Новости

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС під час випробувань, на етапі пуску після ППР-2020 згідно з проектним алгоритмом, відбулася зупинка реакторної установки дією аварійного захисту

2021-02-13

№ 86

13 лютого о 10:01 на енергоблоці №2 під час проведення комплексних електричних випробувань, при переведенні живлення власних потреб з робочого на резервне, відключився резервний трансформатор власних потреб. Відбулася зупинка реакторної установки (РУ) дією аварійного захисту з запуском резервних дизель-генераторів систем безпеки (СБ).

Зупинка РУ та включення механізмів СБ відбулися по причині знеструмлення власних потреб енергоблока №2. Відмов та пошкоджень основного та допоміжного устаткування не було. Порушень меж та умов безпечної експлуатації не було. Радіаційна обстановка на енергоблоці №2 і проммайданчику в нормі та не зазнавала змін.
Реакторна установка переведена в безпечний стан. Відновлено штатну схему живлення секцій власних потреб. Причини знеструмлення власних потреб енергоблока №2 встановлюються.  
За міжнародною шкалою INES попередня оцінка рівня порушення в роботі АЕС: нижче шкали/рівень "0" (не суттєво для безпеки).
Станом на 13 лютого 2021 року на енергоблоці №2 триває 169 доба середнього планового ремонту, продовжуються роботи з підготовки до підключення енергоблока до об’єднаної енергосистеми України.

Перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,25 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 290,94 млн. кВт * год електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Информационный центр ОП ХАЭС