Візит представників Міністерства енергетики та Посольства США в Україні на Хмельницьку АЕС

2015-11-13

№ 425

12 листопада цього року із ознайомчим візитом Хмельницьку АЕС відвідали представники Міністерства енергетики та Посольства США в Україні. Візит проходив за участі заступника міністра енергетики США Едварда Мак-Гінніса, президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського та представників енергокомпанії.
В рамках програми перебування делегація відвідала навчально-тренувальний центр Хмельницької АЕС, де на повномасштабному тренажері блочного щита управління (ПМТ БЩУ), спостерігала за навчанням оперативного персоналу атомної станції. Розповідаючи про підготовку та підвищення рівня кваліфікації працівників атомної станції, заступник головного інженера із підготовки персоналу у ВП ХАЕС Володимир Ісупов наголосив, що саме завдяки фінансовій та технічній допомозі США повномасштабний тренажер свого часу введено в експлуатацію.
Під час візиту гості побували в машинному відділенні, на блочному щиті управління першого енергоблока, оглянули будівельні конструкції Х/3, Х/4 та територію ВРП (відкритий розподільчий пристрій)-750 кВ.
Візит проходив у невимушеній дружній атмосфері, під час якого генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко та фахівці атомної станції надали детальну інформацію щодо діяльності Хмельницької АЕС та її перспектив.
Це вже заключний візит американських гостей на українські АЕС. За словами президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського, протягом трьох днів представники Міністерства енергетики та Посольства США в Україні знайомилися із об’єктами атомної енергетики України.
Починаючи з середини 90-х років, за фінансування американського уряду через Міністерство енергетики США в Україні реалізовано масштабну за обсягами Міжнародну програму з ядерної безпеки. Зокрема, серед найважливіших об’єктів, які впроваджено за допомогою даної програми на АЕС - ПМТ, системи представлення параметрів безпеки для операторів БЩУ, протиаварійні інструкції, проекти кваліфікації ядерного палива, системи фізичного захисту. Хмельницька АЕС - пілотна станція, на якій модернізовано систему фізичного захисту завдяки допомозі Сполучених Штатів Америки.
«Міжнародна програма з ядерної безпеки потребує подальшого розширення, саме з цим і пов’язаний приїзд пана Мак-Гінніса, якого цікавить стан реалізації заходів в рамках фінансування Міжнародної програми з ядерної безпеки», - зауважив Юрій Недашковський.
Знайомлячись із основними об’єктами Хмельницької АЕС, Едвард Мак-Гінніс виявив також зацікавленість проектом «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз» з підключення другого енергоблока Хмельницької АЕС до європейської енергосистеми ENTSO-E.
Як підсумок візиту, заступник міністра енергетики США Едвард Мак-Гінніс констатував, що програма з інвестування ядерної безпеки України є найуспішнішою програмою Міністерства енергетики США.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 24,26 млн.кВт·год електроенергії

2015-11-13

№ 424

13 листопада 2015 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,26 млн. кВт*год, а з початку місяця енергоблоком вироблено 290,97 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває 37 доба середнього планово-попереджувального ремонту.
08 жовтня 2015 року о 00 год. 09 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...

Гамма-фон

20 листопада 2015 року відбудеться публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(З)ППБ) та плану екологічних та соціальних заходів в рамках К(З)ППБ

На Хмельницькій АЕС підведено підсумки конкурсу професійної майстерності серед інструкторів навчально-тренувального центру

Експерти Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій перевіряють Хмельницьку АЕС

Результати контролю викидів за період 2-9 листопада

Стан навколишеього природнього середовища у жовтні 2015 р.

Інформаційний центр ВП ХАЕС