На Хмельницькій АЕС відбулося публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій

2015-11-20

№ 437

20 листопада цього року в інформаційному центрі ВП ХАЕС відбулося публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(З)ПБ) та плану екологічних та соціальних заходів в рамках К(З)ПБ. В даному заході взяли участь провідні фахівці ДП «НАЕК «Енергоатом», ВП ХАЕС, ТОВ «Ернст енд Янг», представники міської влади, громадськості, мас-медіа міста-супутника та регіону розташування ядерного об’єкта.
Такі публічні обговорення питань реалізації К(З)ПБ та плану екологічних та соціальних заходів в рамках цієї програми вже здійснено на Запорізькій, Южно-Українській та Рівненській атомних станціях. Наразі, на Хмельницькій АЕС проведено завершальний етап консультацій з громадськістю.
В рамках заходу представники енергокомпанії ознайомили присутніх з концепцією та результатами виконання заходів К(З)ПБ у 2015 році та планом екологічних та соціальних заходів в рамках К(З)ПБ.
Впровадження програми підвищення безпеки розпочато ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2012 та розраховано до 2020 року. Компанією здійснено 567 заходів із 1265 запланованих. На Хмельницькій АЕС обсяг реалізованих заходів даної програми складає 46,1%. Зокрема, на першому енергоблоці – 39,3%, на другому - 52,8%.
Учасників зустрічі цікавили додаткові заходи з безпеки після аварії на АЕС «Фукусіма», фінансування соціальної сфери території спостереження ХАЕС та ін. На всі питання присутні отримали вичерпні відповіді.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Партнерську перевірку ВАО АЕС завершено на Хмельницькій АЕС

2015-11-20

№ 436

З 6 по 20 листопада 2015 року експерти Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій(ВАО АЕС) здійснювали партнерську перевірку на Хмельницькій АЕС.
Протягом двох тижнів проводилася  перевірка виробничої діяльності ВП ХАЕС за наступними напрямками: організаційна структура, експлуатація, ремонт, інженерна підтримка, врахування досвіду експлуатації, радіаційний захист, аварійна готовність, пожежна безпека, хімія та підготовка персоналу.
Кращі фахівці ядерної галузі з Угорщини, Чехії, Росії, Болгарії, Вірменії, ПАР, Індії, Китаю, Англії та України були залучені до участі у партнерській перевірці.
На заключному засіданні генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко висловив впевненість, що результати партнерської перевірки ВАО АЕС сприятимуть покращенню роботи в різних напрямках діяльності енергетичного підприємства.
Керівник команди експертів Іштван Радноті відзначив відкритість ХАЕС для діяльності міжнародних експертів, подякував за додаткову можливість візуального спостереження за виконанням ремонтних робіт під час планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС. Підсумовуючи результати партнерської перевірки, очільник міжнародної команди також акцентував, що спільними була не лише діяльність експертів та персоналу ХАЕС, а й взаємовідповідальність за безпечну експлуатацію ядерних енергоблоків.
За підсумками перевірки надано попередній звіт, в якому означені галузі для покращення та позитивні практики, які рекомендовано поширити серед інших АЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 24,25 млн.кВт·год електроенергії

2015-11-20

№ 435

20 листопада 2015 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,25 млн. кВт*год, а з початку місяця енергоблоком вироблено 460,7 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває 44 доба середнього планово-попереджувального ремонту.
08 жовтня 2015 року о 00 год. 09 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...

Гамма-фон

Публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми безпеки на Хмельницькій АЕС

26 листопада - комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області

Візит представників Міністерства енергетики та Посольства США в Україні на Хмельницьку АЕС

Результати контролю викидів за період 9-16 листопада

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми безпеки на Хмельницькій АЕС

2015-11-19

№ 434

Завтра, 20 листопада о 15.00 у залі інформаційного центру ВП ХАЕС за адресою: м.Нетішин, вул. Лісова, 6 відбудеться публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(З)ППБ) та плану екологічних та соціальних заходів в рамках К(З)ППБ.

Згідно з Енергетичною стратегією України державне підприємство «НАЕК «Енергоатом» та ВП ХАЕС з метою подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, який відповідає міжнародним вимогам з ядерної безпеки та охорони навколишнього середовища, реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій.

Виконання заходів Програми, забезпечить рівень безпеки енергоблоків АЕС України, що відповідає міжнародним стандартам, дозволить поліпшити кількісні показники безпеки, забезпечить виконання Плану дій у сфері ядерної безпеки діючих українських АЕС, розробленого в рамках Меморандуму між Україною та ЄС щодо співпраці в галузі енергетики, підписаного 1 грудня 2005.

Бажаючих, запрошуємо взяти участь у публічному обговоренні питань реалізації К(З)ППБ та плану соціальних заходів в рамках даної програми. 

Контактний телефон : (03842) 63713, 40546, інформаційний центр ВП ХАЕС, e-mail: pr[at]khnpp.atom.gov.ua

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 24,25 млн.кВт·год електроенергії

2015-11-19

№ 433

19 листопада 2015 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,25 млн. кВт*год, а з початку місяця енергоблоком вироблено 436,45 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває 43 доба середнього планово-попереджувального ремонту.
08 жовтня 2015 року о 00 год. 09 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...

Гамма-фон

26 листопада - комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області

Візит представників Міністерства енергетики та Посольства США в Україні на Хмельницьку АЕС

Результати контролю викидів за період 9-16 листопада

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Срібло чемпіонату світу з боротьби самбо у спортсмена з міста-супутника

2015-11-18

№ 432

На чемпіонаті світу з боротьби самбо, який проходив з 13 по 15 листопада цього року в місті Касабланка (Марокко), у складі збірної України, взяли участь двоє нетішинців - Дмитро Бабійчук та Іван Васильчук. Спортсмени міста-супутника ХАЕС змагалися у спортивному самбо.
Вже в перший день чемпіонату Іван Васильчук, вихованець, а нині тренер комплексної дитячо-юнацької спортивної школи (КДЮСШ) первинної профспілкової організації ХАЕС, поклав до скарбнички збірної України срібну нагороду.
Спортсмен з міста-супутника ХАЕС дійшов до фінального поєдинку, в якому поступився росіянину Альсиму Черноскулову.
Загалом на чемпіонаті світу з бойового та спортивного самбо спортсмени збірної України здобули тринадцять медалей, серед яких : 2 - золоті, 3 - срібні і 8 - бронзових.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Участь фахівців Хмельницької АЕС в суспільно-політичному ток-шоу з питань добудови 3-го та 4-го енергоблоків

2015-11-18

№ 431

Перспективи добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС – саме такою була тематика суспільно-політичного ток-шоу на телеканалі Хмельницької регіональної дирекції «Поділля-Центр», філії національної телекомпанії України, в якому взяли участь провідні фахівці Хмельницької АЕС. Заступники генерального директора ХАЕС з капітального будівництва - Олег Рахлінський , кадрів і соціальних питань - Віктор Демидюк, заступник головного інженера з нових блоків Олександр Корлиханов, керівники підрозділів станції Тетяна Лиситчук, Олександр Левицький, Віталій Литус були учасниками дискусії щодо перспектив будівництва нових енергетичних потужностей.
У дебатах також взяли участь депутати, представники регіональної та обласної влади Хмельниччини, рівненського «Екоклубу», прихильники і противники атомної енергетики різних громадських організацій, наукових установ.
На початку ток-шоу, заступник генерального директора ХАЕС з капітального будівництва Олег Рахлінський зазначив, що нині блоки не будуються, угода про співпрацю з російськими партнерами денонсована. Олег Рахлінський зауважив, що компанія шукає шляхи виходу з ситуації, ведуться перемовини з чеською фірмою «ŠKODA», фірмою Westinghouse, польськими та китайськими зацікавленими особами і урядовими організаціями.
Згідно з українським законодавством, вибір організації, яка буде здійснювати будівництво за державні кошти, в тому числі енергоблоки ХАЕС, має відбуватися прозоро, на тендері. Станція здійснила свою частину зобов’язань, і є підстави стверджувати, що на базі третього енергоблока можна впроваджувати реалізацію модернізованого проекту реактора ВВЕР-1000.
Вступивши в полеміку, голова Ради рівненського «Екоклубу» Андрій Мартинюк висловив свої побоювання щодо надійності існуючих будівельних конструкцій, зауваживши, що краще було б кошти, в які оцінено завершення будівництва енергоблоків, спрямувати на проекти ефективного енергозбереження.
Депутат обласної ради, колишній очільник області та міста енергетиків Іван Гладуняк, нагадав присутнім, що третина обласного бюджету наповнюється з відрахувань від експлуатації існуючих енергоблоків ХАЕС. Він наголосив, що ставити питання про припинення будівництва злочинно для майбутнього України, бо найближчим часом країна знову стоятиме на порозі величезного дефіциту електроенергії. Енергопотужності ж будуються роками і вимагають значних коштів.
Міський голова Нетішина Олександр Супрунюк, в свою чергу, навів цифри, що характеризують роль ХАЕС у економіці міста. Зазначивши, що дві третини бюджету міста-супутника складають відрахування Хмельницької АЕС. Перспективи міста енергетиків та прилеглих територій покращуватимуться разом із будівництвом нових енергоблоків, адже будівництво – це не тільки робочі місця будівельникам, а й потужний розвиток соціальної сфери.
Попри дискусію, майже всі учасники ток-шоу розуміють, що новим енергоблокам бути, головне, щоб вони відповідали світовим стандартам безпеки і, найголовніше, щоб прилеглі до ХАЕС територіальні громади отримали цільові кошти на розвиток соціальної інфраструктури. Саме на цьому акцентував увагу присутніх Голова асоціації міст-супутників АЕС, Славутський міський голова Василь Сидор.
Атомники запевнили учасників телевізійного проекту у тому, що усвідомлюють свою відповідальність за майбутнє держави, яка потребує нових енергетичних потужностей, та зроблять все, щоб енергоблоки 3 та 4 Хмельницької АЕС були надійними та безпечними.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 24,26 млн.кВт·год електроенергії

2015-11-18

№ 430

18 листопада 2015 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,26 млн. кВт*год, а з початку місяця енергоблоком вироблено 412,2 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває 42 доба середнього планово-попереджувального ремонту.
08 жовтня 2015 року о 00 год. 09 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...

Гамма-фон

20 листопада 2015 року відбудеться публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(З)ППБ) та плану екологічних та соціальних заходів в рамках К(З)ППБ

26 листопада - комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області

Візит представників Міністерства енергетики та Посольства США в Україні на Хмельницьку АЕС

Результати контролю викидів за період 9-16 листопада

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 24,26 млн.кВт·год електроенергії

2015-11-17

№ 429

17 листопада 2015 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,26 млн. кВт*год, а з початку місяця енергоблоком вироблено 387,94 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває 41 доба середнього планово-попереджувального ремонту.
08 жовтня 2015 року о 00 год. 09 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...

Гамма-фон

20 листопада 2015 року відбудеться публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(З)ППБ) та плану екологічних та соціальних заходів в рамках К(З)ППБ

26 листопада - комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області

Візит представників Міністерства енергетики та Посольства США в Україні на Хмельницьку АЕС

Результати контролю викидів за період 9-16 листопада

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2015-11-16

№ 428

Викиди за період з 09.11.2015 по 16.11.2015 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0030
ІРГ 0.1289
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Довідково:
В умовах нормальної експлуатації АЕС викиди радіонуклідів у навколишнє середовище незначні і складаються в основному з радіонуклідів йоду та інертних радіоактивних газів (аргону, криптону та ксенону) періоди напіврозпаду яких (за винятком ізотопу криптону) в основному не перевищують декількох діб. Кількість і склад газоаерозольних викидів радіонуклідів в атмосферу залежить від типу реактора, тривалості експлуатації, потужності реактора, ефективності газо - і водоочищення. Газоаерозольні викиди проходять складну систему очищення, необхідну для зниження їх активності.
Значення природного радіаційного фону коливається в широких межах в різних регіонах Землі. Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР / год. Середнє значення потужності експозиційної дози в Хмельницькій  області 11,5 мкР/год, в Рівненській - 12 – 12,5 мкР/год.
На ХАЕС передбачена система автоматизованого контролю (АСКРО), яка забезпечує вимірювання значень контрольованих параметрів, що характеризують радіаційну обстановку на АЕС і в навколишньому середовищі у всіх режимах роботи енергоблоків. Радіологічна ситуація в районі ХАЕС (стан грунту та атмосферного повітря) в даний час визначається, в основному, радіонуклідами природного походження.
До складу АСКРО входять 15 постів-контейнерів радіаційного контролю, чотири з яких розташовані на проммайданчику,  решта в 30-кілометровій зоні. На проммайданчику знаходиться також 14 постів контролю потужності дози гамма-випромінювання. Інформація з постів передається на станцію збору даних центрального поста контролю, розташованого в лабораторії зовнішнього радіаційного контролю цеху радіаційної безпеки і на дві станції збору даних, розташованих на проммайданчику ХАЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області

2015-11-16

№ 427

26 листопада 2015 року відбудеться квартальна перевірка локальної системи оповіщення  Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с. Комарівка, с.Полянь Славутського району.

Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.

Основна мета проведення перевірки – визначення працездатності систем оповіщення.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 24,26 млн.кВт·год електроенергії

2015-11-16

№ 426

16 листопада 2015 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,2 млн. кВт*год, а з початку місяця енергоблоком вироблено 363,68 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває 40 доба середнього планово-попереджувального ремонту.
08 жовтня 2015 року о 00 год. 09 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...

Гамма-фон

20 листопада 2015 року відбудеться публічне обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(З)ППБ) та плану екологічних та соціальних заходів в рамках К(З)ППБ

Візит представників Міністерства енергетики та Посольства США в Україні на Хмельницьку АЕС

Інформаційний центр ВП ХАЕС