебуваючи на Хмельницькій АЕС, Олександр Протасов наголосив: «Я задоволений співпрацею із підрозділами електростанції, які опікуються контролем за довкіллям, експлуатацією гідротехнічних споруд. Вона триває майже два десятиліття і за цей час вдалося втілити низку наукових рекомендацій науковців Інституту гідробіології, за рахунок яких покращено стан ставка-охолоджувача та нормалізовано технологічні процеси, важливі для безпеки експлуатації діючих енергоблоків».

Информационный центр ХАЭС

Хмельницька АЕС виконала план з виробництва електроенергії за жовтень на 104,79%

2017-11-03

№ 399

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за жовтень поточного року на 104,79%. З початку 2017 року даний показник склав 105,52%.

У жовтні 2017 року Хмельницькою атомною електростанцією вироблено 665,4 млн. кВт*год електроенергії при плані 635,0 млн. кВт*год електроенергії. Зокрема, першим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 507,3 млн. кВт*год електроенергії, другим – 158,1 млн. кВт*год електроенергії.

З коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 44,66% Хмельницька атомна електростанція відпрацювала жовтень поточного року. Зокрема, на енергоблоці №1 КВВП становив 68,09%, на другому – 21,22%.

З початку 2017 року ХАЕС виробила 11 807,7 млн. кВт*год електроенергії. Виробіток електроенергії першим енергоблоком Хмельницької АЕС склав 6 053,4 млн. кВт*год, другим – 5754,3 млн. кВт*год.
З початку експлуатації (станом на 24:00 31.10.2017 р.) двома енергоблоками ХАЕС вироблено 279 797,0 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-11-03

№ 398

3 ноября 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 634 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 15.3 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 30.5 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.3 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 48.5 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС