Доповідь інженера Хмельницької АЕС визнана кращою на Українській конференції з фізичного захисту

2018-10-02

№ 345

З 24 по 28 вересня у м. Енергодар відбулась XV Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. Представники Хмельницької АЕС традиційно активно беруть участь у подібних заходах. Цьогоріч, наше підприємство представили інженер з експлуатації СФЗ Павло Фальковський та інженер-радіофізик ВЯБ Юлія Солоненко.

Доповідь, присвячена проблемам фізичного захисту джерел іонізуючого випромінювання, П. Фальковського за рішенням оргкомітету була удостоєна першого місця. Ю. Солоненко виступила з не менш актуальною темою забезпечення виконання гарантій МАГАТЕ на ядерних установках України.

Конференція, що проходила на базі Запорізької АЕС, - чергова в серії Українських конференцій з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів, які проводяться в Україні, починаючи з 2003 року Навчальним центром з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича ІЯД НАН України. Тематика конференції охоплює різні питання, зокрема, заходи із забезпечення благонадійності персоналу ядерних установок та радіаційно-небезпечних об’єктів, проблеми транспортування ядерних та інших радіоактивних матеріалів, а також фізичного захисту джерел іонізуючого випромінювання, питання кадрового забезпечення, стану культури захищеності на об’єктах тощо. Обговорювались і актуальні в умовах сучасного українського сьогодення питання: забезпечення готовності персоналу та особового складу підрозділів з охорони щодо дій в умовах надзвичайних і кризових ситуацій, заходи з протидії кіберзагрозам на ядерних установках та інших радіаційно-небезпечних об’єктах, а також роль правоохоронних органів у виявленні, запобіганні та попередженні актів ядерного тероризму.

Крім представників Енергоатома у конференції взяли участь фахівці різних міністерств, відомств та підприємств України, діяльність яких пов’язана з фізичним захистом, обліком та контролем ядерних матеріалів, а також представники міжнародних організацій та установ.

Фото Євгенії Нікітчук, прес-служба Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2018-10-02

№ 344

Сьогодні, 2 жовтня енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт.

За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 24,2 млн. кВт . год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС тридцять перша доба капітального планово-попереджувального ремонту (ППР). 2 вересня 2018 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі для проведення ППР.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС