Новости

Підготовку інструкторів обговорили на Хмельницькій АЕС

2020-02-28

№ 85

27-28 лютого на Хмельницькій АЕС проходила установча нарада керівників та фахівців навчально-тренувальних центрів (НТЦ) АЕС, Атомремонтсервісу та навчального центру «Академія керівників атомної енергетики» (НЦ АКАЕ) з питань впровадження централізованої підготовки інструкторів НТЦ.

Метою наради стало обговорення ситуації з підготовки інструкторів навчально-тренувальних центрів, визначення проблем у цій галузі. Учасники наради обговорювали питання, що виникають під час використання  методології системного підходу до навчання, психолого-педагогічної підготовки, організації та проведення навчання інструкторського персоналу для НТЦ ВП АЕС.

Директор НЦ АКАЕ Сергій Ублік підкреслив, що передумовою проведення такої зустрічі стала необхідність пов'язати навчання інструкторського персоналу Компанії із стратегією розвитку Енергоатома. «Ми ставимо за мету знайти і розробити  інструменти, які  дозволять підвищити якість навчання інструкторів та сприяти зростанню їхніх амбіцій щодо створення більш складних і актуальних модулів навчання для розвитку Компанії», - зазначив С. Ублік.

За словами заступника начальника НТЦ з якості Хмельницької АЕС Віктора Ройка, така комунікація сприяє розвитку та швидкому впровадженню змін. «Об'єднавши свої зусилля, ми прагнемо створити єдиний підхід, який дозволить комплексно вирішити завдання вдосконалення процесу підготовки на посаду інструктора навчально-тренувального центру».
Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницькій АЕС відбулися конференція трудового колективу та профспілкова звітна конференція

2020-02-28

№ 84

27 лютого цього року у  ВП ХАЕС відбулися конференція трудового колективу та звітна профспілкова конференція, на яких підвели підсумки виконання колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом за 2019 рік, обговорили нагальні питання та подальші плани, а також обрали делегатів конференцій ДП «НАЕК «Енергоатом».

Окрім керівництва та 250 делегатів, обраних від усіх цехів та підрозділів Хмельницької АЕС, у роботі конференцій взяли участь виконавчий директор з персоналу Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Остаповець, Голова Атомпрофспілки України Валерій Матов, голова первинної профспілкової організації ДП «НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич.

Підсумовуючи результати 2019 року, генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра зауважив, що минулий рік був насиченим подіями та складним для колективу атомників. Головне завдання на найближчий час – пуск першого енергоблока. Керівник ХАЕС детально проаналізував виробничі показники діяльності, питання підготовки персоналу, охорони праці та охорони здоров'я працівників.

Генеральний директор зазначив, що усі основні зобов’язання адміністрації перед трудовим колективом, визначені в розділах колдоговору «Організація виробництва», «Оплата і нормування праці», «Охорона праці», «Охорона здоров’я», «Робота з молоддю», «Гарантії профспілкової діяльності», виконані. Проведена значна робота з підвищення безпеки енергоблоків, реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ).

Андрій Козюра наголосив: «Над цими питаннями і надалі будемо постійно і системно працювати. Успіх роботи залежить від усіх нас: трудового колективу в цілому, і кожного окремого працівника».

Олександр Остаповець, виконавчий директор з персоналу Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом», розповів учасникам конференцій про реорганізацію, що проводиться в центральному офісі Компанії, роботу над заміною системи оплати праці, перехід на електронний документообіг, модульну систему навчання персоналу.

До учасників конференцій звернувся голова первинної профспілкової організації Енергоатома Олексій Лич, зазначивши, що доводиться констатувати невідповідність очікувань і реальності після переходу на новий ринок електроенергії. «У 2019 ми з вами відстоювали своє право на безпечну і стабільну роботу, переконували державотворців у необхідності для країни дешевої власної атомної електроенергії, наразі ведемо активну боротьбу проти прийняття недосконалого закону про працю. Проте, не зважаючи на усі складнощі, минулого року по енергокомпанії в чотири рази вдалось знизити відтік кваліфікованого персоналу, підвищити рівень заробітної плати працівників, за рахунок преміювання зменшити розрив між оплатою праці персоналу промислової і непромислової груп, запровадити систему корпоративного медичного страхування».

Голова первинної профспілкової організації ДП «НАЕК «Енергоатом» запевнив уасників конференції в тому, що і надалі буде продовжений соціальний діалог з державниками: «Ніякої здачі позицій з боку профспілок щодо соціальної захищеності персоналу, заробітної плати не буде».

На звітній профспілковій конференції первинна профспілкова організація Хмельницької АЕС відзвітувала про свою роботу за минулий рік. Голова ППО Михайло Гук доповів про роботу усіх комісій профкому, озвучив кількість реалізованих путівок на оздоровлення та відпочинок, результати спортивних досягнень, роботу з молоддю, культурно-масову роботу. «Профспілкова організація планові завдання виконала. Проводиться пошук нових шляхів, варіантів оздоровлення працівників ХАЕС та їхніх сімей», - зазначив профспілковий лідер.

Делегати заслухали та взяли до відома висновки ревізійної комісії щодо фінансової діяльності профкому. Роботу об’єднаної профспілкової організації одноголосно визнали задовільною.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-28

№ 83

Сьогодні, 28 лютого 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 656,95 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста шістдесят перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Информационный центр ОП ХАЭС

Протипожежне навчання відбулось на Хмельницькій АЕС

2020-02-27

№ 82

27 лютого на Хмельницькій АЕС відбулося тактико-спеціальне навчання з гасіння умовної пожежі у реакторному відділенні першого енергоблока.

За легендою, внаслідок короткого замкнення кабелю живлення насосу YD51D01  та наявності підтікання масла в приміщенні А315/1 сталася пожежа. Вогонь розповсюдився на маслобак, що призвело до його розгерметизації. У цій ситуації не спрацювала стаціонарна установка пожежогасіння. Намагання привести її в дію в ручному режимі також не дало позитивних результатів. Через зниження тиску масла відключається насос  подачі, в роботу включився резервний  насос.

Для організації гасіння умовної пожежі були задіяні  перше, друге, третє та відділення та спеціальна техніка.

За словами заступника начальника 3-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Хмельницькій області (3 ДПРЗ), підполковника служби цивільного захисту Андрія Швеця, основною метою тактико-спеціального навчання були перевірка оперативного реагування підрозділів 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Хмельницькій області, оперативних служб ХАЕС та міста Нетішин щодо ліквідації надзвичайних ситуацій на території Хмельницька АЕС, відпрацювання порядку дій  особового складу підрозділів 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Хмельницькій області в зоні іонізуючого опромінення, відпрацювання дій особового складу підрозділів у ході гасінні пожежі на електрообладнанні, яке знаходиться під напругою.

«Тактико-спеціальне навчання відбулось на хорошому рівні. Особовому складу 3 ДПРЗ можна поставити оцінку «добре». У ході ліквідації умовної пожежі ми вперше відпрацювали взаємозаміну ланок димозахисної служби в умовах іонізуючого випромінювання, мали можливість сприяти медперсоналу у наданні першої медичної допомоги потерпілим. Крім цього, навчання допомогли нам виявити низку проблем», - сказав начальник  3 ДПРЗ Павло Гвоздяр.

Увесь перебіг тактико-спеціального навчання буде ретельно проаналізовано на нараді із залученням учасників ліквідації умовної пожежі.

Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницькій АЕС радяться фахівці з контролю стану металу

2020-02-27

№ 81

З 24 по 28 лютого на Хмельницькій АЕС проходить засідання Ради фахівців з контролю металу.

Такі зустрічі проводяться щопівроку. Цього разу фахівці-контролери усіх АЕС України а також відокремлених підрозділів «Атомремонтсервіс» та «Атоменергомаш» ДП «НАЕК «Енергоатом» зібралися на майданчику Хмельницької АЕС для обговорення та вирішення низки питань щодо ведення нормативної та виробничої документації, атестації та сертифікації персоналу, оновлення парку приладів та обладнання, впровадження технології Holtec в частині виконання неруйнівного контролю щільності контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом, встановлення єдиного підходу для оформлення результатів експлуатаційного контролю.

За словами начальника відділу контролю металів (ВКМ) Хмельницької АЕС Дмитра Шматька, контроль стану основного, наплавленого металу, а також зварних з'єднань на АЕС відбувається з метою підвищення надійності та безпечної експлуатації тепломеханічного обладнання і трубопроводів АЕС. Це запобігає ушкодженням, які можуть бути викликані як дефектами виготовлення, так і експлуатаційними факторами. Цілями контролю металу обладнання та трубопроводів в процесі експлуатації є виявлення і фіксація дефектів металу, зміни фізико-механічних властивостей, структури та оцінка стану металу.

Начальник відділу матеріалознавства і контролю корпусу реактора ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Буфан наголосив, що кінцевою метою роботи Ради є обговорення нагальних проблем в галузі та пошук шляхів оперативного їх вирішення. По завершенні засідання Ради всі напрацювання будуть занесені до протоколу для подальшого їх впровадження з метою підвищення безпеки та надійної експлуатації АЕС.

«У даний час на АЕС України працює персонал з високим рівнем кваліфікації, - резюмував Олександр Буфан, - відділи  оснащені сучасним обладнанням, використовуються тільки сертифіковані матеріали, які відповідають світовим стандартам якості. Спеціалісти з контролю стану металу постійно удосконалюють свій кваліфікаційний рівень, що в свою чергу забезпечує якість контролю обладнання і трубопроводів АЕС».
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-27

№ 80

Сегодня, 27 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1013 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,32 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 632,63 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 460 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-26

№ 79

Сегодня, 26 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1011 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,32 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 608,32 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 459 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Свято краси та грації відбулось у місті атомників

2020-02-25

№ 78

22-23 лютого 2020 року у спортивному комплексі «Енергетик» пройшов V Відкритий чемпіонат міста Нетішин з художньої гімнастики, який традиційно організовує СК «Золота Осінь» спільно з Хмельницькою АЕС, Українським Ядерним Товариством та Виконавчим комітетом Нетішинської міської ради.

Організатори ставлять перед собою високу мету – розвивати спорт у місті атомників, популяризувати саме художню гімнастику серед населення міста. Під час заходу тренери мають можливість обмінюватись досвідом роботи, а гімнастки підвищують рівень своєї майстерності. А ще такі змагання сприяють зміцненню дружніх зв’язків між командами різних міст України.
 
Відкритий чемпіонат є масштабним спортивним заходом. Змагання об’єднують близько 350 учасників з різних куточків України. Протягом двох днів проходили спортивні змагання, де визначили найсильніших спортсменок у різних вікових категоріях. Деяким найменшим учасникам лише три роки, а найстарші вже перейшли у категорію майстрів спорту і захищатимуть це звання на Чемпіонаті України.

Спортивний турнір завершився показовими виступами дитячих колективів Нетішина та учасниць змагань.

Під час урочистого параду нагородження міський голова Нетішина Олександр Супрунюк відзначив докладені юними спортсменками зусилля та назвав їх усіх переможницями. Щирими оплесками учасниці змагань, їх батьки та гості турніру вітали слова генерального директора Хмельницької АЕС Андрія Козюри, який пообіцяв й надалі підтримувати такі ініціативи для розвитку спорту у місті-атомників.

Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницькій АЕС аналізують систему управління підприємством

2020-02-25

№ 77

На Хмельницькій АЕС підводять підсумки роботи за 2019 рік та аналізують процеси й систему управління, шляхи вирішення існуючих проблемних питань у рамках проведення внутрішньої балансової комісії.

За участю керівників вищої ланки, представників підрозділів електростанції та профспілкового комітету розглядаються важливі питання діяльності підприємства, проводиться аналіз виробничих процесів. На засіданні комісії оприлюднюється звіт за всіма функціональними напрямками з проведення самооцінки керівництва щодо результатів виробничо-господарської діяльності.

Під час проведення внутрішньої балансової комісії, окрім аналізу виробничо-технічних показників, керівники підрозділів електростанції демонструють напрацювання у роботі з персоналом, професійній підготовці працівників, підборі спеціалістів та кадрового резерву, підтриманні культури безпеки. Не обходиться  й без проблемних питань, детальний аналіз і вирішення яких сприятиме вдосконаленню виробничих процесів. Неабияка увага доповідачів сконцентрована на дотриманні правил та вимог експлуатаційної безпеки, охорони праці, а також стані трудової та виконавської дисципліни, аналізі втрат робочого часу тощо.

За результатами проведення балансової комісії будуть розроблені відповідні коригуючі заходи. Проведення щорічних внутрішніх балансових комісій у ВП ХАЕС допомагає персоналу та керівному складу знаходити оптимальні шляхи вирішення існуючих проблем та недоліків, бачити завдання на  перспективу, підвищувати ефективність виробництва.
Информационный центр ОП ХАЭС

Ремонтные работы на первом энергоблоке Хмельницкой АЭС вошли в самую ответственную фазу

2020-02-25

№ 76

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС продовжуються ремонтні роботи через виявлені дефекти в роторі генератора.

Ремонтно-відновлювальні роботи здійснює персонал електричного цеху, енергоремонтного підрозділу Хмельницької АЕС. Залучені до ремонтних робіт на генераторі також спеціалісти компанії General Electric (GE) (Краків, Польща) та українського підприємства Електроважмаш (Харків).

За словами заступника головного інженера з ремонту Валерія Лисенка, на майданчику ВП ХАЕС вже побував головний конструктор вітчизняного підприємства, наразі, очікується прибуття фахівців General Electric.

Розбирання ротора вже завершено, ремонтний персонал готовий до найвідповідальнішої частини - збирання. У цьому процесі будуть задіяні спеціалісти GE, які виконуватимуть  пайку провідників котушки. Персонал енергоремонтного підрозділу, в свою чергу, навчатиметься та перейматиме досвід у іноземних спеціалістів компанії General Electric.

«Спеціалісти ХАЕС ґрунтовно вивчали питання комплектації спецоснащення GE та «Електроважмашу», інших постачальників і підрядних організацій. Вважаю, що його буде достатньо аби зібрати ротор і підготувати до подальшої експлуатації. За деякими позиціями ще триває доукомплектація, але терміни постачання прийняті, отож затримок у роботі не повинно бути», - підсумував Валерій Лисенко.

Для оперативного вирішення всіх питань, координації дій безпосередньо на ремонтному майданчику, де відновлюється ротор, працює штаб ремонту. Графік ремонтних робіт досить стислий, їх завершення заплановано на кінець березня цього року.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-25

№ 75

Сегодня, 25 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,34 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 584 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 458 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Медальный урожай у спортсмена из города-спутника ХАЭС на Балтийском открытом чемпионате по плаванию

2020-02-24

№ 74

Сразу три награды завоевал представитель Хмельницкой АЭС Анатолий Олейник на XII Балтийском открытом чемпионате по плаванию «RIGA AMBER CUP 2020».

В составе сборной команды Энергоатома пловец из города Нетишин завоевал «золото» на дистанции 50 метров баттерфляем. На дистанции 100 и 200 метров этим же стилем стал вторым.

В общем около трех сотен спортсменов из одиннадцати стран мира приняли участие в этих соревнованиях. Урожайным стал Балтийский чемпионат для пловцов команды Энергоатома, на счету которых 16 медалей различного достоинства.

Участие в чемпионате состоялась при содействии и поддержке профсоюзного комитета ГП «НАЭК «Энергоатом». Пловцы показали достойные результаты, достойно представив мощную энергетическую компанию, в частности, и Украины в целом.
Информационный центр ОП ХАЭС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-02-24

№ 73

Выбросы за период с 17.02.2020 по 24.02.2020 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0031
ИРГ 0.0686
ЙОД 0.0008
Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-24

№ 72

Сегодня, 24 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,31 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 559,66 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 457 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Працівники Хмельницької АЕС долучилися до порятунку лебедя

2020-02-21

№ 71

Працівники Хмельницької АЕС взяли участь у врятуванні лебедя, який зазнав пошкодження на водоймі біля села Великі Пузирки Ізяславського району.

Птаха у важкому стані торік у грудні на ставку знайшов місцевий житель. Родина В’юнів виходила птаха, ретельно його доглядала. Про лебедя від родичів довідався уродженець села Великі Пузирки, інженер електроцеху Хмельницької АЕС Володимир Сердечний, який повідомив спеціалістів відділу охорони навколишнього середовища електростанції. Ними було прийнято рішення врятувати птаха.

Лебедя вже доставлено на територію дільниці біомеліорацї Хмельницької АЕС і випущено на водойму.

Територія водосховища вирізняється біорізноманіттям. Соснові, грабово-дубові та березові ліси, болота, озера, що оточують ставок – охолоджувач, сприяють комфортному проживанню цілих колоній різноманітних птахів: жайворонків, куріпок, удодів, трясогузок. Сотні лебедів стали справжньою окрасою і туристичною принадою водойми.

- На водосховищі ХАЕС, яке не замерзає навіть у люті морози, зимують сотні лебедів, майже тисяча різного виду водоплавних. Вони тут почувають себе у безпеці та мають хорошу кормову базу. Ці птахи не бояться так званих критичних, як для нашої місцевості, температур. Птахи, зазвичай, замерзають лише від того, що вони голодні. Переконаний, що наше водосховище лебідь сприйме як рідне. Ставок-охолоджувач Хмельницької АЕС є свідченням екологічного благополуччя, гармонійного співіснування потужного промислового виробництва з навколишнім середовищем, - зазначив начальник відділу охорони навколишнього середовища ВП ХАЕС Олександр Левицький.
Информационный центр ОП ХАЭС

ХАЕС інвестує у лабораторну техніку

2020-02-21

№ 70

На Хмельницькій АЕС нещодавно було введено в промислову експлуатацію надсучасне обладнання – спектрометри елементного аналізу останнього покоління. Вони дозволяють хімікам проводити атомно-емісійну спектрометрію з індуктивно-зв’язаною плазмою. Це стало приводом для проведення у Нетішині тижневого семінару-практикуму для спеціалістів вітчизняних АЕС.

Організатором навчання виступила Хмельницька АЕС спільно з компанією «Інтертек-Україна», яка виграла тендер на постачання даного обладнання для національної енергокомпанії. Протягом двох останніх років сім спектрометрів іСАР 7400 отримали усі українські атомні електростанції. ХАЕС придбала два прилади, які були привезені та змонтовані у липні 2019 року. За словами Дмитра Корсуна, заступника начальника хімцеху, до грудня минулого року на них проводилася дослідна експлуатація, а вже цьогоріч на початку січня спектрометри були успішно введені в промислову експлуатацію.

«Таке обладнання на Хмельницькій АЕС впроваджено вперше, воно дозволяє виконати усі можливі аналізи води, відкладень, вхідний контроль реагентів за багатоелементними методами. Протягом одного вимірювання  одночасно можна виконати аналіз 20-30 елементів. Такі дослідження до цього часу не проводились, аналізи виконувалися іншими методами з нижчим відсотком визначення елементів. Та й часу наразі така робота займає значно менше: раніше одне дослідження тривало 3-4 години, тепер ми протягом 30 хвилин можемо зробити 30 аналізів зі значно нижчим рівнем похибки», - розповів Дмитро Корсун. – «Прилади надзвичайно хороші, більш сучасних для ізотопних вимірювань поки що не існує. Разом з ними ми отримали і допоміжне обладнання, а саме установки для очистки води, кислоти та установку мікрохвильового розкладення».

Оптичні емісійні спектрометри з індуктивно-зв’язаною плазмою призначені для проведення повного багатоелементного аналізу. Це означає, що за один вимір виконується кількісне визначення усіх елементів, що цікавлять, при цьому загальний час аналізу не залежить від кількості елементів, що визначаються.

Під час пуско-налагоджувальних робіт для інженерів-хіміків, лаборантів Хмельницької АЕС було проведене двотижневе навчання представниками компанії-виробника та постачальника. Вони ознайомили експлуатаційний персонал з технічними характеристиками, методиками роботи. Проте українські атомники виявили бажання знову розширити свої знання, і фахівці американської компанії-виробника «INTERTECH Corporation», «Інтертек-Україна» пішли їм назустріч, адже крім підбору та постачання лабораторного обладнання вони здійснюють комплексну підтримку користувача на усіх етапах: від інсталяції обладнання та навчання персоналу – до методичних рекомендацій і технічного обслуговування. Досвід і кваліфікація співробітників компанії підтверджені сертифікатами і дипломами. Сервісні інженери, хіміки-аналітики, методисти проходять регулярні тренінги, курси підвищення кваліфікації на заводах-виробниках обладнання в Європі та США. Зокрема, навчальний центр компанії в німецькому Бремені на початковому етапі співробітництва відвідували і представники вітчизняних АЕС.

«Ми дуже вдячні представникам компанії, адже три дні теоретичних та два дні практичних занять для нас – це нові можливості та крок вперед у професіоналізмі. З часом з’являються нові виклики, завдання, проблеми, і тільки великий багаж знань та вмінь дозволяє з ними впоратись» - зауважив заступник начальника хімцеху ХАЕС.

Протягом робочого тижня хіміки Хмельницької, Рівненської, Запорізької, Південно-Української АЕС, а також представники ВП НТЦ «НАЕК «Енергоатом» обговорювали питання атомної спектрометрії, експлуатацію програмного забезпечення, яке використовується у новому обладнанні, розробку методів кількісного аналізу на спектрометрах іСАР 7400, внутрішні стандарти, якими користуються хіміки в ядерній галузі. Практична частина семінару включала в себе роботу безпосередньо у лабораторіях Хмельницької АЕС, зокрема водо-хімічній, де учасники проводили аналіз робочого середовища другого контуру, водних розчинів органічних речовин, відкладень, здійснювали контроль реагентів та електролітів. В рамках цієї зустрічі фахівці обговорювали і нові виклики, з якими стикнулися, власне, нетішинські атомники – це наявність срібла в контурах реакторної установки, джерела надходження якого поки що невідомі. Для цього потрібне виконання вхідного контролю усіх реагентів та матеріалів, зокрема, учасники увагу приділили визначенню срібла у борній кислоті.

Про співпрацю з національною енергокомпанією ДП «НАЕК «Енергоатом» розповіла і співорганізатор навчання, директор американського представництва «INTERTECH Corporation» в Україні Ірина Артемьєва: «Існування ядерної енергетики немислиме без мас-спектрометрії, адже з її допомогою визначається ступінь збагачення розщеплюваних матеріалів та їх чистота. Саме виготовленням такого дослідного та лабораторного аналітичного устаткування, яке базується на вищезгаданих методах, і займається американська компанія «Thermo Fisher Scientific», ексклюзивним представником якої в Україні є «INTERTECH Corporation». Вона - світовий лідер з виробництва надсучасних приладів, в Україні працює з 1997 року. Наша співпраця з українськими атомними електростанціями розпочалася у 2017 році, коли ми виграли тендер на постачання комплексу обладнання для чотирьох АЕС. Проте вирішили організувати ще й такий розгорнутий навчальний семінар на базі Хмельницької АЕС, аби усі користувачі наших спектрометрів змогли більш глибоко вивчити не тільки теорію, а й практичні засади роботи з приладами. Для нас - це перший проект співпраці з атомною енергетикою, адже раніше обладнання такого класу на станціях не використовувалося. Насправді, це обладнання унікальне, адже дозволяє виконати дуже багато різних досліджень різних матеріалів. На сьогодні в світі не існує таких приладів, які б могли зрівнятися з можливостями поставленого на вашу станцію обладнання».

За словами Ірини Артемьєвої, подібне обладнання в Україну поставляється нечасто, адже не кожне спеціалізоване підприємство може собі дозволити таку дороговартісну техніку (вартість спектрометра сягає 5-6 млн. грн.), а ще потребує висококваліфікованих фахівців для роботи на ньому. Проте наразі таких приладів в Україні уже нараховується близько 70. Серед замовників американської корпорації значаться металургійні підприємства, фармацевтичні компанії, аграрні лабораторії, водоканали і навіть Банкнотно-монетний двір Національного банку України.
Що стосується придбання нового обладнання для хімічного цеху ХАЕС, то в задумах атомників є мас-спектрометр з індуктивно-зв’язаною плазмою ізотопного складу. Подібний прилад має Запорізька атомна електростанція, нетішинці, при потребі, відправляють туди свої зразки на аналіз ізотопного складу.

На завершення навчального семінару усі учасники пройшли заключне тестування і зріз знань, після чого їм було вручено сертифікати.
Информационный центр ОП ХАЭС

У підрозділах Хмельницької АЕС активно готуються до конференцій трудового колективу та профспілок

2020-02-21

№ 69

У цехах та підрозділах Хмельницької АЕС проходять збори трудових колективів та цехових профспілкових організацій, підсумки яких стануть основою для проведення спільних конференцій.

У підрозділах ВП ХАЕС звітують керівники, аналізуючи виробничі показники 2019 року та обговорюють із персоналом нагальні питання і плани на поточний рік. Сприяє діалогу із працівниками атомної станції участь у зборах представників керівництва ХАЕС та первинної профспілкової організації. Серед головних обговорюваних питань – експлуатаційна, ядерна, радіаційна безпека, охорона праці, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, соціальний захист персоналу.

Питання виконання Колективного договору, заробітної плати завжди у пріоритеті працівників будь-якого підприємства. Актуальне воно і для атомників. На ці питання відповідає начальник відділу організації праці і заробітної плати Марія Журук.

Щодо реалізації соціальної та кадрової політики у ВП ХАЕС інформує заступник генерального директора з кадрів і соціального розвитку Віктор Демидюк. Одним із важливих аспектів соціального захисту працівників є медичне страхування, успішно проведене на ХАЕС. Наразі 62% атомників мають медичну страховку.

У колективах активно обговорюються і проекти порядку денного конференцій. На цехових зібраннях працівники визначаються також із вибором кандидатів для участі в обох конференціях трудового колективу ВП ХАЕС. Після завершення зборів, обрані делегати від колективу атомників візьмуть участь у конференції ДП «НАЕК «Енергоатом».
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-21

№ 68

Сегодня, 21 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1008 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,33 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 486,7 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 454 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-20

№ 67

Сегодня, 20 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1013 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,33 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 462,37 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 453 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-19

№ 66

Сегодня, 19 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1012 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,33 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 438,03 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 452 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Військову частину з охорони Хмельницької АЕС інспектувало Головне управління Нацгвардії України

2020-02-18

№ 65

Протягом останніх двох лютневих тижнів офіцери Головного управління Національної гвардії України на чолі з генерал-лейтенантом Володимиром Пеньковим здійснювали інспектування військової частини 3043 з охорони Хмельницької АЕС.

Основною метою перевірки було визначення оцінки готовності військової частини виконувати завдання за призначенням. За час здійснення інспектування перевірено дотримання вимог чинного законодавства України, стану боєздатності, бойової та мобілізаційної готовності, усебічного забезпечення.

Перевірялись та оцінювались практичні навички з вогневої підготовки особового складу підрозділів та знання офіцерами тактичної підготовки, стан об’єктів навчально-матеріальної бази, озброєння та техніки.

За словами командира частини полковника Костянтина Кабанова, інспекція пройшла успішно, військовослужбовці військової частини 3043 і  в подальшому продовжать примножувати знання та підвищувати свій професіоналізм.
Информационный центр ОП ХАЭС

Турбинисты Хмельницкой АЭС активно задействованы в ремонтной кампании

2020-02-18

№ 64

На Хмельницкой АЭС продолжаются ремонтные работы по восстановлению работоспособности турбогенератора. Значительный объем работ выполняют работники турбинного цеха.

«Из-за проблем с ротором, обнаруженных во время пусковых операций, не удалось завершить ремонтные работы в установленные сроки», - отметил во время встречи с корпоративными СМИ начальник турбинного цеха ОП ХАЭС Анатолий Куценко.

Реакторная установка снова переведена в режим горячего останова, ремонт ротора генератора продолжается. При этом значительная часть оборудования турбинного цеха находится в работе, обеспечивая теплоотвод.

По словам Анатолия Куценко, работники турбинного подразделения участвуют в выведении в ремонт элементов генератора, помогают персоналу энергоремонтного подразделения выполнять определенные работы по его ремонту, а также осуществляют необходимые текущие плановые работы. Следующим этапом ремонтной кампании для работников ХАЭС и турбинного подразделения в частности, будет капитальный планово-предупредительный ремонт (ППР) на втором энергоблоке, который запланирован на июль текущего года. В рамках ППР предусмотрено проведение реконструкции системы регулирования турбины.

Согласно технологическим требованиям к системе регулирования, атомные энергоблоки должны быть задействованы в первичном регулировании мощности в энергосистеме, и уже сейчас турбинисты и работники цеха тепловой автоматики и измерений готовятся к надлежащему исполнению модернизационных работ. Соответствующее оборудование прошло заводские испытания, в которых участвовали специалисты турбинного цеха, и вскоре поступит на площадку.

«Успешное завершение ремонтных работ на первом энергоблоке и подготовка к ППР Х/2 Хмельницкой АЭС - приоритетная задача не только для турбинистов, но и для всего коллектива ХАЭС», - подытожил руководитель турбинного цеха.
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-18

№ 63

Сегодня, 18 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,32 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 413,71 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 451 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницькій АЕС стартував конкурс дитячої творчості «Атомна енергетика і ми»

2020-02-17

№ 62

На Хмельницькій АЕС стартував конкурс дитячої творчості «Атомна енергетика і ми», який започатковано у 1994 році. З 2006 року конкурс набув статусу регіонального. Спробувати свої творчі можливості, взявши участь у конкурсі, можуть не тільки діти з міста енергетиків, а й молодь регіону розташування атомної станції Хмельницької і Рівненської областей.

Конкурс проводиться за трьома напрямками: наукових робіт (рефератів), художньої дитячої творчості та конкурс журналістських робіт. Молодь регіону бере активну участь у конкурсі з року в рік популяризуючи атомну енергетику у своїх наукових та творчих роботах.

Переможці конкурсів відзначаються преміями, а кращі роботи беруть участь у Всеукраїнському дитячо-юнацькому конкурсі «Енергоатом: Енергія, що живить мрії», який проводить ДП «НАЕК «Енергоатом».

Передує конкурсу наукових робіт проведення занять виїзного факультативу «Вступ в атомну енергетику», який значно розширив свою географію. У цьому навчальному році фахівці Хмельницької АЕС, презентували лекції про ХАЕС та перспективи розвитку атомної енергетики, світові тенденції розвитку ядерної енергетики, організацію виробництва електроенергії, основи радіаційної та екологічної безпеки для молоді Славути, Острога, Славутського та Шепетівського районів.

Наразі проводиться підготовка та відповідна робота з написання наукових робіт. Фахівці Хмельницької АЕС надають всебічну допомогу учасникам конкурсу. Реферати та наукові роботи приймаються в інформаційному центрі Хмельницької АЕС до 20 березня 2020 року.

Творчі конкурсні роботи подаються до 1 квітня 2020 року. Більш детально з умовами конкурсу та роботами переможців минулих конкурсів можна на веб-сайті: www.xaec.org.ua
Контакти: (03842) 40546, 63791, е-mail: pr@khnpp.atom.gov.ua

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-02-17

№ 61

Выбросы за период с 10.02.2020 по 17.02.2020 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.0030
ИРГ 0.0679
ЙОД 0.0007
Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-17

№ 60

Сегодня, 17 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1007 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,33 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 389,39 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 450 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Кращі вітчизняні практики та міжнародні стандарти з охорони праці презентували на Хмельницькій АЕС у рамках семінару

2020-02-14

№ 59

13-14 лютого 2020 року на Хмельницькій АЕС проходив навчальний семінар «Розробка та впровадження систем управління гігієною та безпекою праці на підприємстві на основі керування ризиками небезпек. Міжнародні стандарти та кращі практики». У заході, який проходив під егідою редакції журналу «Охорона праці», взяли участь керівники приватних та державних підприємств нашої держави, а також представники відповідних підрозділів Хмельницької АЕС.
Під час відкриття семінару з вітальним словом до учасників звернувся генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра, який схвально оцінив проведення семінарів з охорони праці, що дають можливість здобувати нові знання та навики для безпеки виробництва. «Закликаю всіх проявляти лідерські якості у сферах охорони праці, безпеки і не бути байдужими до різних порушень», - зауважив генеральний директор.
У рамках семінару розглянули «Державну концепцію та програму реформування охорони праці на підприємствах в Україні», «Стан безпеки праці на підприємствах атомної енергетики», «Формування стратегії безпеки охорони праці в Україні на основі керування ризиками. Основні етапи впровадження керування ризиками в Україні» «Системний підхід з питань корегуючи дій при інцидентах на робочих місцях згідно з ISO 45001» та інші.
У презентації лекцій з охорони праці брали участь головний редактор журналу «Охорона праці» Дмитро Матвійчук, професор Міжнародного інституту менеджменту, доктор технічних наук, провідний викладач Академії управління ризиками Віталій Цопа, начальник відділу охорони праці та пожежної безпеки ДП «НАЕК» Енергоатом» Олександр Григоренко, кандидат біологічних наук, доцент кафедри охорони праці та інженерії середовища Національного університету біоресурсів і природокористування України Тамара Білько та ін.
Учасники семінару мали можливість взяти участь у практичних тренінгах з надання першої медичної допомоги, оцінки ризиків на виробництві, а також одержати іменні сертифікати за результатами навчання.
«Нашою основною метою було надати практичні знання і розуміння основних підходів в розробці та впровадженні систем управління гігієни і безпеки праці на основі керування ризиками згідно із Концепцією реформування системи управління охороною праці в Україні. Приємно відзначити, що аудиторія, яка взяла участь у семінарі, проявила велике бажання одержати нові знання та практичні навики у сфері охорони праці. Особливо хочу відзначити активних помічників у проведені заходу – колектив відділу охорони праці Хмельницької АЕС, який протягом багатьох років демонструє прихильність до впровадження новітніх тенденцій у безпечному виробництві», - відзначив головний редактор журналу «Охорона праці» Дмитро Матвійчук.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-14

№ 58

Сегодня, 14 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1008 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 316,4 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 447 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

На Хмельницькій АЕС продовжують впроваджувати заходи з підвищення безпеки

2020-02-13

№ 57

На Хмельницькій АЕС продовжують впроваджувати заходи з підвищення безпеки. З початку експлуатації у ВП ХАЕС реалізовано 951 проект з модернізації та підвищення безпеки.
Основною програмою підвищення безпеки є Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки (К(з)ПБ) енергоблоків атомних електростанцій. К(з)ПБ введена в дію постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 №1270 та розрахована на період до 2023 року включно. Реалізація програми дозволить виконати міжнародні зобов'язання України щодо рекомендацій МАГАТЕ та ЄС у частині підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій.
На Хмельницькій АЕС виконано 78,8 % від обсягу заходів К(з)ПБ, запропонованих для реалізації на першому та другому енергоблоках. У порівнянні з іншими атомними станціями України, ХАЕС посідає першу рейтингову позицію. Зокрема, на енергоблоці №1 виконано 83,7% від обсягу заходів К(з)ПБ запропонованих для реалізації, на другому енергоблоці – 73,9%.
У 2019 році переважну більшість заходів з підвищення рівня безпеки – 57 здійснено на першому енергоблоці ХАЕС у рамках продовження терміну експлуатації. Зокрема, здійснено модернізацію систем: контролю водневого охолодження, управління резервних дизель-генераторів, радіаційного контролю, управління перевантажувальної машини, контролю концентрації водню в гермооболонці, сейсмологічного моніторингу, керуючих систем безпеки.
Впроваджено також заходи із забезпечення підживлення парогенератора, аварійного електропостачання, підживлення та охолодження басейну витримки в умовах тривалого повного знеструмлення АЕС. Здійснено також заміну вимикачів 6кВ в каналах систем безпеки, загально станційних і блокових схемах; силових кабелів системи аварійного електропостачання 0,4 кВ; стабілізаторів напруги; регулюючих клапанів; насосів та ін.
На другому енергоблоці в минулому році реалізовано 8 заходів К(з)ПБ. Значну частину заходів з підвищення безпеки на енергоблоці №2 буде реалізовано в рамках цьогорічного капітального планово- попереджувального ремонту.
Через модернізацію, реконструкцію, впровадження кращих наукових досягнень і світового досвіду персонал ВП ХАЕС постійно працює над підвищенням експлуатаційної безпеки енергоблоків.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС завершено перший етап медичного страхування

2020-02-13

№ 56

Вже з 15 лютого 2020 року працівники Хмельницької АЕС, які виявили бажання застрахувати своє здоров’я в компанії «Уніка», отримають зареєстровані договори і при необхідності можуть скористатися медичними послугами, які надаватиме страхова фірма.
 За ініціативи профспілкового комітету ППО ДП «НАЕК «Енергоатом» працівникам галузі було запропоновано добровільне медичне страхування. Згідно зі спільним рішенням адміністрації та профспілкового комітету, кожен працівник отримає компенсацію у розмірі річного внеску за страховий поліс, але не більше 7 тисяч гривень.
Найбільше енергопідприємство Хмельниччини, яке у своїй діяльності дотримується високих експлуатаційних стандартів в області ядерної та радіаційної безпеки, є лідером і в сфері соціальних гарантій своїм працівникам. Хмельницька атомна електростанція – одна із небагатьох не тільки в області, а й в Україні, установ, де кожен працюючий забезпечений повним соціальним пакетом. Найближчим часом сюди буде входити не лише гарантована відпустка, оплата лікарняних, оздоровлення, а також добровільне медичне страхування атомників за рахунок підприємства.
Усе це, насамперед, має спростити життя людини, яка захворіла, і допомогти їй уникнути певних проблем та незручностей, які виникають під час процесу лікування. Адже нині в Україні прийнято низку нормативних документів, які значною мірою змінили схему надання медичної допомоги населенню. Наразі більшість медичних закладів уже розробили і прийняли прейскурант платних медичних послуг.
У цивілізованому світі уже багато років поспіль діє страхова медицина де кожний пацієнт має поліс медичного страхування, який покриває витрати на лікування та в якому чітко прописано схему надання послуг.
За словами заступника генерального директора Хмельницької АЕС з кадрів та соціального розвитку Віктора Демидюка, колектив атомників давно та неодноразово ставив питання перед адміністрацією про необхідність запровадження медичного страхування.
«У попередні роки, аби ввести таку соціальну пільгу, не вистачало коштів. Наразі ж, коли Енергоатом почав працювати в умовах нового ринку електроенергії, такі кошти ми змогли акумулювати завдяки домовленості між профспілковою організацією енергокомпанії та очільником Компанії. Проведено значну роз’яснювальну роботу серед персоналу щодо необхідності медичного страхування. Як результат –3156 працівників енергопідприємства будуть мати потужну соціальну захищеність з 15 лютого 2020 року», - розповів Віктор Демидюк.
Що стосується вибору страховика, то профспілка ДП «НАЕК «Енергоатом» провела моніторинг серед відповідних компаній на ринку медичних послуг і вибрали австрійську «Уніку».
«Представники «Уніки» неодноразово зустрічалися із працівниками атомної електростанції, надавали роз’яснення щодо своїх страхових програм, максимально врахували побажання атомників щодо включення в загальний перелік саме тих закладів, послугами яких хотіли би користуватися нетішинці. Значно збільшено і список страхових випадків, це своєрідні пільги для користувачів корпоративного страхування», - зауважив Віктор Демидюк.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2020-02-12

№ 55

Сьогодні, 12 лютого 2020 року відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2020 році», відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО» з подачею всіх команд.
Перевірятиметься і система оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 10.00 до 12.00 год.
Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-12

№ 54

Сегодня, 12 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1013 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 267,72 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 445 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Турнір з футзалу на призи корпоративної газети «Перспектива» завершено

2020-02-11

№ 53

Завершено турнір з футзалу на призи корпоративної газети Хмельницької АЕС «Перспектива», який бере відлік із далекого 1992 року. 28 років поспіль у спорткомплексі «Енергетик» протягом січня-лютого відбуваються футзальні баталії між командами футболістів, які представляють працівники різних цехів та підрозділів ВП ХАЕС.
Цьогоріч у фінальному двобої стикнулися команди електроцеху і 3 Державного пожежно-рятувального загону (3 ДПРЗ) з футболістами енергоремонтного підрозділу. Боротьба за «золото» була не простою, адже зустрілися давні суперники, які вже не вперше ведуть між собою боротьбу за лідерські позиції. За мінімальної переваги 2:1 перемогу святкували футболісти електроцеху та 3 ДПРЗ. Голи Володимира Супруна та Сергія Панцюка визначили долю матчу, а воротаря Руслана Рижика, який неодноразово рятував команду, визнано кращим. Заслужено отримав приз глядацьких симпатій і нападник команди енергоремонтного підрозділу Олег Чернишов, якому вдалося пробити ворота суперників зарахувавши до свого активу важливий для ремонтників гол.
Зовсім іншою була боротьба за третє місце в турнірі між командами турбіністів і гідротехнічного цеху (ГТЦ), комунального господарства (КГ), військової частини (в/ч) з охорони ХАЕС, де останні не залишили жодного шансу суперникам. За рахунку 11:2 команда ГТЦ, КГ, в/ч заслужено посіла третє місце в турнірі на призи газети «Перспектива». Варто відзначити також Дмитра Монаха, на рахунку якого шість забитих голів у матчі.
За підсумками турніру, окрім призерів нагороджено також кращих спортсменів та вручено відзнаки капітанам команд. Як зазначив головний редактор газети «Перспектива» Віктор Гусаров, є надія, що більшість гравців зіграють у наступному та ювілейному тридцятому турнірах. «Особливо приємно відзначити, що серед групи підтримки команд - гравці найперших змагань, для яких турнір на призи газети «Перспектива» - це вже історія і вони серед її творців», - констатував головний редактор корпоративного видання.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-11

№ 52

Сегодня, 11 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 243,35 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 444 сутки ремонтных работ. Проводятся пусковые операции.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-02-10

№ 51

Выбросы за период с 03.02.2020 по 10.02.2020 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0,0029
ИРГ 0,0638
ЙОД 0,0007

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-10

№ 50

Сегодня, 10 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 219,01 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 443 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Информационный центр ОП ХАЭС

Генеральний директор Хмельницької АЕС зустрівся з головою обласної держадміністрації

2020-02-07

№ 49

6 лютого 2020 року генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра зустрівся з головою Хмельницької обласної держадміністрації Дмитром Габінетом. Зустріч відбулася за участі заступника голови адміністрації Сергія Ткачука.
Генеральний директор ВП ХАЕС ознайомив очільника ОДА з виробничими показниками діяльності енергетичного підприємства, проінформував про хід виконання ремонтних робіт з відновлення турбогенератора на енергоблоці №1, впроваджені Хмельницькою АЕС заходи з дотримання ядерної і радіаційної безпеки. Зокрема, Андрій Козюра наголосив, що основними критеріями діяльності ВП ХАЕС є – безаварійна робота енергоблоків, підвищення безпеки, життя і здоров’я людей, розвинута інфраструктура, чисте довкілля.
Учасники зустрічі обговорили питання подальшої співпраці та шляхи взаємодії. Керівник Хмельницької АЕС запросив голову ОДА відвідати найпотужніший стратегічний об’єкт області для безпосереднього знайомства з роботою атомної станції.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-07

№ 48

Сегодня, 7 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1008 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 146,03 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 440 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений. 
Информационный центр ОП ХАЭС

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають ремонтні роботи

2020-02-06

№ 47

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС продовжено ремонтні роботи турбогенератора (ТГ) через виявлення дефекту ротора ТГ. При проведені пускових операцій на енергоблоці №1, виявлено обрив кола ротора турбогенератора.

За словами начальника електроцеху ВП ХАЕС Вячеслава Семенова, згідно з відповідними вимогами здійснено всі випробування в статичному стані, дефект проявився при роботі турбіни на 1600 – 1700 обертів/хв. (номінальна кількість обертів - 3000 за хвилину).

Керівник електричного цеху також зауважив, що ротори конструкції генераторів ТТВ -1000-2У3 мають конструктивні дефекти певних вузлів. Під час розбирання було виявлено також неякісне заводське збирання.

Згідно з відповідною програмою ДП «НАЕК «Енергоатом», передбачалося здійснити капітальний ремонт та модернізацію всіх роторів за технологією компанії General Electric. Саме цей ротор, який було доправлено із Рівненської АЕС, підлягав капітальному ремонту з модернізацією. За нагальної необхідності на ХАЕС використано саме цей ротор.

Наразі, після низки перевірок і досліджень було визначено, що місця обриву кола ротора знаходяться в обмотці ротора генератора. Проводиться розбирання ротора, визначається обсяг робіт та наявність необхідного матеріально-технічного оснащення.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-06

№ 46

Сегодня, 6 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1010 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,35 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 121,71 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 439 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений. 
Информационный центр ОП ХАЭС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-05

№ 45

Сегодня, 5 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1013 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 97,4 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 438 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений. 
Информационный центр ОП ХАЭС

Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії у січні 2020 року на 100, 3%

2020-02-04

№ 43

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за січень поточного року на 100,3 %.
Зокрема, за січень 2020 року 2-м енергоблоком ХАЕС вироблено 754,05 млн. кВт*год електроенергії при плані 752 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці тривають ремонтні роботи.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у січні 2020 року становив 101,35 %, на ХАЕС загалом - 50,68%.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС представили нового генерального директора

2020-02-04

№ 42

4 лютого 2020 керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Павло Павлишин представив колективу Хмельницької АЕС нового генерального директора Андрія Козюру. У заході також взяли участь виконавчий директор з персоналу Енергоатома Олександр Остаповець, голова первинної профспілкової організації Компанії Олексій Лич.
У своєму виступі т. в. о. президента Енергоатома зазначив, що Микола Панащенко переведений на посаду головного консультанта президента Компанії на майданчику ВП ХАЕС, а також висловив подяку за складну п’ятнадцятирічну працю генерального директора, значний особистий вклад в становлення і розвиток Хмельницької АЕС.
Микола Панащенко, в свою чергу, подякував колективу ХАЕС за спільну працю і висловив побажання подальшого розвитку і стабільної роботи підприємства.
Представляючи Андрія Козюру, керівник Енергоатома висловив сподівання на підтримку трудовим коллективом генерального директора і успішну роботу ХАЕС.
Андрій Козюра у своєму виступі подякував за представлення:«Вдячний за довіру знову повернутися на рідну мені Хмельниччину та на найбільше енергетичне підприємство області. Головне завдання вбачаю в забезпеченні ядерної і радіаційної безпеки ХАЕС, завершенні ремонту Х/1. Впевнений, що нам все вдасться».

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-02-03

№ 41

Выбросы за период с 27.01.2020 по 03.02.2020 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0,00293
ИРГ 0,0665
ЙОД 0,00071

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-02-03

№ 41

Выбросы за период с 27.01.2019 по 03.02.2020 г.

Выбросы ПДВ, %
ДЖН 0.00293
ИРГ 0.0665
ЙОД 0.00071
Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2020-02-03

№ 40

12 лютого 2020 року відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2020 році», відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО» з подачею всіх команд.
Перевірятиметься і система оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 10.00 до 12.00 год.
Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Працівники Хмельницької АЕС долучилися до акції протесту «STOP трудовому рабству»

2020-02-03

№ 39

30 січня працівники Хмельницької АЕС приєдналися до Всеукраїнської попереджувальної акції протесту проти антинародних законопроектів під гаслом «STOP трудовому рабству». Причиною став проект Закону «Про працю» № 2708.

Як зазначив у своєму виступі голова первинної профспілкової організації ВП ХАЕС Михайло Гук, законопроект, який поданий Кабінетом Міністрів України на розгляд до Верховної Ради, повністю ігнорує права найманих працівників. Зокрема згідно із Законопроектом «Про працю» №2708, скасовується законодавче регулювання систем оплати праці і нормування; вводиться трудовий договір з нефіксованим робочим часом; стає можливим звільнення працівника без будь-яких підстав; скасовується норма про те, що заробітна плата підлягає індексації; встановлюється право роботодавця припиняти короткострокові трудові договори без будь-яких обмежень; чиниться тиск на працівника шляхом загрози його звільнення з ініціативи роботодавця. За новим Законопроектом можна працювати хоча б кожний день понаднормово, у нічний час, вихідні, святкові та неробочі дні без обмежень на законодавчому рівні, однак при цьому оплата праці працівнику надурочних скорочується на 80%.
Передувало акції Всеукраїнське віче, яке відбулося 16 січня в Києві, де взяли участь понад 60 тисяч первинних профспілкових організацій. Учасники віче вирішили звернутися до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., Прем’єр-міністра України Гончарука О.В. з вимогою: негайно зупинити процеси законодавчого руйнування представниками їх політичної сили трудового законодавства і трудових прав, законодавства про гарантії діяльності професійних спілок, ефективно працюючої системи загальнообов’язкового державного соціального страхування; відкликати з Верховної Ради України проєкт Закону України «Про працю», проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)».
Понад 500 учасників попереджувальної акції у місті-супутнику Хмельницької АЕС, підтримали резолюцію Всеукраїнського віча, де зокрема, зазначалося: «Якщо не захистимо трудові права сьогодні, завтра на українців чекатиме повне безправ’я у всіх сферах суспільного життя»!

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-02-03

№ 38

Сегодня, 3 февраля, энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,3 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 48,7 млн. кВт*ч электроэнергии.

На первом энергоблоке Хмельницкой АЭС - 436 сутки ремонтных работ.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений. 
Информационный центр ОП ХАЭС