Реалізація заходів КзПБ дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог

2020-08-05

№ 444

КзПБ (комплексна (зведена) програма підвищення безпеки) енергоблоків атомних електростанцій була затверджена Кабінетом Міністрів України. До програми, що розроблена Енергоатомом та погоджена Державною інспекцією ядерного регулювання України, включено заходи з підвищення безпеки та «постфукусімські» заходи, розроблені за результатами «стрес-тестів», що проходили на українських АЕС, з урахуванням уроків аварії на японській АЕС «Фукусіма». Програмою встановлений обсяг заходів з підвищення безпеки, які необхідно реалізувати на кожному енергоблоці АЕС України.

Серед важливих заходів програми - «Впровадження міцнощільних глушок в колекторах парогенераторів ПГВ-1000М при виконанні ремонтних робіт». Метою такої модифікації є оптимізація проведення робіт під час ремонту парогенератора. Впровадження глушок дозволить скоротити витрати часу на плановий ремонт енергоблока за рахунок суміщення перевантаження палива в реакторі та робіт з технічного обслуговування і ремонту парогенератора.

Глушка призначена для щільного відділення зони теплообмінних труб парогенератора ПГВ-1000М від головного циркуляційного трубопроводу та дозволяє вести роботи (вихрострумовий контроль, глушіння теплообмінних труб та ін.) в розущільнених колекторах 1-го контуру ПГ при будь-якому рівні теплоносія в реакторі, у тому числі при перевантаженні ядерного палива.

Постачальник глушок - хорватська фірма «ІНЕТЕК – Інститут ядерних технологій». На заводі-виробнику вони пройшли приймальні та приймально-здавальні випробування. Після успішних випробувань глушки надійшли на майданчик Хмельницької АЕС, і наразі триває процедура вхідного контролю. Спеціалісти ЕРП також брали участь у випробуваннях глушок на заводі-виробнику.

Функціональні випробування міцнощільних глушок планується провести на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС під час чергового планово-попереджувального ремонту. Випробування будуть проходити під безпосереднім керівництвом представників фірми ІНЕТЕК, які також проведуть підготовку персоналу ВП ХАЕС щодо застосування міцнощільних глушок. Наразі проводяться підготовчі роботи - розробляється технічне рішення та програма випробувань, які будуть узгоджені з Державною інспекцією ядерного регулювання України.

Згодом такий захід буде адаптовано і на перший енергоблок ВП ХАЕС, а також на всіх енергоблоках України.

«Вцілому, реалізація програми, дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог, а також забезпечить виконання в повному обсязі міжнародних зобов`язань України щодо підвищення безпеки діючих АЕС», - констатував начальника цеху з ремонту тепломеханічного устаткування реакторного відділення енергоремонтного підрозділу Ігор Причта.

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-05

№ 443

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 5 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 20 випадків захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу

На території Нетішинської міської ОТГ у 80 осіб (у тому числі 16 дітей, 20 працівників ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 77 – одужало, 1 – летальний випадок. За минулу добу нових випадків захворювання на коронавірус не зареєстровано.

На лікуванні знаходиться 1 працівник ХАЕС.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 31 особа на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 892 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 4 серпня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 5 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

На Хмельницькій АЕС тривають карантинні заходи

2020-08-05

№ 442

Рішенням виконавчого комітету Нетішинської міської ради від 30 липня цього року щодо встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів, у місті атомників до 31 серпня 2020 року передбачаються стандартні обмеження з носіння масок та заборони проведення в приміщеннях масових заходів.

Таке рішення міська рада прийняла, керуючись відповідною Постановою Кабінету Міністрів України та визначеним «зеленим» рівнем епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19, який встановлено в місті-супутнику ХАЕС.

На Хмельницькій АЕС, попри низький рівень захворюваності, карантинні заходи не пом’якшувалися з початку їх введення. За словами заступника генерального директора з персоналу Богдана Шмигельського, на стратегічному об’єкті лише відбувалась певна адаптація карантинних заходів.

Наразі на підприємстві здійснюється перехід від ручного до автоматичного вимірювання температури. Монтуються стійки автоматичного контролю і автоматичні дозатори. «Частково було випробувано цю систему на прохідній ХАЕС, але враховуючи, що кабіни займають значну площу, вирішили перенести їх в місця з меншою інтенсивністю проходу персоналу. Зокрема, в навчально-тренувальний центр, транспортний цех, спорткомплекс», - зазначив під час зустрічі із корпоративними ЗМІ Б. Шмигельський.

Продовжуються на Хмельницькій АЕС також заходи щодо маскового режиму, обмеження кількості персоналу в одному приміщенні, дотримання дистанції для чого нанесені відповідні розмітки в місцях скупчення персоналу та обмеження кількості персоналу в автобусах ВП ХАЕС. «Це дієвий спосіб, в чому ми переконались неодноразово. Поодинокі випадки захворювання працівників ХАЕС на COVID-19 свідчать про те, що саме завдяки карантинним заходам хвороба не поширюється у нас на території», - констатував заступник ГД.

Враховуючи рекомендації медиків, а також світовий досвід, на енергопідприємстві вирішено повернути оперативний персонал на восьмигодинну тривалість робочої зміни. 12-годинний режим роботи оперативного персоналу використовуватиметься лише під час позаштатних ситуацій.

Богдан Шмигельський закликав колектив атомників максимально утриматися від участі в масових заходах та поїздок на території із значною кількістю інфікованих SARS-CoV-2, аби уберегти не лише себе, а й своїх рідних і близьких від хвороби. Важливо і надалі дотримуватися карантинних обмежень, створювати безпечні умови для стабільної роботи стратегічно-важливого об’єкта.

Информационный центр ОП ХАЭС

Перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового поточного ремонту

2020-08-05

№ 441

Сьогодні, 5 серпня 2020 року, о 6 год. 45 хв. перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового поточного ремонту тепломеханічного обладнання. Реакторна установка знаходиться в стані «гаряче зупинення».
Ремонтні роботи планується здійснити до 9 серпня цього року.

За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 97,28 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС, станом на 8 год. 20 хв., працює на потужності 873 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,92 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 85,03 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Информационный центр ОП ХАЭС