Енергоатом-Освіта

На Хмельницькій АЕС стартував XXVII конкурс дитячої творчості «Атомна енергетика і ми»

2021-03-09

На Хмельницькій АЕС стартував XXVII конкурс дитячої творчості «Атомна енергетика і ми», який сприяє розширенню знань про атомну енергетику, а також допомагає молоді у виборі майбутньої професії.

Спробувати свої творчі можливості, взявши участь у конкурсі, можуть не тільки діти з міста енергетиків, а й молодь регіону розташування атомної станції Хмельницької і Рівненської областей.

Конкурс проводиться за трьома напрямками: наукових робіт (рефератів), дитячої художньої творчості та конкурс журналістських робіт. Школярі регіону беруть активну участь у конкурсі, з року в рік популяризуючи атомну енергетику у своїх наукових та творчих роботах. Переможці конкурсів відзначаються грошовими преміями.

Передує конкурсу наукових робіт проведення факультативу «Вступ в атомну енергетику». На конкурс приймаються індивідуальні роботи у формі реферату або науково-дослідницької роботи, у яких відображаються результати аналізу чи досліджень автора з обраної теми на енергетичну, екологічну тематики. Призери конкурсу наукових робіт братимуть участь у другому етапі, де кращі роботи демонструватиме молодь всіх АЕС держави за підтримки Українського ядерного товариства.

Популяризація знань про ядерну енергетику, підтримка обдарованої молоді, проведення профорієнтаційної роботи зі школярами щодо вибору професії в енергетиці – основна мета конкурсу «Атомна енергетика і ми».

Реферати та наукові роботи, а також творчі конкурсні роботи приймаються в інформаційному центрі Хмельницької АЕС до 1 квітня 2021 року.

Більш детально з умовами конкурсу та роботами переможців минулих конкурсів можна на веб-сайті: www.xaec.org.ua
Контакти: (03842) 40546, 63791, е-mail: pr@khnpp.atom.gov.ua
Оголошення про конкурс Завантажити документ (~0.83 МБ)
Інформаційний центр ХАЕС

Відкритий онлайн діалог про підготовку кадрів для АЕС

2021-03-09

24 лютого на базі Рівненського Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) була організована дискусійна платформа з питань підготовки кадрів для Рівненської та Хмельницької АЕС.

Відкритий діалог проходив за участі генеральних директорів Хмельницької АЕС Андрія Козюри, Рівненської АЕС Павла Павлишина, ректора НУВГП Віктора Мошинського та представників освітнього закладу Віталія Прокопця і Андрія Сафоника, а також народного депутата Олександра Ковальчука.

Розпочинаючи захід, ректор НУВГП Віктор Мошинський зазначив, що залучення керівників атомних станцій до цієї зустрічі – це ще один крок для реалізації спільного з АЕС проекту, кінцева мета якого - підготовка кваліфікованих фахівців для ядерної галузі.

У ході зустрічі керівники атомних електростанцій презентували роботу енергопідприємств, акцентуючи увагу на важливості підготовки висококваліфікованих спеціалістів, соціальних програмах підтримки і збереження кадрового потенціалу галузі, а також обговорили питання розвитку партнерських взаємовідносин, плани та перспективи співпраці.

За словами керівника цього проекту Андрія Сафоника, ще у 2018 році підписано договір про співпрацю НУВГП з ДП «НАЕК «Енергоатом», яким обумовлено проведення конференцій, семінарів, практикумів, переддипломних практик,  запрошення фахівців АЕС для читання лекцій для студентів вишу. Наразі, така діяльність активізувалася, і вже на часі реалізація дуальної освіти, що допоможе наблизити теоретичні знання до безпосереднього їх практичного застосування на виробництві.

«Хмельницька АЕС зацікавлена в підготовці кадрів у НУВГП. Ми налаштовані на тісну співпрацю, вже провели декілька зустрічей з викладачами вишу. Нещодавно на ХАЕС приймали делегацію НУВГП, презентували матеріально - технічну базу навчально - тренувального центру атомної станції, - зазначив генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра. - Наша співпраця дозволить студентам проходити практику, безпосереднє навчання на виробництві. Ми зможемо показати обладнання, ознайомити з технологічними процесами, щоб у майбутніх енергетиків було чітке розуміння професії, яку вони здобувають у виші. Тільки така співпраця дасть результат».

Керівник Хмельницької АЕС також наголосив, що енергопідприємство співпрацює і з іншими провідними вишами України, які готують фахівців для ядерної галузі. Прийом персоналу на ХАЕС відбувається за відповідною процедурою, де в першу чергу враховуються знання претендентів на ту, чи іншу посаду. Насамкінець, генеральний директор ХАЕС Андрій Козюра закликав студентів до наполегливого здобуття фахових знань, які знадобляться у майбутній професії.

Віктор Мошинський, у свою чергу, висловив готовність до змін: «Як університет, який системно працює над якістю освіти, ми не просто готові змінити навчальні плани, а й підходи до підготовки висококваліфікованих фахівців для ядерної галузі», зазначив ректор вишу.

Онлайн діалог роботодавців з навчальним закладом засвідчив обопільну зацікавленість сторін у співпраці, акцентував увагу на потребі підготовки необхідних для атомної галузі спеціалістів, а обмін думками з нагальних проблем підготовки кадрів допоможе наблизити освіту до виробництва.
Інформаційний центр ХАЕС

Співпраця Хмельницької АЕС з навчальними закладами – запорука підвищення професійного рівня молодих фахівців

2021-03-09

На Хмельницькій АЕС розглядають можливість співпраці з Національним університетом водного господарства та природокористування (НУВГП), який на сьогодні готує молодих спеціалістів для атомної енергетики за декількома енергетичними  спеціальностями.

Нещодавно делегація НУВГП відвідала Хмельницьку АЕС для ознайомлення з виробництвом та налагодження прямих контактів.
За словами завідувача кафедри автоматизації, електротехнічних та комп’ютерно-інтегрованих технологій, доктора технічних наук, професора Володимира Древецького, університет увійшов до переліку вишів, які готують спеціалістів для Енергоатома. «Ми зацікавлені у співпраці з двох причин. Перш за все, атомна електростанція цікавить як високотехнологічне підприємство, що має автоматизацію та різні електротехнічні системи високого рівня. З іншого боку, нам важлива співпраця з ХАЕС як роботодавцем, адже від зворотного зв’язку залежить і рівень підготовки спеціалістів, і укомплектованість кадрами необхідних професій», - зауважив керівник делегації.
Це вже не перша зустріч атомників із викладацьким складом вишу. На базі  НУВГП проходила нарада за участі представників Хмельницької та Рівненської АЕС, на якій були обговорені питання щодо корегування навчальних планів в залежності від потреб виробництва.
Є в планах також і залучення фахівців Хмельницької АЕС до навчального процесу в НУВГП, щоб максимально наблизити теоретичні знання до специфіки професії, практичного досвіду, який набуто протягом десятиліть.
За словами заступника генерального директора з персоналу Богдана Шмигельського, керівництво НУВГП підтвердило готовність змінювати навчальні програми  та  адаптувати їх під вимоги, пов’язані з виробничими процесами ХАЕС.
Під час візиту на АЕС викладацький склад вишу ознайомили із технологічними процесами виробництва електроенергії, продемонстрували роботу повномасштабного тренажера блочного щита управління, змоделювавши одну із позаштатних ситуацій на енергоблоці.
«Ми показали стан нашого обладнання, ознайомили з основними вимогами до персоналу, з умовами праці. Наразі, розглядається також питання, так званої, дуальної освіти, де студент частину навчання буде проходити у вузі, а частину - на виробництві. Він буде працевлаштований, за його підготовку відповідатимуть майстри, начальники дільниць. Ми обов’язково плануємо залучати наших фахівців до процесу здобування вищої освіти, тому що вони мають не тільки теоретичні знання, а і практичний досвід, який важливо передати студентам», - зазначив Богдан Шмигельський.

Інформаційний центр ХАЕС