На ХАЕС презентували магістерську програму

2019-04-23

№ 160

У навчально-тренувальному центрі Хмельницької АЕС відбулась презентація магістерської програми Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Київського політехнічного інституту «Фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів».

Декан Теплоенергетичного факультету НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», д.т.н., професор Євген Письменний  повідомив, що навчання за магістерською програмою  здійснюється в рамках підготовки магістрів за освітньо-професійною програмою «Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів» за спеціальністю 143 «Атомна енергетика» - денною та заочною формами навчання. Термін навчання складатиме 1 рік 6 місяців. Підготовка проводитиметься на кафедрі Атомних електричних станцій і інженерної теплофізики Теплоенергетичного факультету, яка має ліцензію та акредитована на підготовку фахівців відповідного рівня. Практична підготовка здійснюватиметься на базі Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів ім. Дж. Кузмича Інституту ядерних досліджень НАН України.  Представник відомого вишу також відмітив, що до навчального процесу залучені викладачі, які пройшли стажування в Техаському технічному університеті та Сандійській національній лабораторії США та взяли участь у навчальних курсах МАГАТЕ, Навчальному центрі з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів імені  Джорджа Кузмича Інституту ядерних досліджень НАН України.

Детальна інформація про актуальність навчальних нововведень прозвучала з уст  головного спеціаліста сектору фізичного захисту об'єктів ядерно-енергетичного комплексу Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Наталії Клос у презентаційній доповіді  «Кадрове забезпечення у сфері фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів». Наталія Миколаївна акцентувала увагу на потребах в підготовці молодих кадрів, які стануть надійною зміною фахівцям передпенсійного віку.

Крім фахівців Хмельницької АЕС, які опікуються організацією фізичного захисту, у презентації магістерської програми взяли участь одинадцятикласники нетішинських шкіл. Саме для них була підготовлена розповідь декана Теплоенергетичного факультету Євгена Письменного про перспективи навчання у  НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Особистим прикладом до продовження навчання у Київському політехнічному інституті заохотив Вадим Кондратюк, випускник ЗОШ №1 м. Нетішин, а нині - заступник декана Теплоенергетичного факультету, доцент, кандидат технічних наук.

Перед присутніми виступив заступник генерального директора ХАЕС з кадрів і соціальних питань Віктор Демидюк. Він сказав про потребу нашої електростанції в ерудованих фахівцях, яких, за його словами, у спішно готує  НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Крім пізнавальної лекції, одинадцятикласники міста-супутника ХАЕС мали нагоду не лише ознайомитись із умовами навчання і вступу до університету, а й  отримали додаткові знання про атомну енергетику, побувавши у навчально-тренувальному центрі, де відбувається підготовка персоналу атомної електростанції. Для них інструктори провели екскурсію, де потенційні студенти дізнались про технологію виробництва електроенергії на АЕС та побували на повномасштабному тренажері блочного щита управління.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-04-23

№ 159

Сьогодні, 23 квітня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 535,2 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто п'ятдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС