На Хмельницькій АЕС працювали представники ЄБРР

2019-11-26

№ 432

Нараду з питань впровадження заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(з)ПБ) енергоблоків атомних станцій з представниками чеської компанії «Skoda JS a.s.» проведено на Хмельницькій АЕС.

Світовий досвід експлуатації АЕС передбачає впровадження системи примусового скидання тиску із системи герметичного огородження енергоблока. Це важливий «постфукусімський захід», який увійшов до К(з)ПБ. За умовами технічного завдання і договору щодо впровадження цієї системи на ХАЕС , який заключний з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), виготовлення обладнання і його збирання на місці встановлення виконуються виробником, тобто компанією «Skoda JS a.s.».

За словами начальника лабораторії цеху вентиляції і кондиціювання ВП ХАЕС Бориса Вітковського, укладені всі договори з поставниками основного обладнання і з виконавцем основних будівельно - монтажних робіт. Обладнання пройшло вхідний контроль і готове до впровадження в роботу. Виконані на сьогодні розрахунки запроектних аварій для ВВЕР-1000 доводять, що в ході розвитку важкої аварії відбувається генерація великої кількості пари, неконденсованих газів, що призводить до значного зростання параметрів середовища в захисній гермо оболонці (ГО). У такому випадку зростання параметрів середовища в ГО може привести до її руйнування з неконтрольованим виходом радіоактивної парогазової суміші в навколишнє середовище.

Для запобігання таких негативних наслідків на низці АЕС за кордоном передбачена система аварійного примусового скидання тиску із зони локалізації аварії, що запобігає пошкодженню герметичної оболонки – останнього фізичного бар'єру безпеки глибокоешелонованого захисту на шляху розповсюдження радіоактивних речовин. Аварія на АЕС Фукусіма-1 (11 березня 2011 року) підтвердила необхідність впровадження на енергоблоках АЕС систем примусового скидання тиску з системи герметичного огородження.
Запропонована компанією «Skoda JS a.s.» система скидання тиску із системи герметичного огородження енергоблока передбачає мокру фільтрацію парогазової суміші і доочищення утворених аерозолей в мікроволоконних фільтрах.

Під час робочої наради фахівці Хмельницької АЕС разом із представниками чеської компанії «Skoda JS a.s.» обговорили основні організаційні та технічні питання щодо встановлення цього обладнання. Встановлення системи скидання тиску із системи герметичного огородження енергоблока заплановано здійснити на першому енергоблоці до кінця грудня 2020 року.

Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-26

№ 431

Сегодня, 26 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1006 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,27 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 314,79 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 367 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС