Фізичний захист як елемент національної безпеки

2015-12-25

№ 482

Фізичний захист як елемент національної безпеки - такою була тематика навчань, за якою навчались та вдосконалювали свої знання керівники підрозділів Хмельницької АЕС з 21 по 25 грудня поточного року. Курс лекцій розробили та провели фахівці Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу Інституту ядерних досліджень НАН України.
Під час навчання на Хмельницькій АЕС були розглянуті аспекти українського та міжнародного законодавства щодо фізичного захисту. Серед найважливіших питань – оцінка загроз ядерним установкам та ядерним матеріалам; принципи створення та функціонування системи фізичного захисту; об’єктовий план взаємодії у разі вчинення диверсії; культура захищеності ядерної установки.
За словами помічника генерального директора ВП ХАЕС Анатолія Бойка, це вже другий етап навчання керівників підрозділів атомної станції. По завершенні курсу дана категорія керівного складу Хмельницької АЕС матиме право екзаменувати своїх підлеглих з питань фізичного захисту.
Підсумовуючи результати навчання, молодший науковий співробітник Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу Сергій Драпій зауважив, що знання основних норм та вимог з питань фізичного захисту та національної безпеки, за нинішньої ситуації в державі, сприятиме підвищенню відповідальності керівників та персоналу атомної станції за безпеку ядерного об’єкта.

Інформаційний центр ВП ХАЕС