Новости

На Хмельницькій АЕС завершилися тактико-спеціальні навчання

2017-05-31

№ 201

30-31 травня поточного року на Хмельницькій АЕС та в місті-супутнику проходили тактико-спеціальні навчання з перевірки ефективності об’єктового плану взаємодії у разі вчинення диверсії та антитерористичної захищеності АЕС.

До участі в навчаннях залучались особовий склад військових частин 3043 та 3053 Національної гвардії України, представники служби фізичного захисту, відомчої воєнізованої охорони, а також підрозділи Національної поліції та Служби безпеки України. За ходом навчань, спостерігали також іноземні фахівці.

Під час навчань на Хмельницькій АЕС було активовано внутрішній та зовнішній кризові центри, зібрано антитерористичний штаб та введено в дію план з ліквідації умовної диверсії.

В рамках навчань нацгвардійці, які охороняють АЕС, разом із підрозділами поліції та служби безпеки відпрацьовували спільні дії з виконання завдань пов’язаних з антидиверсійною діяльністю: знешкоджували умовні вибухові засоби, оглядали транспорт, перевіряли документи та здійснювали всі необхідні дії щодо забезпечення порядку та оперативного затримання зловмисників (умовно за тренуванням).

Підсумовуючи хід навчань, заступник генерального директора з фізичного захисту та режиму ВП ХАЕС Олег Редзинець зазначив: «Проведені тактико-спеціальні навчання дозволяють перевірити рівень координації дій військових, правоохоронних органів у нештатних ситуаціях, а також врахувати недоліки, зробити необхідні висновки та визначити завдання на перспективу».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За прошедшие сутки выработано 48.08 млн. кВт*ч

2017-05-31

№ 200

31 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 995 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 663.19 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 999 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.08 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 720.16 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

Ощадбанк попереджає про активізацію шахрайства з платіжними картками за допомогою SMS-повідомлень

2017-05-30

№ 199

Ощадбанк попереджає про активізацію останнім часом шахрайських дій стосовно держателів платіжних карток банку, які здійснюються злочинцями за допомогою SMS-повідомлень. Про це йдеться в офіційному листі Ощадбанку, направленому на адресу НАЕК «Енергоатом». (Енергоатом є одним з найбільших підприємств, що співпрацюють з Ощадбанком за зарплатними проектами).

У документі повідомляється, що за інформацією банку, почастішали випадки надсилання клієнтам Ощадбанку SMS-повідомлень з різних невідомих номерів нібито від імені банку про блокування картки та необхідність зателефонувати до Контакт-центру. «Прийнявши Ваш дзвінок, зловмисники намагаються дізнатись персональні дані, зокрема номер картки», - підкреслюють у фінансовій установі.

Ощадбанк просить не реагувати на надану в подібних SMS інформацію і не телефонувати за вказаними у них телефонами.

В Ощадбанку нагадують, що співробітники цієї установи ніколи не надсилають SMS-повідомлення і не телефонують клієнту з невідомого номера з метою отримання конфіденційної інформації по платіжній картці та не просять назвати ці дані по телефону. Користувачі карток повинні пам'ятати, що не можна розголошувати конфіденційну інформацію - кодове слово, номер картки, термін її дії, PIN-код, CVC / CVV-код (3 цифри на зворотному боці картки) - ні знайомим, ні стороннім, ні тим більше тим особам, які представляються співробітниками банку.

Всі SMS-повідомлення від Ощадбанку надходять за єдиним зразком: відправник повідомлення – Oschadbank, а у тексті - номер Контакт-центру 0800210800. Номери телефонів, з яких Ощадбанк телефонує клієнтам, такі: 38(044) 363-01-33, 38(044) 364-21-21.

Ощадбанк закликає держателів платіжних карток банку бути пильними!
Пам'ятка з безпеки Загрузить документ (~0.17 МБ)
Запобігання шахрайству при використанні платіжних карток Загрузить документ (~0.88 МБ)
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Команда Хмельницької АЕС – лідер ХХV Спартакіади Атомпрофспілки України

2017-05-30

№ 198

26-28 травня в смт. Коблєво проходила ХХV, ювілейна, Спартакіада фізкультурних організацій Атомпрофспілки України. Протягом трьох днів спортсмени Рівненської, Хмельницької, Запорізької, Южно-Української, Чорнобильської атомних станцій, а також Східної об’єднаної організації профспілок змагалися в турнірах з волейболу, футзалу, настільного тенісу, армспорту, шахів та шашок.

Команда Хмельницької АЕС показала найкращі результати в турнірах із настільного тенісу, шашок, чоловічого класичного та жіночого пляжного волейболу, де посіла перше місце. Друге місце спортсмени ХАЕС завоювали в шаховому турнірі та з армспорту. У футзальних баталіях команда хмельницьких атомників виборола третю сходинку.

Загалом, за підсумками всіх видів ХХV Спартакіади, спортсмени Хмельницької АЕС вибороли перше місце. На другій сходинці команда Запорізької атомної станції. Третіми стали спортсмени Східної об’єднаної організації профспілок.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС відбудуться тактичні навчання

2017-05-30

№ 197

30 - 31 травня поточного року на Хмельницькій АЕС будуть проходити тактичні навчання з перевірки ефективності об’єктового плану взаємодії у разі вчинення диверсії та антитерористичної захищеності АЕС.

У навчанні братимуть участь представники служби фізичного захисту, відомчої воєнізованої охорони, військової частини з охорони ХАЕС, а також особового складу відділів поліції та служби безпеки міста Нетішина.

Під час тактичних навчань будуть відпрацьовані елементи взаємодії військовослужбовців з охорони атомної станції, працівників служби фізичного захисту ядерного об’єкта, а також відповідних служб та підрозділів міста.

30 травня поточного року обмежуватиметься перебування громадян та транспортне пересування у межах санітарно-захисної зони Хмельницької АЕС. Наявність документів, що засвідчують особу є обов’язковою. Зупинка та паркування транспортних засобів (крім службового та технологічного транспорту АЕС) у безпосередньому оточенні промислового майданчика ХАЕС заборонена.


Сподіваємось на розуміння за тимчасові незручності.
Адміністрація ВП ХАЕС

За прошедшие сутки выработано 48.13 млн. кВт*ч

2017-05-30

№ 196

30 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1001 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 639.19 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1001 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.13 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 696.09 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

Результаты контроля выбросов

2017-05-29

№ 195

Выбросы за период с 22.05.2017 по 29.05.2017 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0053
ИРГ 0.0766
ЙОД 0.0008

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 48.23 млн. кВт*ч

2017-05-29

№ 194

29 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 998 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.05 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 615.19 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1003 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.18 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 671.96 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

Місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій завершила роботу на ХАЕС

2017-05-26

№ 193

З 22 по 26 травня на Хмельницькій АЕС працювала місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій. До складу делегації увійшли експерти із Великобританії, США, Словаччини, Болгарії, Вірменії та України. Тематика візиту місії – практики моніторингу і оцінки ефективності використання внутрішнього досвіду експлуатації і управління малозначущими подіями.

В роботі місії були задіяні представники трьох регіональних центрів, які протягом тижня знайомилися із досвідом експлуатації ХАЕС.
Серед основних напрямків роботи місії: виконання процедур з моніторингу і оцінки ефективності програми корегувальних заходів; система мотивації персоналу з виявлення малозначимих подій; система контролю якості і результатів обходів обладнання; критерії та методи оцінки, кращі світові практики з використання внутрішнього досвіду експлуатації і управління малозначущими подіями та ін.

Підсумовуючи результати роботи, керівник місії Андрій Підопригора зазначив, що питанням пов’язаним з малозначущими подіями на ХАЕС приділяється багато уваги, «більш пильна увага до даних подій може запобігти й більш значимим подіям», - констатував експерт.

Генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко висловив впевненість в тому, що навіть при добре налагодженій роботі  завжди є можливість для вдосконалення. В цьому допомагають для колективу ХАЕС подібні місії.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницьку АЕС проінспектували представники міжнародної страхової інспекції

2017-05-26

№ 192

З 23 по 25 травня на Хмельницькій АЕС працювала міжнародна страхова інспекція Ядерного страхового пулу (ЯСП). Серед учасників - експерти з Великобританії, Китаю, Росії та України. Міжнародні фахівці оцінювали страховий ризик АЕС для страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду.

Забезпечення фінансових гарантій з відшкодування можливої ядерної шкоди шляхом страхування цивільної відповідальності – обов’язкова умова видачі ліцензії на експлуатацію ядерних установок (ст. 43 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»).

В рамках програми перебування експерти ознайомилися із показниками діяльності ХАЕС, а також спостерігали за безпосереднім виробничим процесом та спілкувалися з персоналом основних підрозділів. Варто зауважити, що ще до початку візиту представникам інспекції ЯСП була надана відповідна документація для детального ознайомлення за напрямками діяльності, які цікавили експертів.

У процесі роботи представники міжнародної страхової інспекції фіксували як сильні сторони в діяльності підприємства, так і напрямки роботи, за якими можливі покращення.
«Після детального аналізу показників діяльності Хмельницької АЕС можна зробити висновки, що станція володіє прийнятним рівнем ризиків для страхування», - підсумувала результати перевірки керівник інспекції Валері Мартел.

Генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко, в свою чергу, запевнив, що колектив підприємства зробить все можливе для того, щоб атомна станція ніколи не була причиною тривоги та нещастя.

Протягом тижня експерти підготують короткий звіт, а через три місяці нададуть детальний аналіз із конкретними рекомендаціями, виконання яких перевірятимуть під час наступної інспекції.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За прошедшие сутки выработано 47.96 млн. кВт*ч

2017-05-26

№ 191

26 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 999 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.06 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 543.03 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 996 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 23,9 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 599.61 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

На Хмельницькій АЕС відбувся брифінг для ЗМІ щодо проекту «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 рр.»

2017-05-25

№ 190

25 травня поточного року, в рамках громадського обговорення проекту «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 рр.» на Хмельницькій АЕС проведено брифінг для регіональних ЗМІ.

У брифінгу взяли участь заступник генерального директора з капітального будівництва Олег Рахлінський, заступник головного інженера з технології і інжинірингу Олег Хатьомкін, начальник відділу охорони навколишнього середовища Олександр Левицький, начальник цеху дезактивації і поводження з радіоактивними відходами Сергій Коротов.
Під час брифінгу зазначалося, що Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КЗПБ), затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 №1270, направлена на підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародним визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля.
Всі витрати на реалізацію КЗПБ здійснюються за рахунок власних коштів ДП «НАЕК «Енергоатом», а також коштів, наданих як кредити Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Євратомом. Додатками до кредитної угоди з зазначеними організаціями є: План екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ) та План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС). Однією з вимог цих документів є Екологічна оцінка виконання КЗПБ кожні 5 років. В цьому році дану роботу на замовлення ДП «НАЕК «Енергоатом» здійснює «Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління» Мінприроди України. Початок громадського обговорення її результатів планується розпочати першого червня поточного року.
Метою КЗПБ є підвищення рівня безпеки експлуатації енергоблоків атомних електростанцій і надійності їх роботи, а також заміна застарілого обладнання, яке відпрацювало свій ресурс. Дана програма дозволить виконати зобов'язання України щодо впровадження рекомендацій МАГАТЕ, вироблених за результатами оцінки проектної безпеки українських АЕС (стрес-тестів), проведеної в період 2008-2010 рр. в рамках Спільного проекту Єврокомісії - МАГАТЕ - Україна.
Згідно із затвердженим ДП «НАЕК «Енергоатом» планом-графіком реалізації КЗПБ, в 2017 році повинні бути виконані в повному обсязі 9 заходів: 3 заходи на енергоблоці №1 і 6 заходів на енергоблоці №2. Нині основний акцент зроблено на заходи з підвищення безпеки на першому енергоблоці ХАЕС, термін експлуатації якого буде завершено в грудні 2018 року, розповідає заступник головного інженера з технології і інжинірингу ВП ХАЕС Олег Хатьомкін.
Повністю реалізувати заходи програми підвищення безпеки планується до 2020 року. «Дана програма реалізується лише на діючих енергоблоках і не стосується нових об’єктів», - зауважив заступник генерального директора з капітального будівництва ВП ХАЕС Олег Рахлінський.
«Ядерні енергоблоки України повністю відповідають національним вимогам з безпеки, але ніщо не заважає нам бути завтра кращими ніж сьогодні, тому ми постійно підвищуємо рівень безпеки на АЕС»,- констатував Олег Хатьомкін.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За прошедшие сутки выработано 48.0 млн. кВт*ч

2017-05-25

№ 189

25 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1002 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24,1 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 518,9 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 992 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 23,9 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 575,7 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

Комплексна перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2017-05-25

№ 188

Сьогодні, 25 травня 2017 року відбудеться комплексна перевірка обласної системи оповіщення цивільного захисту «Сигнал –ВО» та системи оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району.
Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.
Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС нагородили переможців конкурсу «Атомна енергетика і ми»

2017-05-24

№ 186

24 травня поточного року в інформаційному центрі Хмельницької АЕС відбулось нагородження переможців конкурсу «Атомна енергетика і ми». Конкурс вже знаний в регіоні, тому вкотре зібрав велику кількість учасників. Це своєрідне соціологічне опитування серед молоді через засоби мистецтва, літератури та початкової наукової діяльності про ставлення до атомної енергетики, перспектив її розвитку.

Вітали призерів ХХІІ регіонального конкурсу представники адміністрації Хмельницької АЕС та ядерного страхового пулу. За словами генерального директора ядерного страхового пулу України Олександра Бабенка, такі конкурси – це частина культури безпеки, адже наше завтра залежить від розуміння молодим поколінням важливості розвитку ядерної енергетики.
Наймасовіший – конкурс дитячої творчості – «Мирний атом єднає Україну», на який було представлено 143 творчі роботи у жанрах анімації, живопису, графіки, декоративного-ужиткового мистецтва. Роботи на конкурс надходили зі всіх районів території розташування ХАЕС. Нетішин, Славута, Шепетівка, Ізяслав, Білогір’я, Острог та населені пункти цих районів - така географія цьогорічного конкурсу. Гран – прі ХХІІ регіонального дитячого конкурсу «Мирний атом єднає Україну» виборола нетішинка Діана Шостак. Першу премію розділили Дарія Жогло, Анна Прокопенко, Дар’я Березська із міста атомників. Друга премія у Анни Ярмолюк із Острога та Аліни Волкової з Нетішина. Третя премія у багаторазової призерки конкурсу Ірини Борцової з міста-супутника Хмельницької АЕС. Відмічені також номінанти конкурсу – за краще живописне, графічне, декоративне та оригінальне вирішення теми. Багато учасників отримали заохочувальні призи.
У ХХІІ конкурсі рефератів взяли участь старшокласники території розташування АЕС із міст Славути, Нетішина, Ізяславського, Славутського та Шепетівського районів Хмельницької області. Перше місце розділили старшокласниці Славутського та Шепетівського районів. Учениця Берездівського НВК Оксана Стецюк, яка презентувала роботу про розвиток теорії атома розділила перше місце із Аліною Ковальчук із Ленковецької ЗОШ, яка пов’язала розвиток атомної енергетики із енергетичною незалежністю держави. Другу сходинку посіли старшокласники загальноосвітніх шкіл міста Славути Микола Левін та Дмитро Пермінов. Третіми стали учень Судилківської ЗОШ Шепетівського району Богдан Тригубець та нетішинка Людмила Яцюк.
На розгляд журі літературного конкурсу «Нетішин - місто енергетиків» цьогоріч представлені творчі роботи юних літераторів із населених пунктів Хмельниччини та Рівненщини. Перше місце конкурсу розділили представники Ізяславського району Богдан Кравчук з Білівського навчально-виховного комплексу та учні 5-7 класів літературної студії «Чари слова» Борисівського НВК, які представили на конкурс поетичну збірку «Сучасне місто може надихнути». На другій сходинці представниця Славутчини Ольга Троцюк та учениця Михлянської загальноосвітньої школи, що на Ізяславщині, Наталія Тимощук. Третю премію поділили Анна Міллер із Головлівського НВК Славутського району та Тетяна Дрозд учениця Борисівського НВК Ізяславського району, які презентували поетичні добірки про місто атомників.
Призери конкурсів отримали грошові премії та гарний настрій, адже привітати їх прийшли і місцеві таланти. Невеличкий концерт для переможців конкурсу додав святковості та позитиву. На часі черговий, вже 23 –ій, конкурс чекає на юні таланти. 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС створено відокремлений підрозділ Українського ядерного товариства

2017-05-24

№ 185

23 травня поточного року на Хмельницькій АЕС відбулися установчі збори Українського ядерного товариства (УкрЯТ). Понад 450 членів створили відокремлений підрозділ громадської організації «Українське ядерне товариство» в м. Нетішин Хмельницької області.

Учасники обрали керівні органи громадської організації. Головою відокремленого підрозділу УкрЯТ в м.Нетішин обрано заступника генерального директора з кадрів і соціального розвитку Віктора Демидюка, заступником - начальника зміни енергоблока Олександра Хомича. До складу ради увійшли працівники Хмельницької АЕС та представники громадськості міста-супутника.

Відкриваючи збори, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко наголосив, що Українське ядерне товариство зарекомендувало себе як громадська організація, яка захищає інтереси АЕС та колективу атомників. «Основне завдання УкрЯТ – бути трибуною і рупором. Це можливість з боку громадськості захистити інтереси нашого підприємства і енергокомпанії», - зазначив керівник атомної станції.

Варто зауважити, що ГО «УкрЯТ» з часу свого створення у 1992 році активно працює над подоланням викликів, які стоять перед атомною енергетикою України, докладає зусиль для її безпечного стабільного функціонування та розвитку. З цією метою Українське ядерне товариство співпрацює з підприємствами ядерно-паливного циклу, органами влади, Національною академією наук України, профільними громадськими організаціями та населенням, проводить тематичні конференції, форуми та інші науково-просвітницькі заходи, залучаючи широке коло зацікавлених сторін до вирішення актуальних питань розвитку атомної галузі та популяризації атомної енергетики в цілому.
Информационный центр ОП ХАЭС

Комплексна перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2017-05-24

№ 184

25 травня 2017 року відбудеться комплексна перевірка обласної системи оповіщення цивільного захисту «Сигнал –ВО» та системи оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району.
Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Информационный центр ОП ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 48.0 млн. кВт*ч

2017-05-24

№ 182

24 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1004 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24,1 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 494,9 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 992 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 23,9 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 551,8 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 47.16 млн. кВт*ч

2017-05-23

№ 181

23 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1002 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.1 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 470.85 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 993 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 23.06 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 527.95 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

На Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій

2017-05-22

№ 180

22 травня поточного року на Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій. З 22 по 26 травня  експерти із Великобританії, США, Словаччини, Болгарії, Вірменії та України знайомитимуться із діяльністю енергетичного підприємства та презентуватимуть свої кращі напрацювання.

Система мотивації персоналу з виявлення малозначимих подій; виконання процедур з моніторингу і оцінки ефективності програми корегувальних заходів; система контролю якості і результатів обходів обладнання; критерії та методи оцінки, кращі світові практики з використання  внутрішнього досвіду експлуатації і управління малозначущими подіями – основні напрямки роботи місії.

Вітаючи міжнародних експертів, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко наголосив на важливості впровадження кращого досвіду експлуатації і управління малозначущими подіями для персоналу підприємства.

За словами керівника програми Андрія Підопригори, тематика місії, що пов’язана з досвідом експлуатації, актуальна для атомних станцій всього світу. Експерти місії технічної підтримки, до складу якої увійшли представники трьох регіональних центрів ВАО АЕС, зібрали кращий загальносвітовий досвід, яким ділитимуться протягом тижня із  персоналом  Хмельницької АЕС.
Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницкой АЭС состоится общественное обсуждение

2017-05-22

№ 179

1 июня на Хмельницкой АЭС состоится общественное обсуждение проекта «Отчета об экологической оценке комплексной (сводной) программы повышения безопасности энергоблоков атомных электростанций Украины за период 2012-2016 гг.»

ГП «НАЭК «Энергоатом» целью дальнейшего повышения ядерной безопасности, обеспечения эффективной и надежной работы энергетической отрасли, доведение безопасности атомных энергоблоков Украины до уровня, который соответствует международным требованиям по ядерной безопасности и охране окружающей среды, реализует Комплексную (сводную) программу повышения безопасности энергоблоков атомных электростанций (КСПБ), утвержденную постановлением Кабинета Министров Украины № 1270 от 07.12.2011.

Затраты на выполнение КСПБ осуществляются за счет собственных ресурсов Компании, а также денег, выделенных в качестве кредитов Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР) и Евратомом. До заключения кредитных соглашений в течение 2011-2012 годов была выполнена первая Экологическая оценка (ЭО) КСПБ. После заключения кредитных соглашений, в соответствии с Требованиями по реализации проекта ЕБРР были разработаны и реализуются План экологических и социальных мероприятий (ПЭСМ), а также План привлечения заинтересованных сторон (ППЗС) КСПБ. Отчетные материалы первой ЭО, ПЭСМ и ППЗС были размещены и остаются доступными по указанной ссылке: http://www.energoatom.kiev.ua/ua/actvts/integrated_security_program/

ПЭСМ и ППЗС предусматривают повторение экологической оценки КСПБ каждые 5 лет. Очередная ЭО была начата в 2016 году с уточнением ее масштабов, после чего ГП «НАЭК «Энергоатом» провело очередную экологическую оценку.

Сегодня начинается общественное обсуждение ее результатов. Отчет по определению масштабов очередной ЭО и проект «Отчета об экологической оценке Комплексной (сводной) программы повышения безопасности энергоблоков атомных электростанций Украины за период 2012 - 2016 гг.» опубликованы на украинском и английском языках по указанной ссылке: http://www.energoatom.kiev.ua/ua/actvts/integrated_security_program/.

В рамках общественного обсуждения проекта Отчета ГП «НАЭК «Энергоатом», ОП «Хмельницкая АЭС» планируют провести публичную встречу с общественностью в городе Нетишин 1 июня 2017 г.
Мероприятие состоится в в зале информационного центра ОП ХАЭС по адресу: г. Нетишин, ул. Лесная, 6.
Начало мероприятия в 11.00.


Приглашаем всех заинтересованных лиц принять участие в консультациях.

Вопросы, замечания и комментарии к указанному проекту Отчета можно направлять в письменной форме по адресу: ул. Назаровская, 3, г. Киев, 01032, Украина, или по электронной почте на адрес o.nemtsov@direkcy.atom.gov.ua.
Контактное лицо: Немцов Александр Анатольевич, начальник отдела экологии Дирекции ГП «НАЭК «Энергоатом».
Информационный центр ОП ХАЭС

Результаты контроля выбросов

2017-05-22

№ 178

Выбросы за период с 15.05.2017 по 22.05.2017 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0029
ИРГ 0.0728
ЙОД 0.0007

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 44.04 млн. кВт*ч

2017-05-22

№ 177

22 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1002 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.1 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 446.75 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 972 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 19.94 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 504.89 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

Мирний атом на дитячих малюнках об'єднав Україну

2017-05-19

№ 176

18 травня 2017 року в Енергоатомі відбулося нагородження переможців фінального етапу дитячо-юнацького творчого конкурсу «Мирний атом єднає Україну», який вже традиційно проводиться навесні в Києві. 

Юні художники - призери відбіркових етапів конкурсів, які проводилися  в містах-супутниках українських АЕС зібралися в Києві. Одне з приміщень Компанії перетворилося на виставкову залу, де було представлено експозицію із змістовних, цікавих, яскравих дитячих малюнків та творів декоративно-ужиткового мистецтва. Енергетика дитячих малюнків створила святковий настрій для всіх присутніх.

На церемонії нагородження, у якій взяли участь голова Атомпрофспілки Олексій Лич та президент Українського ядерного товариства Григорій Муляр були оголошені імена переможців.
Хмельницька АЕС була представлена одинадцятьма учасниками, сім з яких було запрошено для нагородження.

ІІІ місце  у старшій віковій категорії з роботою «ХАЕС: даруємо мир і тепло» здобула Дарія Жогло. Заохочувальна премія  в цій віковій групі з роботою «Сонце, атом, вітер та вода – чиста енергія - оце да!» дісталася Аліні Волковій.

У декоративно-ужитковій номінації заохочувальні призи отримала робота Олександра Шевчука виконана в техніці валяння вовни та паперова пластика «Енергетична леді» Ангеліни Мулик.
Серед найстарших робота Ірини Ковалюк «Атом-птиця» в номінації декоративно-ужиткове мистецтво отримала третє місце.

І найцікавіше – це мультики. В номінації «Анімація» перше місце серед молодших отримав Ростислав Ільків з роботою «Пригоди атома» і друге місце серед старших отримала Маріна Поємчук з роботою «Як це було».

Для призерів конкурсу було організовано активний відпочинок, екскурсії та відвідування цікавих куточків Києва.

Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницькій АЕС відбудуться тактичні навчання

2017-05-19

№ 175

З 29 по 31 травня поточного року на Хмельницькій АЕС будуть проходити тактичні навчання з перевірки ефективності об’єктового плану взаємодії у разі вчинення диверсії та антитерористичної захищеності АЕС.
 
У навчанні братимуть участь представники служби фізичного захисту, відомчої воєнізованої охорони, військової частини з охорони ХАЕС, а також особового складу відділів поліції та служби безпеки міста Нетішина.

Під час тактичних навчань будуть відпрацьовані елементи взаємодії військовослужбовців з охорони атомної станції, працівників служби фізичного захисту ядерного об’єкта, а також відповідних служб та підрозділів міста.

30 травня поточного року обмежуватиметься перебування громадян та транспортне пересування у межах санітарно-захисної зони Хмельницької АЕС. Наявність документів, що засвідчують особу є обов’язковою. Зупинка та паркування транспортних засобів (крім службового та технологічного транспорту АЕС) у безпосередньому оточенні промислового майданчика ХАЕС заборонена.

Сподіваємось на розуміння за тимчасові незручності.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационный брифинг для СМИ состоится на ХАЭС

2017-05-19

№ 174

АНОНС: 25 мая в рамках общественного обсуждения проекта «Отчета об экологической оценке Комплексной (сводной) программы повышения безопасности энергоблоков атомных электростанций Украины за период 2012-2016 годы» на Хмельницкой АЭС состоится информационный брифинг для СМИ.

25 мая 2017 в 11:00 в зале информационного центра ОП ХАЭС по адресу:

м. Нетишин, ул. Лесная, 6, в рамках общественного обсуждения проекта «Отчета об экологической оценке Комплексной (сводной) программы повышения безопасности энергоблоков атомных электростанций Украины за период 2012-2016 годы», состоится информационный брифинг для СМИ.

Контактный телефон: (03842) 40546, 63713 Информационный центр ХАЭС
e-mail: pr@khnpp.atom.gov.ua

Согласно Энергетической стратегии Украины на период до 2030 года, одобренной распоряжением Кабинета Министров Украины от 24.07.2013 № 1071-р, ГП «НАЭК «Энергоатом» с целью неуклонного дальнейшего повышения ядерной безопасности, обеспечения эффективной и надежной работы энергетической отрасли, доведение безопасности атомных энергоблоков Украины до уровня, соответствующему международно признанным требованиям по ядерной безопасности и охране окружающей среды, реализует Комплексную (сводную) программу повышения безопасности энергоблоков атомных электростанций (КСПБ).

Цель КСПБ:
• повышение уровня безопасности эксплуатации энергоблоков атомных электростанций и надежности их работы;
• уменьшение рисков возникновения аварий на атомных электростанциях во время стихийного бедствия или других экстремальных ситуаций;
• повышение эффективности управления проектными и внепроектными авариями на атомных электростанциях. Минимизация их последствий.

КСПБ утверждена постановлением Кабинета Министров Украины от 07.12.2011 №1270. Изменениями к этому постановлению в 2015 году (постановление Кабинета министров Украины от 30.09.2015 №7760) установлен срок завершения реализации до конца 2020 года.

Ориентировочный объем финансирования КСПБ составляет 20,101 млрд. гривен (с учетом налога на добавленную стоимость).

Финансирование мероприятий КСПБ осуществляется за счет собственных средств ГП «НАЭК «Энергоатом», а также кредитных средств, предоставленных Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР) и Европейским сообществом по атомной энергии (Евратом).

Для обеспечения финансирования реализации мероприятий КСПБ течение 2012-2014 гг. ГП «НАЭК «Энергоатом» осуществлялась работа по привлечению помощи международных кредитных организаций. По результатам было принято решение о сотрудничестве с Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР) и Европейским сообществом по атомной энергии (Евратом) для привлечения кредитных средств.
Законом Украины от 15.02.2014 № 1267-VII было ратифицировано «Гарантийное соглашение (Украина: Комплексная (сводная) программа повышения безопасности энергоблоков атомных электростанций) между Украиной и Европейским банком реконструкции и развития», которое предусматривает предоставление кредитных средств в объеме триста миллионов евро.

Указанными международными договорами предусматривается необходимость реализации «Плана экологических и социальных мероприятий». Одним из экологических мероприятий является проведение каждые 5 лет экологической оценки (ЭО) реализации КСПБ.

Цель экологической оценки - осуществление обзора воздействия на окружающую среду от результатов реализации мероприятий КСПБ. ЭО не содержит вопросы оценки влияния от нового строительства ядерных установок, увеличения мощностей существующих ядерных установок, продления срока эксплуатации энергоблоков действующих АЭС.

Первая экологическая оценка КСПБ была выполнена в течение 2011 года независимой международной группой с участием экспертов компании «Poyry» (Финляндия, Франция, Швейцария, Германия), Украинского центра экологических и водных проектов и компании «АЭСКАР» (Украина). ЭО КСПБ осуществлялась в соответствии с Экологической и Социальной Политикой ЕБРР, экологическим законодательством Европейского Союза, в частности, Директивой ЕС 2001/42 / ЕС, и учитывала лучший мировой опыт. План привлечения заинтересованных сторон (ППЗС), Отчет об определении масштабов работ, Отчет об ЭО КСПБ и соответствующее Заявление об экологических последствиях реализации КСПБ были обнародованы и остаются доступными на официальном сайте ГП «НАЭК «Энергоатом» по ссылке: http://www.energoatom.kiev.ua/ua/actvts/integrated_security_program/

Этот отчет содержит результаты переоценки воздействия на окружающую среду в результате реализации КСПБ (с учетом изменений, внесенных в КСПБ в течение 2012-2016 гг., ее мероприятий, реализованных в течение этого периода, а также фактических изменений в состоянии эксплуатации энергоблоков действующих АЭС, окружающей среде и процедурах его мониторинга, произошедших с момента завершения предыдущей ЭО КСПБ).
Информационный центр ОП ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 48.37 млн. кВт*ч

2017-05-19

№ 173

19 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1005 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.12 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 374.43 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1011 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.25 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 436.45 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 48.44 млн. кВт*ч

2017-05-18

№ 172

18 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1005 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.16 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 350.3 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.28 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 412.2 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

Кваліфіковані кадри – запорука безпечної роботи АЕС

2017-05-17

№ 171

Співпраця профільних вищих навчальних закладів із виробництвом – запорука успіху, безпечної та надійної експлуатації атомних електростанцій, - такий висновок зробив директор інституту енергетики та систем керування Національного університету «Львівська політехніка» Андрій Лозинський після розширеної екскурсії на Хмельницьку АЕС.

Студенти та викладачі університету, на базі якого нині здійснюють підготовку фахівців для атомної енергетики, відвідали навчально-тренувальний центр ВП ХАЕС. Окрім повномасштабного тренажера блочного щита управління, який найбільше вразив майбутніх енергетиків, студентів ознайомили із детальними схемами турбінного та реакторного відділень, макетом першого контуру.

В машинному відділенні другого енергоблока потенційним атомникам продемонстрували основне та допоміжне технологічне обладнання АЕС.

Відвідини об’єктів Хмельницької АЕС студенти Львівської політехніки продовжили в лабораторії зовнішньої дозиметрії, де молоді енергетики ознайомилися із автоматизованою системою контролю радіаційної обстановки (АСКРО).

За словами викладачів вишу, співпрацю із атомними станціями як потенційними роботодавцями, планують розвивати і надалі. Результати співпраці в науковій галузі Національного університету «Львівська політехніка» та енергокомпанії вже є на Южно-Українській АЕС, де реалізовано одну із розробок львівських політехніків для запуску системи збудження генераторів при модернізації ЮУАЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За прошедшие сутки выработано 48.38 млн. кВт*ч

2017-05-17

№ 170

17 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1006 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.14 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 326.14 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1008 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.24 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 387.92 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 48.43 млн. кВт*ч

2017-05-16

№ 169

16 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1005 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.18 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 302 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1005 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.25 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 363.68 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

Результаты контроля выбросов

2017-05-15

№ 168

Выбросы за период с 10.05.2017 по 15.05.2017 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0029
ИРГ 0.0724
ЙОД 0.0008

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Комплексна перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2017-05-15

№ 167

25 травня 2017 року відбудеться комплексна перевірка обласної системи оповіщення цивільного захисту «Сигнал –ВО» та системи оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району.

Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За прошедшие сутки выработано 48.55 млн. кВт*ч

2017-05-15

№ 166

15 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1006 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.26 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 277.82 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.29 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 339.43 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 48.55 млн. кВт*ч

2017-05-13

№ 165

13 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.24 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 229.34 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.31 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 290.86 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 48.45 млн. кВт*ч

2017-05-12

№ 164

12 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.16 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 205.1 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.29 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 266.55 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

На Хмельницькій АЕС визначено переможців літературного конкурсу

2017-05-11

№ 163

На Хмельницькій АЕС, в рамках конкурсу «Атомна енергетика і ми», визначено призерів літературного конкурсу «Нетішин - місто енергетиків». На розгляд журі цьогоріч представлені творчі роботи юних літераторів з населених пунктів Хмельниччини та Рівненщини, що входять до зони спостереження Хмельницької АЕС.

Перше місце конкурсу розділили представники Ізяславського району Богдан Кравчук з Білівського НВК та учні 5-7 класів літературної студії «Чари слова» Борисівського НВК, які представили на конкурс поетичну збірку «Сучасне місто може надихнути». Варто зауважити, що юні літератори студії, а також Богдан Кравчук - другий рік поспіль серед призерів конкурсу.

На другій сходинці представниця Славутчини Ольга Троцюк із віршем «Нетішин – над Горинь-рікою» та учениця Михлянської загальноосвітньої школи, що на Ізяславщині, Наталія Тимощук з прозовим твором «Нетішин – місто енергетиків».

Третю премію поділили Анна Міллер з Головлівського НВК Славутського району та Тетяна Дрозд учениця Борисівського НВК Ізяславського району, які презентували поетичні добірки про місто атомників.

Кращі творчі роботи учасників літературного конкурсу «Нетішин- місто енергетиків» будуть надруковані в корпоративній газеті Хмельницької АЕС «Перспектива».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За прошедшие сутки выработано 47.56 млн. кВт*ч

2017-05-11

№ 162

11 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 23.3 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 180.93 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1008 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.26 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 242.26 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

Результаты контроля выбросов

2017-05-10

№ 161

Выбросы за период с 03.05.2017 по 10.05.2017 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0029
ИРГ 0.074
ЙОД 0.0008

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 43.24 млн. кВт*ч

2017-05-10

№ 160

10 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 957 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 19.09 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 157.64 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1008 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.15 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 218 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 41.5 млн. кВт*ч

2017-05-05

№ 159

5 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 720 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 17.2 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 68,9 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1008 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24,3 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 97,1 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

Всеукраїнський турнір із плавання «Юна енергетична хвиля» відбувся в місті-супутнику Хмельницької АЕС

2017-05-04

№ 158

Всеукраїнський турнір із плавання «Юна енергетична хвиля», який проходив нещодавно в місті атомників, зібрав майже дві сотні учасників. У змаганні взяли участь команди юних плавців із міст-супутників АЕС України, Східної об’єднаної організації профспілки (м. Жовті Води), а також спортсмени Ковеля, Рівного, Кам’янець-Подільського.

Змагалися плавці в чотирьох вікових категоріях. Найкращий результат серед господарів турніру, у віковій категорії 2002-2003 років народження, показав Максим Юхимець, який у стометрівках вільним стилем та на спині посів друге та третє місця.
Вісім медалей різного ґатунку завоювали спортсмени 2004-2005 років народження. Найкращою в даній категорії стала Дар’я Карташева, яка посіла перші місця у стометрівках брасом та вільним стилем. За підсумками змагань Дар’ю визнано також кращою спортсменкою команди. Підіймались на першу сходинку у даній віковій категорії також Іван Половко, який був найшвидшим у стометрівці батерфляєм та Григорій Дяденчук, на дистанції 200 м. комплексним плаванням.
Із другим та третім результатами подолали дистанцію 100 метрів батерфляєм Аліна Юхимець та Артур Корчевський, які змагалися в категорії 2006-2007 р. н. Такі ж місця у даній категорії показали в стометрівці на спині Анастасія Матвійчук та Денис Цаковський.
Серед наймолодших, найбільш гідно представила секцію плавання міста-супутника Хмельницької АЕС Єлізавета Карикова, яка була першою в стометрівці вільним стилем та посіла друге місце на дистанції 100 м. на спині. Другим у стометрівці на спині у даній категорії став також нетішенець Олександр Петренко.
В рамках програми змагань спортсмени також відвідали інформаційний центр та побували на оглядовому майданчику Хмельницької АЕС. Загалом, під час турніру, юні плавці мали нагоду продемонструвати свої спортивні досягнення та дізнатися більше про атомну електростанцію.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС підведено підсумки конкурсу учнівських рефератів

2017-05-04

№ 157

На Хмельницькій АЕС, в рамках регіонального конкурсу «Атомна енергетика і ми», визначено кращих юних науковців, які представили роботи ядерно-енергетичної тематики. У ХХІІ конкурсі рефератів взяли участь старшокласники території розташування АЕС із міст Славути, Нетішина, Ізяславського, Славутського та Шепетівського районів Хмельницької області.

Рішенням журі, до складу якого увійшли представники відділу охорони навколишнього середовища, навчально-тренувального центру, молодіжної організації та відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Хмельницької АЕС, було визначено кращі роботи конкурсу рефератів «Вступ в атомну енергетику».

Перше місце розділили старшокласниці Славутського та Шепетівського районів. Учениця Берездівського НВК Оксана Стецюк, яка презентувала роботу про розвиток теорії атома розділила перше місце із Аліною Ковальчук із Ленковецької ЗОШ, яка пов’язала розвиток атомної енергетики із енергетичною незалежністю держави.

Варто зауважити, що учні даних навчальних закладів вже не вперше беруть участь в  конкурсі. Завдячуючи зусиллям вчителя фізики Берездівського НВК Ванди Прокопченко, старшокласники даного закладу активно долучаються до написання наукових робіт та проводять свої дослідження в ядерній галузі.

Другу сходинку посіли старшокласники загальноосвітніх шкіл міста Славути. Учень ЗОШ №7 Микола Левін у своїй роботі проаналізував основні фактори за і проти атомної енергетики, представник ЗОШ №1 Дмитро Пермінов зупинився на проблемах атомної енергетики та шляхах їх вирішення.

Своє бачення розвитку атомної енергетики представив і учень Судилківської ЗОШ Шепетівського району Богдан Тригубець, який став третім. Нагадала присутнім про історичні події початку будівництва Хмельницької АЕС, затоплене село Дорогоща, де нині знаходиться водойма-охолоджувач, нетішинка Людмила Яцюк, яка також посіла третє місце.

За словами члена журі, начальника еколого-хімічної лабораторії відділу охорони навколишнього середовища ВП ХАЕС Олександра Голода, який оцінює роботи учасників вже більше десяти років,  учнівська молодь цьогоріч продемонструвала високий рівень знань, тому було важко визначити найкращих.

Юні науковці висловлювали свою думку, набували досвіду публічної дискусії та отримали багато нової інформації для поглиблення своїх знань в галузі атомної енергетики.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За прошедшие сутки выработано 41.44 млн. кВт*ч

2017-05-04

№ 156

4 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 715 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 17.16 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 51.66 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1005 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24.28 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 72.86 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС

Хмельницька АЕС виконала планове завдання із виробництва електроенергії за квітень 2017 року на 111,1%

2017-05-03

№ 155

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за квітень поточного року на 111,1%. З початку 2017 року даний показник склав 104, 2%.

У квітні 2017 року Хмельницькою атомною електростанцією вироблено 1 343,9 млн. кВт*год електроенергії при плані 1 210 млн. кВт*год електроенергії. Зокрема, першим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 615,8 млн. кВт*год електроенергії, другим – 728  млн. кВт*год електроенергії.

З коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 99,33% Хмельницька атомна електростанція відпрацювала квітень місяць поточного року. Зокрема, на енергоблоці №1 КВВП становив 85,54%, на другому – 101,12%.

З початку 2017 року ХАЕС виробила 5 696,8 млн. кВт*год електроенергії. Виробіток електроенергії першим енергоблоком Хмельницької АЕС склав 2 784 млн. кВт*год, другим –
2  912,8 млн. кВт*год.

З початку експлуатації (станом на 24:00 30.04.2017 р.) двома енергоблоками ХАЕС вироблено 273 686,1 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результаты контроля выбросов

2017-05-03

№ 154

Выбросы за период с 24.04.2017 по 03.05.2017 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0029
ИРГ 0.0757
ЙОД 0.0007

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

За прошедшие сутки выработано 41.54 млн. кВт*ч

2017-05-03

№ 153

3 мая 2017 года 1-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 712 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 17,2 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 34,5 млн. кВт·ч электроэнергии.
2-й энергоблок Хмельницкой АЭС работает на мощности 1012 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком выработано 24,3 млн. кВт·ч электроэнергии, с начала месяца 48,59 млн. кВт·ч электроэнергии.
Радиационный фон на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялся, находится на уровне, соответствующему нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.

Информационный центр ХАЭС