Новости

Мова не для розбрату

2017-09-29

№ 353

В світі насамперед цінується фаховість і компетентність. Так звані розвинуті країни переманили до себе видатних вчених і менеджерів, фахівців у окремих сферах діяльності, аби вони професійно виконували ту роботу, яку вони вміють робити краще всіх. При цьому від них не вимагають додаткових знань щодо мови, релігійних уподобань тощо. Те ж саме робила Україна, запропонувавши високі посади литовцям, грузинам, полякам, вірменам… Шкода, що не всі вони виявились настільки компетентними, щоб упоратись з нашими реаліями.

Проте, в Україні є галузь, де ніби так звані іноземці (росіяни) давно довели, що у атомній енергетиці вони менеджери найвищого ґатунку, фахівці, яким за кордоном платять великі гроші за роботу, відзначають як героїв. Далеко ходити не треба, нетішинець О.Селіхов за спорудження китайської АЕС удостоєний звання Героя провінції, де він працював. Але немає пророка у власній державі. Свідчення цьому остання сесія Хмельницької обласної ради, під час якої політики заблокували виступ генерального директора ВП ХАЕС Миколи Сергійовича Панащенка за мовним принципом – подавай їм доповідь українською, і все. На сесіях ООН робочими є шість мов, на різних міжнародних форумах також намагаються знайти порозуміння, Конституція України прямо проголошує, що «В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування». Ось тільки представники партії «Свобода»  у Хмельницькій облраді вважають, що це «ганьба» і тому зривають виступ представника ХАЕС. Правда, була пропозиція надати перекладача для промови генерального директора ХАЕС. Ось тільки шукати б його довелось довго, тому що для багатьох тлумачень ще важко знайти українські відповідники. Принаймні, для забезпечення  відповідності виробничої і проектної документації, до розробки національних стандартів «Терміни та визначення в атомній енергетиці», допускається викладення на російській мові наступних документів:      виробничі документи, які регламентують технічні питання діяльності (технологічні регламенти, експлуатаційні процедури, програми виконання ядерно-небезпечних робіт, ремонтна документація, технічні рішення і ін.); виробничі документи, які регламентують організаційні питання діяльності, у яких в значному об’ємі використовуються спеціальні терміни (наприклад, програми обстеження стану обладнання, процедура обміну інформацією про роботу обладнання і таке інше).

Миколі Сергійовичу просто не дали сказати слова, хоча українську він знає не гірше за опонентів, володіє англійською. Власне сім’я Панащенків опинилась у Алтайському краї не за власним бажанням…

А от Україну він обрав місцем роботи за власним бажанням як єдиний відмінник у групі. 45 років він присвятив атомній енергетиці, 39 з половиною з яких – атомним електростанціям України. Микола Сергійович  - перший та єдиний на даний час в Україні науковий керівник пуску двох енергоблоків ВВЕР-1000 (енергоблока №2 ХАЕС та енергоблока №4 РАЕС).

«Переможець соціалістичного змагання 1980 року», «Кращий інженерно-технічний працівник» 1983 і 1985 років, «Ударник одинадцятої п’ятирічки», «Кращий молодий раціоналізатор РАЕС 1986 року». У 2004-му  відзначений знаком «Відмінник енергетики України», орденом «За заслуги» III ступеня, удостоєний звання «Заслужений енергетик України», відзначений Подякою і Відзнакою Президентів України, медалями за сприяння ЗСУ, СБУ. Його робота відзначена сімома відомчими нагородами.

Найважливіше. Що без малого 13 років він очолює колектив Хмельницької АЕС – надзвичайно стабільної електростанції, передовика галузі, який забезпечує бюджет області на двадцять з лишнім відсотків. Він несе відповідальність за об’єкт, важливість якого для економіки країни важко переоцінити. І вже за одне це політики мали б з повагою поставитись до цієї людини, а не влаштовувати мовні шоу. Колектив Хмельницької АЕС з обуренням ставиться до подібних політичних витівок. Україні потрібна надійна атомна енергетика, стабільна економіка.

Не зайве буде доповісти політикам, що колектив ХАЕС в числі тих, хто не на словах уболіває за долю України.

Трудовий колектив ВП Хмельницька АЕС активно бере участь в наданні допомоги Збройним Силам України та постраждалим під час АТО. Так, за рахунок добровільних відрахувань із  заробітної плати працівників ВП ХАЕС, коштів первинної профспілкової організації ХАЕС зібрано та перераховано більше 800,0 тис. грн. благодійної допомоги, а саме:
-    на технічне забезпечення Збройних Сил України – 248 025,0 грн.;
-    на медичне забезпечення військовослужбовців – 104 265,0 грн.;
-    для ГО «Нетішинська самооборона» - 200000,0 грн. на допомогу учасникам АТО (грошові кошти перераховані профспілковим комітетом ППО ХАЕС 05.09.2014 р.).
-    на підтримку Військо-морського флоту України, працівники ВП ХАЕС, члени громадської організації «Екіпаж» зібрали 52000,0 грн.

Активну участь брали працівники нашого підприємства в облаштуванні побуту військовослужбовців частини протиповітряної оборони, що була розгорнута поблизу ВП ХАЕС. Надавалася допомога в забезпеченні електропостачання, водопостачання, обладнано кімнату для збереження зброї, обладнано приміщення для прийому їжі, розроблено проект та закуплено обладнання для опалення приміщень військової частини.

Придбано та передано велику кількість матеріалів, необхідних у побуті військовослужбовців, а саме: постільні приналежності (матраци, подушки, ковдри, постільна білизна), одяг та взуття, засоби особистої гігієни, посуд та багато іншого. На ці цілі  працівники ВП ХАЕС зібрали понад 200,0 тис. грн.

Проводився збір коштів для забезпечення потреб у комплектації чергової групи військовослужбовців в/ч 3043, що направляється для виконання службових обов’язків в зону АТО.
Працівниками ВП ХАЕС організовано збір коштів на лікування пораненого під час АТО мешканця міста Нетішина Панасюка Андрія. Зібрано та передано понад 20,0 тис. грн.

Зібрано та передано кошти в сумі 3 120,0 грн. для працівниці ВП ХАЕС Єрмошко С. М. на лікування сина,  пораненого під час АТО.

Силами транспортного цеху ВП ХАЕС проведено капітальний ремонт двох БТР-70 для потреб Збройних сил України. Кошти, необхідні для придбання запчастин та необхідних для ремонту матеріалів у сумі 19600 грн., зібрано працівниками транспортного цеху.

Відремонтовано також автомобільну техніку дивізіону протиповітряної оборони, а саме автомобілі КРАЗ-225, Урал, ГАЗ-66.
Підготовлено автомобільну техніку по наряду військкомату в зону АТО – три автомобілі КАМАЗ, КРАЗ-257, напівпричіп, два автобуси ПАЗ, ГАЗ-66, ГАЗ – 53.

Через ГО «Нетішинська самооборона» з початку 2016 року працівниками ВП ХАЕС надано фінансової допомоги ЗСУ на загальну суму близько 150 тис. грн.

Працівники ЕРП зібрали та передали на потреби ЗСУ – 63 975 грн., ТЦ- 32 200 грн., ТрЦ – 30 760 грн. (крім грошових коштів працівниками ТрЦ відремонтовано та передано армії шість одиниць техніки військового забезпечення та три БТР),  ЦТАВ – 19 500 грн.

За  період діяльності ГО «Екіпаж»  (керівник –  начальник ВОП ВП ХАЕС  Романко С. І.) надано благодійної допомоги ВМС України на суму понад 200 тис. грн., також 55 тис. грн. передано на підтримку військових моряків Криму у період анексії. Передано ТМЦ сім’ям військових моряків на суму понад 150 тис. грн.

За 8 місяців 2017 року утримано із заробітної плати працівників ВП ХАЕС військового збору на суму 8,91 млн. грн.

Всього з  2014 року утримано військового збору на загальну суму 34,09 млн. грн.

Найголовніше – ХАЕС безпечно протягом тридцяти років працює на економіку України. За 30 років сформовано культуру безпеки, запроваджено передові технологічні методики виробництва на обох енергоблоках, посилено ефективні модернізаційні впливи - передумови майбутньої досконалості. На ХАЕС якісні кадри. Надійність станції забезпечується і буде забезпечуватись так само талановито, як і  попередниками, котрі створили наш подільський енерговелет.

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-29

№ 352

Сегодня, 29 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 663 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15,91 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 440,29 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 33 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Оригінальність учнівських досліджень відзначено у конкурсі Українського ядерного товариства

2017-09-28

№ 351

27 травня у Києві проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергетика і світ», де взяли участь призери першого етапу, який проходив в містах-супутниках АЕС. Другий рік поспіль юних науковців гостинно приймав Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», на базі якого і відбувся захист рефератів. До складу компетентного журі, яке оцінювало учасників конкурсу рефератів, входили представники Енергоатома, Українського ядерного товариства та НТУУ «КПІ».

Варто зауважити, що в цьогорічному конкурсі окрім переможців регіональних конкурсів з міст атомників взяли участь також школярі Іванівського району Київської області. Загалом, тематика рефератів та наукових робіт вирізнялася різноманіттям та глибиною. Юні науковці розглянули питання зберігання та захоронення радіоактивних відходів, удосконалення водно-хімічного контролю на АЕС, екологічні аспекти, проблеми та перспективи розвитку ядерної енергетики та ін.

Учасники конкурсу здійснювали свої спостереження та проводили власні дослідження. За результатами оцінки журі, перше місце посіла Надія Волохова, яка представляла Южно-Українську АЕС. Друге та третє місця у представників Рівненської АЕС.

Двох учасників, які представляли Хмельницьку АЕС: Оксану Стецюк із Берездівського НВК та  Миколу Левіна учня Славутської ЗОШ №7 було відзначено дипломами за оригінальність та повноту розкриття теми.

Випускники, що взяли участь у конкурсі, планують поєднати своє майбутнє із атомною енергетикою. Зокрема, учениця Берездівського НВК Оксана Стецюк, яка вже вдруге брала участь у фінальному етапі конкурсу рефератів «Ядерна енергетика і світ», вступатиме цьогоріч до НТУУ «КПІ» на  теплоенергетичний факультет. Вона переконана, що саме її одноліткам необхідна добудова третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС, адже за ними  - майбутнє атомної енергетики України.
Информационный центр ХАЭС

Скелелази Нетішина - призери Кубку України

2017-09-28

№ 350

Кубок України зі скелелазіння, який проходив наприкінці вересня цього року в  Харкові, приніс чергові  нагороди спортсменам із міста атомників. Двоє представників школи скелелазіння «Вершина», якою опікується працівник Хмельницької АЕС Олександр Веремійчук стали призерами змагань.

Спортсмени змагалися у двох видах скелелазіння: на швидкість та складність. Зокрема, Вікторія Нікітіна серед учасників 2005 року народження була найшвидшою і посіла перше місце. У іншому виді скелелазіння на складність, вже досвідчений Ярослав Кондратюк 2004 р. н. став третім. Свої перемоги юні скелелази присвятили тренеру Олександру Веремійчуку, як подарунок на день народження.

Вихованці нетішинського клубу «Вершина» складають гідну конкуренцію скелелазам зі всієї України. Сьогодні, поряд із досвідченими юними скелелазами з’являються нові зірочки. Так, за словами наставника юних спортсменів О.Веремійчука, чудові результати демонструє Вікторія Нікітіна, яка лише другий рік займається скелелазінням. Тренер вірить в своїх підопічних і юні спортсмени відповідають йому високими результатами на Всеукраїнських змаганнях.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-28

№ 349

Сегодня, 28 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 660 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.88 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 424,38 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 32 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-27

№ 348

Сегодня, 27 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 660.06 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.84 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 408.5 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 31 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-26

№ 347

Сегодня, 26 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 660.42 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.85 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 392.66 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 30 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Результаты контроля выбросов

2017-09-25

№ 346

Выбросы за период с 18.09.2017 по 25.09.2017 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0033
ИРГ 0.0829
ЙОД 0.0009

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

З Хмельницькою АЕС знайомилися представники територіальних громад Республіки Польща

2017-09-25

№ 345

22 вересня цього року з ознайомчим візитом Хмельницьку АЕС відвідали представники польських територіальних громад міст Гуленюв, Любартув, Сулеюв. У рамках візиту гості побували в навчально-тренувальному центрі (НТЦ), в машинному відділенні першого енергоблока та на оглядовому майданчику атомної станції.

У НТЦ учасники польської делегації дізналися про принципи роботи енергетичного підприємства, основні етапи підготовки персоналу, також гості мали також нагоду спостерігати за тренуванням оперативного персоналу на повномасштабному тренажері блочного щита управління. Безпосереднє знайомство з атомною станцією іноземні відвідувачі продовжили в машинній залі першого енергоблока, де власне і побачили масштаби виробництва.

Під час візиту на Хмельницьку АЕС представників польських територіальних громад ознайомили також із подальшими планами щодо спорудження нових потужностей та перспективами  впровадження проекту «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз» з підключення другого енергоблока ХАЕС до європейської енергосистеми ENTSO-E.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-25

№ 344

Сегодня, 25 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 665 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.73 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 376.81 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 29 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Триває планово-попереджувальний ремонт на другому енергоблоці

2017-09-22

№ 343

Планово-попереджувальний ремонт другого енергоблока наближається до середини. Своєчасне постачання обладнання та матеріалів для потреб ремонту – основна складова якісного проведення ремонтних робіт.

За словами заступника генерального директора із забезпечення виробництва Вадима Винограда, на даний час вся увага спрямована на сприяння своєчасному проведенню ремонтних робіт на другому енергоблоці. У ході підготовки до ремонтної кампанії  працівники управління виробничо-технічної комплектації проаналізували наявні резерви, щоб оптимізувати постачання товарно-матеріальних цінностей для потреб ремонтників. Були враховані реальні потреби для чергового ремонту. Крім цього, вдалося залучити запасні деталі та обладнання, яке було закуплено у попередні роки та знаходиться зараз на зберіганні на складах.

У ході ремонтної кампанії на другому енергоблоці реалізовується програма з реконструкції та модернізації енергоблока. Зокрема, передбачається встановлення обладнання, придбаного за сприяння Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Це стосується модернізації САЕ 1-ї групи надійності; модернізації силових і керуючих гермопроходок, тобто, заміни силових кабельних проходок типу ВДУ та герметичних кабельних проходок типу ПГКК на сучасні гермопроходки заводу «Елокс» м.Харків.

Здійснюються роботи із забезпечення підживлення і охолодження басейну витримки в умовах тривалого повного знеструмлення АЕС, підживлення парогенераторів в умовах тривалого повного знеструмлення АЕС, працездатності споживачів системи технічної води групи «А» при зневодненні бризкальних басейнів, аварійного електропостачання в умовах тривалого повного знеструмлення АЕС. Відповідне обладнання після проведення процедур з укладання договорів надійшло для потреб Хмельницької АЕС.

За участі колективу управління виробничо-технічної комплектації для ремонтної кампанії доставлене обладнання для реалізації заходів підвищення надійності та ефективності технологічних процесів, яке використовуватиметься для модернізації системи продування парогенераторів із встановленням арматури на лініях продування.

Крім цього, через ВП «Атомкомплект» забезпечено постачання мобільних дизель-генераторів напругою 0,4 кВ, запірних клапанів чеського виробництва, гермопроходок, щитів постійного струму.

Для проведення ремонтних робіт на другому енергоблоці організовано та здійснено постачання підрозділам ВП ХАЕС необхідних товарно-матеріальних цінностей.

Ремонтна кампанія на другому енергоблоці триває згідно із затвердженими графіками. В УВТК встановлена продуктивна співпраця з транспортним цехом. Це також сприяє своєчасному постачанню необхідного обладнання та запасних деталей. Певна увага  спрямована на підготовку до ремонтної кампанії  першого енергоблока, від якої буде залежати продовження терміну його експлуатації.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-22

№ 342

Сегодня, 22 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 659 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.69 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 329.61 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 26 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-21

№ 341

Сегодня, 21 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 660 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.74 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 313.91 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 25 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-20

№ 340

Сегодня, 20 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 651 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.78 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 298.18 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 24 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Фехтувальники міста-супутника Хмельницької АЕС – призери Всеукраїнського турніру

2017-09-19

№ 339

На Всеукраїнському турнірі з фехтування на шаблях, черговому етапі Дитячої Ліги, який проходив нещодавно в Черкасах, вихованці Нетішинської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи  показали достойні результати.

Зокрема, у віковій категорії 2004-2005 років перше місце виборола Софія Коваленко, яка стабільно демонструє високі результати і за підсумками всіх цьогорічних етапів Дитячої Ліги посідає першу сходинку в загальному рейтингу.

У молодшій віковій категорії Дмитро Загребельний із міста атомників, який також є призером багатьох етапів Ліги, посів друге місце.

До п’ятірки кращих у віковій категорії 2004-2005 років народження увійшов також Дмитро Калабаєв.

За словами тренера юних спортсменів Нетішинської КДЮСШ Віталія Цісарука, попереду ще лише останній етап Дитячої Ліги та найцікавіше - боротьба найсильніших шістнадцяти учасників загального цьогорічного рейтингу.
Информационный центр ОП ХАЭС

До уваги споживачів послуг Комунального господарства

2017-09-19

№ 338

Шановні споживачі послуг Комунального господарства!

У разі наявності засобів обліку води та теплової енергії Вам необхідно щомісяця надавати до Комунального господарства ВП ХАЕС покази квартирних засобів обліку. Відповідно до нової редакції п.11 постанови КМУ №630 від 21.07.2005 у разі неподання показів засобів обліку у поточному місяці, вартість послуг буде нараховуватися за нормативами споживання.

З повагою,
Адміністрація ВП ХАЕС КГ

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-19

№ 337

Сегодня, 19 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 660 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.74 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 282.39 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 23 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Результаты контроля выбросов

2017-09-18

№ 336

Выбросы за период с 11.09.2017 по 18.09.2017 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.00388
ИРГ 0.0764
ЙОД 0.00079

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-18

№ 335

Сегодня, 18 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 652 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.7 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 266.65 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 22 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Інспектували дотримання вимог з ядерної та радіаційної безпеки на Хмельницькій АЕС

2017-09-15

№ 334

З 11 по 15 вересня цього року на Хмельницькій АЕС проходила комплексна інспекційна перевірка з дотримання вимог, норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при експлуатації енергоблоків. Інспектували ХАЕС представники Держатомрегулювання України та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

Зокрема, перевірено виконання норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки, умов ліцензування, заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки, а також поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіаційними відходами. Особливу увагу інспектори приділили заходам з продовження експлуатації першого енергоблока, впровадження яких на часі. Здійснювалась також перевірка документації щодо ліцензування персоналу, матеріально-технічної бази навчально-тренувального центру (НТЦ) Хмельницької АЕС.

Під час перевірки інспектори ознайомились із основною документацією із даних напрямків, побували на робочих місцях, відвідали пости автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки, реакторне та турбінне відділення, спостерігали за роботами з системою перенапруги захисної оболонки, а також за процесом навчання та підвищення кваліфікації персоналу Хмельницької АЕС.

Підсумовуючи результати інспектування, голова комісії, начальник відділу аналізу безпеки ядерних установок-державний інспектор Держатомрегулювання України Роман Халенко зазначив, що під час перевірки серйозних зауважень не виявлено, а ядерна та радіаційна безпека на Хмельницькій АЕС відповідає вимогам, нормам та стандартам. Відзначив керівник делегації і позитивні напрацювання хмельницьких атомників, серед них - високий рівень підготовки персоналу в НТЦ, а також виконання заходів з продовження експлуатації першого енергоблока.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-15

№ 333

Сегодня, 15 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 655 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.68 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 219.51 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 19 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Запрошуємо на День міста!

2017-09-14

№ 332

Запрошуємо колектив атомників взяти участь в урочистостях, присвячених Дню міста Нетішин:
  • 14 вересня 2017 року о 18:00 в урочистому відкритті міської сцени у парковій зоні;
  • 16 вересня 2017 року о 14:30 у флеш-мобі "Енергія - це ми!" (проспект Незалежності, біля магазину "Універмаг" та урочистій ході учасників до центральної площі перед виконавчим комітетом міської ради, де о 15:00 відбудуться святкові урочистості.

ЗАХОДИ ДО ДНЯ МІСТА


14 ВЕРЕСНЯ 2017 РОКУ
10.00-20.00 – конкурсна програма фестивалю-конкурсу «ВЕРНІСАЖ.ЕнергоФест»
(КЗ «Палац культури міста Нетішина»)
13.00-17.00 – «Вільний мікрофон» для талантів міста
(Міська сцена у парковій зоні)
Від 15.00 діятиме фотозона "Нетішин – місто щасливих людей", мешканці та гості міста зможуть скористатися послугами виїзної торгівлі, взяти участь у майстер-класах, мистецьких акціях
17.00 – спортивні змагання з бойового гопака
(Біля міської сцени у парковій зоні)
17.00 – виступ муніципального духового оркестру
18.00 – урочисте відкриття міської сцени у парковій зоні за участю колективів та окремих виконавців Будинку дитячої творчості, КЗ «Палац культури міста Нетішина» та ПСМНЗ «Нетішинська міська школа мистецтв»
(Міська сцена у парковій зоні)
20.00 – урочисте відкриття фестивалю-конкурсу «ВЕРНІСАЖ.ЕнергоФест»
(КЗ «Палац культури міста Нетішина»)
20.00 – рок-концерт сучасних молодіжних колективів міста Нетішин
(Міська сцена у парковій зоні)

15 ВЕРЕСНЯ 2017 РОКУ
10.00-20.00 – конкурсна програма фестивалю-конкурсу «ВЕРНІСАЖ.ЕнергоФест»
(КЗ «Палац культури міста Нетішина»)
13.00-17.00 – «Вільний мікрофон» для талантів міста
(Міська сцена у парковій зоні)
Від 15.00 діятиме фотозона, мешканці та гості міста зможуть скористатися послугами виїзної торгівлі, взяти участь у майстер-класах, мистецьких акціях
17.00 - легкоатлетичний пробіг «Олімпійці з нами є і будуть!» за маршрутом: АБК ВП «ХАЕС» (старт) – вул. Енергетиків – просп. Незалежності – просп. Курчатова – вул. Михайлова – вул. Шевченка – міська сцена у парковій зоні (фініш)
17.00 – концертна програма за участю колективів та окремих виконавців Будинку дитячої творчості, КЗ «Палац культури міста Нетішина» та ПСМНЗ «Нетішинська міська школа мистецтв»
19.00 – дискотека для молоді
(Міська сцена у парковій зоні)

16 ВЕРЕСНЯ 2017 РОКУ
Від 12.00 мешканці та гості міста зможуть скористатися послугами виїзної торгівлі, а також відвідати та взяти участь у:
- дитячих та дорослих атракціонах;
- виставці-ярмарку творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва художників та майстрів міста та регіону;
- Фестивалі вареників;
- благодійних акціях «Твори добро – даруй надію!» та ін.
(Площа біля КЗ «Палац культури міста Нетішина», пр.Курчатова)
12.00 – презентація біографічно-довідкового буклету «Іван Васильович Гладуняк: «Нетішин – моє улюблене місто»
(Нетішинський міський краєзнавчий музей)
12.00 – розважально-ігрова програма та концерт найменших нетішинців
(Міська сцена у парковій зоні)
14.30 – флеш-моб «Енергія – це ми!» (пр.Незалежності біля магазину «Універмаг») та урочиста хода учасників флеш-мобу від магазину «Універмаг» до центральної площі перед виконавчим комітетом міської ради
15.00 – святкові урочистості з нагоди Дня міста
(Площа перед виконавчим комітетом міської ради)
16.00 – концертна програма за участю колективів та окремих виконавців Будинку дитячої творчості та КЗ «Палац культури міста Нетішина»
(Площа перед виконавчим комітетом міської ради)
18.00 – нагородження учасників фестивалю-конкурсу «ВЕРНІСАЖ.ЕнергоФест»
(Площа перед виконавчим комітетом міської ради)
19.00-22.00 – гала-концерт за участю Заслужених артистів України, діячів естрадного мистецтва, переможців та гостей фестивалю-конкурсу «ВЕРНІСАЖ.ЕнергоФест»
(Площа перед виконавчим комітетом міської ради)

17 ВЕРЕСНЯ 2017 РОКУ
У КЗ «Нетішинський міський Будинок культури» (вул.Солов’євська, 178):
15.00 – конкурс малюнку на асфальті «Рідне місто моє»
17.00 – святковий концерт «Місто моє, ти – найкраще»
20.00 – святкова дискотека для молоді

Оргкомітет
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-14

№ 331

Сегодня, 14 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 644 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.7 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 203.83 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 18 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-13

№ 330

Сегодня, 13 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 653 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.7 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 188.13 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 17 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-12

№ 329

Сегодня, 12 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 654 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.63 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 172,43 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 16 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Результаты контроля выбросов

2017-09-11

№ 328

Выбросы за период с 04.09.2017 по 11.09.2017 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0034
ИРГ 0.0785
ЙОД 0.0009

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-11

№ 327

Сегодня, 11 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 650 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.61 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 156,8 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 15 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-08

№ 326

Сегодня, 8 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 654 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.7 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 109.9 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 12 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-07

№ 325

Сегодня, 7 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 654.84 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15.72 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 94.19 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 11 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-06

№ 324

Сегодня, 6 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 653.58 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15,69 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 78.47 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 10 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Результаты контроля выбросов

2017-09-05

№ 323

Выбросы за период с 28.08.2017 по 04.09.2017 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0035
ИРГ 0.0859
ЙОД 0.0009

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-05

№ 322

Сегодня, 5 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 654 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15,7 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 62,79 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 9 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-04

№ 321

Сегодня, 4 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 654 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15,7 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 47,08 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - 8 сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС

Хмельницька АЕС виробила більше 10 мільярдів кіловат годин електроенергії з початку 2017 року

2017-09-01

№ 320

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за серпень поточного року на 106,7%. З початку 2017 року даний показник склав 105,7%.

У серпні 2017 року Хмельницькою атомною електростанцією вироблено 972,5 млн. кВт*год електроенергії при плані 911,0 млн. кВт*год електроенергії. Зокрема, першим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 486,2 млн. кВт*год електроенергії, другим – 486,3 млн. кВт*год електроенергії.

З коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 65,36% Хмельницька атомна електростанція відпрацювала серпень місяць поточного року. Зокрема, на енергоблоці №1 КВВП становив 65,35%, на другому – 65,37%.

З початку 2017 року ХАЕС виробила 10 670,0 млн. кВт*год електроенергії. Виробіток електроенергії першим енергоблоком Хмельницької АЕС склав 5 073,8 млн. кВт*год, другим –5596,2 млн. кВт*год.

З початку експлуатації (станом на 24:00 31.08.2017 р.) двома енергоблоками ХАЕС вироблено 278 659,3 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2017-09-01

№ 319

Сегодня, 1 сентября 2017 года энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 654 МВт (по состоянию на 8:00). За прошедшие сутки энергоблоком произведено 15,69 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 470,54 млн. кВт*ч электроэнергии.

На энергоблоке №2 Хмельницкой АЭС - четвертые сутки ремонтных работ.
27 августа 2017 года в 10 ч. 59 мин. второй энергоблок Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС