ПІДПРИЄМСТВО

Хмельницька АЕС - найпотужніше підприємство Хмельниччини.

У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. Перший енергоблок було введено у дію 22 грудня 1987 року, другий - 8 серпня 2004 року.

Перевірки та експертизи, проведені державними і незалежними міжнародними експертами МАГАТЕ, Рискаудит, TACIS, ВАО АЕС, підтверджують високий рівень безпеки енергоблоків ХАЕС. Інтегрована система управління ДП «НАЕК «Енергоатом», як єдиної юридичної особи, успішно ресертифікована на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2015 (Системи управління якістю. Вимоги), ISO 14001:2015 (Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування), ISO 45001:2018 (Системи менеджменту промислової безпеки та охорони праці) у 2019 році.

Сьогодні Хмельницька АЕС - це понад п'ять тисяч працівників, які обслуговують десятки різнопрофільних підрозділів.

ЗАЯВА ПРО ПОЛІТИКУ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ "ЕНЕРГОАТОМ" Завантажити документ (~4.73 МБ)
ЦІЛІ ДП «НАЕК «Енергоатом» з удосконалення та розвитку інтегрованої системи управління в інтересах забезпечення безпеки на 2020 рік Завантажити документ (~1.48 МБ)

Козюра Андрій Ростиславович
Генеральний директор

Народився 12 серпня 1979 року в смт. Рузаївка Рузаївського району Кокчетавської області, Казахстан.
Закінчив у 2002 році  Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю «Електротехнічні системи електроспоживання».
Свій трудовий шлях розпочав на посаді інженера з релейного захисту і автоматики електротехнічної лабораторії електричного цеху відокремленого підрозділу  «Рівненська атомна електростанція».
У період з 2005 року працював заступником начальника з ремонту електричного цеху, з 2013 року - заступником головного інженера з електрообладнання та систем контролю і управління Рівненської АЕС.
З лютого 2020 року очолює колектив Хмельницької атомної електростанції.

Клєпов Олександр Веніамінович
Головний інженер станції

Народився 9 травня 1964 року в м. Целіноград, Казахстан.
У 1987 році закінчив Обнінський інститут атомної енергетики за спеціальністю «Фізико-енергетичні установки».
З квітня 1987 року працює на Хмельницькій АЕС, де пройшов шлях від оператора реакторного обладнання до головного інженера станції.
На посаді головного інженера з серпня 2017 року.

Лановенко Василь Михайлович
Головний інспектор

Народився 26 березня 1971 року в м.Ладижин Тростянецького району Вінницької області. Закінчив у 1993 році Вінницький політехнічний інститут,  здобувши фах інженера-електрика, у 2014  році – Севастопольський національний університет ядерної енергії та промисловості за спеціальністю «Атомна енергетика».
Трудову діяльність розпочав на Хмельницькій АЕС з липня 1993 року на посаді чергового електромонтера електричного цеху. З листопада 1995 року працював інженером-інспектором ВВНІ, провідним інженером-інспектором ВВНІ, а з 2004 року - начальник відділу нагляду за електричним  та електротехнічним  устаткуванням СВНіПБ. З 2010 року - начальник СВНіПБ,  а з жовтня 2019 року на посаді головного інспектора.

Шестак Альвіна Петрівна
Заступник генерального директора з економіки і фінансів

Народилася 2 травня 1955 року в с.Потереба Славутського району Хмельницької області. У 1976 році закінчила Тернопільський фінансово-економічний інститут, де здобула фах економіста -фінансиста.
Трудовий шлях розпочала на Хмельницькій АЕС у серпні 1977 року на посаді техніка-архіваріуса дирекції Хмельницької АЕС. Працювала інженером, старшим інженером-економістом, провідним економістом, заступником начальника планово-економічного відділу з договірної роботи.
З серпня 2000 року - заступник генерального директора з економіки і фінансів.

Годнєв Олександр Валентинович
Заступник генерального директора з якості і управління

Народився 17 серпня 1975 року в с. Клубівка Ізяславського району Хмельницької області. У 1997 році закінчив Одеський державний політехнічний університет за спеціальністю «Енергетика».
Трудову діяльність розпочав на ХАЕС з лютого 1997 року оператором реакторного відділення реакторного цеху. Працював інженером  лабораторії безпеки відділу ядерної безпеки, лабораторії імовірнісного аналізу безпеки відділу аналізу і оцінки безпеки. З 2005 року – начальник лабораторії, з січня 2009 – начальник відділу, а з кінця року – начальник служби аналізу безпеки. На посаді заступника генерального директора з якості і управління з липня 2016 року.

Рахлінський Олег Васильович
Заступник генерального директора з капітального будівництва

Народився 2 травня 1964 року в с. Миньківці Славутського району Хмельницької області. Закінчив у 1986 році Український інститут інженерів водного господарства за спеціальністю інженер-гідротехнік.
На Хмельницькій АЕС з липня 1980 року, де розпочинав із посади інженера 2 категорії управління капітального будівництва.
Посаду заступника генерального директора з капітального будівництва обіймає з лютого 2002 року.

Виноград Вадим Леонідович
Заступник генерального директора із забезпечення виробництва

Народився 14 травня 1962 року в с. Ленківці Шепетівського району Хмельницької області. Здобув освіту за спеціальностями «Інженер-гідротехнік» та «Інженер теплових електричних станцій».
На Хмельницькій АЕС, де розпочинав трудову діяльність інженером відділу комплектації обладнання, працює з жовтня 1987 року.
З липня 2014 року обіймає посаду заступника генерального директора із забезпечення виробництва.

Редзинець Олег Анатолійович
Заступник генерального директора з фізичного захисту і режиму

Народився 15 липня 1969 року в м. Хмельницький. Закінчив у 1993 році Кам’янець-Подільський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Вчитель історії та правознавства», в 1998 році – академію СБУ за фахом «Юрист».
З 1995 по 2015 роки перебував на військовій службі в органах служби безпеки України. На Хмельницькій АЕС з квітня 2015 року обіймає посаду заступника генерального директора з фізичного захисту і режиму.

Шмигельський Богдан Леонідович
Заступник генерального директора з персоналу

Народився 7 жовтня   1982 року в селі Орв’яниця Дубровицького району  Рівненської області. Закінчив  2004 року  Український державний університет водного господарства та природокористування за фахом “Автоматизоване управління технологічними процесами”,  спеціаліст з автоматизованого управління технологічними процесами».
Працював на Рівненській АЕС  на посадах інженера-електроніка цеху ТАВ, начальника та старшого начальника  зміни цеху теплової автоматики та вимірювань.
З лютого 2020 р. виконував обов’язки радника генерального директора ХАЕС. З травня 2020 р. - заступник генерального директора з персоналу Хмельницької АЕС.

Демидюк Віктор Андрійович
Заступник генерального директора з інфраструктури

Народився 1 березня 1958 року в м. Острог Рівненської області. 1980 р. закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Інженер-конструктор-технолог» і 1993 р. Київський державний економічний університет за спеціальністю «Економіка та управління виробництвом».
З жовтня 1984 р. до серпня 1987 р. працював на Хмельницькій АЕС інженером цеху теплової автоматики і вимірювань. Від грудня 1998 р. працював на посаді начальника відділу соціального розвитку. З травня 2006 р. обіймав посаду заступника генерального директора з кадрів і соціального розвитку.
З травня 2020 р. - заступник генерального директора з інфраструктури.

Лєбєдєва Марія Романівна
Головний бухгалтер

Народилася 10 грудня 1951 року у н.п.Туропин Турійського району Волинської області. У 1992 році отримала освіту за спеціальністю економіка та організація енергетики у Харківському інженерно-педагогічному інституті.
Трудову кар’єру розпочала на посаді калькулятора ВРП УБ Запорізької ГРЕС.
В атомній енергетиці працює з 1978 року, у квітні 1987 року переведена з посади старшого бухгалтера Запорізької АЕС на посаду   заступника головного бухгалтера Хмельницької АЕС, з квітня 1989 очолює колектив бухгалтерії ВП ХАЕС.

Носиков Євгеній В′ячеславович
Заступник головного інженера з експлуатації

Народився 31 липня 1967 року в м. Шахтарськ Донецької області. У 2002 році закінчив Національний технічний університет України «КПІ» за спеціальністю «Атомна енергетика».
Трудову діяльність розпочав із посади чергового слюсаря турбінного цеху на Хмельницькій АЕС з березня 1986 року. Пройшов шлях від машиніста-обхідника допоміжного обладнання до начальника зміни ТЦ. Працював головним фахівцем з експлуатації турбінного устаткування служби головного технолога, заступником начальника турбінного цеху з експлуатації, начальником цеху налагодження і випробування устаткування.
З серпня 2017 року на посаді заступника головного інженера з експлуатації.

Литус Віталій Олександрович
Заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки

Народився 11 грудня 1973 року в c. Заріччя Корсунь-Шевченківського району Черкаської області. У 1996 році закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю «Ядерна фізика».
Трудову діяльність розпочав на Хмельницькій АЕС з серпня 1996 року на посаді інженера відділу ядерної безпеки. Працював на посадах інженера-радіофізика, провідного інженера, начальника лабораторії відділу ядерної безпеки, начальника відділу ядерної безпеки. З лютого 2018 року на посаді заступника головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки.

Лисенко Валерій Вікторович
Заступник головного інженера з ремонту

Народився 5 квітня 1958 року в с. Лотошево Тальнівського району Черкаської області. У 1985 році закінчив Одеський політехнічний інститут за спеціальністю «Атомні станції і установки».
На Хмельницькій АЕС свою діяльність розпочав з серпня 1985 року оператором реакторного відділення, де пройшов шлях до начальника зміни реакторного цеху. З 1996 року – начальник зміни енергоблока, а з 1999 року – начальник зміни атомної електростанції. З 2002 по 2004 роки працював начальником цеху централізованого ремонту. Посаду заступника головного інженера з ремонту обіймає з жовтня 2004 року.

Хатьомкін Олег Вадимович
Заступник головного інженера з технології і інжинірингу

Народився 1 січня 1963 року в м. Калтан Кемеровської області (Російська Федерація). У 1985 році закінчив Одеський політехнічний інститут за спеціальністю атомні електричні станції і установки.
Трудову діяльність розпочав у 1984 році слюсарем з ремонту обладнання цеху централізованого ремонту Запорізької АЕС. З липня 1985 року на ХАЕС працював оператором, старшим оператором, старшим інженером з ремонту та експлуатації, старшим інженером з управління реактором, начальником зміни реакторного цеху. З березня 1998 року – заступник, а з кінця року начальник виробничо-технічного відділу. З червня 2000 року обіймає посаду заступника генерального директора із забезпечення якості. 2003-2004 роках очолює реакторний цех Хмельницької АЕС. З жовтня 2004 року – заступник головного інженера з нових блоків, а з січня 2005 року – заступник головного інженера з технології і інжинірингу.

Копійко Олександр Миколайович
Заступник головного інженера з електрообладнання та систем контролю та устаткування

Народився 20 квітня 1969 року в с. Кам’яний Брод Лисянського району Черкаської області. У 1989 році закінчив Одеський політехнічний інститут за спеціальністю «Автоматизація теплоенергетичних процесів».
З серпня 1989 року розпочав трудову діяльність на Хмельницькій АЕС черговим слюсарем цеху теплової автоматики і вимірювань. Згодом обіймає посаду інженера, начальника зміни та заступника начальника ЦТАВ з експлуатації. З грудня 2013 року на посаді заступника головного інженера з електрообладнання та систем контролю та устаткування.

Самосєй Геннадій Михайлович
Заступник головного інженера з нових блоків

Народився 25 травня 1971 року в с. Лугинки Лугинського р-н Житомирської області. У 1993 році закінчив Севастопольське вище військово-морське інженерне училище.
Трудову діяльність розпочав на Хмельницькій АЕС з серпня 1993 року оператором реакторного відділення реакторного цеху. Працював старшим оператором реакторного відділення, інженером з ремонту і експлуатації обладнання реакторного відділення, провідним інженером з управління реактором, провідним інженером з експлуатації РЦ. З жовтня 2006 – начальник відділу супроводу нових блоків, а з серпня 2016 – заступник головного інженера з нових блоків.

Панасенко Геннадій Олексійович
Заступник головного інженера по загальностанційних об’єктах

Народився 13 жовтня 1947 року в с. Єрмаковське Єрмаковського району Красноярського краю (Російська Федерація). У 1973 році закінчив Томський політехнічний інститут за спеціальністю «Теплофізика». З 1973 року по 1982 рік працював в науково-дослідницьких і проектних закладах Академії наук СРСР, Красноярскому гірничо-хімічному комбінаті .
На АЕС трудову діяльність розпочав з липня 1982 року старшим інженером управління реактором на Калінінській АЕС, де пройшов шлях до начальника зміни реакторного цеху. З листопада 1987 року у ВП ХАЕС на посаді начальника зміни блока. З 1989 року – начальник зміни Хмельницької АЕС, а з 1996 – начальник цеху переробки радіоактивних відходів. На посаді заступника головного інженера по загальностанційних об’єктах з жовтня 2004 року.