Новости

На Хмельницькій АЕС відбулися командно-штабні навчання

2019-05-31

№ 210

30 травня цього року на Хмельницькій АЕС відбулися командно-штабні навчання за участі керівництва енергопідприємства, представників служби фізичного захисту атомної станції, військовослужбовців Національної гвардії України, служби безпеки України та відділення Національної поліції в м. Нетішин. Під час навчань було здійснено перевірку готовності та ефективності взаємодії учасників навчань до протидії при виникненні на об'єкті кризової ситуації і створенні передумов аварійної ситуації на АЕС, викликаних несанкціонованими діями умовних зовнішніх правопорушників.

Згідно із тактичним задумом (умовно за навчанням!), у регіоні розташування ХАЕС діяла диверсійна група, завданням якої було скоєння низки диверсійних актів із застосуванням вибухових пристроїв військового призначення з метою виводу з ладу об’єктів електроенергетики, розвалу енергосистеми, створення хаосу та паніки серед населення.

З метою реалізації своїх намірів, (за умовою навчання) група правопорушників розділилася на декілька підгруп. Завдання однієї із підгруп - створення радіоперешкоди, заглушення радіозв’язку варти військової частини з охорони АЕС, спроба втручання в управління комплексом інженерно-технічних засобів фізичного захисту з метою зменшення вірогідності своєчасного виявлення правопорушників. Інші підгрупи здійснювали спроби одночасного проникнення на територію захищеної зони ВП ХАЕС.

За погодженням з генеральним директором атомної станції, з урахуванням ситуації, що склалася в межах захищеної зони ВП ХАЕС, було проведено збір антитерористичного штабу Хмельницької АЕС, введено в дію відповідний план взаємодії, оповіщено всіх його учасників (умовно за навчанням!). Відповідно до цього плану, здійснено посилення фізичного захисту захищеної зони ХАЕС, її зовнішніх контрольно-пропускних пунктів, особливо важливих зон, а також посилення охорони зовнішніх об’єктів станції.

Під час навчань було відпрацьовано алгоритм та практичні дії адміністрації, персоналу служби фізичного захисту та військовослужбовців з охорони атомної станції щодо реагування на кризову ситуацію відповідно до об’єктового плану взаємодії у разі вчинення диверсії.

Здійснено перевірку практичних дій персоналу підрозділу охорони військової частини 3043 та служби фізичного захисту згідно з практичними ввідними.

За окремою ввідною в штабному варіанті відпрацьовувалися алгоритми дій адміністрації, служби фізичного захисту та персоналу станції, командування і особового складу варт військової частини з охорони атомної станції, а також антитерористичного штабу ВП ХАЕС з реагування на кризову ситуацію, пов’язану зі спробою кібератаки щодо системи фізичного захисту Хмельницької АЕС.

У рамках навчань було також проведено обговорення в штабному варіанті питань всебічного забезпечення сил допомоги ззовні, пропозицій відповідних служб ХАЕС, проблемних питань фінансового та логістичного характеру при забезпеченні потреб військової частини 3043 в особливий період.

За словами заступника директора з фізичного захисту та режиму ВП ХАЕС Олега Редзинця, актуальність та необхідність проведення таких навчань засвідчує той факт, що саме цього дня на атомну станцію поступила реальна анонімна погроза про замінування. Перед відповідними службами було поставлене подвійне завдання - відпрацювання взаємодії у рамках навчання, а також перевірка погрози щодо замінування ядерного об’єкту. Фахівцями вибухотехнічної служби Національної поліції спільно з кінологічним розрахунком військової частини з охорони Хмельницької АЕС, представниками ДСНС та служби фізичного захисту ХАЕС були проведені обходи можливих місць «замінування», вказаних у повідомленні, складені відповідні акти комісійної перевірки. Інформація про замінування не підтвердилась. У той же час, не можна не реагувати на подібні загрози. Адже, як не прикро, в сучасному світі терористичні акти та диверсії - реалії нашого життя.

Загалом, проведені командно-штабні навчання продемонстрували злагодженість дій сил, що залучаються до протидії правопорушникам щодо Хмельницької АЕС, їх готовність вчасно та ефективно протистояти зовнішнім загрозам.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За висновками комісії Держатомрегулювання України, умови ліцензії на право продовження строку експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС виконуються у встановлені терміни

2019-05-31

№ 209

Умови ліцензії на право продовження строку експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС виконуються у встановлені терміни – такий висновок зробила комісія Державної інспекції ядерного регулювання України під час інспекційного обстеження з 28 по 31 травня цього року у ВП ХАЕС.

За результатами перевірки підготовлено відповідний акт обстеження, в якому, зокрема, зазначено: умови ліцензії на право провадження діяльності «експлуатація ядерної установки ВП «Хмельницька АЕС» виконуються у встановлені терміни; впровадження заходів «Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій» на енергоблоці №1 виконуються в узгоджених обсягах; роботи з підготовки енергоблока №1 до довгострокової експлуатації проводяться відповідно до «Програми підготовки енергоблока №1 ВП «Хмельницька АЕС» до експлуатації у понадпроектний строк». У акті також вказано, що на сьогоднішній день із запланованого 101 пункту відповідної програми, виконано 93, у стадії виконання – 8 пунктів.

Представниками інспекційного обстеження відзначено, що на ХАЕС виконані роботи з оцінки сейсмостійкості обладнання та трубопроводів будівель та споруд, а також встановлений стан кваліфікації обладнання.

Щодо стану радіаційної безпеки та поводження з радіоактивними відходами на Хмельницькій АЕС, то він відповідає вимогам нормативно-правових актів у сфері використання ядерної енергії, регламенту радіаційного контролю та інструкціям з радіаційної безпеки. Стан поводження зі свіжим та відпрацьованим ядерним паливом, у свою чергу, відповідає вимогам нормативно-правових актів у сфері використання ядерної енергії, вимогам типових програм проведення ядерно-небезпечних робіт з ядерним паливом.

У рамках продовження строку експлуатації завершено також оцінку технічного стану критичних елементів. На стадії виконання роботи з відновлення поточного ресурсу обладнання систем важливих для безпеки.

Відповідає вимогам законодавчих, інших нормативно-правових актів у сфері використання ядерної енергії, а також вимогам щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру і стан аварійної готовності і реагування ХАЕС, зазначається у відповідному акті.

Виконуються в погоджених обсягах і роботи з усунення на енергоблоці №1 ВП ХАЕС відхилень від вимог норм, правил і стандартів з ядерної і радіаційної безпеки та розробка Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №1, вказано у акті ДІЯРУ.

Стан забезпечення пожежної безпеки ВП ХАЕС, утримання систем протипожежного захисту, території, будівель, приміщень та споруд енергоблока № 1 відповідає встановленим вимогам, а завершення реалізації запланованих протипожежних заходів дозволить експлуатувати ядерну установку безпечно та надійно. Відповідає встановленим вимогам і стан фізичного захисту Хмельницької АЕС.

«Надані, разом із Заявою ДП «НАЕК «Енергоатом» про внесення змін до ліцензії на право провадження діяльності «експлуатація ядерної установки» ВП «Хмельницька АЕС» у зв’язку із забезпеченням довгострокової експлуатації енергоблока №1 ВП ХАЕС на енергетичних рівнях потужності після досягнення встановленого проектом строку експлуатації, документи є повними та достовірними та відображають фактичний стан справ», - такий основний висновок комісії Держатомрегулювання.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-31

№ 208

Сьогодні, 31 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,15 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 727,8 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто вісімдесят восьма доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Дві «бронзи» завоював представник Хмельницької АЕС на міжнародних змаганнях з плавання у складі збірної команди Енергоатома

2019-05-30

№ 207

На десятому Міжнародному Кубку Польщі з плавання, серед спортсменів серії МАSTERS, представник Хмельницької АЕС Анатолій Олійник завоював дві «бронзи» у складі збірної Енергоатома.

У змаганнях взяли участь 75 команд з Польщі, України, Росії. Команда Енергоатома – єдина, яка представила Україну на змаганнях. До її складу увійшло одинадцять учасників, які змагались за нагороди у трьох найбільш конкурентних вікових категоріях. Тринадцять перших, шість других та десять третіх місць у плавців енергокомпанії за підсумками змагань.

Якнайкраще Хмельницьку АЕС представив Анатолій Олійник, майстер спорту з плавання, тренер-викладач комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, яка знаходиться у підпорядкуванні профспілкової організації ХАЕС. Спортсмен виборов дві бронзові нагороди на дистанціях 50 та 100 метрів батерфляєм, а також був четвертим на п’ятидесятиметрівці вільним стилем.

Пишаємося спортивними досягненнями атомників та чекаємо нових здобутків!

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2019-05-30

№ 206

30 травня 2019 року відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2019 році», відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО» з подачею всіх команд.

Перевірятиметься і система оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 10.00 до 12.00 год.

Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-30

№ 205

Сьогодні, 30 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1001 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,15 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 703,65 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто вісімдесят сьома доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Заява про наміри і Заява про екологічні наслідки

2019-05-29

№ 204

Заява про наміри і Заява про екологічні наслідки щодо робочого проекту "Нове будівництво. Тепловозо-ремонтне депо на Хмельницькій АЕС" Загрузить документ (~0.13 МБ)

ОГОЛОШЕННЯ про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля

2019-05-29

№ 203

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності.

1. Планована діяльність
Видобування питних підземних вод для водопостачання м. Нетішин та Хмельницької АЕС (корисні копалини загальнодержавного значення, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 р.№ 827) з Нетішинського родовища прісних підземних вод, яке розташоване в Хмельницька обл., Славутський р-н., 10 км на схід від м. Остріг, 0,33-0,5 км на пн.-сх. від м. Нетішин.
ОГОЛОШЕННЯ про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля Загрузить документ (~0.13 МБ)

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-29

№ 202

Сьогодні, 29 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,16 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 679,49 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто вісімдесят шоста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Комісія Держатомрегулювання України на ХАЕС здійснить перевірку стану реалізації заходів з продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-05-28

№ 201

З 28 по 31 травня комісія Держатомрегулювання України за участі представників Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міністерства внутрішніх справ України, Хмельницької облдержадміністрації перевірятиме на Хмельницькій АЕС стан реалізації заходів з продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока.

Мета інспекційного обстеження – перевірка достовірності обгрунтовуючих матеріалів, що надані разом із заявою про внесення змін до ліцензії на право провадження діяльності «експлуатація ядерної установки» ВП «Хмельницька АЕС» у зв’язку із забезпеченням довгострокової експлуатації енергоблока №1 ВП ХАЕС на енергетичних рівнях потужності після досягнення встановленого проектом строку експлуатації.

Під час організаційної наради генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко, зокрема, нагадав, що 25 листопада 2018 року перший енергоблок було зупинено для проведення ремонтно-модернізаційних робіт в рамках продовження терміну експлуатації та розповів про стан виконання робіт з ПСЕ . Нині триває 185 доба ремонтних робіт із запланованих 257 діб.

За словами директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок – заступника Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки Бориса Столярчука, така перевірка передбачена законодавством і  є одним із заключних етапів для прийняття  рішення щодо подальшої безпечної експлуатації енергоблока №1 ХАЕС. Інспекційне обстеження проводитиметься за п’ятнадцятьма напрямками, одинадцять із яких куруватимуть фахівці ДІЯРУ.

Серед головних напрямків: перевірка стану реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки, підготовки енергоблока до експлуатації у понадпроектний термін, оцінки технічного стану та продовження експлуатації обладнання, оцінки сейсмостійкості обладнання трубопроводів, радіаційної безпеки, поводження з радіоактивними матеріалами, поводження зі свіжим та відпрацьованим ядерним паливом, аварійної готовності та реагування, фізичного та протипожежного захисту, а також дотримання норм і правил з екологічної безпеки на майданчику Хмельницької АЕС.

За результатами роботи комісії буде складений відповідний акт інспекційного обстеження, який засвідчить можливість внесення змін до ліцензії на право експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АЕС у понадпроектний термін.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-28

№ 200

Сьогодні, 28 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,12 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 655,33 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто вісімдесят п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-05-27

№ 199

Выбросы за период с 20.05.2019 по 27.05.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0036
ИРГ 0.09
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-27

№ 198

Сьогодні, 27 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1002 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,17 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 631,21 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто вісімдесят четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-24

№ 197

Сьогодні, 24 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1002 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,15 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 558,66 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто вісімдесят перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

З 5 по 7 листопада 2019 року відбудеться ХVІІ Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє»

2019-05-23

№ 196

Відповідно  до рішення Уряду України на території Міжнародного виставкового центру (Броварський проспект, 15, м. Київ) з  5 по 7 листопада 2019 року відбудеться ХVІІ Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє».

Організатори:
•    Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
•    ТОВ «Міжнародний виставковий центр»

Формат Форуму:
Галузева експозиція «ПЕК України» за участю національних компаній паливно-енергетичного комплексу України  продемонструє сучасний стан та  перспективи подальшого розвитку енергетичної галузі.  
•    ХVІІ Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості - 2019» є ключовою виставковою подією для української електроенергетичної галузі. Провідні вітчизняні та іноземні виробники презентують новітні технології та ефективне електротехнічне й енергетичне устаткування для потреб електростанцій, підстанцій, високовольтних ліній електропередачі, розподільчих електромереж, систем електропостачання промислових підприємств тощо. Експозицію «Енергетика в промисловості» тематично доповнює спеціалізована виставка «ELECTRO INSTALL - 2019», яка демонструє великий спектр електротехнічної продукції низької напруги, електронних пристроїв, засобів автоматизації, який широко застосовується в усіх сферах виробничої, господарської та побутової діяльності.
Така синергія проведення виставок  дозволяє найбільш  повно  представити технологічні досягнення, які здатні забезпечити ефективне функціонування об’єктів електроенергетичних мереж і систем та оптимізувати енергоспоживання.
•    ІV Міжнародна спеціалізована виставка «MINING & MINERALS                 EXPO - 2019» -  основна виставка вугільної та гірничодобувної промисловості України, яка ознайомить з новітніми зразками гірничо-шахтного, збагачувального обладнання та сучасними технологіями проведення гірничих робіт.
•    ІV Міжнародна спеціалізована виставка «НАФТОГАЗЕКСПО - 2019» - головна подія, де українські та іноземні компанії демонструють сучасні технології, обладнання і послуги для розвідки, видобутку, транспортування, розподілення, переробки та зберігання нафти і газу.
•    Ділова програма охоплює широке коло питань,  присвячених обговоренню сталого функціонування та розвитку електроенергетичного комплексу, процесам реформування ринку електроенергетики, практикам впровадження сучасних інноваційних технологій та обладнання в системах електропостачання.
У рамках ділової програми відбудеться VІ Всеукраїнський семінар                інженерів-енергетиків, спрямований на впровадження світових досягнень та найкращих практик у виробничі процеси  підприємств електроенергетичного комплексу та промисловості.
Запрошуємо взяти участь у ХVІІ Міжнародному форумі «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» і Міжнародних виставках «Енергетика в промисловості - 2019», «ELECTRO INSTALL - 2019», «НАФТОГАЗЕКСПО - 2019» та «MINING & MINERALS EXPO - 2019». Адже саме ці заходи дадуть унікальну  можливість комплексно, в рамках одного заходу, презентувати технології, обладнання і продукцію  широкому колу фахівців та сприятимуть її просуванню на ринку, а також допоможуть сформувати цілісну картину процесів, які відбуваються навколо основної ланки вітчизняної економіки — паливно-енергетичного комплексу.
 

За довідками щодо участі звертатися:
Міністерство  енергетики та вугільної промисловості України:
тел./факс: +38 044 531-36-12; е-mail: natalia.kazakova@mev.gov.ua
           
ТОВ «Міжнародний виставковий центр»
02002, Київ, Броварський проспект, 15
Тел./факс +38 044 201-11-57, 201-11-78; е-mail: lyudmila@iec-expo.com.ua
сайт: www.iec-expo.com.ua

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Питання добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС розглядають депутати місцевих рад

2019-05-23

№ 195

Триває процес підготовки до будівництва нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС в так званій законодавчій площині. Наразі фахівці Хмельницької АЕС продовжують надавати інформацію щодо оновленого проекту третього та четвертого мільйонників Хмельницької АЕС на сесіях районних рад території розташування атомної станції.

Питання введення в експлуатацію третього та четвертого мільйонників ХАЕС – не нове, з періоду їх консервації минуло майже 30 років. Національна компанія «Енергоатом» в силу певних обставин, і політичних, і фінансових, змогла повернутися до нього лише в 2011 році. Саме в той час були проведені громадські слухання в районах Хмельницької та Рівненської областей, які входять до зони спостереження атомної електростанції. Громадськість тоді активно обговорювала питання добудови Х-3, Х-4, надавала слушні пропозиції щодо свого права використати кошти, які мали направлятися на фінансування об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури в разі виконання масштабного проекту. Рішення про початок будівництва було закріплено Законом України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС», який був прийнятий у вересні 2012 року, проте в силу подальших подій в Україні, пов’язаних із збройним конфліктом на Донбасі, втратив свою чинність через три роки. Причиною стала денонсована угода між Україною та Росією, яка стосувалася співробітництва у будівництві третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС в плані використання російської реакторної установки.

Наступним кроком у зрушенні питання стало коригування та доопрацювання техніко-економічного обґрунтування вищезгаданого будівництва в частині зміни постачальника реакторної установки. Київський інститут «Енергопроект» вніс зміни, які визначили чеську компанію «Шкода» як майбутнього постачальника реакторної установки для ВВЕР-1000. У липні 2017 року на державному рівні було схвалено нову редакцію ТЕО, а 2019 рік став початком діалогу представників енергокомпанії із громадськістю зони спостереження. Саме питання погодження розміщення нової ядерної установки виноситься на сесії місцевих рад населених пунктів, які розташовані в зоні спостереження Хмельницької АЕС.

21 травня на чергову сесію Копитківської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області були запрошені заступник генерального директора ХАЕС з кадрів та соціального розвитку Віктор Демидюк, начальник відділу супроводу нових блоків Сергій Карлик, спеціалісти відділу роботи з громадськістю та ЗМІ для висвітлення питання доопрацьованих матеріалів ТЕО. До відома представників громади була доведена інформація щодо оновленого проекту третього та четвертого мільйонників Хмельницької АЕС, вказано на низку переваг будівництва в рамках існуючих конструкцій. З 2008 по 2013 роки ХАЕС були виконані ремонтно-відновлювальні роботи, повторні обстеження будівельних конструкцій енергоблоків № 3, 4  будуть виконані в 2019 році та відповідні відомства нададуть експертні висновки.

Враховуючи весь світовий досвід експлуатації на нових енергоблоках станції  мають бути реалізовані додаткові системи безпеки на виконання вимог нині діючого законодавства, введено шість систем безпеки для запроектних аварій.

У разі прийняття Верховною Радою законопроекту про розміщення, проектування та будівництво блоків №3 та №4 ХАЕС  до 10% від вартості будівництва буде спрямовано на соціальну інфраструктуру регіону розташування Хмельницької атомної електростанції.

Саме таким чином було освоєно кошти, спрямовані на фінансування будівництва об’єктів соціального призначення зони спостереження у 2004-2008 роках завдяки введенню в експлуатацію другого енергоблока ХАЕС. Хмельниччина та Рівненщина тоді вирішили багато гострих соціальних проблем, які роками спричинювали проблеми і населенню, і владі. Зокрема, в населених пунктах регіону були проведені підвідні та вуличні газопроводи, здійснено реконструкцію та капітальний ремонт шкіл, дитячих садочків, закладів творчого розвитку дітей, лікарень, амбулаторій, клубів. Державні заклади та установи змогли реконструювати системи теплопостачання та опалення. Районні центри, такі як Острог, Ізяслав, Славута, покращили благоустрій вулиць, відремонтували та частково побудували нові дороги з твердим покриттям, провели реконструкцію вуличного освітлення, водопровідної та каналізаційної мереж. Власне, на ці потреби Хмельницька область отримала 45 млн. 730 тисяч гривень, а Рівненська – близько 19 млн. гривень. Що стосується ряду сіл Здолбунівського району, то в Миротині, Гільчі Першій, Замлинку, Станційному Хуторі, Дермані Другій, Мар’янівці, В’юнівщині, Бущі були проведені підвідні та вуличні газопроводи, в Миротині та Івачкові на потреби шкіл була виділена значна сума. Все це стало можливим завдяки коштам Хмельницької АЕС, більше 2 мільйонів гривень яких вона справно відрахувала.

У своєму виступі Віктор Демидюк зазначив, що Хмельницька атомна електростанція завжди іде назустріч громадам, чесно та відповідально виконує усі поставлені державою завдання, завжди надає відкриту та достовірну інформацію щодо своєї роботи. «Ми всі – жителі цього регіону, і нам не байдуже, як тут буде покращуватись та розвиватись соціальна сфера та життя пересічних людей. Ми раді і готові вам допомагати, проте до контролю та освоєння коштів, які вам перераховуємо, відношення не маємо. Це відповідальність вашої влади, ваша небайдужа позиція та співпраця з органами місцевого самоврядування, районного та обласного рівнів», - акцентував Віктор Демидюк. Він також дав відповіді на запитання місцевих депутатів щодо роботи енергопідприємства, екологічної ситуації в зоні спостереження, умов подальшої співпраці та фінансування оновленого переліку об’єктів соціального призначення в разі будівництва третього та четвертого мільйонників ХАЕС.

По завершенні діалогу рішення про погодження розміщення реакторної  установки ВВЕР-1000 енергоблоків 3, 4 Хмельницької АЕС було винесено на голосування місцевих обранців, проте не набрало переважної більшості голосів і не було ухвалене.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС нагородили учасників ХХV ювілейного конкурсу «Атомна енергетика і ми»

2019-05-23

№ 194

22 травня цього в інформаційному центрі ХАЕС відбулося свято творчої, розумної і цілеспрямованої молоді. Нагородження призерів конкурсів рефератів, журналістського та конкурсу дитячої творчості, пройшло в святковій атмосфері.

Саме колектив Хмельницької АЕС один із перших, четверть століття тому, запровадив дитячий конкурс «Атомна енергетика і ми», і як говорили під час нагородження учасники заходу, став популярним далеко за межами зони спостереження ХАЕС.

Цьогоріч на конкурс рефератів, який щороку розширює свою географію, було представлено  шістнадцять робіт. Юні дослідники обрали різні теми, що стосуються галузі атомної енергетики. Гран-прі  конкурсу удостоєна робота учня Славутської ЗОШ №1 Дмитра Палія «Торій – паливо майбутнього». Перше місце в конкурсі виборола учениця 9 класу Берездівського ліцею Ганна Зінчук із рефератом «Дослідження роботи турбогенератора ТВВ-1000-2-МУЗ, забезпечення максимальної надійності енерговиробництва та його економічності». Робота Ганни отримала також високу оцінку на Всеукраїнському конкурсі, організованому Енергоатомом  та  Українським ядерним товариством, де відзначена найвищою нагородою. Високої оцінки – першого місця -  заслужив реферат учня 11 класу Судилківської ЗОШ Шепетівського району Богдана Тригубця «Роль Хмельницької АЕС в енергетичному потенціалі України». Друге місце розділили між собою нетішинські учні Тарас Лукашук та Микола Матвійчук. Дипломом третього ступеня відзначена робота учениці 7-В класу Нетішинської ЗОШ №1 Віталіни Войтюк. У рамках нагородження конкурсантів, учасникам факультативу «Вступ в атомну енергетику», який передував написанню наукових та творчих робіт, вручили відповідні сертифікати.

Переможців конкурсу вітав заступник генерального директора з кадрів та соціальних питань ВП ХАЕС Віктор Демидюк. Він наголосив, що участь у написані наукових робіт сприяє розширенню світогляду випускників у визначені майбутньої професії, серед яких є престижною робота в атомній  енергетиці, зокрема, і на Хмельницькій АЕС.

На розгляд журі у конкурсі робіт юних журналістів було представлено 15 робіт у різних жанрах. Одностайним рішенням журі гран-прі удостоєна нетішинка Дар’я Березька. Саме її анімаційний відеоролик було продемонстровано під час нагородження учасників конкурсу. Також було повідомлено, що перше місце розділили між собою старшокласниця Славутської ЗОШ №4 Анастасія Вознюк, яка представила  відеосюжет «Енергогігант: надійність і безпека» та вихованка дитячої художньої школи із міста атомників Анна Гайдук із мультфільмом «З атомною енергією у майбутнє». Учень Нетішинського НВК Ілля Ткачук, поділився своїми враженнями від відвідин ядерного об’єкта у прозовому творі «Чи безпечно жити поблизу Хмельницької АЕС». На другій позиції робота учениці Клепачівського НВК Славутського району Софії Фаткіної «Атомна енергетика і ми» та Крістіни Петровської з відеосюжетом «Професії в атомній енергетиці». Третьою стала учениця Славутського ліцею Марина Поємчук із анімаційним фільмом «Екскурсія у майбутню ХАЕС».

Родзинкою конкурсу став також відеосюжет англійською мовою учнів нетішинського НВК Анни Карпової та Крістіни Петровської. Під керівництвом досвідченого вчителя Тетяни Карпової восьмикласниці підготували роботу на тему «Атомні професії», що стала переможцем Міжнародного учнівського конкурсу проекту ENEN+ від EURATOM.

У церемонії нагородження юних журналістів взяли участь доктор наук із соціальних комунікацій, професор, завідувачка кафедри журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка Степана Дем'янчука Ольга Мітчук та заслужений журналіст України Віктор Мазаний. Вони вітали талановиту творчу юнь, запрошували на навчання до вишу за спеціальністю журналістика.

Зокрема, Віктор Мазаний, який є автором двох книг про діяльність Хмельницької АЕС, розповів призерам конкурсу про свою прихильність до міста енергетиків Нетішина, який він пам’ятає ще на стадії будівництва та є активним прихильником розбудови ХАЕС.

На конкурсі юних художників було представлено 136 творчих робіт учнів загальноосвітніх шкіл міст Нетішина, Славути, Острога та населених пунктів Хмельницької та Рівненської областей зони спостереження ХАЕС у таких жанрах, як графіка, живопис, декоративно-ужиткове мистецтва. Гран-прі цьогоріч удостоєна робота неодноразової призерки конкурсу «Атомна енергетика і ми» Анни Гайдук із Нетішина. За найкраще розкриття і відображення теми конкурсу відзначені вихованки Нетішинської дитячої художньої школи Єлізавета Кулішова та Уляна Марченко, які посіли перше місце. На другій сходинці Дарія Штундер із села Кутянка Острозького району та Мар’яна Вихованець – також учениця Нетішинської художньої школи. Третє місце також розділили між собою учениця будинку дитячої творчості Дар’я Дем’янчук та вихованка художньої школи міста Нетішина Діана Шостак. Відзначені також кращі роботи у номінаціях: за краще живописне рішення, за краще графічне рішення, за оригінальність, за краще декоративне рішення. Варто зауважити, що серед учасників цьогорічного конкурсу є і зовсім маленькі художники, діти, які ще не досягли шкільного віку та мають своє бачення атомної енергетики.

Під час відзначення найуспішніших учасників конкурсу начальник відділу роботи з громадськістю та ЗМІ Тетяна Лиситчук повідомила, що  саме двадцять п’ять років тому було започатковано конкурс «Атомна енергетика і ми». Тоді працівники  інформаційного центру ХАЕС і не здогадувалися, що за певний час це творче змагання розширяться за межі міста енергетиків, зони спостереження Хмельницької АЕС та досягне Всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Урочисте підбиття підсумків регіонального конкурсу завершилось врученням подяк від генерального директора Хмельницької АЕС Миколи Панащенка педагогам, які активно співпрацюють з ХАЕС в організації та популяризації конкурсу серед учнівської молоді.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-23

№ 193

Сьогодні, 23 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1003 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,26 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 534,5 млн. кВт*год електроенергії.
На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто вісімдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Спеціалісти Хмельницької АЕС обговорювали проблематику висвітлення ядерної енергетики в ЗМІ спільно із студентами факультету журналістики

2019-05-22

№ 192

21 травня цього року представники відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Хмельницької АЕС взяли участь у презентації першої в Україні науково-практичної лабораторії «Атомна журналістика» створеної на  факультеті журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука. 

Засновник і керівник лабораторії – доцент кафедри теорії і методики журналістської творчості факультету, письменник, заслужений журналіст України, автор книг «Енерговелет Хмельниччини» та «Хмельницька АЕС: гармонія із довкіллям» Віктор Мазаний.

Метою лабораторії є підготовка майбутніх журналістів, які компетентно, об’єктивно і професійно висвітлюватимуть роботу АЕС у ЗМІ.

Для цього студенти вивчатимуть стан безпеки українських АЕС; типи атомних енергоблоків, які діють в Україні; особливості державної політики щодо гарантій надійності АЕС; екологічні вимоги до функціонування енергоблоків АЕС; творчі вимоги до засобів масової інформації українських атомних електростанцій; методику поведінки при виконанні редакційних завдань у кризових ситуаціях; специфіку проектів щодо закриття атомних електростанцій та будівництва нових АЕС; тенденції процесу продовження терміну експлуатації енергоблоків.

Студентів навчатимуть використовувати інформаційні, аналітичні та художньо-публіцистичні жанри при висвітленні у ЗМІ тематики атомних електростанцій, ознайомлять із міжнародною співпрацею АЕС України у сфері підвищення рівня безпечної роботи енергоблоків.

Лабораторія також братиме участь у проекті збереження ядерних знань.

Важливим аспектом навчання є співпраця із відділом роботи із громадськістю та ЗМІ Хмельницької АЕС, його підрозділами.

Для практичного закріплення навичок створене та діє Студентське інформаційне агентство, яке проводить прес-конференції зі спеціалістами атомних електростанцій і  поширює інформацію про діяльність лабораторії.

Базою навчання в лабораторії є ресурсний центр, у якому нагромаджено бази даних про АЕС на електронних та паперових носіях, електронний конспект лекцій Віктора Мазаного «Як писати про АЕС», періодичні видання атомних електростанцій України, публікації про АЕС в інших друкованих ЗМІ, відеофільми-презентації, фотохроніка подій на АЕС України, бібліографічний каталог з публікаціями новин про АЕС, випущених Українським  Національним інформаційним агентством Укрінформ – творчим партнером лабораторії.

У числі перших кроків на шляху до осягнення цієї тематики  на факультеті журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука відбулась зустріч із фахівцями відділу роботи із громадськістю і ЗМІ Хмельницької АЕС. Зокрема колектив медійників представляли начальник відділу Тетяна Лиситчук, головні редактори станційних ЗМІ Віра Петровська та Віктор Гусаров.

Студентів вишу цікавили аспекти діяльності станційних засобів масової інформації і служби комунікації, взаємодія із органами влади та контролюючими органами під час відхилень у роботі АЕС, зв’язки із колегами інших видань, творчі досягнення, складності у роботі, психологічні аспекти діяльності медівників тощо. Представники ВРГіЗМІ Хмельницької АЕС навели приклади фейкової інформації та контраргументи на такий контент, закликали майбутніх журналістів із високою відповідальністю ставитись до фактів і запевнили у подальшій плідній співпраці на шляху опанування проблематики висвітлення ядерної енергетики у засобах масової інформації.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-22

№ 191

Сьогодні, 22 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,28 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 510,25 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-21

№ 190

Сьогодні, 21 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,27 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 485,97 млн. кВт* год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят восьма доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2019-05-20

№ 189

30 травня 2019 року відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2019 році», відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО» з подачею всіх команд.

Перевірятиметься і система оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 10.00 до 12.00 год.

Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-05-20

№ 188

Выбросы за период с 13.05.2019 по 20.05.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0036
ИРГ 0.0873
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС відбулась нарада працівників підрозділів із запобігання і протидії корупції Енергоатома

2019-05-20

№ 187

16 травня цього року на Хмельницькій АЕС радилися працівники підрозділів із запобігання і протидії корупції. У нараді з питань реалізації повноважень в частині антикорупційної діяльності взяли участь представники ДП «НАЕК «Енергоатом» на чолі із директором із запобігання і протидії корупції – радником президента енергокомпанії Олегом Поліщуком, фахівці всіх АЕС України та відокремлених підрозділів Компанії.

Розпочинаючи нараду, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко поінформував представників уповноважених підрозділів про роботу та основні показники діяльності енергопідприємства. Зокрема, керівник атомної станції акцентував увагу на основних стратегічно-важливих завданнях колективу ХАЕС, серед яких: продовження терміну експлуатації першого енергоблока, спорудження Х/3, Х/4, реалізація пілотного проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз».

Під час наради представники підрозділів з антикорупційної діяльності підбили підсумки роботи за перший квартал поточного року, обговорили результати проведення зовнішньої оцінки корупційних ризиків у діяльності Компанії та проекту Плану заходів впровадження рекомендацій, наданих за її результатами. Учасники заходу обговорили також питання щодо проведення навчання для керівників вищої ланки управління енергокомпанії у відповідності до міжнародного стандарту ISO 37001:2016 «Антикорупційні системи менеджменту». Працівники підрозділів із запобігання і протидії корупції енергокомпанії розглянули і низку питань, які виникають під час виконання Закону України «Про запобігання корупції», Антикорупційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом».

У рамках наради представники антикорупційних служб обмінялися досвідом щодо організації відповідних перевірок ділових партнерів Енергоатома. За словами директора із запобігання і протидії корупції ДП «НАЕК «Енергоатом» Олега Поліщука, усунення і мінімалізація виявлених корупційних ризиків Компанії – головне завдання антикорупційних служб. «Найголовніше у результаті будь-якого розслідування для працівників підрозділів із запобігання і протидії корупції – це не виявлення винної особи і притягнення до відповідальності. З нашої точки зору, найголовніше – виявлення обставин  і умов, які створили можливість вчинити правопорушення та їх усунення», - констатував керівник антикорупційної служби Енергоатома. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-20

№ 186

Сьогодні, 20 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,23 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 461,69 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят сьома доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-18

№ 185

Сьогодні, 18 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 413,23 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС проведено оглядові курси для працівників Енергоатома

2019-05-17

№ 184

13-15 травня цього року працівники структурних підрозділів Дирекції та відокремлених підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом» знайомилися з Хмельницькою АЕС. Керівництвом енергокомпанії розроблено відповідний графік проведення оглядових курсів на об’єктах ВП АЕС.

У рамках програми перебування працівники Енергоатома відвідали інформаційний, навчально-тренувальний центри (НТЦ). Зокрема, в НТЦ персонал енергокомпанії побував на повномасштабному тренажері блочного щита управління та прослухав курс лекцій щодо культури безпеки на АЕС та в експлуатуючій організації.

Безпосередньо на території атомної станції працівники Компанії побували в машинному відділенні та на центральному щиті управління (ЦЩУ), де ознайомилися із виробничими процесами.

Під час курсів колектив Енергоатома відвідав також лабораторію гідробіомеліорації, оглянув будівельний майданчик третього енергоблока, зовнішній кризовий центр. У рамках перебування працівники енергокомпанії мали нагоду також ознайомитися із питаннями аварійного реагування на АЕС, станом справ щодо продовження терміну експлуатації першого блока, спорудження 3 та 4 енергоблоків, а також поспілкуватися і задати питання керівнику управління з питань аварійної готовності та реагування  ВП ХАЕС Сергію Дубині.

За словами представників Енергоатома, такі курси не лише допомагають ознайомитися із виробничими процесами, а і налагодити безпосередній контакт із колегами за відповідними напрямками діяльності.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-17

№ 183

Сьогодні, 17 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,35 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 388,93 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Депутати місцевих рад регіону розташування Хмельницької АЕС розглядають питання добудови третього та четвертого мільйонників

2019-05-16

№ 182

На виконання енергетичної стратегії України до 2035 року та підписання Указу Президента України в підтримку розвитку атомної енергетики НАЕК «Енергоатом» продовжив підготовку щодо будівництва третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Питання їх добудови піднімалося ще у 2011 році: тоді були проведені громадські слухання в Рівненській та Хмельницькій областях, де на сесіях районних, міських, селищних та сільських рад депутати обговорювали це питання. Проте ряд подій, пов’язаних з агресією Росії, унеможливили виконання державних завдань. Закон України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС», прийнятий у вересні 2012 року, втратив свою чинність через три роки (16.09.2015).

Крім того, 12 травня 2016 року втратила чинність «Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків №3 і 4 Хмельницької АЕС». Саме після цього виникла необхідність коригування матеріалів техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) вищезгаданого будівництва в частині зміни постачальника реакторної установки. Київським енергопроектним інститутом було відкориговано документ, власне, останні зміни передбачили використання ядерної установки ВВЕР-1000 чеського виробництва. Доопрацьовану редакцію схвалив і Кабінет Міністрів України у липні минулого року.

Згідно чинного законодавства в лютому цього року Міністерство екології та природних ресурсів розпочало громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля з питань будівництва третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. Такі заходи відбулися в ряді обласних центрів, зокрема в Хмельницькому, Рівному, Тернополі, Житомирі, Вінниці, Чернівцях, Луцьку, Києві, Івано-Франківську. Крім того Міністерством заплановані проведення експертних консультацій із прилеглими до України державами – Білоруссю, Польщею, Австрією в рамках транскордонної оцінки впливу на довкілля.

Село Новосілки Здолбунівського району Рівненської області серед населених пунктів Здолбунівщини входить до зони спостереження атомної станції. Тому наразі на розгляд чергової сесії Новосілківської сільської ради поряд з  нагальними і актуальними  питаннями для громади було винесене  рішення про погодження розміщення реакторної  установки ВВЕР-1000 енергоблоків 3, 4 Хмельницької АЕС.

Група провідних спеціалістів атомної електростанції на чолі із заступником головного інженера з нових блоків Геннадієм Самосеєм взяла участь в сесійному засіданні і представила до уваги присутніх розгляд відкоригованих матеріалів техніко-економічного обгрунтування будівництва енергоблоків №3 та 4 ХАЕС.

Депутатам сільської ради була надана повна інформація щодо проекту третього та четвертого мільйонників Хмельницької АЕС, вказано на ряд переваг будівництва в рамках існуючих конструкцій. З 2008 по 2013 роки ХАЕС були виконані ремонтно-відновлювальні роботи, повторні обстеження будівельних конструкцій енергоблоків №3, 4  будуть виконані в 2019 році профільними науково-дослідними установами  та відповідні відомства нададуть експертні висновки.

Для Хмельницької атомної станції безпека завжди в пріоритеті. У ТЕО  нових енергоблоків  враховано весь світовий досвід експлуатації та  передбачені додаткові системи безпеки на виконання вимог нині діючого законодавства.

У разі прийняття Верховною Радою законопроекту про розміщення, проектування та будівництво блоків №3 та №4 ХАЕС  до 10% від вартості будівництва буде спрямовано на соціальну інфраструктуру регіону розташування Хмельницької атомної електростанції. У 2011 році в ході проведення громадських слухань Новосілківська громада схвалила добудову третього та четвертого енергоблоків, проте більшістю голосів на черговій сесії, яка відбулася 8 травня цього року, обранці села не проголосували за  питання добудови нових енергопотужностей на Хмельницькій АЕС.

Аналогічна зустріч представників Хмельницької АЕС відбулася і з депутатами Ізяславської районної ради: 15 травня на позачергову сесію було винесено питання схвалення добудови третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. Місцеві обранці заслухали доповіді заступника головного інженера Хмельницької АЕС Геннадія Самосея, а також першого заступники голови РДА Павла Ковальчука.

Після змістовного обговорення було взято до уваги низку пропозицій щодо необхідності фінансування об’єктів соціальної інфраструктури району, розширений перелік яких був доведений до відома учасників засідання, створення медичного центру на базі м. Нетішин, страхування власності жителів зони спостереження тощо. Як і в 2011, так і наразі, Ізяславська районна рада підтримала рішення про погодження розміщення реакторної  установки ВВЕР-1000 енергоблоків 3, 4 Хмельницької АЕС.

На необхідності та важливості даного питання наголосив і заступник голови Ізяславської районної ради Михайло Борисюк. Він зазначив, що громада схвалює добудову нових енергоблоків, насамперед, як важливе державне завдання: «Ми позитивно оцінюємо діяльність і подальший розвиток Хмельницької АЕС, адже багато років плідно та конструктивно співпрацюємо з енергопідприємством. Неодноразово бували з візитами на атомній електростанції наші депутати, вчителі, учні, жителі району, які без остраху ставляться до експлуатації ХАЕС, бо на власні очі бачили, наскільки високо організована безпечна робота підприємства. Тому наша позиція одностайна: ми – за добудову третього та четвертого енергоблоків, бо в цьому вбачаємо покращення соціально-економічного розвитку нашого району».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Повідомлення про скасування громадських обговорень

2019-05-16

№ 181

У зв’язку з технічними проблемами, що виникли під час завантаження звіту з оцінки впливу на довкілля, скасовується проведення громадських обговорень про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, яке було заплановане на 17 травня 2019 року об 11:00 в інформаційному центрі ВП ХАЕС.

Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, розміщене на веб-сайті ВП ХАЕС 11 квітня 2019 року:
http://xaec.org.ua/store/pages/ukr/khnppnews/2019-04-11/147.html
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-16

№ 180

Сьогодні, 16 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 364,58 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Умовну пожежу ліквідовували на території відкритого розподільчого пристрою Хмельницької АЕС

2019-05-15

№ 179

Сьогодні, 15 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,24 млн. кВт . год електроенергії, а  з початку місяця – 340,24 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-15

№ 178

Сьогодні, 15 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,24 млн. кВт . год електроенергії, а  з початку місяця – 340,24 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-14

№ 177

Сьогодні, 14 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,28 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця - 316 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-05-13

№ 176

Выбросы за период с 06.05.2019 по 13.05.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0035
ИРГ 0.0862
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-13

№ 175

Сьогодні, 13 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця - 291,72 млн. кВт*год електроенергії

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-08

№ 174

Сьогодні, 8 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця - 170,19 млн. кВт*год електроенергії

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто шістдесят п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС підведено підсумки конкурсу журналістів

2019-05-07

№ 173

На Хмельницькій АЕС, у рамках конкурсу «Атомна енергетика і ми» визначено призерів конкурсу журналістів серед старшокласників території розташування атомної станції. На журналістський конкурс свої роботи представили учні з міст Славута, Нетішин та Славутського району.

Загалом, на розгляд журі цьогоріч було представлено 15 робіт у різних жанрах. Одноосібним рішенням журі гран-прі із анімаційним фільмом «Діти-майбутнє ХАЕС» удостоєна нетішинка Дар’я Березька.

Перше місце розділили між собою старшокласниця Славутської ЗОШ №4 Анастасія Вознюк, яка представила  відеосюжет «Енергогігант: надійність і безпека», представниця дитячої художньої школи із міста атомників Анна Гайдук із мультфільмом «З атомною енергією у майбутнє». Учень Нетішинського НВК Ілля Ткачук, поділився своїми враженнями від відвідин ядерного об’єкта у прозовому творі «Чи безпечно жити поблизу Хмельницької АЕС?»

На другій сходинці учениця Клепачівського НВК Славутського району Софія Фаткіна із статтею «Атомна енергетика і ми» та Крістіна Петровська з відеосюжетом «Професії в атомній енергетиці».
Третьою стала учениця Славутського ліцею Марина Поємчук із анімаційним фільмом «Екскурсія у майбутню ХАЕС».

Нагородження учасників конкурсу рефератів, дитячої творчості та журналістського конкурсу відбудеться 22 травня цього року. Кращі творчі роботи учасників конкурсу журналістів будуть надруковані в корпоративній газеті Хмельницької АЕС «Перспектива» та поширені в соцмережах.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-07

№ 172

Сьогодні, 7 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця - 145,88 млн. кВт*год електроенергії

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто шістдесят четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-05-06

№ 171

Выбросы за период с 02.05.2019 по 06.05.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0036
ИРГ 0.0885
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії у квітні на 100,6%

2019-05-06

№ 170

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за квітень поточного року на 100,6 %.

Зокрема, за квітень 2-м енергоблоком ХАЕС вироблено 729,7 млн. кВт*год електроенергії при плані 725 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці триває планово-попереджувальний ремонт в рамках продовження терміну експлуатації.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у квітні 2019 року становив 101,35 %, на ХАЕС загалом - 50,67%.

З початку 2019 року (станом на 24:00 30.04.2019) ХАЕС виробила 2 917,5 млн. кВт*год електроенергії.

З початку експлуатації Хмельницькою АЕС вироблено 296 884,2 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-06

№ 169

Сьогодні, 6 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця - 121,56 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто шістдесят третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-05-03

№ 168

Выбросы за период с 22.04.2019 по 02.05.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0036
ИРГ 0.0854
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-03

№ 167

Сьогодні, 3 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця - 48,64 млн. кВт*год електроенергії

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто шістдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-02

№ 166

Сьогодні, 2 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто п'ятдесят дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС