Новости

Представники Альянсу Чеських постачальників обладнання для атомних електростанцій на ХАЕС

2019-11-29

№ 438

28 листопада на Хмельницькій АЕС перебували  представники Альянсу Чеських виробників обладнання для АЕС. У рамках робочого візиту чеські фахівці побували на будівельному майданчику та обговорили питання перспектив добудови енергоблока №3 із спеціалістами Енергоатома, Хмельницької АЕС, Київського науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту «Енергопроект» (КІЕП).

Під час зустрічі генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко поінформував чеських фахівців про основні показники діяльності енергопідприємства, зупинившись детальніше на стані справ щодо спорудження нових потужностей.

Чеська делегація оглянула будівельні конструкції енергоблоків № 3 і 4 для врахування їх стану у подальшому будівництві та впровадження сучасних систем безпеки, які можуть запропонувати європейські партнери. За словами голови правління акціонерного товариства КІЕП Юрія Малахова, проект добудови Х/3,4 є безпечним і економічно вигідним для України.

Візит представників Альянсу Чеських постачальників відбувся згідно з підписаним попередньо Енергоатомом Меморандумом про про співпрацю з чеською компанією Skoda JS.

Як зазначили чеські фахівці, до складу Альянсу увійшли представники фірм, які взаємодоповнюють один одного і спільними зусиллями можуть виготовити та змонтувати обладнання для першого контуру реактора типу ВВЕР-1000. Для робіт, де не використовуватимуться високоточні ядерні технології, представники Альянсу вбачають доцільним залучити українських виробників. Європейські партнери готові до співпраці і чекають на позитивне рішення України.

Згідно Меморандуму, галузі співробітництва в рамках цього документа можуть включати наступні напрямки: спорудження, експлуатація та технічне обслуговування АЕС; науково-технічне співробітництво з питань мирного використання атомної енергії; підвищення безпеки, реконструкція і модернізація АЕС; продовження терміну служби енергоблоків АЕС; поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) та радіоактивними відходами (РАВ); підготовка персоналу для АЕС та інші, узгоджені сторонами, напрямки співробітництва.

У рамках програми перебування представники чеських фірм, які спеціалізуються на виготовленні обладнання для АЕС, презентували проекти в галузі енергетики та машинобудування.

«Я вважаю, що зацікавленість наших європейських колег у цьому проекті – підтвердження тому, що вони впевнені в його реалізації. Енергетичною стратегією передбачено збереження виробітку електроенергії атомними електростанціями на рівні 50% паливного балансу нашої країни. Атомна енергетика – основа енергетичної безпеки і безпеки як такої», - резюмував головний проектант.
Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницькій АЕС працювала комісія Держатомрегулювання

2019-11-29

№ 437

З 25 по 29 листопада на Хмельницькій АЕС проходила інспекційна перевірка виконання вимог законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при експлуатації енергоблоків. Перевірку здійснювала комісія Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) із залученням експертів Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки та представників «RISKAUDIT» в рамках міжнародного проекту TACIS.

Протягом тижня комісія проінспектувала: виконання вимог, зазначених у ліцензіях на експлуатацію ядерних установок Хмельницької АЕС, актів та приписів Держатомрегулювання за 2018- 2019 роки, стандартів, норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки щодо поводження з ядерним паливом, заходів з управління старінням елементів і конструкцій та підготовки до довгострокової експлуатації енергоблоків, заходів з кваліфікації обладнання та оцінки сейсмостійкості обладнання, трубопроводів та будівельних конструкцій енергоблоків. Перевірили інспектори стан радіаційної безпеки та систем поводження з радіоактивними відходами при експлуатації енергоблоків ХАЕС, забезпечення ядерної та радіаційної безпеки і радіаційного захисту, стан реалізації заходів, визначених за результатами аналізу та переоцінки безпеки енергоблоків №1 та 2, а також стан ядерної захищеності Хмельницької АЕС. Не залишилися поза увагою фахівців ДІЯРУ і питання організації розслідувань порушень у роботі ХАЕС на цеховому та станційному рівнях, впровадження коригуючих заходів з урахуванням досвіду експлуатації.

Підсумовуючи результати перевірки, голова комісії, заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок, начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок державний інспектор Валерій Бугай зазначив: «За результатами перевірки можна стверджувати, що в цілому на Хмельницькій АЕС дотримуються вимог, норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки. Інспекторами підготовлені також зауваження та пропозиції щодо вдосконалення роботи ХАЕС у відповідному напрямку діяльності».

Генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко, в свою чергу зауважив, що за результатами інспекційної перевірки фахівцями атомної станції будуть підготовлені необхідні коригуючі заходи для усунення зауважень та підвищення безпеки на атомній станції.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-29

№ 436

Сегодня, 29 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,31 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 387,7 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 370 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-28

№ 435

Сегодня, 28 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,31 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 363,39 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 369 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницькій АЕС відбулося засідання штабу з питань впровадження комплексу з переробки радіоактивних відходів

2019-11-27

№ 434

Засідання штабу з питань впровадження комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРАВ) на Хмельницькій АЕС відбулося в режимі он-лайн конференції за участі представників Енергоатома, відокремлених підрозділів «Атоменергомаш» та «Складське господарство», фахівців Київського і Харківського проектних інститутів, спеціалістів Хмельницької та Южно - Української АЕС.

Об’єкти з переробки радіоактивних відходів серед найважливіших інвестиційних проектів енергокомпанії. Зокрема, на Рівненській і Запорізькій АЕС такі комплекси вже побудовані, функціонують і будуть введені в промислову експлуатацію наприкінці цього року. На черзі Хмельницька АЕС.

Впровадження комплексу переробки радіоактивних відходів на майданчику ХАЕС забезпечить:
•    підвищення рівня захисту персоналу, населення та навколишнього середовища від дії іонізуючого випромінювання;
•    підготовку радіоактивних відходів для подальшої відправки в централізоване сховище на захоронення або до спеціалізованих підприємств;
•    вдосконалення системи поводження з радіоактивними відходами на Хмельницькій АЕС, зменшення ймовірності виникнення радіаційних аварій, дозволить оптимізувати дозові навантаження за рахунок зменшення обсягів радіоактивних відходів.

За словами виконавчого директора з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки ДП «НАЕК «Енергоатом» Наталії Шумкової, такі сховища вже впровадженні на Рівненській та Запорізькій АЕС. Проект на Хмельницькій АЕС відрізняється тим, що він будується за власні кошти Компанії, а також у ньому враховані всі проблемні питання та труднощі при будівництві попередніх. Після завершення основних робіт із спорудження КПРАВ на Хмельницькій АЕС, такий комплекс планується побудувати на ЮУ АЕС.

«Значний об’єм робіт з формування основних технічних вимог обладнання було виконано у 2018 році фахівцями ХАЕС, - продовжує розповідати Наталія Шумкова, - Вже поступила на ХАЕС установка цементування . До кінця поточного року очікується наступна установка - супер-прес. Поставка решти обладнання запланована на першу половину 2020 року. До кінця 2021 року КПРАВ на Хмельницькій АЕС заплановано ввести в дію».
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-27

№ 433

Сегодня, 27 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,29 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 339,08 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 368 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницькій АЕС працювали представники ЄБРР

2019-11-26

№ 432

Нараду з питань впровадження заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(з)ПБ) енергоблоків атомних станцій з представниками чеської компанії «Skoda JS a.s.» проведено на Хмельницькій АЕС.

Світовий досвід експлуатації АЕС передбачає впровадження системи примусового скидання тиску із системи герметичного огородження енергоблока. Це важливий «постфукусімський захід», який увійшов до К(з)ПБ. За умовами технічного завдання і договору щодо впровадження цієї системи на ХАЕС , який заключний з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), виготовлення обладнання і його збирання на місці встановлення виконуються виробником, тобто компанією «Skoda JS a.s.».

За словами начальника лабораторії цеху вентиляції і кондиціювання ВП ХАЕС Бориса Вітковського, укладені всі договори з поставниками основного обладнання і з виконавцем основних будівельно - монтажних робіт. Обладнання пройшло вхідний контроль і готове до впровадження в роботу. Виконані на сьогодні розрахунки запроектних аварій для ВВЕР-1000 доводять, що в ході розвитку важкої аварії відбувається генерація великої кількості пари, неконденсованих газів, що призводить до значного зростання параметрів середовища в захисній гермо оболонці (ГО). У такому випадку зростання параметрів середовища в ГО може привести до її руйнування з неконтрольованим виходом радіоактивної парогазової суміші в навколишнє середовище.

Для запобігання таких негативних наслідків на низці АЕС за кордоном передбачена система аварійного примусового скидання тиску із зони локалізації аварії, що запобігає пошкодженню герметичної оболонки – останнього фізичного бар'єру безпеки глибокоешелонованого захисту на шляху розповсюдження радіоактивних речовин. Аварія на АЕС Фукусіма-1 (11 березня 2011 року) підтвердила необхідність впровадження на енергоблоках АЕС систем примусового скидання тиску з системи герметичного огородження.
Запропонована компанією «Skoda JS a.s.» система скидання тиску із системи герметичного огородження енергоблока передбачає мокру фільтрацію парогазової суміші і доочищення утворених аерозолей в мікроволоконних фільтрах.

Під час робочої наради фахівці Хмельницької АЕС разом із представниками чеської компанії «Skoda JS a.s.» обговорили основні організаційні та технічні питання щодо встановлення цього обладнання. Встановлення системи скидання тиску із системи герметичного огородження енергоблока заплановано здійснити на першому енергоблоці до кінця грудня 2020 року.

Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-26

№ 431

Сегодня, 26 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1006 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,27 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 314,79 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 367 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-11-25

№ 430

Выбросы за период с 18.11.2019 по 25.11.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0037
ИРГ 0.0791
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-25

№ 429

Сегодня, 25 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,27 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 290,52 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 366 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницькій АЕС працювали представники ЄБРР

2019-11-22

№ 428

З 18 по 22 листопада цього року на Хмельницькій АЕС перебували представники Європейського банку реконструкцій та розвитку.

Метою їх візиту стало проведення моніторингу реалізації спільного з ЄБРР та Євратом проекту комплексних заходів з підвищення безпеки діючих українських енергоблоків, в тому числі обох мільйонників ХАЕС. Кредитна угода, підписана між ДП «НАЕК «Енергоатом» та вищезазначеними європейськими установами, діє уже 5 років. Гарантом угоди виступає Україна.

«Нас, представників кредитора, цікавить, як виконуються зобов’язання угоди, чи не зриваються графіки виконання робіт, які включають постачання обладнання, його монтаж. На прикладі інших вітчизняних АЕС бачимо, що часом бувають затримки реалізації тих чи інших пунктів заходів, проте у більшості вони носять об’єктивний характер, пов’язаний з ремонтними кампаніями на енергоблоках. Хотів би наголосити, що наразі, у нас досить складний етап у впровадженні даного проекту, адже він передбачає отримання нового траншу кредитних коштів від Євратома, - зауважив керівник групи від ЄБРР Георгій Кривошеїн.

Під час візиту представниками комісії було оглянуто змонтоване обладнання на двох енергоблоках ХАЕС, у рамках реалізації проекту, перевірено дотримання поставок обладнання згідно з контрактами та його належне зберігання. Кредитори та консультанти робочої групи обговорили плани подальшої співпраці.

Информационный центр ОП ХАЭС

Публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС відбулися на Хмельницькій АЕС

2019-11-22

№ 427

22 листопада 2019 року на Хмельницькій АЕС відбулися публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків АЕС, плану екологічних і соціальних заходів (ПЕСЗ) та плану залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС).

Публічні обговорення відбулися за участі фахівців Енергоатома, Хмельницької АЕС, Консультанта групи управління проектом К(з)ПБ, представників міської влади та громадськості міста Нетішина та прилеглих територій.

Забезпечення ефективної та надійної роботи ядерно-енергетичної галузі напряму пов’язане з безпекою, що визначає пріоритети діяльності Енергоатома. З метою доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля, ДП «НАЕК «Енергоатом» реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних станцій.

Фінансується проект за власні кошти державного підприємства ДП «НАЕК «Енергоатом» (орієнтований обсяг фінансування програми Енергоатомом на 2011 рік становив 26,893 млрд грн), а також за рахунок кредиту європейських інституцій (600 млн євро надали Європейський банк реконструкції та розвитку і Євратом).

Заступник директора з комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов поінформував присутніх про реалізацію Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків атомних електростанцій зазначивши, що загалом по Компанії реалізовано 897 із 1295 запланованих заходів. Зокрема, на Хмельницькій АЕС завершено 118 із 162 запланованих заходів К(з)ПБ.

Експерт Консультанта групи управління проектом КЗПБ Павло Русинко довів інформацію про виконання плану екологічних і соціальних заходів та  плану залучення зацікавлених сторін.     

Публічне обговорення було організоване в форматі «запитання-відповідь». За результатами обговорень буде опубліковано книгу питань – відповідей, яку розміщено на сайті Енергоатома, і куди щороку вносяться доповнення після обговорень проекту КзПБ у містах-супутниках АЕС.

Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-22

№ 426

Сегодня, 22 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1007 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,33 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 217,7 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 363 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-21

№ 425

Сегодня, 21 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1011 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,29 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 193,37 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 362 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницькій АЕС ліквідовували умовну аварію, заподіяну стихією

2019-11-20

№ 424

20 листопада на Хмельницькій АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування. Тренування відбулося за участі персоналу аварійних груп і бригад ВП ХАЕС, сил й засоби військової частини з охорони ХАЕС, спеціалізованої медико-санітарної частини м. Нетішина, особового складу 3-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області.

За сценарієм протиаварійного тренування, в результаті різкого погіршення метеорологічної ситуації (ураган з поривами вітру до 32-34 метрів за секунду), відбулося відключення високовольтної лінії (ВЛ) - 330 кВ «Шепетівка» і ВЛ- 330 кВ «Рівне» з пошкодженням лінійної ізоляції. Дорога, що з'єднує промисловий майданчик АЕС з містом Нетішин, завалена стовбурами вирваних з корінням дерев, зламаними гілками та камінням. На промисловому майданчику АЕС пошкоджені окремі  будівлі і споруди.

Через виникнення асинхронного ходу між енергосистемою і енергоблоком №1, виникли низка пов'язаних між собою технологічних процесів і подій, які призвели до знеструмлення власних потреб АЕС. Відбулося пошкодження дизель - генератора, його аварійне відключення і загоряння деяких систем. До місця пожежі були викликані підрозділи пожежної охорони.

Ця  обстановка оперативно проаналізована начальником зміни станції, який на початковій стадії виникнення умовної аварії організував  збір аварійної бригади з експлуатації мобільної техніки,  роботи з очищення проїзду на автомобільній дорозі ВП ХАЕС - місто Нетішин за допомогою автотранспорту транспортного цеху ВП ХАЕС і підрозділів ДСНС, оголосив аварійну готовність.

 Прийнято рішення про введення аварійного плану і збору аварійних груп і бригад,  активізовано внутрішній кризовий центр, проведений збір штабу керівника аварійними роботами на майданчику (КАРМ), де всі повноваження з ліквідації аварії були передані головному інженеру ВП ХАЕС.

За легендою, під час ліквідації аварії каналами АСКРО було зафіксовано підвищення радіаційного фону  на даху машзалу енергоблока №1. Відбулась евакуація персоналу, з промислового майданчика ВП ХАЕС до міста Нетішин за маршрутом евакуації №1 - через села Комарівка, Полянь.

Силами аварійних груп і бригад були виконані ремонтні роботи щодо відновлення електроживлення і водопостачання.

За словами помічника генерального директора – начальника управління з питань аварійної готовності та реагування Сергія Дубини, тренування пройшло успішно. Основною метою тренування  стала перевірка здатності персоналу самостійно, оперативно і правильно виконувати дії в аварійному режимі. Акцент також робився на  ефективності організації та виконання робіт із застосуванням мобі¬льної техніки при ліквідації її наслідків, умовного відпрацювання взаємодії з владними структурами, організаціями, наглядовими органами та зовнішніми організаціями, які брали участь в аварійному тренуванні.

Информационный центр ОП ХАЭС

Співробітництво Хмельницької АЕС з французькою компанією Framatome

2019-11-20

№ 423

19 листопада на Хмельницькій АЕС відбулась технічна нарада з обговорення питань співробітництва між французькою компанією Framatome та Хмельницькою АЕС.

Делегацію гостей представляли віце-президент з розвитку бізнесу для ВВЕР компанії Framatome Мірей Олів’є, експерт з управління довготривалою експлуатацією компанії Framatome Рауль Латор, директор представництва Framatome в Україні Сергій Корольов, заступник директора з інформаційних технологій НПО «Проматом» Володимир Кулічкін. Учасниками наради від Хмельницької АЕС були заступник головного інженера з ремонту Віктор Лисенко, начальник служби надійності, ресурсу і продовження експлуатації Євгеній Мелешко, начальник відділу планування і проведення ремонту Іван Микитенко, начальник відділу міжнародної співпраці і технічної допомоги Владислав Коренюк, спеціалісти підрозділів електростанції.

На початку зустрічі Віктор Лисенко дав коротку характеристику технологічних процесів на Хмельницькій АЕС, де перший енергоблок перебуває у стадії ремонтної кампанії, а другий, після чергового планово-попереджувального ремонту, підключений до загальнодержавної електромережі.

У ході презентаційної промови Рауль Латор повідомив, що відбулася низка нарад із представниками ДП «НАЕК»Енергоатом», у ході яких був зроблений висновок, що деяка продукція компанії Framatome може бути корисною для українських АЕС, зокрема, і ХАЕС. Зараз ретельно вивчаються ці потреби. Важливим також є детальне ознайомлення із продукцією, яка стане важливою для підвищення безпеки діючих енергоблоків. Це, насамперед, стосується управління довгостроковою експлуатацією (використання досвіду і продуктів компанії Framatome для управління старінням і оптимізацією ремонту).

Під час наради іноземні гості цікавились  питаннями розробки та впровадження стратегії технічного обслуговування, орієнтованої на надійність. Саме за таким напрямом кілька років тому Хмельницьку АЕС обрано в якості пілотної станції для даного проекту. Це дасть можливість в подальшому його поширити на всі АЕС України. За словами фахівців,  вдосконалена стратегія технічного обслуговування сприятиме визначенню оптимального режиму ремонту; підвищенню надійності обладнання станції; запобіганню відмов конструкцій, систем і елементів, важливих для безпеки; зниженню необґрунтованих дозових навантажень на ремонтний персонал станції. В комплексі, всі заходи направлені на підвищення ядерної безпеки на АЕС України. Крім цього, реалізація нового проекту дозволить спрямувати роботу АЕС на запобігання збоїв в роботі обладнання і оптимізацію технічного обслуговування. Під час проведення ремонтних робіт, головна увага буде приділятися профілактичним заходам, розробленим на підставі даних прогнозування відмов та їх наслідків для функціонування відповідних систем. Впровадження більш ефективних методик технічного обслуговування дозволить зменшити кількість випадків відмов обладнання під час експлуатації. Таке технічне обслуговування підвищить безвідмовність і надійність обладнання, а також в цілому стан ядерної безпеки на атомних електростанціях.

«Дана стратегія  технічного обслуговування націлена на підвищення рівня експлуатаційної готовності та надійності обладнання. Мої колеги у цьому намрямку мають великий досвід». – наголосив директор представництва Framatome в Україні Сергій Корольов.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-20

№ 422

Сегодня, 20 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1011 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,21 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 169,09 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 361 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Представники Хмельницької АЕС взяли участь в Українському регіональному семінарі з питань культури захищеності

2019-11-19

№ 421

Представники Хмельницької АЕС взяли участь в Українському регіональному семінарі з питань загрози внутрішнього порушника, який проходив нещодавно в Києві. Семінар був організований Міністерством енергетики та захисту довкілля України спільно із Міністерством енергетики США та Національною адміністрацією з фізичної ядерної безпеки США. У його роботі взяли участь спеціалісти із 14 країн, а також представники МАГАТЕ.

Від України, разом із представниками Держатомрегулювання, профільного міністерства, Інституту ядерних досліджень, Харківського фізико-технічного університету, Національної академії наук України, Національної гвардії, правоохоронних органів, взяли участь фахівці служб фізичного захисту АЕС. Хмельницьку АЕС представляли помічник генерального директора із загальних питань Анатолій Бойко  та заступник служби фізичного захисту Геннадій Шатохін.

На семінарі розглядались питання щодо зменшення загроз від внутрішніх порушників, які або працюють на ядерних об’єктах, або мають санкціонований доступ на такі об’єкти, з метою  активізації заходів, направлених на підвищення благонадійності персоналу, виключення можливості скоєння з їх сторони ядерних інцидентів.

Фахівцям Хмельницької АЕС, де вже тривалий час реалізуються заходи з впровадження культури захищеності, які розглядаються МАГАТЕ як запобіжні для протидії таким порушникам, було доручено поділитися досвідом з цієї роботи. 

Під час презентації були продемонстровані копії матеріалів станційних розпорядчих документів про створення відповідної робочої групи, планів організаційних заходів та результатів її роботи, пам’яток, плакатів, публікацій у ЗМІ тощо. Окрім того, було зазначено, що службами фізичного захисту разом із представниками навчально-тренувального центру здійснюється навчання керівників та відповідальних осіб за формування культури захищеності у підрозділах, яким охоплено біля 5 тисяч чоловік. Учасники семінару були також ознайомлені із результатами проведених анкетувань та щорічних оцінок стану культури захищеності у підрозділах станції та на ХАЕС в цілому.

За словами помічника генерального директора із загальних питань Анатолія Бойка, у якості позитивного результату впровадження культури захищеності у підрозділах ВП ХАЕС може слугувати аналіз виявлених персоналом порушень – процедур із фізичного захисту, насамперед тих, що мають ознаки можливих протиправних дій внутрішнього порушника. Результати такого аналізу в останні роки свідчать про сталу тенденцію до зменшення кількості подібних  порушень.

Багато уваги на семінарі було приділено питанням кібербезпеки. З даної проблеми виступили українські і закордонні фахівці, які поділилися власним досвідом. «Отримана від учасників Українського регіонального семінару інформація буде додатково проаналізована та використана у нашій повсякденній роботі з подальшого підтримання культури захищеності у підрозділах Хмельницької АЕС», - резюмував Анатолій Бойко.          
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-19

№ 420

Сегодня, 19 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1005 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 20,29 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 144,88 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 360 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-11-18

№ 419

Выбросы за период с 11.11.2019 по 18.11.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0032
ИРГ 0.0737
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2019-11-18

№ 418

Сегодня, 18 ноября, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 811 МВт. За прошедшие сутки энергоблоком произведено 18,3 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 124,59 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 359 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Газета "Перспектива" №46 від 16 листопада 2019 року

2019-11-15

№ 417

Газета "Перспектива" №46 від 16 листопада 2019 року Загрузить документ (~5.96 МБ)

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-15

№ 416

Сьогодні, 15 листопада енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 760 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 18,38 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця -69,72 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста п’ятдесят шоста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

21 ноября - проверка систем оповещения Хмельницкой АЭС

2019-11-14

№ 415

21 листопада 2019 року відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2019 році», відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО» з подачею всіх команд.
Перевірятиметься і система оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 10.00 до 12.00 год.
Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-14

№ 414

Сьогодні, 14 листопада енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 761 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 18,29 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця -51,34 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста п’ятдесят п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-13

№ 413

Сьогодні, 13 листопада енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 765 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 18,18 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця -33,05 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста п’ятдесят четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС відбудуться публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС

2019-11-12

№ 412

22 листопада 2019 року на Хмельницькій АЕС відбудуться публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків АЕС.
Забезпечення ефективної та надійної роботи ядерно-енергетичної галузі напряму пов’язане з безпекою, що визначає пріоритети діяльності Енергоатома. З метою доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля, ДП «НАЕК «Енергоатом» реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних станцій.
Діяльність Компанії постійно знаходиться під пильним контролем громадськості, тому реалізація заходів щодо впровадження даної Програми сьогодні є дійсно необхідною умовою.
Зведені заходи КЗПБ, їх переліки за типами енергоблоків оприлюднені на офіційному веб-сайті ДП «НАЕК «Енергоатом» за посиланням: http://energoatom.com.ua/ua/actvts-16/integrated_security_program-161
Відповідно до положень Плану екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ) КЗПБ та Плану залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) КЗПБ, з метою підтримання конструктивних тривалих взаємовідносин з особами як всередині країни, так і за її межами, які зазнають або потенційно можуть зазнати впливу від реалізації КЗПБ, та іншими зацікавленими щодо реалізації КЗПБ сторонами, включаючи екологічні та соціальні аспекти, НАЕК «Енергоатом» планує провести публічні обговорення питань реалізації КЗПБ та ПЕСЗ КЗПБ у всіх містах-супутниках діючих АЕС України.
Зокрема, у місті-супутнику Хмельницької АЕС Нетішині публічні обговорення питань  реалізації КЗПБ відбудуться 22 листопада 2019 р. о 10 годині у приміщенні інформаційного центру ВП ХАЕС за адресою:м. Нетішин, вул. Лісова, 6.
Запрошуємо всіх зацікавлених осіб взяти участь у консультаціях.

Контактний телефон : (03842) 40546,63713 інформаційний центр ХАЕС  e-mail: pr@khnpp.atom.gov.ua
Контактна особа ДП «НАЕК «Енергоатом» – Зібніцький Роман Григорович, начальник відділу інформаційно-іміджевих проектів. Тел. (044) 277-79-08, ; e-mail: pr@atom.gov.ua
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС відбудеться загальностанційне протиаварійне тренування

2019-11-12

№ 411

20 листопада цього року на Хмельницькій АЕС відбудеться загальностанційне протиаварійне тренування. Мета тренувань – перевірка ефективності об’єктового аварійного плану та дієздатності системи аварійного реагування  АЕС.
У тренуванні будуть задіяні: персонал аварійних груп і бригад ВП ХАЕС, сили й засоби військової частини з охорони ХАЕС, спеціалізованої медико-санітарної частини м. Нетішина, особовий склад 3-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області.

Під час тренування буде перевірено готовність і відпрацьовано дії керівного складу, оперативного персоналу, групи інженерної підтримки, персоналу аварійних груп і бригад атомної станції до реагування у разі виникнення аварій чи надзвичайних ситуацій, організації робіт з їх локалізації , а також ліквідації  їх наслідків.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-12

№ 410

Сьогодні, 12 листопада енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 757 МВт. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 14,87 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста п’ятдесят третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-11-11

№ 409

Выбросы за период с 04.11.2019 по 11.11.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0033
ИРГ 0.0732
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС тривають ремонтні роботи з відновлення турбогенератора

2019-11-11

№ 408

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС продовжуються ремонтні роботи з відновлення турбогенератора. Енергокомпанія мобілізувала всі сили і ресурси для відновлення його працездатності. Триває важливий етап ремонтних робіт з пайки головок стрижнів обмотки статора генератора.

14 серпня 2019 року при виконанні програми пускових операцій енергоблока №1 було виявлено несправність допоміжних систем генератора, внаслідок чого випробування було зупинено. За результатами дефектації було вирішено провести модернізацію та ремонт генератора першого енергоблока.

Наразі, виконані роботи з вкладання обмотки нижнього та верхнього рядів статора, а також високовольтні випробування обмотки. Обмотка (стрижні) підготовлені до пайки головок. 
Ремонтні роботи виконуються силами ВП «Атомремонтсервіс», у якого на субпідряді працюють фахівці спеціалізованого ТОВ «Виробничо – господарський центр «Піраміда» (м.Львів).
Контроль за ходом робіт здійснює, окрім персоналу ХАЕС, шеф-інженер - представник компанії GE Power (Польща).

Польська компанія GE Power входить до складу корпорації General Electric, яка є одним зі світових лідерів в розробці реакторних технологій, виготовленні та модернізації електротехнічного обладнання для АЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-11

№ 407

Сьогодні, 11 листопада 00 год. 17 хв., після проведення середнього планово-попереджувального ремонту, другий енергоблок ХАЕС підключено до енергомережі. Триває набір потужності.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста п’ятдесят друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-08

№ 406

Сьогодні, 7 листопада на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста сорок восьма доба ремонтних робіт.

На 2-му енергоблоці ХАЕС триває сорок друга доба планово-попереджувального ремонту.
27 вересня о 00 год. 13 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 52 доби.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський відвідав Хмельницьку АЕС

2019-11-07

№ 405

7-го листопада на Хмельницькій АЕС з черговим робочим візитом перебував президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський. Керівник Компанії здійснив обхід першого енергоблока ХАЕС та провів нараду з питань відновлення працездатності турбогенератора блока №1 Хмельницької АЕС.

У нараді взяли участь головні спеціалісти  профільних дирекцій Компанії, ВП «Атомремонтсервіс», провідні технічні спеціалісти Хмельницької АЕС.

Під час наради було проаналізовано стан виконання ремонтних робіт статора та ротора генератора, доручень попередньої наради.

За словами віце-президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Володимира Пишного, ремонтні роботи знаходяться у графіку. Компанія мобілізувала всі сили і ресурси для відновлення працездатності генератора. Станом на сьогодні розпочато важливий етап ремонтних робіт з пайки головок стержнів обмотки статора генератора. 

За результатами наради надані відповідні доручення.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-07

№ 404

Сьогодні, 7 листопада на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста сорок восьма доба ремонтних робіт.

На 2-му енергоблоці ХАЕС триває сорок друга доба планово-попереджувального ремонту.
27 вересня о 00 год. 13 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 52 доби.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-06

№ 403

Сьогодні, 6 листопада на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста сорок сьома доба ремонтних робіт.

На 2-му енергоблоці ХАЕС триває сорок перша доба планово-попереджувального ремонту.
27 вересня о 00 год. 13 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 52 доби.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-11-05

№ 402

Выбросы за период с 28.10.2019 по 04.11.2019 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0045
ИРГ 0.0797
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-05

№ 401

Сьогодні, 5 листопада на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста сорок шоста доба ремонтних робіт.

На 2-му енергоблоці ХАЕС триває сорокова доба планово-попереджувального ремонту.
27 вересня о 00 год. 13 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 52 доби.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-04

№ 400

Сьогодні, 4 листопада на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста сорок п’ята доба ремонтних робіт.

На 2-му енергоблоці ХАЕС триває тридцять де’вята доба планово-попереджувального ремонту.
27 вересня о 00 год. 13 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 52 доби.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Ресертифікаційний аудит системи управління проведено на Хмельницькій АЕС

2019-11-01

№ 399

З 31 жовтня по 1 листопада цього року на Хмельницькій АЕС був проведений ресертифікаційний аудит інтегрованої системи управління НАЕК «Енергоатом». Об’єктом уваги стало підтвердження відповідності інтегрованої системи управління енергокомпанії вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 та ISO 45001:2018.

Спільну роботу відкрила вступна нарада, на якій інспекторів привітав генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко. Він ознайомив присутніх з поточним станом справ на атомній електростанції, наголосивши на низці численних важливих заходів, які були впроваджені під час ремонтних кампаній на двох енергоблоках.

У роботі вступної наради та дводенного аудиту в цілому від ХАЕС взяли участь заступники по роботі з персоналом, уповноважені підрозділів з системи управління культури безпеки та людського фактору, а також спеціалісти відділу забезпечення якості, турбінного цеху, відділу охорони навколишнього середовища, відділу охорони праці, служби інформаційних технологій, служби аналізу безпеки, відділу реконструкції та модернізації, відділу кадрів навчально-тренувального центру та інші цехи та відділи атомної електростанції.

У полі зору команди перевіряючих був внутрішній аудит, управління документованою інформацією, коригувальні дії, управління ризиками, моніторинг процесів на ХАЕС, оцінки відповідності, готовність до аварійних ситуацій, управління екологічними процесами.

Костянтин Доценко, керівник групи аудиту, зауважив, що тематика питань визначається вимогами саме трьох вищезазначених стандартів, а це і стратегічне планування та оперативне управління, політика та цілі в сфері якості, забезпечення ресурсами та постійне їх поліпшення.

Висновки, зроблені в ході перевірки, будуть надані на заключну нараду в НАЕК «Енергоатом» попередньо в кінці листопада. Офіційний звіт комісії з аудиту буде представлено після завершення повної перевірки всіх відокремлених підрозділів Компанії.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-01

№ 398

Сьогодні, 1 листопада на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста сорок друга доба ремонтних робіт.

На 2-му енергоблоці ХАЕС триває тридцять шоста доба планово-попереджувального ремонту.
27 вересня о 00 год. 13 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 52 доби.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС