Представники Регулюючого органу з радіаційної безпеки Швеції та Норвегії готові допомогти у вдосконаленні фізичного захисту Хмельницької АЕС

2015-11-27

№ 446

Фізичний захист атомної електростанції - одна із важливих складових безпеки не лише країни, в якій експлуатуються ядерні об’єкти, а й сусідніх держав. Саме з такими переконаннями та готовністю допомогти у впровадженні нових проектів з безпеки 26 листопада цього року Хмельницьку АЕС відвідали представники Регулюючого органу з радіаційної безпеки Швеції та Норвегії.
В рамках програми візиту делегація побувала в машинному відділені, на блочному щиті управління першого енергоблока, а також оглянула ряд об’єктів служби фізичного захисту Хмельницької АЕС.
Під час перебування іноземних гостей було представлено та обговорено проекти щодо модернізації фізичного захисту першого енергоблока та створення центрального пульта охорони фізичного захисту атомної електростанції.
За словами фахівців в галузі радіаційної безпеки Швеції та Норвегії, із подібним візитом делегація побувала та ознайомилася з основними проектами щодо вдосконалення фізичного захисту на Рівненській АЕС. Після визначення основних проектів із забезпечення фізичного захисту на Хмельницькій АЕС буде обрано першочергові пріоритети.
Директор із фізичного захисту і спеціальної безпеки ДП «НАЕК «Енергоатом» Олег Макаренко відзначив, що це лише початковий етап співпраці з іноземними інвесторами, які підтвердили подальшу участь у фінансуванні даних проектів. Вже на початку наступного року буде визначено першочергові проекти з вдосконалення фіззахисту АЕС, фінансування яких здійснюватиметься спільно із дирекцією Компанії.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 24,17 млн.кВт·год електроенергії

2015-11-27

№ 445

27 листопада 2015 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,17 млн. кВт*год, а з початку місяця енергоблоком вироблено 630,13 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває 51 доба середнього планово-попереджувального ремонту.
08 жовтня 2015 року о 00 год. 09 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...

27 листопада - перевірка стану регіональної системи оповіщення Хмельницької області з подачею всіх команд та включенням електросирен

Гамма-фон

На Хмельницькій АЕС триває планова перевірка охорони праці та промислової безпеки

Результати контролю викидів за період 16-23 листопада

Інформаційний центр ВП ХАЕС