На Хмельницькій АЕС відбулося засідання штабу з питань впровадження комплексу з переробки радіоактивних відходів

2019-11-27

№ 434

Засідання штабу з питань впровадження комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРАВ) на Хмельницькій АЕС відбулося в режимі он-лайн конференції за участі представників Енергоатома, відокремлених підрозділів «Атоменергомаш» та «Складське господарство», фахівців Київського і Харківського проектних інститутів, спеціалістів Хмельницької та Южно - Української АЕС.

Об’єкти з переробки радіоактивних відходів серед найважливіших інвестиційних проектів енергокомпанії. Зокрема, на Рівненській і Запорізькій АЕС такі комплекси вже побудовані, функціонують і будуть введені в промислову експлуатацію наприкінці цього року. На черзі Хмельницька АЕС.

Впровадження комплексу переробки радіоактивних відходів на майданчику ХАЕС забезпечить:
•    підвищення рівня захисту персоналу, населення та навколишнього середовища від дії іонізуючого випромінювання;
•    підготовку радіоактивних відходів для подальшої відправки в централізоване сховище на захоронення або до спеціалізованих підприємств;
•    вдосконалення системи поводження з радіоактивними відходами на Хмельницькій АЕС, зменшення ймовірності виникнення радіаційних аварій, дозволить оптимізувати дозові навантаження за рахунок зменшення обсягів радіоактивних відходів.

За словами виконавчого директора з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки ДП «НАЕК «Енергоатом» Наталії Шумкової, такі сховища вже впровадженні на Рівненській та Запорізькій АЕС. Проект на Хмельницькій АЕС відрізняється тим, що він будується за власні кошти Компанії, а також у ньому враховані всі проблемні питання та труднощі при будівництві попередніх. Після завершення основних робіт із спорудження КПРАВ на Хмельницькій АЕС, такий комплекс планується побудувати на ЮУ АЕС.

«Значний об’єм робіт з формування основних технічних вимог обладнання було виконано у 2018 році фахівцями ХАЕС, - продовжує розповідати Наталія Шумкова, - Вже поступила на ХАЕС установка цементування . До кінця поточного року очікується наступна установка - супер-прес. Поставка решти обладнання запланована на першу половину 2020 року. До кінця 2021 року КПРАВ на Хмельницькій АЕС заплановано ввести в дію».
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-27

№ 433

Сегодня, 27 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,29 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 339,08 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 368 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС