Хмельницька АЕС поповнила експонатом міський краєзнавчий музей

2020-07-15

№ 389

Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра передав до краєзнавчого музею міста атомників проект Конституції України схвалений Тимчасовою спеціальною комісією з його доопрацювання, датований 15 червня 1996 року.

Члени Конституційної комісії, серед яких і колишній очільник ВП ХАЕС народний депутат України другого скликання Микола Дудченко, поставили свій підпис на проекті Конституції, тим самим увімкнувши зелене світло для її розгляду в парламенті. І вже 28 червня 1996 року було прийнято нову Конституцію України.
Миколу Петровича Дудченка добре пам`ятають у Нетішині й на Хмельницькій АЕС, долю з якою пов'язав у червні 1985 року, ставши тут першим начальником реакторного цеху. Це була його стартова посада в українській атомній енергетиці і на нашому підприємстві. Наступними стали – заступник головного інженера з ядерної безпеки, головний інженер. Деякий час працював у Держкоматомі, був народним депутатом Верховної Ради України 2-го скликання. Та ще до завершення каденції залишив парламент і повернувся на Хмельницьку АЕС, де більше року був її директором, після чого очолював «Енергоатом», працював на інших посадах у компанії.    Сьогодні М. П. Дудченко на пенсії, мешкає у мальовничому селі на Житомирщині, де облюбував свого часу місцину під дачу. Перебираючи свої записи та архівні матеріали, він натрапив на документ, який вважає за потрібне передати у Нетішинський міський краєзнавчий музей. Зовні це нічим не примітний зшиток аркушів формату А4 друкованого тексту. Та якого! Це ж бо ніщо інше, як проект Конституції України, схвалений Тимчасовою спеціальною комісією з його доопрацювання, датований 15 червня 1996 року. Комісія під головуванням Михайла Сироти створена була 5 травня того ж року, про що свідчить відповідна Постанова Верховної Ради України, і налічувала вона майже 30 депутатів з різних фракцій і груп. Поміж відомих українському суспільству політиків Володимира Стретовича, Романа Безсмертного, Ігоря Юхновського, Вадима Гетьмана, Івана Зайця, Сергія Соболєва та інших значиться і Микола Дудченко. Під час відвідин, ознайомився керівник ХАЕС і з експозицією музею, значну частину якої займає історія будівництва АЕС, міста енергетиків.                   
Розповідаючи про історію краю, директор краєзнавчого музею Оксана Кононюк акцентувала увагу на екологічних аспектах місцевості, про що свідчить багата флора і фауна, значна кількість рослин занесених до Червоної Книги України.    Оглядаючи експозиційні зали музею, керівник атомної станції запевнив у продовженні плідної співпраці музейників та атомників, а також пообіцяв наступний візит здійснити разом із родиною.

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-15

№ 388

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 15 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 18 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 74 осіб (у тому числі 15 дітей, 18 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 5 осіб, в тому числі 2 працівники ХАЕС.

За минулу добу зареєстрований один новий випадок захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 22 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 833 особи.

На Хмельницькій АЕС, станом на 14 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 1 особа.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Аварійна готовність на Хмельницькій АЕС підтримується на високому рівні

2020-07-15

№ 387

Атомні електростанції відносяться до об’єктів підвищеної небезпеки, саме тому питанням аварійної готовності на ХАЕС приділяється значна увага.
З метою своєчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації, на ХАЕС розроблений і погоджений в установленому порядку «Аварійний план ВП «Хмельницька АЕС». Він визначає порядок проведення погоджених дій направлених на попередження та ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, а також зниження радіоактивного впливу на персонал, населення та навколишнє природне середовище. 

Для здійснення загального керівництва з локалізації та ліквідації надзвичайних ситуацій на ХАЕС створений штаб керівника аварійними роботами на майданчику, що очолює генеральний директор, який несе відповідальність за організацію роботи з локалізації та ліквідації можливих аварійних ситуацій.
«На Хмельницькій АЕС створені 23 аварійні групи та бригади загального та спеціального призначення, чисельністю біля семисот чоловік. До складу яких входять працівники експлуатаційного, ремонтного персоналу та низки підрозділів, що забезпечують функціонування єдиного механізму із запобігання позаштатних ситуацій на АЕС», - зауважив начальник управління з питань аварійної готовності та реагування (УПАГР) ВП ХАЕС Сергій Дубина.
Реалізуючи «пост-фукусімські» заходи з підвищення безпеки, на ХАЕС придбано 4 мобільні дизельгенераторні електростанції та 6 мобільних насосних установок, для забезпечення постійної готовності ядерного об’єкта до непередбачуваних ситуацій. Це додаткові заходи, які унеможливлюють поширення будь-якої позаштатної ситуації на атомній електростанції.
За словами керівника управління з питань аварійної готовності та реагування, додаткові заходи на ХАЕС передбачені на випадок повного знеструмлення енергоблоків. Зокрема, мобільні дизельгенераторні станції та насосні установки, призначені для подачі електропостачання та охолоджуючої рідини на системи безпеки, знаходяться біля обох енергоблоків. Решта техніки  у стані очікування на спеціальному майданчику і використовується щорічно під час проведення  протиаварійних тренувань.
Загальностанційні протиаварійні тренування, які проводяться щорічно, готують персонал ХАЕС до дій в умовах позаштатної ситуації, вдосконалюючи його знання та навики. Під час проведення протиаварійних тренувань оцінюється здатність персоналу самостійно, оперативно і правильно виконувати дії в аварійному режимі, перевіряються знання і вміння оперативного персоналу структурних підрозділів ВП ХАЕС, аварійних груп і бригад при ліквідації аварійної ситуації, виникненні радіаційної аварії та ліквідації її наслідків, відпрацювання взаємодії із сторонніми організаціями, наглядовими органами та вищестоящими організаціями.  
У випадку виникнення позаштатної ситуації на АЕС, передбачене інформування територіальних та місцевих органів влади про хід протікання аварії, а також надання необхідних рекомендацій щодо захисту населення та територій. Всі заходи, які  проводяться управлінням з питань аварійної готовності та реагування ХАЕС підтверджують, що аварійна готовність на Хмельницькій АЕС підтримується  на високому рівні.

Колектив атомників усвідомлює відповідальність та важливість забезпечення  заходів з безпеки. «Головне і постійне завдання, що стоїть перед колективом управління з питань аварійної готовності та реагування - це забезпечення та підтримка високого рівня аварійної готовності Хмельницької АЕС», - насамкінець підкреслив начальник УПАГР Сергій Дубина.
Інформаційний центр ХАЕС

15 липня з 15 енергоблоків АЕС два виведено в резерв, три в ремонті, один працює з обмеженнями

2020-07-15

№ 386

15 липня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблок №1 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблок №3 ЗАЕС – працює з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – блок перебуває у резерві з 1 червня по 31 липня.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 670 МВт (74% Nном).

ЗАЕС-3 – поточна потужність 860 МВт, балансове обмеження 110 МВт (90% Nном).

ЗАЕС-4 – 76 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 91 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 970 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 430 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 410 МВт.

РАЕС-3 – блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня.

РАЕС-4 – поточна потужність 1010 МВт.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 950 МВт, обмеження по температурному режиму  генера­тора.

ЮУАЕС-2 – 91 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 600 МВт (73% Nном) заявка до 31.08.2020.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1000 МВт.

ХАЕС-2 – поточна потужність 960 МВт, обмеження по температурному режиму.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 500 МВт, РАЕС – 1 850 МВт, ЮУАЕС – 1 550 МВт, ХАЕС – 1 960 МВт.

Станом на 15 липня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 940 МВт, поточна потужність становить 7 860 МВт.

Минулої доби, 14 липня, станціями вироблено 190,2 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 49,92 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

14 июля атомные станции Украины недовыработали 49,92 млн кВт·ч электроэнергии

2020-07-15

№ 385

15 июля 2020 года на атомных станциях Украины в работе 10 из 15 энергоблоков.

Доступная генерирующая мощность НАЭК «Энергоатом» составляет – 9 940 МВт, текущая мощность – 7 860 МВт.

14 июля 2020 года энергоблоки АЭС Украины выработали 190,2 млн кВт·ч.

Из-за балансовых ограничений за минувшие сутки атомные станции Украины недовыработали 49,92 млн кВт·ч электроэнергии.

С начала июля производство составляет 2 570,02 млн кВт·ч. Из-за балансовых ограничений, АЭС с начала июля недовыработали 781,06 млн кВт·ч.

С начала 2020 года - 42 023,31 млн кВт·ч. Из-за балансовых ограничений, АЭС с начала года недовыработали 5 897,77 млн кВт·ч.

По оперативным данным с начала года доля электроэнергии НАЭК «Энергоатом» в общем объеме производства электроэнергии в Украине составляет 55%.

www.energoatom.com.ua

Информационное сообщение о ежедневной работе энергоблоков Хмельницкой АЭС

2020-07-15

№ 384

Сегодня, 15 июля 2020 года, энергоблок №1 Хмельницкой АЭС работает на мощности 1009 МВт.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 24,13 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 302,8 млн. кВт*ч электроэнергии.

Энергоблок №2 Хмельницкой АЭС работает на мощности 963 МВт. Действует балансовое ограничение.
Недовыработка электроэнергии за прошедшие сутки из-за балансовых ограничений 0,8 млн. кВт*ч.
За прошедшие сутки энергоблоком произведено 23,2 млн. кВт*ч электроэнергии, с начала месяца - 314,4 млн. кВт*ч электроэнергии.

Радиационная обстановка на промышленной площадке и в прилегающих регионах не менялась, находится на уровне, соответствующем нормальной эксплуатации энергоблоков, и не превышает естественных фоновых значений. 

Информационный центр ОП ХАЭС