Представники Альянсу Чеських постачальників обладнання для атомних електростанцій на ХАЕС

2019-11-29

№ 438

28 листопада на Хмельницькій АЕС перебували  представники Альянсу Чеських виробників обладнання для АЕС. У рамках робочого візиту чеські фахівці побували на будівельному майданчику та обговорили питання перспектив добудови енергоблока №3 із спеціалістами Енергоатома, Хмельницької АЕС, Київського науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту «Енергопроект» (КІЕП).

Під час зустрічі генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко поінформував чеських фахівців про основні показники діяльності енергопідприємства, зупинившись детальніше на стані справ щодо спорудження нових потужностей.

Чеська делегація оглянула будівельні конструкції енергоблоків № 3 і 4 для врахування їх стану у подальшому будівництві та впровадження сучасних систем безпеки, які можуть запропонувати європейські партнери. За словами голови правління акціонерного товариства КІЕП Юрія Малахова, проект добудови Х/3,4 є безпечним і економічно вигідним для України.

Візит представників Альянсу Чеських постачальників відбувся згідно з підписаним попередньо Енергоатомом Меморандумом про про співпрацю з чеською компанією Skoda JS.

Як зазначили чеські фахівці, до складу Альянсу увійшли представники фірм, які взаємодоповнюють один одного і спільними зусиллями можуть виготовити та змонтувати обладнання для першого контуру реактора типу ВВЕР-1000. Для робіт, де не використовуватимуться високоточні ядерні технології, представники Альянсу вбачають доцільним залучити українських виробників. Європейські партнери готові до співпраці і чекають на позитивне рішення України.

Згідно Меморандуму, галузі співробітництва в рамках цього документа можуть включати наступні напрямки: спорудження, експлуатація та технічне обслуговування АЕС; науково-технічне співробітництво з питань мирного використання атомної енергії; підвищення безпеки, реконструкція і модернізація АЕС; продовження терміну служби енергоблоків АЕС; поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) та радіоактивними відходами (РАВ); підготовка персоналу для АЕС та інші, узгоджені сторонами, напрямки співробітництва.

У рамках програми перебування представники чеських фірм, які спеціалізуються на виготовленні обладнання для АЕС, презентували проекти в галузі енергетики та машинобудування.

«Я вважаю, що зацікавленість наших європейських колег у цьому проекті – підтвердження тому, що вони впевнені в його реалізації. Енергетичною стратегією передбачено збереження виробітку електроенергії атомними електростанціями на рівні 50% паливного балансу нашої країни. Атомна енергетика – основа енергетичної безпеки і безпеки як такої», - резюмував головний проектант.
Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницькій АЕС працювала комісія Держатомрегулювання

2019-11-29

№ 437

З 25 по 29 листопада на Хмельницькій АЕС проходила інспекційна перевірка виконання вимог законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при експлуатації енергоблоків. Перевірку здійснювала комісія Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) із залученням експертів Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки та представників «RISKAUDIT» в рамках міжнародного проекту TACIS.

Протягом тижня комісія проінспектувала: виконання вимог, зазначених у ліцензіях на експлуатацію ядерних установок Хмельницької АЕС, актів та приписів Держатомрегулювання за 2018- 2019 роки, стандартів, норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки щодо поводження з ядерним паливом, заходів з управління старінням елементів і конструкцій та підготовки до довгострокової експлуатації енергоблоків, заходів з кваліфікації обладнання та оцінки сейсмостійкості обладнання, трубопроводів та будівельних конструкцій енергоблоків. Перевірили інспектори стан радіаційної безпеки та систем поводження з радіоактивними відходами при експлуатації енергоблоків ХАЕС, забезпечення ядерної та радіаційної безпеки і радіаційного захисту, стан реалізації заходів, визначених за результатами аналізу та переоцінки безпеки енергоблоків №1 та 2, а також стан ядерної захищеності Хмельницької АЕС. Не залишилися поза увагою фахівців ДІЯРУ і питання організації розслідувань порушень у роботі ХАЕС на цеховому та станційному рівнях, впровадження коригуючих заходів з урахуванням досвіду експлуатації.

Підсумовуючи результати перевірки, голова комісії, заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок, начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок державний інспектор Валерій Бугай зазначив: «За результатами перевірки можна стверджувати, що в цілому на Хмельницькій АЕС дотримуються вимог, норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки. Інспекторами підготовлені також зауваження та пропозиції щодо вдосконалення роботи ХАЕС у відповідному напрямку діяльності».

Генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко, в свою чергу зауважив, що за результатами інспекційної перевірки фахівцями атомної станції будуть підготовлені необхідні коригуючі заходи для усунення зауважень та підвищення безпеки на атомній станції.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-29

№ 436

Сегодня, 29 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,31 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 387,7 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 370 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС