Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-18

№ 185

Сьогодні, 18 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 413,23 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС проведено оглядові курси для працівників Енергоатома

2019-05-17

№ 184

13-15 травня цього року працівники структурних підрозділів Дирекції та відокремлених підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом» знайомилися з Хмельницькою АЕС. Керівництвом енергокомпанії розроблено відповідний графік проведення оглядових курсів на об’єктах ВП АЕС.

У рамках програми перебування працівники Енергоатома відвідали інформаційний, навчально-тренувальний центри (НТЦ). Зокрема, в НТЦ персонал енергокомпанії побував на повномасштабному тренажері блочного щита управління та прослухав курс лекцій щодо культури безпеки на АЕС та в експлуатуючій організації.

Безпосередньо на території атомної станції працівники Компанії побували в машинному відділенні та на центральному щиті управління (ЦЩУ), де ознайомилися із виробничими процесами.

Під час курсів колектив Енергоатома відвідав також лабораторію гідробіомеліорації, оглянув будівельний майданчик третього енергоблока, зовнішній кризовий центр. У рамках перебування працівники енергокомпанії мали нагоду також ознайомитися із питаннями аварійного реагування на АЕС, станом справ щодо продовження терміну експлуатації першого блока, спорудження 3 та 4 енергоблоків, а також поспілкуватися і задати питання керівнику управління з питань аварійної готовності та реагування  ВП ХАЕС Сергію Дубині.

За словами представників Енергоатома, такі курси не лише допомагають ознайомитися із виробничими процесами, а і налагодити безпосередній контакт із колегами за відповідними напрямками діяльності.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-17

№ 183

Сьогодні, 17 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,35 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 388,93 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Депутати місцевих рад регіону розташування Хмельницької АЕС розглядають питання добудови третього та четвертого мільйонників

2019-05-16

№ 182

На виконання енергетичної стратегії України до 2035 року та підписання Указу Президента України в підтримку розвитку атомної енергетики НАЕК «Енергоатом» продовжив підготовку щодо будівництва третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Питання їх добудови піднімалося ще у 2011 році: тоді були проведені громадські слухання в Рівненській та Хмельницькій областях, де на сесіях районних, міських, селищних та сільських рад депутати обговорювали це питання. Проте ряд подій, пов’язаних з агресією Росії, унеможливили виконання державних завдань. Закон України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС», прийнятий у вересні 2012 року, втратив свою чинність через три роки (16.09.2015).

Крім того, 12 травня 2016 року втратила чинність «Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків №3 і 4 Хмельницької АЕС». Саме після цього виникла необхідність коригування матеріалів техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) вищезгаданого будівництва в частині зміни постачальника реакторної установки. Київським енергопроектним інститутом було відкориговано документ, власне, останні зміни передбачили використання ядерної установки ВВЕР-1000 чеського виробництва. Доопрацьовану редакцію схвалив і Кабінет Міністрів України у липні минулого року.

Згідно чинного законодавства в лютому цього року Міністерство екології та природних ресурсів розпочало громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля з питань будівництва третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. Такі заходи відбулися в ряді обласних центрів, зокрема в Хмельницькому, Рівному, Тернополі, Житомирі, Вінниці, Чернівцях, Луцьку, Києві, Івано-Франківську. Крім того Міністерством заплановані проведення експертних консультацій із прилеглими до України державами – Білоруссю, Польщею, Австрією в рамках транскордонної оцінки впливу на довкілля.

Село Новосілки Здолбунівського району Рівненської області серед населених пунктів Здолбунівщини входить до зони спостереження атомної станції. Тому наразі на розгляд чергової сесії Новосілківської сільської ради поряд з  нагальними і актуальними  питаннями для громади було винесене  рішення про погодження розміщення реакторної  установки ВВЕР-1000 енергоблоків 3, 4 Хмельницької АЕС.

Група провідних спеціалістів атомної електростанції на чолі із заступником головного інженера з нових блоків Геннадієм Самосеєм взяла участь в сесійному засіданні і представила до уваги присутніх розгляд відкоригованих матеріалів техніко-економічного обгрунтування будівництва енергоблоків №3 та 4 ХАЕС.

Депутатам сільської ради була надана повна інформація щодо проекту третього та четвертого мільйонників Хмельницької АЕС, вказано на ряд переваг будівництва в рамках існуючих конструкцій. З 2008 по 2013 роки ХАЕС були виконані ремонтно-відновлювальні роботи, повторні обстеження будівельних конструкцій енергоблоків №3, 4  будуть виконані в 2019 році профільними науково-дослідними установами  та відповідні відомства нададуть експертні висновки.

Для Хмельницької атомної станції безпека завжди в пріоритеті. У ТЕО  нових енергоблоків  враховано весь світовий досвід експлуатації та  передбачені додаткові системи безпеки на виконання вимог нині діючого законодавства.

У разі прийняття Верховною Радою законопроекту про розміщення, проектування та будівництво блоків №3 та №4 ХАЕС  до 10% від вартості будівництва буде спрямовано на соціальну інфраструктуру регіону розташування Хмельницької атомної електростанції. У 2011 році в ході проведення громадських слухань Новосілківська громада схвалила добудову третього та четвертого енергоблоків, проте більшістю голосів на черговій сесії, яка відбулася 8 травня цього року, обранці села не проголосували за  питання добудови нових енергопотужностей на Хмельницькій АЕС.

Аналогічна зустріч представників Хмельницької АЕС відбулася і з депутатами Ізяславської районної ради: 15 травня на позачергову сесію було винесено питання схвалення добудови третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. Місцеві обранці заслухали доповіді заступника головного інженера Хмельницької АЕС Геннадія Самосея, а також першого заступники голови РДА Павла Ковальчука.

Після змістовного обговорення було взято до уваги низку пропозицій щодо необхідності фінансування об’єктів соціальної інфраструктури району, розширений перелік яких був доведений до відома учасників засідання, створення медичного центру на базі м. Нетішин, страхування власності жителів зони спостереження тощо. Як і в 2011, так і наразі, Ізяславська районна рада підтримала рішення про погодження розміщення реакторної  установки ВВЕР-1000 енергоблоків 3, 4 Хмельницької АЕС.

На необхідності та важливості даного питання наголосив і заступник голови Ізяславської районної ради Михайло Борисюк. Він зазначив, що громада схвалює добудову нових енергоблоків, насамперед, як важливе державне завдання: «Ми позитивно оцінюємо діяльність і подальший розвиток Хмельницької АЕС, адже багато років плідно та конструктивно співпрацюємо з енергопідприємством. Неодноразово бували з візитами на атомній електростанції наші депутати, вчителі, учні, жителі району, які без остраху ставляться до експлуатації ХАЕС, бо на власні очі бачили, наскільки високо організована безпечна робота підприємства. Тому наша позиція одностайна: ми – за добудову третього та четвертого енергоблоків, бо в цьому вбачаємо покращення соціально-економічного розвитку нашого району».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Повідомлення про скасування громадських обговорень

2019-05-16

№ 181

У зв’язку з технічними проблемами, що виникли під час завантаження звіту з оцінки впливу на довкілля, скасовується проведення громадських обговорень про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, яке було заплановане на 17 травня 2019 року об 11:00 в інформаційному центрі ВП ХАЕС.

Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, розміщене на веб-сайті ВП ХАЕС 11 квітня 2019 року:
http://xaec.org.ua/store/pages/ukr/khnppnews/2019-04-11/147.html
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-16

№ 180

Сьогодні, 16 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 364,58 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Умовну пожежу ліквідовували на території відкритого розподільчого пристрою Хмельницької АЕС

2019-05-15

№ 179

Сьогодні, 15 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,24 млн. кВт . год електроенергії, а  з початку місяця – 340,24 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-15

№ 178

Сьогодні, 15 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,24 млн. кВт . год електроенергії, а  з початку місяця – 340,24 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-14

№ 177

Сьогодні, 14 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,28 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця - 316 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-05-13

№ 176

Выбросы за период с 06.05.2019 по 13.05.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0035
ИРГ 0.0862
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-13

№ 175

Сьогодні, 13 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця - 291,72 млн. кВт*год електроенергії

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-08

№ 174

Сьогодні, 8 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця - 170,19 млн. кВт*год електроенергії

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто шістдесят п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС підведено підсумки конкурсу журналістів

2019-05-07

№ 173

На Хмельницькій АЕС, у рамках конкурсу «Атомна енергетика і ми» визначено призерів конкурсу журналістів серед старшокласників території розташування атомної станції. На журналістський конкурс свої роботи представили учні з міст Славута, Нетішин та Славутського району.

Загалом, на розгляд журі цьогоріч було представлено 15 робіт у різних жанрах. Одноосібним рішенням журі гран-прі із анімаційним фільмом «Діти-майбутнє ХАЕС» удостоєна нетішинка Дар’я Березька.

Перше місце розділили між собою старшокласниця Славутської ЗОШ №4 Анастасія Вознюк, яка представила  відеосюжет «Енергогігант: надійність і безпека», представниця дитячої художньої школи із міста атомників Анна Гайдук із мультфільмом «З атомною енергією у майбутнє». Учень Нетішинського НВК Ілля Ткачук, поділився своїми враженнями від відвідин ядерного об’єкта у прозовому творі «Чи безпечно жити поблизу Хмельницької АЕС?»

На другій сходинці учениця Клепачівського НВК Славутського району Софія Фаткіна із статтею «Атомна енергетика і ми» та Крістіна Петровська з відеосюжетом «Професії в атомній енергетиці».
Третьою стала учениця Славутського ліцею Марина Поємчук із анімаційним фільмом «Екскурсія у майбутню ХАЕС».

Нагородження учасників конкурсу рефератів, дитячої творчості та журналістського конкурсу відбудеться 22 травня цього року. Кращі творчі роботи учасників конкурсу журналістів будуть надруковані в корпоративній газеті Хмельницької АЕС «Перспектива» та поширені в соцмережах.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-07

№ 172

Сьогодні, 7 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця - 145,88 млн. кВт*год електроенергії

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто шістдесят четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-05-06

№ 171

Выбросы за период с 02.05.2019 по 06.05.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0036
ИРГ 0.0885
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії у квітні на 100,6%

2019-05-06

№ 170

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за квітень поточного року на 100,6 %.

Зокрема, за квітень 2-м енергоблоком ХАЕС вироблено 729,7 млн. кВт*год електроенергії при плані 725 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці триває планово-попереджувальний ремонт в рамках продовження терміну експлуатації.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у квітні 2019 року становив 101,35 %, на ХАЕС загалом - 50,67%.

З початку 2019 року (станом на 24:00 30.04.2019) ХАЕС виробила 2 917,5 млн. кВт*год електроенергії.

З початку експлуатації Хмельницькою АЕС вироблено 296 884,2 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-06

№ 169

Сьогодні, 6 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця - 121,56 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто шістдесят третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-05-03

№ 168

Выбросы за период с 22.04.2019 по 02.05.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0036
ИРГ 0.0854
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-03

№ 167

Сьогодні, 3 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця - 48,64 млн. кВт*год електроенергії

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто шістдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-02

№ 166

Сьогодні, 2 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто п'ятдесят дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС