Новини

Світлої пам’яті Михайла Гашева - атомника, колеги, товариша

2021-01-25

№ 38

24 січня атомна спільнота понесла велику втрату - на  52 році життя відійшов у вічність керівник Аварійно-технічного центру Енергоатома Михайло Гашев.
Гашев Михайло Хазреталійович був яскравим, талановитим і досвідченим фахівцем у галузі атомної енергетики.
Для колективу ХАЕС ця особистість надзвичайно близька, адже саме тут він розпочав  трудову діяльність, подолавши усі щаблі  професійного зростання: від чергового  дозиметриста виріс до начальника зміни станції, заступника головного інженера з експлуатації та безпеки. Тривалий час Михайло Хазреталійович виконував обов’язки Головного держінспектора з ядерної та радіаційної безпеки Державної інспекції ядерного регулювання України.
Михайло Гашев  був черговим науковим керівником фізичного пуску та головою технічної групи керівництва енергетичним пуском блока №2 Хмельницької АЕС. Під його безпосереднім керівництвом у 2008 р. успішно закінчено роботи відповідно до Програми доведення рівня безпеки нових енергоблоків ХАЕС-2 та РАЕС-4 до світових стандартів; у 2010 р. продовжено термін експлуатації енергоблоків № 1 та №2 Рівненської АЕС; у 2011 р. завершено впровадження заходів відповідно до «Концеції підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій»; розроблена Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій;  виконана цільова позачергова оцінка стану безпеки (стрес тести) діючих АЕС; у 2013 р. продовжено термін експлуатації енергоблока Южно-Української АЕС.
Велику  роботу під безпосереднім наглядом Михайла Гашева було проведено на Хмельницькій АЕС щодо обґрунтування безпеки і визначення механізмів регулювання потужності.  Зокрема, після отримання відповідного дозволу регулятора, здійснено перший етап дослідної експлуатації режиму регулювання потужності, в рамках якого реалізовано  21 цикл зміни потужності енергоблока №2.
Доклав чимало зусиль свого часу  Гашев М.Х  до створення і налагодження роботи повномасштабного тренажера НТЦ, що дало змогу значно підвищити якість підготовки ліцензованого персоналу ВП ХАЕС.
Михайло Хазреталійович працював заступником головного диспетчера ДП НЕК «Укренерго», радником президента Енергоатома і міністра енергетики та вугільної промисловості, а з 2018-го очолював ВП «Аварійно-технічний центр» ДП «НАЕК «Енергоатом». Він був вимогливим і справедливим керівником.
Його трудовий шлях позначений такими відзнаками: «Заслужений енергетик України», «Почесний енергетик України»,  «За вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України», «Відмінник атомної енергетики України», «Почесна грамотою Верховної Ради України», «Почесна грамотою Держатомрегулювання України».
Колектив Хмельницької АЕС висловлює щирі співчуття родині, близьким, друзям та розділяємо всім серцем біль та горе втрати.
Низько схиляємо голову перед його відходом у вічність, завжди будемо пам'ятати Михайла Хазреталійовича як людину мудру, принципову та чесну, яку всі поважали за розум, професіоналізм, далекоглядність, відданість професії.
Час не може заглушити біль втрати і в пам'яті назавжди залишаться славні і добрі справи Гашева М.Х. Добрий спомин про колегу і товариша залишиться у серцях атомників ХАЕС.  Світла та вічна пам’ять.

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2021-01-25

№ 37

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу на Хмельницькій АЕС

2021-01-25

№ 37

Інформація про поширення COVID -19 на Хмельницькій АЕС станом на 25.01.2021:

•    Загальна кількість працівників ХАЕС, що інфікована коронавірусом, з 13.03.2020 – 632;

•    Всього одужало по ХАЕС – 609;

•    Загальна кількість працівників ХАЕС, що знаходиться на лікуванні – 20;

•    Загальна кількість летальних випадків – 3;

•    На дистанційній формі роботи - 125;

•    На лікарняному (ГРВІ) – 41.

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2021-01-25

№ 36

Сьогодні, 25 січня 2021 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1012 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,29 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 582,74 млн. кВт * год електроенергії.

На другому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 150 доба планово-попереджувального ремонту.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 

Інформаційний центр ХАЕС