Сучасні методики управління охороною праці впроваджують на Хмельницькій АЕС

2018-02-07

№ 43

З січня цього року на Хмельницькій АЕС розпочато навчання з охорони праці за новою сучасною методикою. Заняття за модулем «Ризик-орієнтовний підхід в системі менеджменту охорони праці» відвідали начальники підрозділів та керівники відповідних робочих груп. Для інженерів з охорони праці, проведено більш поглиблений курс навчання, який також включає «Ідентифікацію небезпек та оцінювання пов’язаних з ними ризиків». Загалом, з новими методиками управління охороною праці з початку року вже ознайомилося більше чотирьохсот працівників атомної станції.

Система управління охороною праці (в тому числі гігієни праці та безпеки) ВП ХАЕС діє відповідно до Положення про систему управління охороною праці на ХАЕС із врахуванням міжнародних стандартів, зокрема OHSAS 18001:2007 та є складовою частиною інтегрованої системи управління Енергоатома. Дієвість OHSAS 18001:2007 обумовлена системним підходом до вирішення питань безпеки.

Нагадаємо, що в ДП «НАЕК «Енергоатом» успішно проведені сертифікаційні аудити на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», а також проведено підготовку до сертифікації за міжнародним стандартом OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». Отримані відповідні сертифікати та розроблені коригувальні заходи.

Коригувальні заходи передбачили вирішення специфічних питань стандарту OHSAS 18001:2007, а саме: завершення розробки та затвердження «Положення про систему управління охороною праці ДП «НАЕК «Енергоатом»; «Методики (процедури) ідентифікації небезпек, оцінювання та управління ризиками для життя та здоров’я персоналу енергокомпанії; розробку Карт ідентифікації небезпек та оцінювання пов’язаних з ними ризиків для життя та здоров’я персоналу Компанії, з урахуванням особливостей діяльності відокремлених підрозділів.

При розробці першого модулю «Ризик-орієнтовний підхід в системі менеджменту охорони праці», інструктори навчально-тренувального центру (НТЦ) Хмельницької АЕС досліджували світовий досвід впровадження ризик-орієнтовного підходу, положення міжнародних стандартів ISO 9001, ISO 14001 та OHSAS 18001, а також дані Міжнародної організації праці. При розробці другого модуля «Ідентифікація небезпек та оцінювання пов’язаних з ними ризиків» акцент був поставлений на вимогах «Методики ідентифікації небезпек, оцінювання та управління ризиками для здоров’я працівників ДП «НАЕК «Енергоатом».

За словами керівника відділу загальної підготовки персоналу НТЦ ВП ХАЕС Юрія Дяченка, при проведенні занять інструктори намагалися донести до працівників усі переваги від впровадження сучасних підходів у сфері управління охороною праці для підприємства в цілому та окремо на кожному робочому місці. На другому навчальному модулі працівники мали можливість детально розглянути поетапне заповнення карти ідентифікації небезпек та оцінки ризиків. Звісно, навчання за новим та цікавим напрямком не обійшлося без дискусій та запитань.

«Сьогодні у працівників, які братимуть участь у розробці карт ідентифікації небезпек та оцінки ризиків є унікальна можливість посприяти ще більш ефективній діяльності існуючої системи управління охороною праці, але мало навчити персонал виконанню процедур, потрібно сформувати в колективу ХАЕС ризико-орієнтовне мислення, яке стане фундаментом – основою для побудови та функціонування системи менеджменту», - зауважив Ю. Дяченко.

Впровадження ризик-орієнтовного підходу на Хмельницькій АЕС дасть можливість підприємству: систематично виявляти та ефективно усувати недоліки, забезпечуючи охорону праці; ідентифікувати та оцінювати ризики небезпек, які можуть вплинути на результативність системи менеджменту гігієни та безпеки праці, а також визначати та впроваджувати запобіжні дії для усунення цих небезпек.
Информационный центр ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2018-02-07

№ 42

Сегодня, 7 февряла 2018 года на энергоблоке №1 Хмельницкой АЭС - 93 сутки планово-предупредительного ремонта. 7 ноября 2017 года в 2 ч. 46 мин. энергоблок №1 Хмельницкой АЭС отключен от энергосети для проведения среднего планово-предупредительного ремонта (ППР).

Энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1007 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,22 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 145,54 млн. кВт*ч электроэнергии.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не изменялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ХАЭС