Срібло чемпіонату світу з боротьби самбо у спортсмена з міста-супутника

2015-11-18

№ 432

На чемпіонаті світу з боротьби самбо, який проходив з 13 по 15 листопада цього року в місті Касабланка (Марокко), у складі збірної України, взяли участь двоє нетішинців - Дмитро Бабійчук та Іван Васильчук. Спортсмени міста-супутника ХАЕС змагалися у спортивному самбо.
Вже в перший день чемпіонату Іван Васильчук, вихованець, а нині тренер комплексної дитячо-юнацької спортивної школи (КДЮСШ) первинної профспілкової організації ХАЕС, поклав до скарбнички збірної України срібну нагороду.
Спортсмен з міста-супутника ХАЕС дійшов до фінального поєдинку, в якому поступився росіянину Альсиму Черноскулову.
Загалом на чемпіонаті світу з бойового та спортивного самбо спортсмени збірної України здобули тринадцять медалей, серед яких : 2 - золоті, 3 - срібні і 8 - бронзових.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Участь фахівців Хмельницької АЕС в суспільно-політичному ток-шоу з питань добудови 3-го та 4-го енергоблоків

2015-11-18

№ 431

Перспективи добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС – саме такою була тематика суспільно-політичного ток-шоу на телеканалі Хмельницької регіональної дирекції «Поділля-Центр», філії національної телекомпанії України, в якому взяли участь провідні фахівці Хмельницької АЕС. Заступники генерального директора ХАЕС з капітального будівництва - Олег Рахлінський , кадрів і соціальних питань - Віктор Демидюк, заступник головного інженера з нових блоків Олександр Корлиханов, керівники підрозділів станції Тетяна Лиситчук, Олександр Левицький, Віталій Литус були учасниками дискусії щодо перспектив будівництва нових енергетичних потужностей.
У дебатах також взяли участь депутати, представники регіональної та обласної влади Хмельниччини, рівненського «Екоклубу», прихильники і противники атомної енергетики різних громадських організацій, наукових установ.
На початку ток-шоу, заступник генерального директора ХАЕС з капітального будівництва Олег Рахлінський зазначив, що нині блоки не будуються, угода про співпрацю з російськими партнерами денонсована. Олег Рахлінський зауважив, що компанія шукає шляхи виходу з ситуації, ведуться перемовини з чеською фірмою «ŠKODA», фірмою Westinghouse, польськими та китайськими зацікавленими особами і урядовими організаціями.
Згідно з українським законодавством, вибір організації, яка буде здійснювати будівництво за державні кошти, в тому числі енергоблоки ХАЕС, має відбуватися прозоро, на тендері. Станція здійснила свою частину зобов’язань, і є підстави стверджувати, що на базі третього енергоблока можна впроваджувати реалізацію модернізованого проекту реактора ВВЕР-1000.
Вступивши в полеміку, голова Ради рівненського «Екоклубу» Андрій Мартинюк висловив свої побоювання щодо надійності існуючих будівельних конструкцій, зауваживши, що краще було б кошти, в які оцінено завершення будівництва енергоблоків, спрямувати на проекти ефективного енергозбереження.
Депутат обласної ради, колишній очільник області та міста енергетиків Іван Гладуняк, нагадав присутнім, що третина обласного бюджету наповнюється з відрахувань від експлуатації існуючих енергоблоків ХАЕС. Він наголосив, що ставити питання про припинення будівництва злочинно для майбутнього України, бо найближчим часом країна знову стоятиме на порозі величезного дефіциту електроенергії. Енергопотужності ж будуються роками і вимагають значних коштів.
Міський голова Нетішина Олександр Супрунюк, в свою чергу, навів цифри, що характеризують роль ХАЕС у економіці міста. Зазначивши, що дві третини бюджету міста-супутника складають відрахування Хмельницької АЕС. Перспективи міста енергетиків та прилеглих територій покращуватимуться разом із будівництвом нових енергоблоків, адже будівництво – це не тільки робочі місця будівельникам, а й потужний розвиток соціальної сфери.
Попри дискусію, майже всі учасники ток-шоу розуміють, що новим енергоблокам бути, головне, щоб вони відповідали світовим стандартам безпеки і, найголовніше, щоб прилеглі до ХАЕС територіальні громади отримали цільові кошти на розвиток соціальної інфраструктури. Саме на цьому акцентував увагу присутніх Голова асоціації міст-супутників АЕС, Славутський міський голова Василь Сидор.
Атомники запевнили учасників телевізійного проекту у тому, що усвідомлюють свою відповідальність за майбутнє держави, яка потребує нових енергетичних потужностей, та зроблять все, щоб енергоблоки 3 та 4 Хмельницької АЕС були надійними та безпечними.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 24,26 млн.кВт·год електроенергії

2015-11-18

№ 430

18 листопада 2015 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,26 млн. кВт*год, а з початку місяця енергоблоком вироблено 412,2 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває 42 доба середнього планово-попереджувального ремонту.
08 жовтня 2015 року о 00 год. 09 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...

Гамма-фон

20 листопада 2015 року відбудеться публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(З)ППБ) та плану екологічних та соціальних заходів в рамках К(З)ППБ

26 листопада - комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області

Візит представників Міністерства енергетики та Посольства США в Україні на Хмельницьку АЕС

Результати контролю викидів за період 9-16 листопада

Інформаційний центр ВП ХАЕС