Досягнення національного та світового рівня фехтувальників міста-супутника Хмельницької АЕС

2015-11-30

№ 450

Цьогорічний листопад був насиченим спортивними подіями з фехтування як національного, так і міжнародного рівня. Вихованці дитячо-юнацької спортивної школи, що у підпорядкуванні профкому ВП ХАЕС, підтвердили статус найсильніших.
Зокрема, на черговому етапі кубка світу з фехтування на шаблях у французькому місті Орлеан, українська збірна за участі нетішинської олімпійської чемпіонки Пекіна Галини Пундик піднялася на найвищу сходинку п'єдесталу, здолавши в фіналі команду Росії (45:39).
Бронзову нагороду на юніорському етапі кубка світу з фехтування на шаблях у Пловдиві (Болгарія) поклала до скарбнички збірної країни вихованка Нетішинської КДЮСШ Марія Цимбота.
Досвідчені тренери КДЮСШ міста-супутника Хмельницької АЕС залучають до участі у таких турнірах і юних спортсменів для набуття досвіду та подальших міжнародних стартів.
На Всеукраїнському кадетському турнірі з фехтування на шаблях, який проходив у Миколаєві та на відкритій першості міста Черкаси, дві бронзові нагороди завоював Володимир Данилюк, 1999 р.н. За результатами даних турнірів буде здійснено відбір кращих спортсменів для участі у міжнародних змаганнях.
Символічно, що завершення цьогорічного сезону з фехтування на шаблях, буде проходити у місті енергетиків наприкінці грудня, в якому змагатимуться початківці та досвідчені спортсмени Нетішинської КДЮСШ.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2015-11-30

№ 449

Викиди за період з 23.11.2015 по 30.11.2015 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0031
ІРГ 0.1020
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Довідково:
В умовах нормальної експлуатації АЕС викиди радіонуклідів у навколишнє середовище незначні і складаються в основному з радіонуклідів йоду та інертних радіоактивних газів (аргону, криптону та ксенону) періоди напіврозпаду яких (за винятком ізотопу криптону) в основному не перевищують декількох діб. Кількість і склад газоаерозольних викидів радіонуклідів в атмосферу залежить від типу реактора, тривалості експлуатації, потужності реактора, ефективності газо - і водоочищення. Газоаерозольні викиди проходять складну систему очищення, необхідну для зниження їх активності.
Значення природного радіаційного фону коливається в широких межах в різних регіонах Землі. Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР / год. Середнє значення потужності експозиційної дози в Хмельницькій  області 11,5 мкР/год, в Рівненській - 12 – 12,5 мкР/год.
На ХАЕС передбачена система автоматизованого контролю (АСКРО), яка забезпечує вимірювання значень контрольованих параметрів, що характеризують радіаційну обстановку на АЕС і в навколишньому середовищі у всіх режимах роботи енергоблоків. Радіологічна ситуація в районі ХАЕС (стан грунту та атмосферного повітря) в даний час визначається, в основному, радіонуклідами природного походження.
До складу АСКРО входять 15 постів-контейнерів радіаційного контролю, чотири з яких розташовані на проммайданчику,  решта в 30-кілометровій зоні. На проммайданчику знаходиться також 14 постів контролю потужності дози гамма-випромінювання. Інформація з постів передається на станцію збору даних центрального поста контролю, розташованого в лабораторії зовнішнього радіаційного контролю цеху радіаційної безпеки і на дві станції збору даних, розташованих на проммайданчику ХАЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 31,76 млн.кВт·год електроенергії

2015-11-30

№ 448

30 листопада 2015 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,24 млн. кВт*год, а з початку місяця енергоблоком вироблено 702,8 млн. кВт*год електроенергії.

Другий енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 313 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 7,52 млн. кВт*год, а з початку місяця енергоблоком вироблено 10,86 млн. кВт*год електроенергії
28 листопада 2015 року о 12 год 15 хв. після завершення середнього планово-попереджувального ремонту енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі

2015-11-30

№ 447

28 листопада 2015 року о 12 год 15 хв. після завершення середнього планово-попереджувального ремонту енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі.

Нагадаємо, що з 08 жовтня 2015 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС