Ремонтні роботи на другому енергоблоці Хмельницької АЕС наближаються до завершення

2019-10-29

№ 393

Ремонтні роботи тепломеханічного устаткування у турбінному відділенні наближаються до завершення. У рамках планово-попереджувального ремонту (ППР) на другому енергоблоці ХАЕС заплановано здійснити середній ремонт за 52 доби. На оперативне та якісне виконання ремонтних робіт направлені зусилля всіх основних підрозділів.

Великий об’єм робіт під час ППР виконує цех з ремонту тепломеханічного устаткування турбінного цеху енергоремонтного підрозділу (ТЦ ЕРП) в машинному залі енергоблока №2.  Завершуються ремонтні роботи насосних агрегатів: конденсатних 1 та 2 ступені, циркнасосів на блочній насосній станції (БНС). Виконуються роботи зі збирання підшипникових вузлів приводних турбін, живильного і бустерного насосів з підготовкою до випробування автоматів безпеки.  Проходить підготовка до випробування насосних агрегатів на БНС. Завершені роботи з ремонту запірної арматури, підігрівачів низького тиску №1-5, сепараційних пароперігрівачів №1-4, обладнання систем ущільнення вала генератора, систем змащення підшипників та регулювання турбоагрегата К-1000-6-/3000.  Проводяться гідравлічні випробування систем живильної води машзалу. Виконуються роботи з центрування ротора генератора після заведення його в статор, а також збирання валопроводу з монтажем збудників, збиранням підшипників турбіни та генератора. Проводиться підготовка до встановлення турбіни К-1000-60/3000 на валообертовий пристрій.

Силами відокремленого підрозділу «Атомремонтсервіс» (ВП АРС) виконано капітальний ремонт циліндра низького тиску №3. Персоналом ВП АРС продовжуються роботи із капітального ремонту підігрівачів високого тиску.

«Станом на 29 жовтня, за багатьма технологічними напрямками персонал  цеху з ремонту тепломеханічного устаткування ТЦ ЕРП виконав більше 90 відсотків від запланованих робіт. Роботи виконуються згідно затвердженого плану-завдання із закінчення робіт з ремонту обладнання систем ІІ контуру»,- зауважив начальник цеху з ремонту тепломеханічного устаткування турбінного цеху  енергоремонтного підрозділу ВП ХАЕС Роман Мельник.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

До уваги жителів м. Нетішин!

2019-10-29

№ 392

Інформаційне табло, розміщене на будівлі «Торгового центру» у центрі міста, тимчасово демонтовано.

За інформацією цеху радіаційної безпеки Хмельницької АЕС, світлове інформаційне табло (радіаційно-інформаційний комплекс «РИК-09») демонтовано у зв’язку з проведенням технічного ремонту.

Інформацію щодо поточного радіаційного стану в м. Нетішин та зоні спостереження Хмельницької АЕС можна побачити на веб-сайті за посиланням: http://www.xaec.org.ua/store/pages/ukr/nuccon.

Дані системи АСКРО оновлюються в автоматичному режимі кожні дві хвилини.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Через казку до пізнання АЕС

2019-10-29

№ 391

Відділ роботи з громадськістю і ЗМІ Хмельницької АЕС постійно реалізовує різнопланові проекти, що сприяють формуванню позитивного іміджу атомної енергетики серед громадськості. До напрямків, якими займаються спеціалісти підрозділу, належить і просвітницька діяльність серед учнівської молоді, аби школярі розуміли значення потужного енергетичного об’єкта, який функціонує поряд з Нетішином, та роботу своїх батьків, які працюють на ХАЕС.

Серед останніх креативних задумів, втілених нещодавно відділом, стала презентація книги «Де народжується світло», яку Хмельницька АЕС видала для наймолодших читачів,автором та ілюстратором якої є нетішинка, а нині мешканка Львова Катерина Сад (Садовщук). Ідея ж створити книгу про роботу АЕС для дітей  народилася у спілкуванні художниці зі спеціалістами інформаційного центру ВРГіЗМІ, на екскурсії до якого приходить багато юних відвідувачів. У книжці авторка через образи тваринок, які мешкають в природному середовищі навколо ХАЕС, зрозуміло та доступно описує та змальовує усі ті складні процеси, які відбуваються на атомній станції та за її межами. Мудрий лис та сімейство цікавих бобрів, головних героїв видання, через казкову призму доносять дітям інформацію про роботу їхніх батьків, дідусів та бабусь.

Презентували книжку нового формату спеціалісти ВРГіЗМІ у Нетішинській ЗОШ №1, у сучасній залі медіатеки спільно з третьокласниками цієї школи, які навчаються за програмою «Інтелект Україна». Герої ніби зійшли зі сторінок видання, і всі присутні стали свідками реальної казки, адже завдяки своїй вчительці Олені Дацюк та батькам, учні поставили виставу за сюжетом книги. Діти познайомилися і з сімейством поважних Бобренків, і з мудрою Лисицею, яка дуже багато розповіла усім про атомну електростанцію, і з веселими атомами, ядром, нейтронами та протонами. На заході були присутні і працівники Нетішинського краєзнавчого музею, які донесли школярам і дорослим цікаву інформацію про рідкісну флору регіону розташування ХАЕС, адже на форзаці книги зображені рослини, що занесені до Червоної книги України.

Школярів та дорослих у відеозверненні привітала автор Катерина Сад, яка зауважила: «Надзвичайно приємно, що Хмельницька АЕС переймається нішею дитячої літератури і включається в освітній процес школярів. Хочеться, щоб ви розуміли, наскільки відповідальна та важлива робота у ваших рідних. Мої колеги по «Видавництву Старого Лева», з яким я співпрацюю, були приємно здивовані, що замовником цієї книги стало таке потужне енергетичне підприємство. Ця книга не дасть відповіді на усі ваші запитання, скоріше – розпалить цікавість. Я дуже тішуся, що змогла зробити корисну річ для дітей про такі складні речі».

Організаторам презентації від імені школярів та вчителів висловила вдячність директор Нетішинської ЗОШ №1 Таміла Соболик: «Ми всі сьогодні опинилися в цікавому світі ґрунтовної та потрібної інформації, в світі казки, переплетеної з наукою, фантазії та уяви, які межують з реальністю. Маю надію, що у ваших душах також народилося світло – світло потягу до знань, поваги до такої важливої роботи ваших батьків, які працюють на атомній електростанції. А ще такі книги допоможуть вам у виборі майбутньої професії».

Книга «Де народжується світло», тираж якої наразі склав 2000 примірників, унікальна ще й тим, що вона – найперше і поки що єдине в Україні видання для дітей молодшого віку, в якому цікаво та захоплююче розповідається про складні процеси ядерної фізики. Нині книга займе своє місце на поличках шкільної дитячої бібліотеки ЗОШ №1, а згодом буде презентована усім книгозбірням Нетішина.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-10-29

№ 390

Сьогодні, 29 жовтня на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста тридцять дев’ята  доба ремонтних робіт.

На 2-му енергоблоці ХАЕС триває тридцять третя доба планово-попереджувального ремонту.
27 вересня о 00 год. 13 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 52 доби.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС