Представники Хмельницької АЕС взяли участь в Українському регіональному семінарі з питань культури захищеності

2019-11-19

№ 421

Представники Хмельницької АЕС взяли участь в Українському регіональному семінарі з питань загрози внутрішнього порушника, який проходив нещодавно в Києві. Семінар був організований Міністерством енергетики та захисту довкілля України спільно із Міністерством енергетики США та Національною адміністрацією з фізичної ядерної безпеки США. У його роботі взяли участь спеціалісти із 14 країн, а також представники МАГАТЕ.

Від України, разом із представниками Держатомрегулювання, профільного міністерства, Інституту ядерних досліджень, Харківського фізико-технічного університету, Національної академії наук України, Національної гвардії, правоохоронних органів, взяли участь фахівці служб фізичного захисту АЕС. Хмельницьку АЕС представляли помічник генерального директора із загальних питань Анатолій Бойко  та заступник служби фізичного захисту Геннадій Шатохін.

На семінарі розглядались питання щодо зменшення загроз від внутрішніх порушників, які або працюють на ядерних об’єктах, або мають санкціонований доступ на такі об’єкти, з метою  активізації заходів, направлених на підвищення благонадійності персоналу, виключення можливості скоєння з їх сторони ядерних інцидентів.

Фахівцям Хмельницької АЕС, де вже тривалий час реалізуються заходи з впровадження культури захищеності, які розглядаються МАГАТЕ як запобіжні для протидії таким порушникам, було доручено поділитися досвідом з цієї роботи. 

Під час презентації були продемонстровані копії матеріалів станційних розпорядчих документів про створення відповідної робочої групи, планів організаційних заходів та результатів її роботи, пам’яток, плакатів, публікацій у ЗМІ тощо. Окрім того, було зазначено, що службами фізичного захисту разом із представниками навчально-тренувального центру здійснюється навчання керівників та відповідальних осіб за формування культури захищеності у підрозділах, яким охоплено біля 5 тисяч чоловік. Учасники семінару були також ознайомлені із результатами проведених анкетувань та щорічних оцінок стану культури захищеності у підрозділах станції та на ХАЕС в цілому.

За словами помічника генерального директора із загальних питань Анатолія Бойка, у якості позитивного результату впровадження культури захищеності у підрозділах ВП ХАЕС може слугувати аналіз виявлених персоналом порушень – процедур із фізичного захисту, насамперед тих, що мають ознаки можливих протиправних дій внутрішнього порушника. Результати такого аналізу в останні роки свідчать про сталу тенденцію до зменшення кількості подібних  порушень.

Багато уваги на семінарі було приділено питанням кібербезпеки. З даної проблеми виступили українські і закордонні фахівці, які поділилися власним досвідом. «Отримана від учасників Українського регіонального семінару інформація буде додатково проаналізована та використана у нашій повсякденній роботі з подальшого підтримання культури захищеності у підрозділах Хмельницької АЕС», - резюмував Анатолій Бойко.          
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-19

№ 420

Сегодня, 19 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1005 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 20,29 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 144,88 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 360 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС