Про хімічний аспект виробництва електроенергії на Хмельницькій АЕС

2019-10-18

№ 376

На Хмельницькій АЕС триває період ремонтних робіт на першому та другому енергоблоках, безпосередню участь у якому беруть працівники хімічного цеху. Основне завдання хіміків - переробка радіоактивної води на хімустановках у спецкорпусі і підготовка хімічно знесоленої та очищеної води, аби обладнання працювало справно в штатному режимі.

Під час проведення масштабної кампанії з продовження терміну експлуатації першого енергоблока хімічним цехом атомної станції виконано значний обсяг робіт з реконструкції та модернізації. Як зауважив начальник хімічного цеху Хмельницької АЕС Микола Замфіракі, перед персоналом підрозділу постало багато специфічних завдань. Крім водно-хімічного режиму хіміки розбиралися і в кабелях, і в датчиках. Наразі монтаж завершено, проведено пуско-налагоджувальні роботи, лишилося завершальним етапом провести комплексні випробування. «Чекаємо, коли блок увійде у штатному режимі в процес експлуатації, і ми всі показники відкалібруємо, перевіримо, пересвідчимось в якості параметрів», - наголосив Микола Замфіракі.

Серед основних робіт, які заплановано здійснити в рамках планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці насамперед - хімводоочистка пускорезервної котельні: там замінюються так звані чорні баки на нержавіючі, оскільки останні не піддаються корозії. На даний час вже проведені гідравлічні та обв’язувальні роботи, триває процес нанесення теплоізоляції. Також на загальностанційній компресорній установці хімцехом виконуються роботи з реконструкції та модернізації щодо технічного переоснащення компресорів, оскільки попередні вже вичерпали свій ресурс, адже працюють фактично з часу пуску блока. Наразі вже замінено три компресори, адже виробнича рентабельність нових вдвічі вища від своїх попередників. Крім того, виконується частина робіт із заміни трубопроводів конденсату на спецкорпусі.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-10-18

№ 375

Сьогодні, 18 жовтня на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста двадцять восьма  доба ремонтних робіт.

На 2-му енергоблоці ХАЕС триває двадцять друга доба планово-попереджувального ремонту.
27 вересня о 00 год. 13 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 52 доби.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС