Творчий конкурс «З Надією до Перемоги» оголошено в місті-супутнику Хмельницької АЕС

2015-08-19

№ 315

ВП «Хмельницька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» оголошує про проведення І відбіркового етапу конкурсу дитячого малюнку «З Надією до Перемоги» на підтримку Надії Савченко, Олега Сенцова, Миколи Карпюка та інших політв’язнів, які незаконно утримуються у Російській Федерації. Творчі роботи переможців першого етапу конкурсу візьмуть участь у фінальному етапі конкурсу серед молоді міст-супутників АЕС України, який заплановано провести ДП «НАЕК «Енергоатом» в місті Києві в жовтні цього року.
В конкурсі «З Надією до Перемоги» візьмуть участь індивідуальні творчі роботи у жанрах малюнку, анімації, декоративно-ужиткового мистецтва. Конкурс проводиться у двох вікових категоріях: перша вікова група – від 10 до 13 років; друга – від 14 до 17 років.
Ідея проведення цього конкурсу запропонована ДП «НАЕК «Енергоатом», після отримання на адресу Енергоатома листа-відповіді від Надії Савченко. 8 травня 2015 року від колективу НАЕК «Енергоатом» було надіслано привітання з днем народження Герою України Надії Савченко (11 травня Надії Савченко виповнилося 34 роки). Надію привітали уривком з поеми Т.Г. Шевченка «Тризна», яка написана російською мовою. Справа в тому, що використання російської мови - обов’язкова умова російських тюремних цензорів. В листі колектив Компанії побажав Надії триматись та вірити у перемогу. 26 червня з Матроської тишини прийшов лист - відповідь від Надії Савченко:
«Большой привет всему коллективу ГП «НАЭК «Энергоатом». Простите, что пишу к вам, в Украину, на русском языке, но иначе цензура письма не пропускает. Большое Вам спасибо за поздравления, поддержку и такие сильные слова великого Человека Т.Г. Шевченка. Я, как и Шевченко, как и мы все, верю в свободное и достойное будущее нашей Украины! Вместе нам хватит сил осуществить эту заветную мечту! Украина победит! Слава Україні! С благодарностью и уважением, Надежда Савченко».
Малюнки переможців конкурсу будуть передані українським політв’язням, решта малюнків буде виставлено на благодійний аукціон, гроші від якого підуть на підтримку родин українців, які перебувають в російських в’язницях.

Довідково:
Творчі роботи на конкурс подаються до інформаційного центру ВП ХАЕС (вул. Лісова, 6) до 1 жовтня 2015 року. Телефони для довідок (03842) 40546, 63791, email:
pr@khnpp.atom.gov.ua

Інформаційний центр ВП ХАЕС