Подвійне свято атомників

2017-12-21

№ 469

Цьогорічне святкування Дня енергетика хмельницькі атомники відзначають разом із 30-літнім ювілеєм пуску першого енергоблока. Напередодні свята із журналістами місцевих засобів масової інформації (ЗМІ) зустрівся генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко, який підсумував результати діяльності в році нинішньому, а також розповів про основні досягнення 30-річної експлуатації ХАЕС.

Професійне свято атомники Хмельницької АЕС зустрічають із достойними результатами. Вже 4 грудня  виконали відкоригований річний план із виробництва електроенергії. З початку експлуатації, двома енергоблоками ХАЕС вироблено понад 281 мільярд кВт*год електроенергії. Якщо цю цифру поділити на три десятиліття, то в порівнянні із першим, за останні десять років виробіток електроенергії на Хмельницькій АЕС збільшився в 2,3 рази. Цих показників вдалося досягти завдяки стабільній роботі підприємства.

Основними складовими успішної діяльності керівник енергетичного підприємства вбачає і високий професійний рівень персоналу; безперервне підвищення безпеки та доведення технічного стану обладнання до світових стандартів. «Із введенням в дію повномасштабного тренажера блочного щита управління та запровадженням ліцензування оперативного персоналу за останні десять років у двадцять разів зменшилася кількість помилок персоналу на першому енергоблоці ХАЕС в порівнянні із першим десятиліттям», - констатує М. Панащенко.
За тридцять років експлуатації на Хмельницькій АЕС запроваджено 2439 корегуючих заходів, які дозволили значною мірою підвищити надійність обладнання, покращити показники діяльності підприємства.

Безпечна експлуатація – основний пріоритет діяльності Хмельницької АЕС. Значна робота була здійснена колективом енергетичного підприємства в цьому напрямку протягом тридцятилітньої роботи. Зокрема, за перше десятиліття впроваджено  155 заходів з підвищення безпеки, за друге – 361, третє – 334. Вартість виконаних робіт з модернізації та підвищення безпеки на ХАЕС за тридцять років склала майже два мільярди гривень. Якщо у першому десятилітті ця цифра складала 30 млн. грн., то за третє десятиліття – це 1 мільярд 303 мільйони гривень.

Розповідаючи про досягнення колективу атомників, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко розповів також про найближчі та довгострокові плани. Серед найближчих – максимальний виробіток електроенергії в поточному році, наступним важливим завданням колективу ХАЕС є продовження терміну експлуатації першого енергоблока. У червні 2019 року після довготривалого планово-попереджувального ремонту перший енергоблок плануємо підключити до енергомережі з продовженим терміном експлуатації на 10 років.

Спорудження енергоблоків №3 та №4, а також реалізація проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський союз» відносяться до довгострокових планів не лише колективу Хмельницької АЕС, а і держави в цілому. У реалізації цих планів значна роль відведена громадськості. Досвід проведених численних зустрічей з населенням свідчить про зацікавленість громад у збільшенні робочих місць для жителів регіону розташування, використанні місцевих ресурсів для будівництва, повному виконанні зобов’язань держави щодо відрахувань на розвиток спеціальної соціальної інфраструктури.

Коментуючи досягнуте, Микола Панащенко сказав : «Трудовий колектив Хмельницької АЕС – це колектив цілеспрямованих особистостей. Ми оптимістично дивимось в майбутнє. Тридцятилітній ювілей для енергоблока – це період завершення проектного терміну експлуатації, а для колективу атомників – період становлення та набуття професіоналізму. На ХАЕС працюють фахівці високого рівня. І можна з впевненістю сказати, що історія експлуатації нашої станції і надалі буде успішною, бо 30-річний часовий проміжок експлуатації – це 30-тиліття, яке гартувало професіоналів, які свій інженерний талант, інтелектуальний потенціал спрямовують на творення енергії, несуть людям світло і тепло».

Информационный центр ХАЭС

На Хмельницькій АЕС відбулося засідання комітету ALARA

2017-12-21

№ 468

На засіданні комітету ALARA, яке відбулося на Хмельницькій АЕС 20 грудня, підсумовували результати діяльності підприємства щодо радіаційного захисту і радіаційної безпеки за 2017 та окреслили основні напрямки діяльності на наступний рік.

Комітет ALARA, насамперед, встановлює цільові показники рівня радіаційної безпеки ХАЕС, проводить періодичний аналіз виконання програми радіаційного захисту і формує заходи для підвищення її ефективності. Контроль індивідуальних і колективних доз зовнішнього опромінення персоналу ВП ХАЕС та підрядних організацій здійснюється на основі загальновизнаного принципу ALARA, сформульованого МАГАТЕ. ALARA перекладається, як "досягнути настільки низького рівня радіаційного впливу, наскільки цього можна досягти у розумних межах".

Забезпечення радіаційного захисту персоналу, населення і навколишнього середовища - першочергове завдання ВП ХАЕС, а основний принцип ALARA - забезпечення особистої безпеки кожного окремого працівника.

Підводячи підсумки 2017 року, заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ВП ХАЕС Костянтин Щербінін зазначив, що ХАЕС суворо дотримується основних принципів забезпечення радіаційного захисту персоналу атомної станції, населення та навколишнього середовища. Проте кінцевою метою діяльності комітету ALARA є постійне зниження показників доз опромінювання персоналу до рівня кращої світової практики.

Під час засідання комітету було намічено подальші плани і завдання на наступний 2018 рік із врахуванням зауважень та пропозицій від керівників підрозділів ВП ХАЕС.

Информационный центр ХАЭС

Про перспективи спорудження третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося на сесії Здолбунівської районної ради Рівненської області

2017-12-21

№ 467

На сесії Здолбунівської районної ради, яка проходила 20 грудня цього року, із інформацію щодо подальших перспектив добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС виступив заступник головного інженера з нових блоків Геннадій Самосєй.

Він охарактеризував основні характеристики відкоригованого техніко-економічного обґрунтування спорудження енергоблоків, яке нині проходить процедуру погодження у Кабміні. Цей документ вже пройшов державну експертизу. Останнім аргументом на користь завершення будівництва нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС повинен стати закон, який має прийняти Верховна Рада України.

Депутатському корпусу в презентаційних матеріалах було продемонстровано ступінь готовності третього та четвертого енергоблоків, стан споруд та конструкцій. За словами Геннадія Самосєя, будівлі було обстежено за участю низки контролюючих органів, які дали свої висновки про необхідність проведення ремонтно-відновлювальних робіт. Роботи були виконані згідно із затвердженим регламентом.

Заступник головного інженера з нових блоків розповів депутатам, що на сьогодні реальним є проект встановлення на третьому енергоблоці реакторної установки виробництва «Skoda JS a.s.». Вона конструктивно не відрізняються від тих, що сьогодні експлуатуються на Хмельницькій АЕС, але оснащена більшим переліком систем, пов’язаних із безпекою під час експлуатації.

Під час обговорення інформації про завершення будівництва третього та четвертого енергоблоків депутати Здолбунівської райради мали змогу і поспілкуватись із Геннадієм Самосеєм. Представників територіальної громади цікавили екологічні аспекти розширення енергетичних потужностей, гарантії покращення соціальної інфраструктури за рахунок державних субвенцій, які формуються на основі відрахувань одного відсотка коштів від виробництва електроенергії на ХАЕС.

Депутатів Здолбунівщини запрошено відвідати ХАЕС, щоб безпосередньо ознайомитись з технологією виробництва електроенергії на АЕС та поспілкуватися з атомниками.

Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-12-21

№ 466

21 декабря на энергоблоке №1 Хмельницкой АЭС - 45 сутки планово-предупредительного ремонта. 7 ноября 2017 года в 2 ч. 46 мин. энергоблок №1 Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта (ППР).

Энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 486,1 млн. кВт*ч электроэнергии.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС