На Хмельницькій АЕС відбулося публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій

2015-11-20

№ 437

20 листопада цього року в інформаційному центрі ВП ХАЕС відбулося публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(З)ПБ) та плану екологічних та соціальних заходів в рамках К(З)ПБ. В даному заході взяли участь провідні фахівці ДП «НАЕК «Енергоатом», ВП ХАЕС, ТОВ «Ернст енд Янг», представники міської влади, громадськості, мас-медіа міста-супутника та регіону розташування ядерного об’єкта.
Такі публічні обговорення питань реалізації К(З)ПБ та плану екологічних та соціальних заходів в рамках цієї програми вже здійснено на Запорізькій, Южно-Українській та Рівненській атомних станціях. Наразі, на Хмельницькій АЕС проведено завершальний етап консультацій з громадськістю.
В рамках заходу представники енергокомпанії ознайомили присутніх з концепцією та результатами виконання заходів К(З)ПБ у 2015 році та планом екологічних та соціальних заходів в рамках К(З)ПБ.
Впровадження програми підвищення безпеки розпочато ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2012 та розраховано до 2020 року. Компанією здійснено 567 заходів із 1265 запланованих. На Хмельницькій АЕС обсяг реалізованих заходів даної програми складає 46,1%. Зокрема, на першому енергоблоці – 39,3%, на другому - 52,8%.
Учасників зустрічі цікавили додаткові заходи з безпеки після аварії на АЕС «Фукусіма», фінансування соціальної сфери території спостереження ХАЕС та ін. На всі питання присутні отримали вичерпні відповіді.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Партнерську перевірку ВАО АЕС завершено на Хмельницькій АЕС

2015-11-20

№ 436

З 6 по 20 листопада 2015 року експерти Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій(ВАО АЕС) здійснювали партнерську перевірку на Хмельницькій АЕС.
Протягом двох тижнів проводилася  перевірка виробничої діяльності ВП ХАЕС за наступними напрямками: організаційна структура, експлуатація, ремонт, інженерна підтримка, врахування досвіду експлуатації, радіаційний захист, аварійна готовність, пожежна безпека, хімія та підготовка персоналу.
Кращі фахівці ядерної галузі з Угорщини, Чехії, Росії, Болгарії, Вірменії, ПАР, Індії, Китаю, Англії та України були залучені до участі у партнерській перевірці.
На заключному засіданні генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко висловив впевненість, що результати партнерської перевірки ВАО АЕС сприятимуть покращенню роботи в різних напрямках діяльності енергетичного підприємства.
Керівник команди експертів Іштван Радноті відзначив відкритість ХАЕС для діяльності міжнародних експертів, подякував за додаткову можливість візуального спостереження за виконанням ремонтних робіт під час планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС. Підсумовуючи результати партнерської перевірки, очільник міжнародної команди також акцентував, що спільними була не лише діяльність експертів та персоналу ХАЕС, а й взаємовідповідальність за безпечну експлуатацію ядерних енергоблоків.
За підсумками перевірки надано попередній звіт, в якому означені галузі для покращення та позитивні практики, які рекомендовано поширити серед інших АЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 24,25 млн.кВт·год електроенергії

2015-11-20

№ 435

20 листопада 2015 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,25 млн. кВт*год, а з початку місяця енергоблоком вироблено 460,7 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває 44 доба середнього планово-попереджувального ремонту.
08 жовтня 2015 року о 00 год. 09 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...

Гамма-фон

Публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми безпеки на Хмельницькій АЕС

26 листопада - комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області

Візит представників Міністерства енергетики та Посольства США в Україні на Хмельницьку АЕС

Результати контролю викидів за період 9-16 листопада

Інформаційний центр ВП ХАЕС