За минулу добу ХАЕС виробила 48,15 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-29

№ 203

Станом на 29 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.04 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 662.48 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1005 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.11 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 611.4 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


Гамма-фон детальніше...

Результати контролю викидів детальніше...

Кабмін виділив 14 млн. 657 тис. гривень на соціально-економічний розвиток прилеглих до  Хмельницької АЕС територій  детальніше...

Тиждень охорони праці на Хмельницькій АЕС детальніше...

Міжнародний молодіжний форум представників ядерної галузі відбувся на Хмельницькій АЕС детальніше...


Відео: Ліцензійна робота на ХАЕС


Газета "Перспектива":

Міст у Європу збудують енергетики детальніше...

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Фехтувальники міста-супутника Хмельницької АЕС призери всеукраїнських змагань

2015-05-28

№ 202

На всеукраїнських змаганнях серед шаблістів, які пройшли наприкінці травня у місті Києві, підтвердили свій клас вихованці комплексної дитячо-юнацької спортивної школи (КДЮСШ) Хмельницької АЕС.
Так, у змаганнях серед жінок Ольга Жовнір з міста-супутника ХАЕС поступилася лише Ользі Харлан, завоювавши срібло. Ще дві нагороди здобули чоловіки. За підсумками двох етапів переможцем став Дмитро Бойко. Нині він представляв одразу два міста – Хмельницький та Миколаїв, де він зараз проживає. Олег Штурбанін з Нетішина посів третю сходинку в загальному заліку. Успіх йому принесли третє та четверте місця в двох турах змагань.
Підтягуються до іменитих спортсменів і юні фехтувальники, зокрема в турнірі «Київська весна», який проходив нещодавно у столиці нашої держави, золоту нагороду здобула  одинадцятилітня нетішинка Арина Рязанова (на фото). Юна спортсменка з рахунком 12 : 9 перемогла у фіналі київську фехтувальницю Софію Головкіну.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області

2015-05-28

№ 201

Сьогодні, 28 травня 2015 року відбудеться квартальна перевірка локальної системи оповіщення  Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м.Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району.
Крім того, буде здійснено перевірку системи оповіщення цивільного захисту Хмельницької області, з подачею всіх команд.  Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.
Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Основна мета проведення перевірки – визначення працездатності систем оповіщення.

Довідково:
Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електростанція» Національної енергогенеруючої компанії „Енергоатом” - найпотужніше підприємство Хмельниччини.
Хмельницька АЕС сьогодні –  це два діючих енергоблоки ВВЕР-1000.
Хмельницька АЕС щороку генерує до 14-ти мільярдів кіловат годин електроенергії, що складає близько 8%  від загального виробництва електроенергії в Україні.
Вищим пріоритетом діяльності ВП «Хмельницька АЕС» є забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, надійна та стабільна робота енергоблоків. За оцінками МАГАТЕ, Європейської комісії функціонуючі енергоблоки ХАЕС відповідають вимогам світової ядерної безпеки.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 48 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-28

№ 200

28 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 638,44 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 587,3 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


Гамма-фон детальніше...

Кабмін виділив 14 млн. 657 тис. гривень на соціально-економічний розвиток прилеглих до  Хмельницької АЕС територій  детальніше...

Міжнародний молодіжний форум представників ядерної галузі відбувся на Хмельницькій АЕС детальніше...

На Хмельницькій АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування детальніше...


Відео: Візит на Хмельницьку АЕС президента ДП "НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського


Газета "Перспектива":

 Про котельню дбають і про рибу не забувають   детальніше...

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Тиждень охорони праці на Хмельницькій АЕС

2015-05-27

№ 199

Підвищення рівня промислової безпеки на Хмельницькій АЕС забезпечується шляхом технічного контролю стану виробництва та сприяння у створенні безпечних умов праці. 
Щомісяця на Хмельницькій АЕС проводиться «День охорони праці», який спрямований на попередження виробничого травматизму, поліпшення стану охорони праці, підвищення культури виробництва у ВП ХАЕС.
У рамках Всесвітнього дня охорони праці на Хмельницькій АЕС проведено відповідну перевірку та конкурс з охорони праці у підрозділах підприємства. До найкращих підрозділів  в яких стан охорони праці відповідає вимогам та існуючим стандартам з охорони й безпеки праці, увійшли працівники турбінного цеху, навчально-тренувального центру, цехів теплової автоматики і вимірювань та налагодження і випробування обладнання, яких нагороджено грошовими преміями.
 Серед заходів, які було проведено під час «Тижня охорони праці» - конкурс рефератів з даної тематики. Зокрема, переможницею із рефератом щодо формування превентивної культури з охорони праці стала Ірина Шишук, лаборант хімічного цеху ВП ХАЕС. Другу сходинку посів слюсар енергоремонтного підрозділу Олександр Сорокатий, який презентував роботу «Система управління охороною праці. ХАЕС і досвід зарубіжних країн». Третє місце поділили між собою працівниця комунального господарства Галина Стефанчик із рефератом «Психофізіологічні показники працівників в безпечних умовах праці» та інженер з охорони праці транспортного цеху Наталія Дмитришина з роботою «Показники умов праці»
Керівництвом Хмельницької АЕС та працівниками відділу охорони праці робиться все можливе для забезпечення належних і безпечних умов праці атомникам, а також стабільного та безперебійного виробничого процесу.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Кабмін виділив 14 млн. 657 тис. гривень на соціально-економічний розвиток прилеглих до Хмельницької АЕС територій

2015-05-27

№ 198

29 квітня цього року своєю Постановою №284 Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 р. № 91.
Фінансування виділено місцевим бюджетам міст та районів Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Рівненської, Волинської, Хмельницької та Миколаївської областей, на територію яких поширюється зона спостереження атомних електростанцій державного підприємства ДП “НАЕК “Енергоатом”, а саме Запорізької АЕС, Рівненської АЕС, Хмельницької АЕС та Южно-Української АЕС. В умовах дефіциту бюджетів місцевих рівнів завдяки цим коштам регіони вирішують чимало своїх нагальних потреб.
В 2015 році заплановано перерахувати з державного бюджету місцевим бюджетам зони спостереження, а саме:
Зона спостереження Хмельницької АЕС 14 млн. 657 тис. грн.
Хмельницька область (обласна рада) 3 887,3 тис.грн.
Рівненська область (обласна рада) 1676,1 тис. грн.
Славутський район (Хмельницька область) 1330,2 тис. грн.
Ізяславський район (Хмельницька область) 2426,7 тис. грн.
Білогірський район (Хмельницька область) 243,3 тис. грн.
Шепетівський район (Хмельницька область) 68,1 тис. грн.
Острозький район (Рівненська область) 1869,9 тис. грн.
Гощанський район (Рівненська область) 595,2 тис. грн.
Здолбунівський район (Рівненська область) 337,9 тис. грн.
м. Славута (Хмельницька область) 2336,5 тис. грн.
м. Острог (Рівненська область) 991,7 тис. грн.
м. Нетішин (Хмельницька область) 2781,7 тис. грн.

Субвенція спрямовується бюджетам адміністративно-територіальних одиниць, насамперед на:
- будівництво та ремонт захисних споруд цивільного захисту, що пройшли відповідно до законодавства технічну інвентаризацію;
- закупівлю засобів індивідуального захисту органів дихання та препаратів стабільного йоду;
- навчання населення користуванню об’єктами спеціальної соціальної інфраструктури та засобами індивідуального захисту органів дихання;
- фінансування у разі потреби об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури, у тому числі реалізація проектів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту таких об’єктів, зокрема навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту, об’єктів житлово-комунального господарства, автомобільних доріг, систем зв’язку;
- погашення кредиторської заборгованості, що утворилася за субвенцією у попередніх роках і зареєстрована органами Казначейства.

Довідково:
Відповідно до Закону «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», населення територій, на яких діють ядерні установки, має право на соціально-економічну компенсацію ризику від діяльності цих ядерних об'єктів.
Відповідно до даного закону експлуатуючі організації (оператори ядерних установок) сплачують збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, у розмірі 1% вартості реалізованої електроенергії (без урахування ПДВ). Окрім того, оператори АЕС сплачують збір за зберігання відпрацьованого ядерного палива у спеціалізованих сховищах.
Відповідно до діючого законодавства, розподіл коштів між бюджетами обласних, районних та міст обласного підпорядкування здійснюється з урахуванням кількості населення, яке проживає у зонах спостереження, та пропорційно до обсягів товарної продукції АЕС.
Розподіляються  кошти між даними  бюджетами у наступному співвідношенні:
- обласні  бюджети – 30%;
- бюджети  районів і міст  обласного підпорядкування зон спостереження (за виключенням  монофункціональних  міст - супутників ядерних установок) - 55 %;
- бюджети монофункціональних  міст – супутників  ядерних установок  - 15 %.
Кошти спрямовуватимуться у вигляді субвенцій з Державного бюджету до місцевих бюджетів.

 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області

2015-05-27

№ 197

Завтра, 28 травня 2015 року відбудеться квартальна перевірка локальної системи оповіщення  Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м.Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району.
Крім того, буде здійснено перевірку системи оповіщення цивільного захисту Хмельницької області, з подачею всіх команд.  Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.
Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Основна мета проведення перевірки – визначення працездатності систем оповіщення.

Довідково:
Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електростанція» Національної енергогенеруючої компанії „Енергоатом” - найпотужніше підприємство Хмельниччини.
Хмельницька АЕС сьогодні –  це два діючих енергоблоки ВВЕР-1000.
Хмельницька АЕС щороку генерує до 14-ти мільярдів кіловат годин електроенергії, що складає близько 8%  від загального виробництва електроенергії в Україні.
Вищим пріоритетом діяльності ВП «Хмельницька АЕС» є забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, надійна та стабільна робота енергоблоків. За оцінками МАГАТЕ, Європейської комісії функціонуючі енергоблоки ХАЕС відповідають вимогам світової ядерної безпеки.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 48,5 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-27

№ 196

27 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,4 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 614,4 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 563,32 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


Гамма-фон детальніше...

Міжнародний молодіжний форум представників ядерної галузі відбувся на Хмельницькій АЕС детальніше...

На Хмельницькій АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування детальніше...


Відео: Візит на Хмельницьку АЕС президента ДП "НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського


Газета "Перспектива":

 Про котельню дбають і про рибу не забувають   детальніше...

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 48,2 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-26

№ 195

Станом на 26 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1002 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.04 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 590.4 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.16 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 539.23 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


Гамма-фон детальніше...

28 травня - комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області детальніше...

Міжнародний молодіжний форум представників ядерної галузі відбувся на Хмельницькій АЕС детальніше...

На Хмельницькій АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування детальніше...

Результати контролю викидів детальніше...


Відео: Візит на Хмельницьку АЕС президента ДП "НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського


Газета "Перспектива":

Міст у Європу збудують енергетики детальніше...

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Міжнародний молодіжний форум представників ядерної галузі відбувся на Хмельницькій АЕС

2015-05-25

№ 194

21- 24 травня цього року в місті-супутнику Хмельницької АЕС проходив 1-й міжнародний форум Українського ядерного товариства «Ядерна енергетика та наука в житті регіону». У форумі взяли участь представники Московського центру Всесвітньої асоціації операторів, які експлуатують атомні  електростанції (ВАО АЕС), викладачі університету ім. Марії Кюрі-Склодовської (Польща), Національного університету «Острозька академія», фахівці Національного наукового центру Харківський фізико-технічний інститут, Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки, Державного науково-інженерного центру систем контролю і аварійного реагування, працівники Східного гірничо-збагачувального комбінату, Харківської енерго-сервісної компанії, молодь атомних станцій України, представники громадських організацій, журналісти.
В рамках програми форуму гості відвідали інформаційний центр ВП ХАЕС, де ознайомилися із макетами основного обладнання АЕС та поцікавилися роботою, яку проводить підрозділ для інформування молоді регіону. Побували учасники форуму і безпосередньо на атомній станції, зокрема, в машинному відділенні енергоблоків, а також на основних об’єктах хімічного цеху. У навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС молодь найбільш зацікавив повномасштабний тренажер блочного щита управління.
Під час форуму відбулася зустріч із керівництвом Хмельницької АЕС, де учасники поцікавитися нагальними питаннями та отримати вичерпні відповіді. За словами заступника генерального директора з кадрів та соціальних питань ВП ХАЕС Віктора Демидюка, саме молоді висококваліфіковані кадри визначатимуть майбутнє атомної енергетики та держави в цілому.
Програмою заходу був також передбачений семінар «Регіональні та міжнародні аспекти розвитку ядерної енергетики», в якому взяли участь представники Хмельницької АЕС, органів місцевого самоврядування, науковці, журналісти та громадські активісти. Відвідали гості й історичне місто регіону Острог та основний навчальний заклад регіону - Національний університет «Острозька академія».
Загалом, форум молоді ядерної галузі пройшов в дружній та доброзичливій атмосфері.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2015-05-25

№ 193

Викиди за період з 18.05.2015 по 25.05.2015 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0027
ІРГ 0.0906
ЙОД 0.0007

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Довідково:
В умовах нормальної експлуатації АЕС викиди радіонуклідів у навколишнє середовище незначні і складаються в основному з радіонуклідів йоду та інертних радіоактивних газів (аргону, криптону та ксенону) періоди напіврозпаду яких (за винятком ізотопу криптону) в основному не перевищують декількох діб. Кількість і склад газоаерозольних викидів радіонуклідів в атмосферу залежить від типу реактора, тривалості експлуатації, потужності реактора, ефективності газо - і водоочищення. Газоаерозольні викиди проходять складну систему очищення, необхідну для зниження їх активності.
Значення природного радіаційного фону коливається в широких межах в різних регіонах Землі. Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР / год. Середнє значення потужності експозиційної дози в Хмельницькій  області 11,5 мкР/год, в Рівненській - 12 – 12,5 мкР/год.
На ХАЕС передбачена система автоматизованого контролю (АСКРО), яка забезпечує вимірювання значень контрольованих параметрів, що характеризують радіаційну обстановку на АЕС і в навколишньому середовищі у всіх режимах роботи енергоблоків. Радіологічна ситуація в районі ХАЕС (стан грунту та атмосферного повітря) в даний час визначається, в основному, радіонуклідами природного походження.
До складу АСКРО входять 15 постів-контейнерів радіаційного контролю, чотири з яких розташовані на проммайданчику,  решта в 30-кілометровій зоні. На проммайданчику знаходиться також 14 постів контролю потужності дози гамма-випромінювання. Інформація з постів передається на станцію збору даних центрального поста контролю, розташованого в лабораторії зовнішнього радіаційного контролю цеху радіаційної безпеки і на дві станції збору даних, розташованих на проммайданчику ХАЕС.
З параметрами радіаційного стану та метеопараметрами можна ознайомитися в режимі он-лайн на офіційному сайті Хмельницької АЕС
www.xaec.org.ua

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 48,11 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-25

№ 192

Станом на 25 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.99 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 566.36 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1005 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.12 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 515.7 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


Гамма-фон детальніше...

На Хмельницькій АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування детальніше...

28 травня - комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області детальніше...


Відео: Візит на Хмельницьку АЕС президента ДП "НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 44,5 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-22

№ 191

Станом на 22 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 810 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.18 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 499.1 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 21.32 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 442.79 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


На Хмельницькій АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування детальніше...

Гамма-фон детальніше...

Результати контролю викидів детальніше...

28 травня - комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області детальніше...

Робочий візит президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського на Хмельницьку АЕС детальніше...

Юні таланти міста-супутника Хмельницької АЕС – переможці та призери другого етапу конкурсу дитячої творчості «АЕС – Добробут – Батьківщина» детальніше...


Відео: Візит на Хмельницьку АЕС президента ДП "НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування

2015-05-21

№ 190

21 травня цього року, згідно з графіком проведення загальностанційних протиаварійних тренувань, на Хмельницькій АЕС відбулося протиаварійне тренування з ліквідації умовної аварії.
Під час загальностанційного тренування було активізовано внутрішній кризовий центр ВП ХАЕС, здійснено збір персоналу аварійних груп і бригад, штабу керівника аварійними роботами на проммайданчику.
Умовно, за легендою тренування, внаслідок лісової пожежі відбулося відключення високовольтної лінії 330 кВ «ХАЕС – Рівне», що спричинило відключення енергоблока від енергосистеми та переведення турбогенератора на несення навантаження власних потреб енергоблока. При переході живлення блока №1 на резервний трансформатор власних потреб  відбувається знеструмлення обладнання. Відключаються головні циркуляційні насоси. Спрацьовує автоматизований захист реакторної установки. Відбувається запуск дизель-генераторів з включенням механізмів систем безпеки. В результаті пошкодження ущільнення вала генератора (УВГ) і загоряння масла системи розпочинається пожежа із загрозою поширення по території машзалу.
Для ліквідації наслідків умовної аварії введено  в дію «План аварійного реагування ВП ХАЕС» (умовно за тренуванням).
Під час проведення загальностанційного протиаварійного тренування були відпрацьовані практичні дії з організації та евакуації персоналу з проммайданчика ВП ХАЕС, захисту аварійного персоналу від впливу радіаційної аварії. Відповідні служби атомної станції, залучені до тренування, ретельно фіксували та передавали в штаб для прийняття рішень дані про радіаційний стан на проммайданчику електростанції, у санітарно-захисній зоні та зоні спостереження.
У ході злагоджених дій аварійних груп та бригад вдалося ефективно провести аварійно-відновлювальні роботи та заходи з локалізації та ліквідації умовної аварії. Реакторну установку було переведено в безпечний стан. Це стало підставою для відміни «Плану аварійного реагування ВП ХАЕС».
При підведенні підсумків тренування, керівник аварійними роботами на майданчику – заступник головного інженера з експлуатації ВП ХАЕС Олександр Клєпов відзначив, що завдання, які було поставлено перед персоналом станції, виконано згідно з вимогами загальних положень безпеки АЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 43,55 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-21

№ 189

Станом на 21 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 998 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.97 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 475.9 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 815 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 19.58 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 421.48 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


Сьогодні, 21 травня, проходить загальностанційне протиаварійне тренування детальніше...

Гамма-фон детальніше...

Результати контролю викидів детальніше...

28 травня - комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області детальніше...

Робочий візит президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського на Хмельницьку АЕС детальніше...

Юні таланти міста-супутника Хмельницької АЕС – переможці та призери другого етапу конкурсу дитячої творчості «АЕС – Добробут – Батьківщина» детальніше...


Відео: Навчально-методичний збір представників МНС на ХАЕС

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 43,76 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-20

№ 188

Станом на 20 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.99 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 451.9 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 810 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 19.77 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 401.9 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


Гамма-фон детальніше...

21 травня відбудеться загальностанційне протиаварійне тренування детальніше...

Результати контролю викидів детальніше...

Комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області детальніше...

Робочий візит президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського на Хмельницьку АЕС детальніше...

Юні таланти міста-супутника Хмельницької АЕС – переможці та призери другого етапу конкурсу дитячої творчості «АЕС – Добробут – Батьківщина» детальніше...


Відео: Навчально-методичний збір представників МНС на ХАЕС

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Комплексна перевірка систем оповіщення ХАЕС та Хмельницької області

2015-05-19

№ 187

28 травня 2015 року відбудеться квартальна перевірка локальної системи оповіщення  Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м.Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району.
Крім того, буде здійснено перевірку системи оповіщення цивільного захисту Хмельницької області, з подачею всіх команд.  Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.
Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Основна мета проведення перевірки – визначення працездатності систем оповіщення.

Довідково:
Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електростанція» Національної енергогенеруючої компанії „Енергоатом” - найпотужніше підприємство Хмельниччини.
Хмельницька АЕС сьогодні –  це два діючих енергоблоки ВВЕР-1000.
Хмельницька АЕС щороку генерує до 14-ти мільярдів кіловат годин електроенергії, що складає близько 8%  від загального виробництва електроенергії в Україні.
Вищим пріоритетом діяльності ВП «Хмельницька АЕС» є забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, надійна та стабільна робота енергоблоків. За оцінками МАГАТЕ, Європейської комісії функціонуючі енергоблоки ХАЕС відповідають вимогам світової ядерної безпеки.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2015-05-19

№ 186

Викиди за період з 12.05.2015 по 18.05.2015 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0027
ІРГ 0.0916
ЙОД 0.0007

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Довідково:
В умовах нормальної експлуатації АЕС викиди радіонуклідів у навколишнє середовище незначні і складаються в основному з радіонуклідів йоду та інертних радіоактивних газів (аргону, криптону та ксенону) періоди напіврозпаду яких (за винятком ізотопу криптону) в основному не перевищують декількох діб. Кількість і склад газоаерозольних викидів радіонуклідів в атмосферу залежить від типу реактора, тривалості експлуатації, потужності реактора, ефективності газо - і водоочищення. Газоаерозольні викиди проходять складну систему очищення, необхідну для зниження їх активності.
Значення природного радіаційного фону коливається в широких межах в різних регіонах Землі. Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР / год. Середнє значення потужності експозиційної дози в Хмельницькій  області 11,5 мкР/год, в Рівненській - 12 – 12,5 мкР/год.
На ХАЕС передбачена система автоматизованого контролю (АСКРО), яка забезпечує вимірювання значень контрольованих параметрів, що характеризують радіаційну обстановку на АЕС і в навколишньому середовищі у всіх режимах роботи енергоблоків. Радіологічна ситуація в районі ХАЕС (стан грунту та атмосферного повітря) в даний час визначається, в основному, радіонуклідами природного походження.
До складу АСКРО входять 15 постів-контейнерів радіаційного контролю, чотири з яких розташовані на проммайданчику,  решта в 30-кілометровій зоні. На проммайданчику знаходиться також 14 постів контролю потужності дози гамма-випромінювання. Інформація з постів передається на станцію збору даних центрального поста контролю, розташованого в лабораторії зовнішнього радіаційного контролю цеху радіаційної безпеки і на дві станції збору даних, розташованих на проммайданчику ХАЕС.
З параметрами радіаційного стану та метеопараметрами можна ознайомитися в режимі он-лайн на офіційному сайті Хмельницької АЕС
www.xaec.org.ua

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 43,78 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-19

№ 185

Станом на 19 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 427.9 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 810 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 19.78 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 382.1 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


Гамма-фон детальніше...

21 травня відбудеться загальностанційне протиаварійне тренування детальніше...

Робочий візит президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського на Хмельницьку АЕС детальніше...

Юні таланти міста-супутника Хмельницької АЕС – переможці та призери другого етапу конкурсу дитячої творчості «АЕС – Добробут – Батьківщина» детальніше...


Відео: Навчально-методичний збір представників МНС на ХАЕС

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 43,8 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-18

№ 184

Станом на 18 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 403.9 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 810 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 19.8 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 362.3 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


Гамма-фон детальніше...

21 травня відбудеться загальностанційне протиаварійне тренування детальніше...

Робочий візит президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського на Хмельницьку АЕС детальніше...

Юні таланти міста-супутника Хмельницької АЕС – переможці та призери другого етапу конкурсу дитячої творчості «АЕС – Добробут – Батьківщина» детальніше...

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" ВП «Хмельницька АЕС» оголошує про проведення відкритих торгів на закупівлю  м’яса та субпродуктів  за кошти підприємства детальніше...


Відео: Навчально-методичний збір представників МНС на ХАЕС

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Юні таланти міста-супутника Хмельницької АЕС – переможці та призери другого етапу конкурсу дитячої творчості «АЕС – Добробут – Батьківщина»

2015-05-15

№ 183

15 травня цього року в місті Києві було відзначено та нагороджено переможців другого етапу щорічного конкурсу дитячо-юнацької творчості «АЕС – Добробут – Батьківщина» за темою «Достойні нащадки козацької слави».  Конкурс проводився серед молоді міст-супутників та регіонів розташування атомних станцій України.  
Організатором щорічного творчого конкурсу юних талантів з міст-супутників АЕС виступили ДП «НАЕК «Енергоатом» і профком Компанії. Мета конкурсу - активізація творчого потенціалу дітей і підлітків, виявлення юних талантів у сфері образотворчого мистецтва.
За результатами другого туру серед молодшої вікової категорії Людмила Квятковська, яка представляла Хмельницьку АЕС із творчою роботою «Україна моя рідна», посіла перше місце. В старшій віковій категорії Ірина Борцова, яка пов’язала майбутнє міста - супутника Хмельницької АЕС та держави в цілому із спортивними досягненнями, стала другою.  
Призерів конкурсу нагороджено цінними подарунками, решта учасників отримали заохочувальні призи від ДП «НАЕК «Енергоатом».
Творчі роботи учасників конкурсу буде виставлено на аукціон, а зібрані кошти направлені на допомогу бійцям в зоні АТО.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Робочий візит президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського на Хмельницьку АЕС

2015-05-15

№ 182

15 травня 2015 року з робочим візитом Хмельницьку АЕС відвідав президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та народний депутат України-перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський. До складу делегації увійшли також керівники Міненерговугілля, Держатомрегулювання, ВП «Атомпроектінжиніринг», ПАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект». 
Під час візиту на Хмельницьку АЕС делегація побувала в машинному відділенні та на блочному щиті управління діючого енергоблока, а також оглянула існуючі будівельні конструкції на майданчику 3-го та 4-го енергоблоків.
В рамках програми візиту була проведена нарада з питань законодавчого забезпечення добудови енергоблоків №3, 4 ХАЕС, де було окреслено та обговорено низку першочергових завдань для прийняття подальших кроків щодо будівництва нових потужностей на майданчику Хмельницької АЕС.
За словами радника президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Костянтина Запайщикова, енергетична безпека сьогодні є вкрай необхідною для держави, тому спорудження 3-го та 4-го енергоблоків  ХАЕС є чи не найголовнішим стратегічним завданням.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 43,82 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-15

№ 181

Станом на 15 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 331.89 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 820 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 19.82 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 302.96 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


Гамма-фон детальніше...

Стан навколишнього природного середовища у квітні 2015 року детальніше...

21 травня відбудеться загальностанційне протиаварійне тренування детальніше...

Результати контролю викидів детальніше...

Визначено переможців літературного конкурсу «Нетішин- місто енергетиків» детальніше...


Відео: Нарада головних інженерів на ХАЕС

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 43,85 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-14

№ 180

Станом на 14 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.13 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 307.9 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 820 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 19.72 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 283.14 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


Гамма-фон детальніше...

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" ВП «Хмельницька АЕС» оголошує про проведення відкритих торгів на закупівлю  виробів абразивних за кошти підприємства детальніше...

Стан навколишнього природного середовища у квітні 2015 року детальніше...

21 травня відбудеться загальностанційне протиаварійне тренування детальніше...

Результати контролю викидів детальніше...

Визначено переможців літературного конкурсу «Нетішин- місто енергетиків» детальніше...


Відео: Нарада головних інженерів на ХАЕС

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС визначено переможців літературного конкурсу «Нетішин- місто енергетиків»

2015-05-13

№ 179

На Хмельницькій АЕС, в рамках конкурсу «Атомна енергетика і ми», визначено призерів літературного конкурсу «Нетішин- місто енергетиків». Конкурс проводився в літературних жанрах – проза і поезія.
На розгляд журі цьогоріч представлено 17 творчих робіт юних літераторів Хмельницької та Рівненської областей зони спостереження Хмельницької АЕС.
Гран – прі ХХ ювілейного конкурсу завоював Іван Ліщук із Острожчини із прозовим твором «Нетішин-місто енергетиків». 
Перше місце розділили старшокласниця Плужненського НВК Ізяславського району Аліна Христіна та семикласниця Цвітоського НВК Славутського району Зоряна Іванова, які представили на конкурс поетичні збірки.
Другу сходинку посіли Юрій Островський із Славутського району та Анастасія Сиротюк і
Софія Лозюк із міста Острог, які вже другий рік поспіль стають призерами конкурсу, вдосконалюючи свою майстерність.
Третю премію поділили Катерина Нікітчук та Андрій Галєнт із Славутчини, які презентували поетичні добірки «Місто-красень» та «Я пишаюсь тобою, Нетішин».
Журі конкурсу відзначили, що переважна більшість робіт представлених на конкурс, - поетичні твори, в яких з повагою та любов’ю зображено місто-супутник атомної енергетики та його жителі.
Нагородження учасників конкурсу рефератів, дитячої творчості та літературного конкурсу відбудеться найближчим часом. Кращі творчі роботи учасників літературного конкурсу будуть надруковані в корпоративній газеті «Перспектива».

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 43,63 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-13

№ 178

Станом на 13 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.23 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 283.76 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 800 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 19.4 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 263.4 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


 Важливо...


Гамма-фон детальніше...

Стан навколишнього природного середовища у квітні 2015 року детальніше...

21 травня відбудеться загальностанційне протиаварійне тренування детальніше...

Результати контролю викидів детальніше...

Триває ХV Спартакіада серед цехів та підрозділів підприємства детальніше...

Підведено підсумки ХХ ювілейного конкурсу рефератів детальніше...


Відео: Нарада головних інженерів на ХАЕС

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Загальностанційне протиаварійне тренування відбудеться на Хмельницькій АЕС

2015-05-12

№ 177

21 травня 2015 року на Хмельницькій АЕС буде проведено загальностанційне протиаварійне тренування з ліквідації умовної аварії. Тренування відбудеться згідно з графіком проведення протиаварійних тренувань аварійних груп та бригад та відповідно до вимог «Методики по підготовці, організації та проведенню протиаварійних тренувань у відокремлених підрозділах ДП «НАЕК «Енергоатом».
До тренування буде залучено персонал аварійних груп і бригад ВП ХАЕС, сили й засоби військової частини з охорони ХАЕС, спеціалізованої медико-санітарної частини м. Нетішин, особовий склад 3-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області.
Під час тренування буде перевірено готовність і відпрацьовано дії керівного складу, оперативного персоналу, групи інженерної підтримки, персоналу аварійних груп і бригад атомної станції до реагування у разі виникнення аварій чи надзвичайних ситуацій, організації робіт з їх локалізації , а також ліквідації  їх наслідків.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2015-05-12

№ 176

Викиди за період з 05.05.2015 по 12.05.2015 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0027
ІРГ 0.1208
ЙОД 0.0007

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Довідково:
В умовах нормальної експлуатації АЕС викиди радіонуклідів у навколишнє середовище незначні і складаються в основному з радіонуклідів йоду та інертних радіоактивних газів (аргону, криптону та ксенону) періоди напіврозпаду яких (за винятком ізотопу криптону) в основному не перевищують декількох діб. Кількість і склад газоаерозольних викидів радіонуклідів в атмосферу залежить від типу реактора, тривалості експлуатації, потужності реактора, ефективності газо - і водоочищення. Газоаерозольні викиди проходять складну систему очищення, необхідну для зниження їх активності.
Значення природного радіаційного фону коливається в широких межах в різних регіонах Землі. Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР / год. Середнє значення потужності експозиційної дози в Хмельницькій  області 11,5 мкР/год, в Рівненській - 12 – 12,5 мкР/год.
На ХАЕС передбачена система автоматизованого контролю (АСКРО), яка забезпечує вимірювання значень контрольованих параметрів, що характеризують радіаційну обстановку на АЕС і в навколишньому середовищі у всіх режимах роботи енергоблоків. Радіологічна ситуація в районі ХАЕС (стан грунту та атмосферного повітря) в даний час визначається, в основному, радіонуклідами природного походження.
До складу АСКРО входять 15 постів-контейнерів радіаційного контролю, чотири з яких розташовані на проммайданчику,  решта в 30-кілометровій зоні. На проммайданчику знаходиться також 14 постів контролю потужності дози гамма-випромінювання. Інформація з постів передається на станцію збору даних центрального поста контролю, розташованого в лабораторії зовнішнього радіаційного контролю цеху радіаційної безпеки і на дві станції збору даних, розташованих на проммайданчику ХАЕС.
З параметрами радіаційного стану та метеопараметрами можна ознайомитися в режимі он-лайн на офіційному сайті Хмельницької АЕС
www.xaec.org.ua

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 46,51 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-12

№ 175

Станом на 12 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.24 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 259.53 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 800 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 22.27 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 244 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


 Важливо...


Гамма-фон детальніше...

Стан навколишнього природного середовища у квітні 2015 року детальніше...

Триває ХV Спартакіада серед цехів та підрозділів підприємства детальніше...

На Хмельницькій АЕС підведено підсумки ХХ ювілейного конкурсу рефератів детальніше...

Хмельницька АЕС перевиконала план із виробництва електроенергії за квітень 2015 року детальніше...

Фехтувальники міста-супутника Хмельницької АЕС - призери кубка світу детальніше...

Ікону, виконану на ящику від набоїв, передано до музею міста-супутника Хмельницької АЕС детальніше...


Відео: Турнір з плавання «Юна енергетична хвиля»

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС триває ХV Спартакіада серед цехів та підрозділів підприємства

2015-05-08

№ 174

Турнір із настільного тенісу, який проходив нещодавно в місті-супутнику ХАЕС, став черговим етапом у ХV Спартакіаді серед цехів та підрозділів атомної станції. За результатами попередніх зустрічей, команди фіналістів турніру з настільного тенісу були прогнозовані. Проте не обійшлося без спортивної інтриги у фіналі, де три команди у результаті запеклої боротьби, набрали однакову кількість очок. Лише за підрахунком партій, зіграних командами у фіналі, було визначено переможців.
У підсумку, другий рік поспіль, лідером турніру стала команда управління та цеху теплової автоматики і вимірювань. Друге місце у  команди навчально-тренувального центру та реакторного цеху. Тенісисти  енергоремонтного підрозділу посіли третю сходинку.
У цьогорічному спортивному сезоні відбулися також змагання з гандболу, волейболу, плавання та гирьового спорту. За підсумками п’яти видів спорту лідирує команда турбінного цеху, другу сходинку посідають працівники енергоремонтного підрозділу та замикає трійку лідерів команда електроцеху спільно із  3 Державним пожежно- рятувальним загоном.
Попереду ще дев’ять видів спорту, в яких будуть змагатися працівники Хмельницької атомної станції, визначаючи найсильніших та найспритніших, а головне утверджуючи здоровий спосіб життя.

Довідково:
Хмельницька АЕС дбає про фізичне здоров'я своїх працівників. Спорткомплекс Хмельницької АЕС і Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа входять до складу первинної профспілкової організації станції
У спортивному комплексі ВП ХАЕС персонал має можливість відвідувати басейн, секції настільного тенісу, баскетболу, волейболу, футболу, гандболу, боротьби, фехтування та ін.
Активно діє Нетішинська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, де діє десять відділень, які готують підростаючу зміну для олімпійських видів спорту - боксу, волейболу, гандболу, боротьби самбо та дзюдо, кікбоксінгу, легкої атлетики, плавання, фехтування і футболу.
Спортивні майданчики та споруди міста завжди готові до проведення змаганнь найвищого рівня.
Поєднання зусиль профспілкового комітету ХАЕС, колективу СК «Енергетик», колективу КДЮСШ ППО ХАЕС дає можливість досягати видатних результатів, залучати до активних занять фізичною культурою і спортом значну кількість працівників ХАЕС, їх дітей, жителів міста та регіону розташування Хмельницької АЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 46,49 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-08

№ 173

Станом на 8 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.24 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 162.55 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 22.25 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 155.35 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


 Важливо...


Гамма-фон детальніше...

Результати контролю викидів детальніше...

На Хмельницькій АЕС підведено підсумки ХХ ювілейного конкурсу рефератів детальніше...

Хмельницька АЕС перевиконала план із виробництва електроенергії за квітень 2015 року детальніше...

Фехтувальники міста-супутника Хмельницької АЕС - призери кубка світу детальніше...

Ікону, виконану на ящику від набоїв, передано до музею міста-супутника Хмельницької АЕС детальніше...


Відео: Турнір з плавання «Юна енергетична хвиля»

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС підведено підсумки ХХ ювілейного конкурсу рефератів

2015-05-07

№ 172

Вже два десятиліття поспіль  відділом роботи з громадськістю і ЗМІ Хмельницької АЕС проводиться конкурс «Майбутнє атомної енергетики». Якщо спочатку у конкурсі брали участь лише старшокласники міста-супутника атомної станції, то нині його учасники – це молодь регіону розташування Хмельницької АЕС.
У ХХ ювілейному конкурсі рефератів активну участь взяли школярі Острозького району та міста Острога Рівненської області, а також учні із населих пунктів Ізяславського та Шепетівського районів Хмельницької області.
Авторитетне журі, до складу якого увійшли начальник еколого-хімічної лабораторії відділу охорони навколишнього середовища Олександр Голод, провідний інструктор відділу підготовки оперативного персоналу навчально-тренувального центру ВП ХАЕС Дмитро Шубовський, керівник відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Тетяна Лиситчук, високо оцінили та відзначили різноманітність тематики представлених робіт.
За рішенням журі перше місце цьогоріч розділили старшокласники  Ізяславського району Павло та Максим Довбиші та Анастасія Парфенюк із Острожчини. Хлопці презентували роботу про малу гідроелектростанцію в селі Мислятин, де вони мешкають, що викликало неабияку цікавість у присутніх. Реферат Анастасії Парфенюк вразив журі глибиною та розумінням теми, який учасниця конкурсу розпочала з історії ядерних досліджень та детально зупинилася на принципах роботи АЕС. 
Другу сходинку посів учень Грем’яцької ЗОШ Острозького району Віталій Демчук із рефератом «Майбутнє атомної енергетики». Не менш цікавою була і робота Тетяни Петрук із Шепетівського району, що досліджувала вплив Хмельницької АЕС на розвиток економіки регіону, яка стала третьою.
Конкурс пройшов в атмосфері доброзичливості та діалогу. Юні науковці висловлювали свою думку, набували досвіду публічної дискусії та отримали багато нової інформації для покращення своїх знань в галузі атомної енергетики.


Відео: 30 квітня на Хмельницькій атомній електростанції підведені підсумки конкурсу рефератів

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 46.45 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-07

№ 171

Станом на 7 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.23 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 138.31 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 22.22 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 133.1 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


 Важливо...


Гамма-фон детальніше...

Результати контролю викидів детальніше...

Хмельницька АЕС перевиконала план із виробництва електроенергії за квітень 2015 року детальніше...

Фехтувальники міста-супутника Хмельницької АЕС - призери кубка світу детальніше...

Ікону, виконану на ящику від набоїв, передано до музею міста-супутника Хмельницької АЕС детальніше...

На Хмельницькій АЕС відбулося засідання Ради головних інженерів АЕС України детальніше...

Досвід Хмельницької АЕС переймали учасники семінару з питань просвітництва детальніше...


Відео: Проведення внутрішнього аудиту системи екологічного управління


Газета "Перспектива":

"Зростаючи разом з атомною"

"Українське  ядерне  товариство омолоджується  і  збагачується  досвідом"

"Команда «Енергоатома» взяла участь у благодійному турнірі з міні-футболу "Кубок відкритих сердець"

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 41,567 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-06

№ 170

Станом на 6 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 19.387 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 114.075 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 22.18 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 110.88 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


 Важливо...


Гамма-фон детальніше...

Результати контролю викидів детальніше...

Хмельницька АЕС перевиконала план із виробництва електроенергії за квітень 2015 року детальніше...

Фехтувальники міста-супутника Хмельницької АЕС - призери кубка світу детальніше...

Ікону, виконану на ящику від набоїв, передано до музею міста-супутника Хмельницької АЕС детальніше...

На Хмельницькій АЕС відбулося засідання Ради головних інженерів АЕС України детальніше...

Досвід Хмельницької АЕС переймали учасники семінару з питань просвітництва детальніше...


Відео: Проведення внутрішнього аудиту системи екологічного управління


Газета "Перспектива":

"Зростаючи разом з атомною"

"Українське  ядерне  товариство омолоджується  і  збагачується  досвідом"

"Команда «Енергоатома» взяла участь у благодійному турнірі з міні-футболу "Кубок відкритих сердець"

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 44,14 млн.кВт·г електроенергії

2015-05-05

№ 169

Станом на 05 травня 2015 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 900 МВт. Триває набір потужності до номінального значеннязгідно з технічним регламентом безпечної експлуатації.

4 травня 2015 року о 18 год. 31 хв. під час стабільної роботи енергоблока №1 сталося відхилення в роботі внаслідок відключення головного циркуляційного насоса №1(ГЦН-1). В 01 год.46 хв. після усунення несправності ГЦН-1 було включено.
Порушень меж і умов безпечної експлуатації не виявлено. Попередня оцінка рівня відхилення за шкалою INES: «Нижче шкали / рівень 0».
Радіаційна обстановка на території ХАЕС та за її межами не змінювалась.

За минулу добу енергоблоком вироблено 21,91 млн. кВтг електроенергії, з початку місяця вироблено 94,69 млн. кВтг електроенергії.

5 травня 2015 року Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 990 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 22,23 млн. кВтг електроенергії, з початку місяця вироблено 88,9 млн. кВтг електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


 Важливо...


Гамма-фон детальніше...

На Хмельницькій АЕС відбулося засідання Ради головних інженерів АЕС України детальніше...

Досвід Хмельницької АЕС переймали учасники семінару з питань просвітництва детальніше...

Внутрішній аудит системи екологічного менеджменту проводиться на Хмельницькій АЕС детальніше...

Відео:  Надійний фізичний захист ХАЕС

Газета "Перспектива":

"Зростаючи разом з атомною"
"Українське  ядерне  товариство омолоджується  і  збагачується  досвідом"
"Команда «Енергоатома» взяла участь у благодійному турнірі з міні-футболу "Кубок відкритих сердець"

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Фехтувальники міста-супутника Хмельницької АЕС - призери кубка світу

2015-05-05

№ 167

На етапі кубку світу з фехтування на шаблях, який проходив на початку травня цього року в Пекіні, українські спортсменки вчергове підтвердили свій високий клас.
Збірна України, у складі якої дві вихованки комплексної дитячо-юнацької спортивної школи ХАЕС - Ольга Жовнір та Аліна Комащук, завоювали срібні нагороди.
Українська команда шаблісток впевнено перемогла збірні Німеччини (45:13), Японії (45:13), США (45:27), і лише у фіналі дівчата поступилися спортсменкам із Франції (40:45).
В особистих змаганнях найкращою з українок стала Ольга Харлан, яка  віднесла до своєї скарбнички бронзову нагороду.

Довідково:
Хмельницька АЕС дбає про фізичне здоров'я своїх працівників. Спорткомплекс Хмельницької АЕС і Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа входять до складу первинної профспілкової організації станції(КДЮСШ ППО ХАЕС.)
У спортивному комплексі ВП ХАЕС персонал має можливість відвідувати басейн, секції настільного тенісу, баскетболу, волейболу, футболу, гандболу, боротьби, фехтування та ін.
Активно діє Нетішинська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, де працюють  десять відділень, які готують підростаючу зміну для олімпійських видів спорту - боксу, волейболу, гандболу, боротьби самбо та дзюдо, кікбоксінгу, легкої атлетики, плавання, фехтування і футболу.
Спортивні майданчики та споруди міста завжди готові до проведення змаганнь найвищого рівня.
Поєднання зусиль профспілкового комітету ХАЕС, колективу СК «Енергетик», колективу КДЮСШ ППО ХАЕС дає можливість досягати видатних результатів, залучати до активних занять фізичною культурою і спортом значну кількість працівників ХАЕС, їх дітей, жителів міста та регіону розташування Хмельницької АЕС.

Фото: http://nffu.org.ua/

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Ікону, виконану на ящику від набоїв, передано до музею міста-супутника Хмельницької АЕС

2015-05-05

№ 166

Чудовим та надзвичайно цінним експонатом поповнились фонди Нетішинського міського краєзнавчого музею. 30 квітня цього року генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко передав керівнику краєзнавчого музею Оксані Кононюк Ікону Св. Миколая, яку було куплено на благодійній виставці у місті Києві.
Ікона виконана художником Олександром Клименком на ящику від набоїв.
Виставка під назвою «Ікона на ящиках від набоїв – мистецтво, що перетворює смерть на життя» проводилася за сприяння ДП «НАЕК «Енергоатом» та Національного музею українського народного декоративного мистецтва 17 квітня у Києві в рамках акції «Купи ікону – врятуй життя».
На виставці було представлено унікальні ікони та артоб’єкти, написані на ящиках від набоїв, які були привезені із зони проведення АТО.
На аукціоні вдалося зібрати понад 100 тисяч гривень. Всі кошти від проведення виставки-аукціону будуть використані на підтримку добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2015-05-05

№ 165

Викиди за період з 27.04.2015 по 05.05.2015 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0027
ІРГ 0.0993
ЙОД 0.0007

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Довідково:
В умовах нормальної експлуатації АЕС викиди радіонуклідів у навколишнє середовище незначні і складаються в основному з радіонуклідів йоду та інертних радіоактивних газів (аргону, криптону та ксенону) періоди напіврозпаду яких (за винятком ізотопу криптону) в основному не перевищують декількох діб. Кількість і склад газоаерозольних викидів радіонуклідів в атмосферу залежить від типу реактора, тривалості експлуатації, потужності реактора, ефективності газо - і водоочищення. Газоаерозольні викиди проходять складну систему очищення, необхідну для зниження їх активності.
Значення природного радіаційного фону коливається в широких межах в різних регіонах Землі. Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР / год. Середнє значення потужності експозиційної дози в Хмельницькій  області 11,5 мкР/год, в Рівненській - 12 – 12,5 мкР/год.
На ХАЕС передбачена система автоматизованого контролю (АСКРО), яка забезпечує вимірювання значень контрольованих параметрів, що характеризують радіаційну обстановку на АЕС і в навколишньому середовищі у всіх режимах роботи енергоблоків. Радіологічна ситуація в районі ХАЕС (стан грунту та атмосферного повітря) в даний час визначається, в основному, радіонуклідами природного походження.
До складу АСКРО входять 15 постів-контейнерів радіаційного контролю, чотири з яких розташовані на проммайданчику,  решта в 30-кілометровій зоні. На проммайданчику знаходиться також 14 постів контролю потужності дози гамма-випромінювання. Інформація з постів передається на станцію збору даних центрального поста контролю, розташованого в лабораторії зовнішнього радіаційного контролю цеху радіаційної безпеки і на дві станції збору даних, розташованих на проммайданчику ХАЕС.
З параметрами радіаційного стану та метеопараметрами можна ознайомитися в режимі он-лайн на офіційному сайті Хмельницької АЕС
www.xaec.org.ua

Інформаційний центр ВП ХАЕС